Reklama
Nepřihlášený uživatel | Zaregistrovat se
 

Téma:

Kultura

Spravují:

Eudoxus,
FPL,
ocs,
Mori

Může vás zajímatReklamaPo extemporé s botkami v Ekonomice a se spodním prádlem v Antieudoxovi jsem se rozhodl založit tento klub. Je zaměřen na kvalitní oblékání, ale vejde se sem i příslušenství (o hodinkách občas šla řeč už na FIDu ;), společenské chování (odkaz díky mpts!) — i při pití čaje či kvalitní jídlo a pití... (jakkoli speciálně na víno je lepší patřičný klub).

Tak pište! Kde se dají u nás sehnat slušné anglické boty, pokud vůbec někde? (U ševce, nejspíše asi.) Jaké máte zkušenosti s krejčovskými salóny -- a s kterými konkrétně? Kde vám ušijí sako, a kde vám jen zprasí látku? Kdo je nejlepší na košile? Nosíte raději prádlo Jockey, Schiesser, nebo preferujete bombarďáky od vietnamců po desetikoruně a k nim ručně šitý šátek Hermès? Nevíte jak správně uvázat motýlka, či naopak víte, kde jsou k mání kravaty "seven-fold"? Preferujete na sport tvíd, nebo bundu Barbour? Jaké klobouky preferujete (1 2 3 4 5 6 7 8 9 10)? Najde se mezi námi aspoň někdo, kdo nosí špacírštok? Sem s tím!

Na žádost abonentů, The Gentleman's Guide to Shoes.

Pozor: tento klub není určen pro debatu o gentlemanství jako niterné vlastnosti, ale pouze pro diskuse o jeho vnějších projevech. Kupříkladu zde je na místě řešit otázku "může gentleman nosit proužkované trenýrky?" Příspěvky, sklouznuvší k dikci "může člověk, který nosí proužkované trenýrky, být gentlemanem?" však budou bez milosti mazány. Váš despotický moderátor.


Ale ne lesklou, jako třeba ze saténu a podobně, protože na pohřby se podle etikety nemá nosit lesklé oblečení, doplňky a šperky. Dříve se i na dámské smuteční šaty používal hlavně hedvábný krep (česky se to ohavně píše "krepdešín", jako že crepe de chine), který je matný, matné závoje, a muž by měl mít bavlněný ne hedvábný kapesníček v kapsičce saka. Jedinou přípustnou kožešinou je pak persián. ;)
Hedvábnou, jedině hedvábnou.
Štěně A hangover is the wrath of grapes. 
Také bych v tomto případě zvolila jednorázovou, klidně bílou/zelenou.
Černá nečerná... Jít na pohřeb s rouškou s logem zaměstnavatele je jako jít do společnosti v tričku Ikea nebo z Mekáče.

Myslím, že jednorázovou nic nezkazíte. Je to ochranná pomůcka, ne módní doplněk. Pokud už ji za módní doplněk považujete, ta s logem zaměstnavatele vhodným doplňkem není.
janouch ...nezpívám, vystupuju! 
A nebo jako se to dělá v TV. Nežádoucí logo přelepit černou duct tape.
janouch ...nezpívám, vystupuju! 
Strčte hlavu do obližních večerek. Alespoň tady u nás nabízejí jednorázové černé.
MenthaPiperita
Nejsem gentleman, ale vzala bych bud tu pracovni, nebo možná ještě spíš libovolnou jednorázovou.
Dort skolstrejk för klimatet! 
Jakou roušku zvolit na pohřeb? Mám pěknou černou, ale s decentním logem zaměstnavatele v rohu. Nebo mám bez loga, tmavší doma šitou, ale s motivem citrusových plodů a už lehce opranou.