Reklama
Nepřihlášený uživatel | Zaregistrovat se
 

Téma:

Kultura

Spravují:

Eudoxus,
FPL,
ocs,
Mori

Může vás zajímatReklamaPo extemporé s botkami v Ekonomice a se spodním prádlem v Antieudoxovi jsem se rozhodl založit tento klub. Je zaměřen na kvalitní oblékání, ale vejde se sem i příslušenství (o hodinkách občas šla řeč už na FIDu ;), společenské chování (odkaz díky mpts!) — i při pití čaje či kvalitní jídlo a pití... (jakkoli speciálně na víno je lepší patřičný klub).

Tak pište! Kde se dají u nás sehnat slušné anglické boty, pokud vůbec někde? (U ševce, nejspíše asi.) Jaké máte zkušenosti s krejčovskými salóny -- a s kterými konkrétně? Kde vám ušijí sako, a kde vám jen zprasí látku? Kdo je nejlepší na košile? Nosíte raději prádlo Jockey, Schiesser, nebo preferujete bombarďáky od vietnamců po desetikoruně a k nim ručně šitý šátek Hermès? Nevíte jak správně uvázat motýlka, či naopak víte, kde jsou k mání kravaty "seven-fold"? Preferujete na sport tvíd, nebo bundu Barbour? Jaké klobouky preferujete (1 2 3 4 5 6 7 8 9 10)? Najde se mezi námi aspoň někdo, kdo nosí špacírštok? Sem s tím!

Na žádost abonentů, The Gentleman's Guide to Shoes.

Pozor: tento klub není určen pro debatu o gentlemanství jako niterné vlastnosti, ale pouze pro diskuse o jeho vnějších projevech. Kupříkladu zde je na místě řešit otázku "může gentleman nosit proužkované trenýrky?" Příspěvky, sklouznuvší k dikci "může člověk, který nosí proužkované trenýrky, být gentlemanem?" však budou bez milosti mazány. Váš despotický moderátor.


ocs sine ira et studio  OCSite
(Ten byl ještě v pohodě, ale pak přišli mulťáci; na ty jsem hlavně reagoval, ale pak jsem je smazal, když to překročilo rozumnou mez. Každopádně občasný a dobrý vtip nevadí :))
Gustav_Husak Na Štěpána bez Štěpána  na Andreje bez Andreje!
Já vím. Ale přišlo mi to k tématu klubu.
Omlouvám se, již se to nestane.
ocs sine ira et studio  OCSite
Když tu náhodou nějakého potkáš, rovnou jej uškrť, dal jsem Ti k tomu práva. Děkuji pěkně.
zdá se, že už se tu zase spawnují mulťáci.
 
ocs sine ira et studio  OCSite
(Klub ftipy je jinde.)
 
Gustav_Husak Na Štěpána bez Štěpána  na Andreje bez Andreje!
Nováček v anglickém námořnictvu, mladík ze staré šlechtické rodiny, přijde na nástup v lakovaných střevících. Důstojník na něj křičí:
„Vy jste se zbláznil, člověče! Jak jste se to vystrojil? To jste si rovnou mohl dát ještě cylindr na hlavu!“
„Cylindr, pane? V devět hodin dopoledne?“
 
ocs sine ira et studio  OCSite
! :)
mpts Je rozumění nerozumění  také rozuměním?
Jak ohavné! — ty zlotřile odporné a odporně zlotřilé obložené chlebíčky, jež do slušné společnosti a slušných klubů neměly vůbec by míti přístupu, přece se zákeřně a nízce sem vplížily alespoň tímto podlým způsobem.
ocs sine ira et studio  OCSite
Čistě jen pro účel přesnosti — aniž bych se snažil rozvíjet debatu tímto směrem — je nutno dodat, že s tím největším výskytem maniakálních střelců to není ani zdaleka tak jednoduché, jak by se na první pohled zdálo, protože novináři jsou mírně řečeno nepříliš důvěryhodní.
ocs sine ira et studio  OCSite
Ovšem pozor, cituji klasika: ... Za křeslem se objevil rozzuřený obličej Gonzalesův, ale hned se na něj sneslo krupobití kulí, takže hlava nebohého presidenta byla rázem holá jako ledovec. Soptě hněvem a uražen do hloubi duše, ukryl se vládce opět za své křeslo. Po chvíli se pokusil znovu o výpad, ale kule Pistollova porušila okamžitě souměrnost jeho levého ucha. Za okamžik přišel hrdý president tímto způsobem i o špičku nosu, kdežto jeho odpůrce, sedě na stole, krmil sebe i svého koně obloženými chlebíčky, maje pistoli zavěšenu na malíčku pohotové levice.

