Reklama
Nepřihlášený uživatel | Zaregistrovat se
 

Po extemporé s botkami v Ekonomice a se spodním prádlem v Antieudoxovi jsem se rozhodl založit tento klub. Je zaměřen na kvalitní oblékání, ale vejde se sem i příslušenství (o hodinkách občas šla řeč už na FIDu ;), společenské chování (odkaz díky mpts!) — i při pití čaje či kvalitní jídlo a pití... (jakkoli speciálně na víno je lepší patřičný klub).

Tak pište! Kde se dají u nás sehnat slušné anglické boty, pokud vůbec někde? (U ševce, nejspíše asi.) Jaké máte zkušenosti s krejčovskými salóny -- a s kterými konkrétně? Kde vám ušijí sako, a kde vám jen zprasí látku? Kdo je nejlepší na košile? Nosíte raději prádlo Jockey, Schiesser, nebo preferujete bombarďáky od vietnamců po desetikoruně a k nim ručně šitý šátek Hermès? Nevíte jak správně uvázat motýlka, či naopak víte, kde jsou k mání kravaty "seven-fold"? Preferujete na sport tvíd, nebo bundu Barbour? Jaké klobouky preferujete (1 2 3 4 5 6 7 8 9 10)? Najde se mezi námi aspoň někdo, kdo nosí špacírštok? Sem s tím!

Na žádost abonentů, The Gentleman's Guide to Shoes.

Pozor: tento klub není určen pro debatu o gentlemanství jako niterné vlastnosti, ale pouze pro diskuse o jeho vnějších projevech. Kupříkladu zde je na místě řešit otázku "může gentleman nosit proužkované trenýrky?" Příspěvky, sklouznuvší k dikci "může člověk, který nosí proužkované trenýrky, být gentlemanem?" však budou bez milosti mazány. Váš despotický moderátor.


LuParov Choose life. Choose a job. Choose a name 
Mohla bych se zdejších gentlemanů zeptat, ten bryndák, co nosí Bárta kolem krku, to je nějaká fajnovost, nebo jak?
 
Naschvalnicek ja udelam naschval! hajtla 
i vagus muze byt gentleman
 
mpts Neobtěžujte žebrotou,  přispíváme na chudé.
Čepici s tučňákem Tuxem mám pořád, byť už je značně ošumělá. :-) Zato z těch ostatních věcí, co mám na té fotografii, jsem zcela jistě tehdy neměl nic — tepláková bunda je letošní, fleecová bunda je dva tři roky stará. Omlouvá Tě, že ta fotka je dost nevalná.
manka To jsem celá já, prostě ...  trochu magor :-)
Koukám, že za těch cca šest(?) let, co jsme se neviděli, jsi změnil pravděpodobně jen značku čepice. Já pamatuju tučňáka. :-))
Reakce na | Vlákno  
J_H_ Our gathra, who cradgies in the manyak-n 
Dobrá, jsi noname a stačí ti odpovídat pomocí memů.
Reakce na | Vlákno  
mpts Neobtěžujte žebrotou,  přispíváme na chudé.
— Vícekrát jsem v tomto klubu řekl výslovně, že ani nejsem gentlemanem ve smyslu zdejší definice, ani neaspiruji jím být.
— V čem bych měl chodit na tenis, resp. z tenisu, ne-li ve sportovním?
— I kdybych chodil do Národního ve společenském oděvu gastarbeiterů z východu (teplácích Adidas), mohl bych si to na rozdíl od královny dovolit, protože já jsem noname.
Zkrátka, on so many levels...
J_H_ Our gathra, who cradgies in the manyak-n 
Ale to jo.
Tander Lee Si tacuisses, philosophus mansisses. 
Zas to má docela dobře barevně sladěný.
J_H_ Our gathra, who cradgies in the manyak-n 
Ne, opravdu, docela by mě to zajímalo.
proč mu nadáváš...???
mpts Neobtěžujte žebrotou,  přispíváme na chudé.
On so many levels...
J_H_ Our gathra, who cradgies in the manyak-n 
Nyní je chudák ztracen. Proč vlastně, když jsi tak zhnusen chováním nizozemské královny, se neoblékneš jinak, než jako roznašeč pizzy?
mpts Neobtěžujte žebrotou,  přispíváme na chudé.
A hele, zajímavé; netušil jsem, že jsi takový mamlas. Píši si.
Tander Lee Si tacuisses, philosophus mansisses. 
To bylo negentlemansky unfair.
LuParov Choose life. Choose a job. Choose a name 
Moje oči!
Trisolde Moja chorá hlava  v jednom je plameni.
Nesmí zvedat ruce nad hlavu, dívá-li se na ni v televisi etalon gentlemana.
Kralovna nesmi zvedat ruce nad hlavu ani veceri-li sama?
mpts Neobtěžujte žebrotou,  přispíváme na chudé.
Tak jsem si dopoledne pustil TV, ČT4, běžel tam nějaký souhrnný pořad „Sezóna v sedle“, v něm různé disciplíny, z nichž některé jsem ani neznal. Z těch, jež jsem znal, tam byla také drezúra koní, mj. i mistrovství světa v ní konané letos v Holandsku, mezi diváky i holandská královna, a ta tleskala vítězi s rukama nad hlavou!

Je to fakt pekelný svět, v němž žijeme. Asi si vezmu barevné trenýrky, tričko s Predátorem, koupací pantofle, do jedné ruky hot dog, do druhé pytlík popcornu a půjdu do Národního na nějakou obzvláště slavnostní premiéru...
 
Smartus: Odpověď zní "žádná zvuková kulisa". Jistě se občas stalo, že byl hostem nějaký hudebník.
MaLer Potřebujete dárek pro holku?  Pěkné bižu :)
kam se nam ztratil gentleman?