Reklama
Nepřihlášený uživatel | Zaregistrovat se
 

Po extemporé s botkami v Ekonomice a se spodním prádlem v Antieudoxovi jsem se rozhodl založit tento klub. Je zaměřen na kvalitní oblékání, ale vejde se sem i příslušenství (o hodinkách občas šla řeč už na FIDu ;), společenské chování (odkaz díky mpts!) — i při pití čaje či kvalitní jídlo a pití... (jakkoli speciálně na víno je lepší patřičný klub).

Tak pište! Kde se dají u nás sehnat slušné anglické boty, pokud vůbec někde? (U ševce, nejspíše asi.) Jaké máte zkušenosti s krejčovskými salóny -- a s kterými konkrétně? Kde vám ušijí sako, a kde vám jen zprasí látku? Kdo je nejlepší na košile? Nosíte raději prádlo Jockey, Schiesser, nebo preferujete bombarďáky od vietnamců po desetikoruně a k nim ručně šitý šátek Hermès? Nevíte jak správně uvázat motýlka, či naopak víte, kde jsou k mání kravaty "seven-fold"? Preferujete na sport tvíd, nebo bundu Barbour? Jaké klobouky preferujete (1 2 3 4 5 6 7 8 9 10)? Najde se mezi námi aspoň někdo, kdo nosí špacírštok? Sem s tím!

Na žádost abonentů, The Gentleman's Guide to Shoes.

Pozor: tento klub není určen pro debatu o gentlemanství jako niterné vlastnosti, ale pouze pro diskuse o jeho vnějších projevech. Kupříkladu zde je na místě řešit otázku "může gentleman nosit proužkované trenýrky?" Příspěvky, sklouznuvší k dikci "může člověk, který nosí proužkované trenýrky, být gentlemanem?" však budou bez milosti mazány. Váš despotický moderátor.


J_H_ Our gathra, who cradgies in the manyak-n 
Nyní je chudák ztracen. Proč vlastně, když jsi tak zhnusen chováním nizozemské královny, se neoblékneš jinak, než jako roznašeč pizzy?
mpts Neobtěžujte žebrotou,  přispíváme na chudé.
A hele, zajímavé; netušil jsem, že jsi takový mamlas. Píši si.
Tander Lee Si tacuisses, philosophus mansisses. 
To bylo negentlemansky unfair.
LuParov Choose life. Choose a job. Choose a name 
Moje oči!
Trisolde Moja chorá hlava  v jednom je plameni.
Nesmí zvedat ruce nad hlavu, dívá-li se na ni v televisi etalon gentlemana.
Kralovna nesmi zvedat ruce nad hlavu ani veceri-li sama?
mpts Neobtěžujte žebrotou,  přispíváme na chudé.
Tak jsem si dopoledne pustil TV, ČT4, běžel tam nějaký souhrnný pořad „Sezóna v sedle“, v něm různé disciplíny, z nichž některé jsem ani neznal. Z těch, jež jsem znal, tam byla také drezúra koní, mj. i mistrovství světa v ní konané letos v Holandsku, mezi diváky i holandská královna, a ta tleskala vítězi s rukama nad hlavou!

Je to fakt pekelný svět, v němž žijeme. Asi si vezmu barevné trenýrky, tričko s Predátorem, koupací pantofle, do jedné ruky hot dog, do druhé pytlík popcornu a půjdu do Národního na nějakou obzvláště slavnostní premiéru...
 
Smartus: Odpověď zní "žádná zvuková kulisa". Jistě se občas stalo, že byl hostem nějaký hudebník.
MaLer Potřebujete dárek pro holku?  Pěkné bižu :)
kam se nam ztratil gentleman?
 
dik, takze odpoved zni "zadna hudba", fair enough :)
einy ...do you love me  ?
Jo, tomu celkem rozumim. Absence nutnosti rozstrilet jukebox pri kazdem prichodu do klubu byla by znacnym ulehcenim zivotnimu prostredi i v dnesnich dobach.
mpts Neobtěžujte žebrotou,  přispíváme na chudé.
+1
Trisolde Moja chorá hlava  v jednom je plameni.
Nejen v luxusních, třeba i v kavárně Slavia. Nicméně představa hudby jako všudypřítomného akustického smogu v konzervativním prostředí viktoriánských klubů na mě působí přinejmenším nepatřičně.
horky_kafe ledovy caj je zabrany :( 
na wikipedii k tomu pouze píšou: "Public entertainments, such as musical performances and the like, were not a feature of this sort of club."
 
Tak piano v rozku mistnosti si predstavit dokazu (ostatne v nekterych luxusnich restauracich preziva dodne a neni to neprijemne).
Trisolde Moja chorá hlava  v jednom je plameni.
Za časů královny Viktorie byl nahrávací průmysl na začátku, výběr hudby omezený a takové věci jako kompletní symfonie apod. se ještě nenatáčely.
brusell Smatch me bitch now... 
Trio, kvarteto a nebo romske sexteto
Ja bych predpokladala gramofon, ale ne ze jim to podkreslovalo atmosferu, spis ze zajemci si sli sednout do prislusneho salonku a poslechnout symfonii.
A jinak treba u vyrocni vecere bych nejake trio/kvarteto ocekavala.
 
Nemeli tam treba nejake male hudebni teleso?
Trisolde Moja chorá hlava  v jednom je plameni.
A jak by tu hudbu v letech 1837–1901 poslouchali – to tam měli kapelu, orchestrion nebo flašinet? Fonograf byl sestrojen 1877, gramofon 1888.