Reklama
Nepřihlášený uživatel | Zaregistrovat se
 

Po extemporé s botkami v Ekonomice a se spodním prádlem v Antieudoxovi jsem se rozhodl založit tento klub. Je zaměřen na kvalitní oblékání, ale vejde se sem i příslušenství (o hodinkách občas šla řeč už na FIDu ;), společenské chování (odkaz díky mpts!) — i při pití čaje či kvalitní jídlo a pití... (jakkoli speciálně na víno je lepší patřičný klub).

Tak pište! Kde se dají u nás sehnat slušné anglické boty, pokud vůbec někde? (U ševce, nejspíše asi.) Jaké máte zkušenosti s krejčovskými salóny -- a s kterými konkrétně? Kde vám ušijí sako, a kde vám jen zprasí látku? Kdo je nejlepší na košile? Nosíte raději prádlo Jockey, Schiesser, nebo preferujete bombarďáky od vietnamců po desetikoruně a k nim ručně šitý šátek Hermès? Nevíte jak správně uvázat motýlka, či naopak víte, kde jsou k mání kravaty "seven-fold"? Preferujete na sport tvíd, nebo bundu Barbour? Jaké klobouky preferujete (1 2 3 4 5 6 7 8 9 10)? Najde se mezi námi aspoň někdo, kdo nosí špacírštok? Sem s tím!

Pozor: tento klub není určen pro debatu o gentlemanství jako niterné vlastnosti, ale pouze pro diskuse o jeho vnějších projevech. Kupříkladu zde je na místě řešit otázku "může gentleman nosit proužkované trenýrky?" Příspěvky, sklouznuvší k dikci "může člověk, který nosí proužkované trenýrky, být gentlemanem?" však budou bez milosti mazány. Váš despotický moderátor.


JBee Nepoznal PALECEK :-( 
To zní jako dobrá UL, WTZ!
Ja tak nejak vim (ale nevim odkud), ze kozesina se musi nosit. Cim vic se nosi, tim dele vydrzi.
 
ocs sine ira et studio  OCSite
Možná nemám jemný čich dámy, ale nějaké ty staré rodinné kožešiny, jež se podařilo zachovat přes bolševickou éru, buď nepáchly vůbec, nebo nanejvýš naftalínem. Skutečně mám dojem, že dlouhodobé skladování by neměl být zásadní problém.
lillyofthevalley   >°ß°<
tsjá nevím, no, když si vzpomenu na myslím kvalitní zámecké kožešiny, tak má čichová paměť velí rychle pryč! Ale mně je to fuk, noste si kdo co chcete, jen si pls v divadle nesedejte vedle mne.
bigvilik Part-Time   Guru
Zapřáhni se a zmiz.
Za to že ty nemáš záujem zhnáňať lístky na jednu z najväčších operných hviezd, neznamená to že každý je rovnaký buran.
(koženej kabát jsem měl po pradědečkovi)
Myslela jsem Wiener Staatsoper.
Tak jo, tak do Scaly na premieru, ale do prizemi nebo do loze, ne mezi lid na balkony.
stromovous všichni jsou červi, jen já jsem beruška 
Kvalitní kožené a kožešinové výrobky se mohou dědit z generace na generaci. Ještě možná někde u rodičů mám úžasnou koženou bundu s kožešinovým límcem po dědečkovi ve 40´ designu a nesmrdí ani náhodou (nošena kdysi na gymplu).
Tander Lee Si tacuisses, philosophus mansisses. 
Moje žena má čich lepší než leckterý ohař, takže věř tomu, že tam nic závadného není. Ve vlasu je maximálně kolagen a ten pravděpodobně vydrží tisíciletí.
Altaroffilth  
(tak to jo, proto asi TL zdůrazňuje to dobré skladování. A už jdu pryč, ať nedostanu ban)
lillyofthevalley   >°ß°<
ale tukové apod. smradupotenciální částice tam v určité míře zůstávají (jinak by vlas byl bez pružnosti a eh bez "života") a pokud se pravidelně nevětrá, aktivuje se proces zasmrádání, žluknutí atd.
Altaroffilth  
Protože je dobře vyčiněná a vyčištěná.
Spíš bych čekal naftalín.
lillyofthevalley   >°ß°<
Proč?
Altaroffilth  
Hele, a to není marná rada. Ať si TL udělá s manželkou výlet třeba do Pitěru a večer zajde do nějakého snobského baru, restaurace, prostě kamkoli. Tam se to snadno snese.
do balšovo těátra!
Altaroffilth  
Co blbneš, z dobře vyčiněné a zpracované kožešiny žluklý tuk páchnout nebude.
lillyofthevalley   >°ß°<
V případě kožešiny se mi tomuto nechce příliš věřit, to jste to boa pravidelně venčili? Protože jinak si nedokážu představit, že byste se zbavili zápachu žluklého tuku....
Tander Lee Si tacuisses, philosophus mansisses. 
Je to spíš tohle decentní: