Reklama
Nepřihlášený uživatel | Zaregistrovat se
 

Po extemporé s botkami v Ekonomice a se spodním prádlem v Antieudoxovi jsem se rozhodl založit tento klub. Je zaměřen na kvalitní oblékání, ale vejde se sem i příslušenství (o hodinkách občas šla řeč už na FIDu ;), společenské chování (odkaz díky mpts!) — i při pití čaje či kvalitní jídlo a pití... (jakkoli speciálně na víno je lepší patřičný klub).

Tak pište! Kde se dají u nás sehnat slušné anglické boty, pokud vůbec někde? (U ševce, nejspíše asi.) Jaké máte zkušenosti s krejčovskými salóny -- a s kterými konkrétně? Kde vám ušijí sako, a kde vám jen zprasí látku? Kdo je nejlepší na košile? Nosíte raději prádlo Jockey, Schiesser, nebo preferujete bombarďáky od vietnamců po desetikoruně a k nim ručně šitý šátek Hermès? Nevíte jak správně uvázat motýlka, či naopak víte, kde jsou k mání kravaty "seven-fold"? Preferujete na sport tvíd, nebo bundu Barbour? Jaké klobouky preferujete (1 2 3 4 5 6 7 8 9 10)? Najde se mezi námi aspoň někdo, kdo nosí špacírštok? Sem s tím!

Pozor: tento klub není určen pro debatu o gentlemanství jako niterné vlastnosti, ale pouze pro diskuse o jeho vnějších projevech. Kupříkladu zde je na místě řešit otázku "může gentleman nosit proužkované trenýrky?" Příspěvky, sklouznuvší k dikci "může člověk, který nosí proužkované trenýrky, být gentlemanem?" však budou bez milosti mazány. Váš despotický moderátor.


Šnek neboli  Šnek
(Schválně, jestli OS odhadne, koho z jeho spolužáků jsem so představil v šedém žaketu, cylindru, kozinkových rukavicích a s hůlkou v ruce.)
Reakce na | Vlákno  
ocs sine ira et studio  OCSite
Měl jsem za to, že Vaše škola by měla vychovávat studenty k samostatnému logickému myšlení.

Takže uvidí-li, že k maturitě přichází nějaký zjev v šedém žaketu, cylindru, v kozinkových rukavicích a s hůlkou v ruce, hned si řeknou: "Ha, to bude OS!", a ani tomu nemusí vidět do tváře. Nebo ne?

Šnek neboli  Šnek
Hele, ostatní musí OS fakt poznat, tak ho moc nepřevlékejte.
Reakce na | Vlákno  
ocs sine ira et studio  OCSite
No tak pravděpodobnost, že něco ušlo mně, je rozhodně netriviální :)

Ale spíše si říkám, do jaké míry v tomto kontextu lze říci, že tmavý oblek je spíše vhodný na večerní akce; na maturitu, jež, předpokládám, proběhne přes den, by si možná měl OS vzít spíše šedý žaket, nespa? ;)

Trisolde Moja chorá hlava  v jednom je plameni.
Chyba je bezpochyby na mé straně.
Reakce na | Vlákno  
ocs sine ira et studio  OCSite
Pozvánkách. Pardon. Dělám moc věcí najednou.
ocs sine ira et studio  OCSite
Je velmi dobře možné, že někde něco ušlo mně; nakolik ale je mi známo, nikdy tomu tak nebylo, snad jen zvyk v poznámkách označovat smoking slovy "black tie" mohl vést k tomu dojmu. Nicméně pokud vím, k běžnému saku lze vzít motýlek zcela libovolný bez jakýchkoli inherentních omezení (samozřejmě, nemělo by se to poprat barvou či vzorem, ale to je jiná věc).
Trisolde Moja chorá hlava  v jednom je plameni.
Měl jsem dojem, že černý motýlek je přípustný jedině ke smokingu. Asi blbý dojem.
Reakce na | Vlákno  
ocs sine ira et studio  OCSite
To snad byla (dokud to ještě platilo, což je poměrně dávno) implikace v opačném směru. (Plus v tomto kontextu zcela irelevantní pravidlo, že k fraku bílý, nejsi-li vrchní číšník.) Nebo mi něco ušlo?
Trisolde Moja chorá hlava  v jednom je plameni.
Černý motýlek už se nenosí výhradně ke smokingu?