Reklama
Nepřihlášený uživatel | Zaregistrovat se
 

Téma:

Kultura

Spravují:

Eudoxus,
FPL,
ocs,
Mori

Může vás zajímatReklamaPo extemporé s botkami v Ekonomice a se spodním prádlem v Antieudoxovi jsem se rozhodl založit tento klub. Je zaměřen na kvalitní oblékání, ale vejde se sem i příslušenství (o hodinkách občas šla řeč už na FIDu ;), společenské chování (odkaz díky mpts!) — i při pití čaje či kvalitní jídlo a pití... (jakkoli speciálně na víno je lepší patřičný klub).

Tak pište! Kde se dají u nás sehnat slušné anglické boty, pokud vůbec někde? (U ševce, nejspíše asi.) Jaké máte zkušenosti s krejčovskými salóny -- a s kterými konkrétně? Kde vám ušijí sako, a kde vám jen zprasí látku? Kdo je nejlepší na košile? Nosíte raději prádlo Jockey, Schiesser, nebo preferujete bombarďáky od vietnamců po desetikoruně a k nim ručně šitý šátek Hermès? Nevíte jak správně uvázat motýlka, či naopak víte, kde jsou k mání kravaty "seven-fold"? Preferujete na sport tvíd, nebo bundu Barbour? Jaké klobouky preferujete (1 2 3 4 5 6 7 8 9 10)? Najde se mezi námi aspoň někdo, kdo nosí špacírštok? Sem s tím!

Na žádost abonentů, The Gentleman's Guide to Shoes.

Pozor: tento klub není určen pro debatu o gentlemanství jako niterné vlastnosti, ale pouze pro diskuse o jeho vnějších projevech. Kupříkladu zde je na místě řešit otázku "může gentleman nosit proužkované trenýrky?" Příspěvky, sklouznuvší k dikci "může člověk, který nosí proužkované trenýrky, být gentlemanem?" však budou bez milosti mazány. Váš despotický moderátor.


Jakakoliv uprava zevnejsku souvisejici s pocenim zu viel mi na parketu nepripada vhodna.
mpts Je rozumění nerozumění  také rozuměním?
Imho afaik od pasu nahoru až po cca spodek nosu můžeš, plus ještě případně promnout si oči. Např. uhladit si knír gentleman může, škrabat se na nose už ne. Ostatně od pasu nahoru by např. vylučovalo i založit si ruce, což zjevně jest absurdní. ;-)
Aranel a selvy syští  tesknoskuhravě
Někde jsem kdysi zachytila, že se člověk vůbec nemá sebe dotýkat od pasu nahoru. (proč tam bylo to omezení, nevím, od pasu dolů bych se taky ve společnosti nedotýkala) Maximum byla snad rychlá a decentní úprava rtěnky, se vším ostatním do ústraní.
ocs sine ira et studio  OCSite
(Snad raději než do toho demokratického marasmu bych mířil někam do Belle Époque.)
Heh. Někdo vás psychologicky zanalyzovala odhalil vaše slabé místo. V jakémkoliv jiném případě byste ho ubil svými rétorickým schopnosti, ale ne pokud vás rozhodí zpochybněním vašich znalostí prvorepublikové etikety.
ocs sine ira et studio  OCSite
Mně totiž právě přišlo, že česat se je samozřejmě nespolečenské (z dobrého důvodu, aby kolemsedícím do vína nepadaly breberky), zatímco stáhnout do gumičky je v principu spíš něco jako hodit si cop přes rameno → bez problémů; ale díkoběma za náhled, budu s tím chodit za roh :)
multak12345  
maýslim, ze stejne jako pudrovani nosu, domalovavani pusy, bezne cesani, uprava nehtu atd myslim tohle patri spis nekam jinam nez doprostred spolecnosti, tj by bylo vhodnejsi to nedelat na parketu
Altaroffilth je Ing. Miloš Zeman 
Mají pravdu. Je to stejné, jako se u stolu začít česat. Hrabání se ve vlasech společenské není. (disclaimer: Já to dělám, a proto se podobným událostem vyhýbám)
ocs sine ira et studio  OCSite
Dámy a gentlemani, mám dotázek. Normálně když tancuji a cítím, že se mi začíná potit palice zu viel, sáhnu do kapsy a stáhnu si vlasy do ohonu. Nedělám to předtím, než lezu na parket, protože to zdaleka není potřeba vždy, a já ohon nemám rád, akceptuji jej pouze jako nejmenší zlo, pokud to jinak nejde.

Teď jsem ale byl osočen, že činit toto na parketu je nespolečenské, a že si s tím mám příště dojít na WC nebo aspoň na chodbu. Přiznávám, že mne ani ve snu nenapadlo, že dávat si mezi lidmi gumičku na vlasy by mohlo být považováno za ungemütlich, ale třeba na tom něco je? Co si kdo o tom myslíte? Dík!