Reklama
Nepřihlášený uživatel | Zaregistrovat se
 

Po extemporé s botkami v Ekonomice a se spodním prádlem v Antieudoxovi jsem se rozhodl založit tento klub. Je zaměřen na kvalitní oblékání, ale vejde se sem i příslušenství (o hodinkách občas šla řeč už na FIDu ;), společenské chování (odkaz díky mpts!) — i při pití čaje či kvalitní jídlo a pití... (jakkoli speciálně na víno je lepší patřičný klub).

Tak pište! Kde se dají u nás sehnat slušné anglické boty, pokud vůbec někde? (U ševce, nejspíše asi.) Jaké máte zkušenosti s krejčovskými salóny -- a s kterými konkrétně? Kde vám ušijí sako, a kde vám jen zprasí látku? Kdo je nejlepší na košile? Nosíte raději prádlo Jockey, Schiesser, nebo preferujete bombarďáky od vietnamců po desetikoruně a k nim ručně šitý šátek Hermès? Nevíte jak správně uvázat motýlka, či naopak víte, kde jsou k mání kravaty "seven-fold"? Preferujete na sport tvíd, nebo bundu Barbour? Jaké klobouky preferujete (1 2 3 4 5 6 7 8 9 10)? Najde se mezi námi aspoň někdo, kdo nosí špacírštok? Sem s tím!

Pozor: tento klub není určen pro debatu o gentlemanství jako niterné vlastnosti, ale pouze pro diskuse o jeho vnějších projevech. Kupříkladu zde je na místě řešit otázku "může gentleman nosit proužkované trenýrky?" Příspěvky, sklouznuvší k dikci "může člověk, který nosí proužkované trenýrky, být gentlemanem?" však budou bez milosti mazány. Váš despotický moderátor.


Šnek neboli  Šnek
LP: Myslím, že spolužáci (tedy kolegové) se zmohou jen na "dobrý den, pane" a "ano, pane".
LuParov Choose life. Choose a job. Choose a name 
Akorát se pak nediv, až tě spolužáci (tedy kolegové) nacpou před školou do popelnice.
ocs sine ira et studio  OCSite
(Mínil jsem jak moc je pro Tebe podstatné, že by to nějakému kantoru mohlo vadit, ale to je fuk.)

Jinak naprostý souhlas, za posledních deset let je poměr kravat a motýlků na mém krku tak odhadem asi 1:1000 :P

OndraStrnad Okoun la čjab sum čhio :-) 
Dobrá, díky. Odvážím se k maturitě s motýlkem. Podstatné to pro mne je, protože se mi čím dál více protiví nošení toho cáru látky okolo krku, jemuž lidé říkají kravata.
Reakce na | Vlákno  
ocs sine ira et studio  OCSite
No, co to znamená "v pořádku"? Obecně existují učitelé, jimž by to mohlo vadit. Zda jsou tací tam u Vás, to nemám tušení, to asi musí říci nějaký Šnek. Dále pak, i pokud existují, zda to pro Tebe je nebo není podstatné, to už je na Tobě -- já třeba jsem takové věci považoval za dokonale nepodstatné, ale já nejsem Ty a Ty nejsi já.
OndraStrnad Okoun la čjab sum čhio :-) 
Takže je to v pořádku?
(dnes jsem si šel do pražské Hedvy koupit pěkný černý vázací motýlek a když jsem se jej večer konečně naučil vázat, tak jsem zjistil, že vypadám jako kdybych měl vyrazit do nově založeného Národního divadla)