Reklama
Nepřihlášený uživatel | Zaregistrovat se
 

Po extemporé s botkami v Ekonomice a se spodním prádlem v Antieudoxovi jsem se rozhodl založit tento klub. Je zaměřen na kvalitní oblékání, ale vejde se sem i příslušenství (o hodinkách občas šla řeč už na FIDu ;), společenské chování (odkaz díky mpts!) — i při pití čaje či kvalitní jídlo a pití... (jakkoli speciálně na víno je lepší patřičný klub).

Tak pište! Kde se dají u nás sehnat slušné anglické boty, pokud vůbec někde? (U ševce, nejspíše asi.) Jaké máte zkušenosti s krejčovskými salóny -- a s kterými konkrétně? Kde vám ušijí sako, a kde vám jen zprasí látku? Kdo je nejlepší na košile? Nosíte raději prádlo Jockey, Schiesser, nebo preferujete bombarďáky od vietnamců po desetikoruně a k nim ručně šitý šátek Hermès? Nevíte jak správně uvázat motýlka, či naopak víte, kde jsou k mání kravaty "seven-fold"? Preferujete na sport tvíd, nebo bundu Barbour? Jaké klobouky preferujete (1 2 3 4 5 6 7 8 9 10)? Najde se mezi námi aspoň někdo, kdo nosí špacírštok? Sem s tím!

Na žádost abonentů, The Gentleman's Guide to Shoes.

Pozor: tento klub není určen pro debatu o gentlemanství jako niterné vlastnosti, ale pouze pro diskuse o jeho vnějších projevech. Kupříkladu zde je na místě řešit otázku "může gentleman nosit proužkované trenýrky?" Příspěvky, sklouznuvší k dikci "může člověk, který nosí proužkované trenýrky, být gentlemanem?" však budou bez milosti mazány. Váš despotický moderátor.


ocs sine ira et studio  OCSite
Stará se o rodinu a o koně (dcera mu docela rajtuje); Okoun ho nebaví :)
Reakce na | Vlákno  
el Sent from my  browser
Jak se vůbec má Eudoxus? Myslím jsem ho na Okounu neviděl snad 10 let.
Reakce na | Vlákno  
ocs sine ira et studio  OCSite
Kolega gentleman Eudoxus míval motocykletu; překrásného choppera, true-blue H&D. Sice, pravda, ne v hale; ale jako by se stalo — měl to akorát na dívání, na leštění a tak, neboť na tom nejezdil, dokonce ani neměl (a myslím, že snad dodnes nemá) papíry :)
ocs sine ira et studio  OCSite
(Omlouvám se, ale usoudil jsem, že skutečného gentlemana není hodno hlavně to vlákno diskuse.)
Gustav_Husak Na Štěpána bez Štěpána  na Andreje bez Andreje!
Mě by hlavně zajímal účel bentleye či automobilu v hale - garáž není hodna skutečného gentlemana?
el Sent from my  browser
No však…
Reakce na | Vlákno  
ocs sine ira et studio  OCSite
Ta soška se nazývá „Spirit of Ecstasy“, vyvole.
mrmar Velký kus vlaštovčího zvratku? 
Psát na okounu RR je vůbec dosti zavádějící, kvůli vám jsem si představil úplně novou funkci té sošky na kapotě...
 
Bentley to je to lidový vozítko pro cikánský rappery, o něco bohatší než chudáci jako Karel Gott?
 
ocs sine ira et studio  OCSite
(Ten RR, co byl pohodlnější pro řidiče, se ale odjakživa jmenoval Bentley, ne?)
ocs sine ira et studio  OCSite
Kvalita Range Roverů v roce 2007, kdy přešly od BMW pod Jaguára, celkem měřitelně vzrostla, FYI.

Ti němečtí pitomci z BMW tam cpali „eko“ motory s úmyslně vyhnanou chladicí teplotou bůhvíjak vysoko pro snížení emisí, že se kvůli tomu vše sralo, jim bylo dost fuk; a o slavném předním diferenciálu ani nemluvit. Jag tyto problémy nemá; a ty, co má, jsou o dost menší, minimálně až do toho pětilitru z roku 2010.

Reakce na | Vlákno  
JeromeHeretic Thank you for choosing Earth  as Your planetary vehicle
Aha, tak to jo...
Reakce na | Vlákno  
el Sent from my  browser
FPL mluví o Rolls Royce, ne o Range Roveru. Ten první už na tom s kvalitou bude o něco lépe, přece jenom patří pod BMW.
JeromeHeretic Thank you for choosing Earth  as Your planetary vehicle
A taky od jiste doby dodava do svych vozu zesilenou odtahovaci tyc, protoze jinak nez na tyci si s RR clovek moc nezajezdi...
Lejzy: RR uz nejaky ten patek vyrabi vozy, kde se pocita s vetsim pohodlim pro ridice, nez pro nekoho, kdo sedi vzadu. Z toho si troufam usuzovat, ze gentlemanu, kteri si chteji svuj vuz ridit sami bude dost.
Gustav_Husak Na Štěpána bez Štěpána  na Andreje bez Andreje!
Souhlas. Proč by měla etiketa komukoliv cokoliv zakazovat? Jen proto, že "se to pro něj nehodí"? Vévodkyně nemá nakupovat, k tomu má služebnictvo? Řídit by také neměla, to je starost řidiče?
Etiketa je soubor pravidel a rad, jak se v které situaci chovat a pokud něco "nedoporučuje", tedy proto, že je to důkaz nevychovanosti a buranství a tedy se to nehodí pro pána ani pro kmána. Ale zakazovat něco jen proto, že "taková věc je pod tvou úroveň"... to už dle mne není etiketa, ale spíše snobismus.
I oni jsou jen lidé a chtějí si dopřávat běžných radostí nebo činností. Vévodkyně z Cambridge prý nakupuje v supermarketu. A co máte pořád s etiketou? Byl jsem přesvědčen, že jen plebs si myslí, že pravidla chování jsou tu o toho, aby nás mučila. Etiketa určuje, jak se má člověk chovat, pokud má řidiče, kde má kdo sedět, anebo jak se chovat, když řídíte sami. Ale proč by měla řízení někomu zakazovat?
xxxfucker juch! 
mpts Je rozumění nerozumění  také rozuměním?
(V tom filmu ale nevystupuje skutečná královna, hraje ji herečka.)
Gustav_Husak Na Štěpána bez Štěpána  na Andreje bez Andreje!
Distinguovaný kmet... vzpomněl jsem si na strip ve smyslu: Babička vyvádí s vnoučaty hlouposti a dědeček pohoršeně: "Mildred, chovej se přiměřeně svému věku!" Babička navztekaně: "No tak jo, když jinak nedáš!" a umře.
Od jakého přesně věku už člověk nesmí prakticky nic, co ho baví, protože "se to neslučuje s etiketou, distinguovaný kmet se tak nechová"?
A co se slučuje s etiketou distinguovaného kmeta, posedávat v křesle, pokuřovat dýmku, buze... poučovat vnoučata a kritizovat, že tohle za našich mladých let nebylo? :-)