Reklama
Nepřihlášený uživatel | Zaregistrovat se
 

Po extemporé s botkami v Ekonomice a se spodním prádlem v Antieudoxovi jsem se rozhodl založit tento klub. Je zaměřen na kvalitní oblékání, ale vejde se sem i příslušenství (o hodinkách občas šla řeč už na FIDu ;), společenské chování (odkaz díky mpts!) — i při pití čaje či kvalitní jídlo a pití... (jakkoli speciálně na víno je lepší patřičný klub).

Tak pište! Kde se dají u nás sehnat slušné anglické boty, pokud vůbec někde? (U ševce, nejspíše asi.) Jaké máte zkušenosti s krejčovskými salóny -- a s kterými konkrétně? Kde vám ušijí sako, a kde vám jen zprasí látku? Kdo je nejlepší na košile? Nosíte raději prádlo Jockey, Schiesser, nebo preferujete bombarďáky od vietnamců po desetikoruně a k nim ručně šitý šátek Hermès? Nevíte jak správně uvázat motýlka, či naopak víte, kde jsou k mání kravaty "seven-fold"? Preferujete na sport tvíd, nebo bundu Barbour? Jaké klobouky preferujete (1 2 3 4 5 6 7 8 9 10)? Najde se mezi námi aspoň někdo, kdo nosí špacírštok? Sem s tím!

Pozor: tento klub není určen pro debatu o gentlemanství jako niterné vlastnosti, ale pouze pro diskuse o jeho vnějších projevech. Kupříkladu zde je na místě řešit otázku "může gentleman nosit proužkované trenýrky?" Příspěvky, sklouznuvší k dikci "může člověk, který nosí proužkované trenýrky, být gentlemanem?" však budou bez milosti mazány. Váš despotický moderátor.


Ja bych predpokladala gramofon, ale ne ze jim to podkreslovalo atmosferu, spis ze zajemci si sli sednout do prislusneho salonku a poslechnout symfonii.
A jinak treba u vyrocni vecere bych nejake trio/kvarteto ocekavala.
 
Nemeli tam treba nejake male hudebni teleso?
Trisolde Moja chorá hlava  v jednom je plameni.
A jak by tu hudbu v letech 1837–1901 poslouchali – to tam měli kapelu, orchestrion nebo flašinet? Fonograf byl sestrojen 1877, gramofon 1888.
(Tedy ja bych si predstavoval, ale je fakt, ze jsem v takovem klubu nikdy nebyl)
Ja bych naopak predpokladal, ze tam meli na vyber :)
Tak nejak predpokladam, ze si uzivali klidu a ticha.
dotaz
Jakou hudbu poslouchali v klubech gentlemani za vlády královny Viktorie, pokud vůbec nějakou? (google mě posílá do strip clubů etc)
 
ixi ...vopcasnej fonetyk!! 
jak to dopadlo
Reakce na | Vlákno  
Torupill, doufám, není podmínkou.
lillyofthevalley   >°ß°<
ale koukám, že pěkná kolekce estonských krojů je tady
 
lillyofthevalley   >°ß°<
eh, zbytečně, omluva, zpětně koukám, že to nebyl kroj estonský, alekrakovský
(Aha? Teď jsem zase zvědavý já.)
lillyofthevalley   >°ß°<
děkuji, na google jsem nacházela varianty, které mi připadaly na tebe moc výstřední
Takhle, jen já mám ještě zpředu rozpínací:

lillyofthevalley   >°ß°<
Dnes neusnu, jestli se nedozvím, jak vypadá estonská krojová vesta.
 
Jé, Polárka, to mám kousek od domu.
Aha... ja znam lidi z tam domaciho souboru, a ti jsou tez vyborni ;-)
Alenash: Byl to hostující soubor Polárka z Brna a bylo to v rámci jednoho mezinárodního projektu, do kterého jsem trochu namočen. Hráli výborně.
Ocs, Vembloud: Děkuji. Byl jsem v tmavých manšestrákách, bílé košili a své oblíbené estonské krojové vestě, byl jsem skutečně oblečen nejlépe, ale špatně jsem se rozhodně necítil.
MVD je opravdu male divadlo (v uplne spolecenskem odeni budes zcela jiste sam ;-) ..ale kazdopadne hraji neuveritelne, na co jdes, smim li byt smely?