Na druhou stranu ale je pravda, že to nebyl žádný Američan, nýbrž Čech; byť zde vystupuje pod jménem don Pistollo Treffa de la Barba, byl to dobrý tramp šerif Jack Aspirin.

Gustav_Husak Na Štěpána bez Štěpána  na Andreje bez Andreje!
Jak říkáte. Držím-li pravačkou pod stolem kolt, nemůžu v pravačce držet vidličku a takto jíst. Držet v silné ruce vidličku by ve chvíli, kdy někdo tasí, skončilo buď pokusem střílet vidličkou nebo odhozením vidličky a tasením koltu. Obé jest, jak říkáte, receptem na předčasnou inhumaci.

Kdyby Američané drželi vidličku v levé a pravou měli volnou, tedy dejme tomu. Ale jinak - prakticky jasná urban legend.
a od té doby jsou spojené státy zemí s největší výskytem žaludečních vředů a maniakálních střelců...
JeromeHeretic ETERNIT - nehorlava azbestova trsatka  pro hrace bluegrassu!
Ja jsem o americkem jedeni vidlickou, kdy si stolovnik na zacatku vse potrebne nakraji, nasledne nuz odlozi a ji uz pouze vidlickou slysel, ze prapuvodnim duvodem je to, ze stolovnik pravackou (pokud byl pravak) pod stolem drzel kolt, aby mohl v pripade potreby rychle tasit.
V takovem pripade by ovsem bylo logicke, ze si dotycny silnou rukou jidlo nakraji (tedy obvykle pravou) a nasledne ji slabou (tedy obvykle levou). Prendavat nasledne vidlicku do silne ruky by zcela stavelo na hlavu tu logiku pripravenosti ke strelbe, nebot strilet v rychlosti slabou rukou je dobry recept na predcasnou inhumaci.

(Ale uznavam, ze to vysvetleni je natolik blaznive, ze se temer jiste jedna o nejakou urban legend.)
 
ocs sine ira et studio  OCSite
(Omlouvám se, dostanu se sem v poslední době jen zřídkakdy. Blby jsem promazal, jednu Tvou reakci taky, jinak jsem to tu nechal. A přidal jsem Tě mezi moderátory, potkáš-li blba příště, škrť jej prosím rovnou. Dík!)
Reakce na | Vlákno  
Zdalo se mi to ponekud prostoduche, ale netusil jsem, ze jde o multaka nektere z tech otravnych mageonaplav - chodim uz jen do par klubu, tak jsem zatim nemel tu cest.
Dik
mpts Je rozumění nerozumění  také rozuměním?
Nepochybně není lžíce jako lžíce ani vidlička jako vidlička, ale přesto lžíce bývají ostřejší — vidlička mívá tu boční stranu širší, protože potřebuje tuhost ve směru nabodávání — a velmi výrazně tužší než vidličky ve směru krájení. Tudíž non sequitur. Čímž se to však ani nevylučuje, samozřejmě.
cl_ton: Tomu se zdraham uverit. Jako ze by nevedel proc mu ji donesli, to beru. Ale ze by sovetsky marsal pil vodu? Navic teplou a opakovane? ;-)
Maršálu Koněvovi přinesli kdysi na anglickém velvyslanectví v Londýně při recepci ke stolu třikrát teplou vodu ve stříbrné misce, a on ji třikrát po sobě vypil.
 
Eudoxus SUMMA SCIENTIA - NIHIL SCIRE 
viditelně, pochopitelně...
Eudoxus SUMMA SCIENTIA - NIHIL SCIRE 
Tak evidentně na to krájení (nebo trápení steaků) nějaké know-how mají, protože na YT je mnoho videí kde se steak (a i docela velký steak) krájí lžící. Ne, že by to byl příklad hodný následování, ale pokud jde nějaká forma steaku ukrojit lžící (která není nijak viditělně naostřená, jak by se eventuálně mohli gentlemani naučit v Pakráci) tak jí lze ukrojit i vidličkou.