Reklama
Nepřihlášený uživatel | Zaregistrovat se
 

Téma:

Kultura

Spravují:

Eudoxus,
FPL,
ocs,
Mori

Může vás zajímatReklamaPo extemporé s botkami v Ekonomice a se spodním prádlem v Antieudoxovi jsem se rozhodl založit tento klub. Je zaměřen na kvalitní oblékání, ale vejde se sem i příslušenství (o hodinkách občas šla řeč už na FIDu ;), společenské chování (odkaz díky mpts!) — i při pití čaje či kvalitní jídlo a pití... (jakkoli speciálně na víno je lepší patřičný klub).

Tak pište! Kde se dají u nás sehnat slušné anglické boty, pokud vůbec někde? (U ševce, nejspíše asi.) Jaké máte zkušenosti s krejčovskými salóny -- a s kterými konkrétně? Kde vám ušijí sako, a kde vám jen zprasí látku? Kdo je nejlepší na košile? Nosíte raději prádlo Jockey, Schiesser, nebo preferujete bombarďáky od vietnamců po desetikoruně a k nim ručně šitý šátek Hermès? Nevíte jak správně uvázat motýlka, či naopak víte, kde jsou k mání kravaty "seven-fold"? Preferujete na sport tvíd, nebo bundu Barbour? Jaké klobouky preferujete (1 2 3 4 5 6 7 8 9 10)? Najde se mezi námi aspoň někdo, kdo nosí špacírštok? Sem s tím!

Na žádost abonentů, The Gentleman's Guide to Shoes.

Pozor: tento klub není určen pro debatu o gentlemanství jako niterné vlastnosti, ale pouze pro diskuse o jeho vnějších projevech. Kupříkladu zde je na místě řešit otázku "může gentleman nosit proužkované trenýrky?" Příspěvky, sklouznuvší k dikci "může člověk, který nosí proužkované trenýrky, být gentlemanem?" však budou bez milosti mazány. Váš despotický moderátor.


Vdaka, pracovne rukavice civilnejsieho typu som uz nasiel viac druhov, slusnejsich.
Zkuste facebookovou skupinu Dobře oblečený muž. Za vrchol stylu, vkusu a dobrého oblékání se tam obvykle považují luxusní džíny vágusovského střihu, pracovní obuv, a celkově vzezření dělníka či chudiny z první poloviny 20. století. Autor skupiny navíc používá v každé větě náhodná anglická slova a zbytečné anglicismy.
Vdaka. V klube pre naradie padol konsenzus, ze pracovne oblecenie, pracovne topanky a rozne bezpecnostne pomocky, tam tiez tak nejak zapadnu.
Reakce na | Vlákno  
ocs sine ira et studio  OCSite
Obecně sem spíše patří společnost než pracovně/technické otázky, ale v současnosti, kdy je tu dost malý provoz, lze i ty akceptovat.

O jiném klubu nevím (z čehož ovšem nutně neplyne, že neexistuje ;)) Pro velmi specifickou oblast pracovně/technickou by mohl být možná na místě Survival :)

Dotaz 2
Btw, je klub urceny aj pre pracovne/technicke ci army odevy a obuv, alebo je nieco take vobec na okounovi?
 
Dotaz
Pouzivate niekto, ci mate vyskusane: pekne, slusne zimne rukavice, nositelne bezne do prace, ci prechadzky vonku do spolocnosti, ktore zvladnu aj nejaku zimnu udrzbu okolo auta? Napr. odhrnutie mokreho snehu z dveri a podobne?
 
Myslim, ze do tohoto klubiku
 
ocs sine ira et studio  OCSite
Možná to mnozí už víte dávno, ale třeba ne — mám smutnou zprávu. Pan Walter Williams na konci loňského roku zemřel :(
 
mpts Je rozumění nerozumění  také rozuměním?
Dobrá, co však se bude dít, dodojí-li královna?
Štěně A hangover is the wrath of grapes. 
Myslím že ano, nicméně královna není Miloš Zeman, aby za každou cenu trolila a testovala hranice.
Adelbert_Steiner Každý si za svůj život zodpovídá sám,  není třeba koronašikanovat celý národ.
Ovšem jen v případě, že nevečeři společně s královnou.
Dojí-li královna, odebírají se talíře i ostatním stolovníkům.

(Tady by mě zajímalo, kdyby královna chtěla býti sivou a řekla, že dnes večeřeti nebude - budou míti půst i ostatní? Nebo pokud by si královna dala jen jedno sousto a "již nechtěla jísti"... strávníci předpokládám nebudou míti dovoleno si následně zajíti do kuchyně pro přídavek a bude jim vydržeti do snídaně...)
Nebo epoxidem, ale ono to v tomhle případě asi prostě není nutné.
JeromeHeretic Mam rad mentalitu holubu.  Serou na vsechno.
To to zevnitr nemuzes vylit vcelim voskem? Dela se to tak od praveku, tisice dekovnych dopisu!
Reakce na | Vlákno  
Jaký parametry. Já jsem vytiskl PETG konvičku na zalívání a musí se s tím zalít a vyprázdnit, jinak ta voda prolíná skrz.
Půllitrová plácačka! Ale hádám, že titanová by se dala při takové velikosti použít i jako součást taktické výbavy ala neprůstřelná vesta.
george_killer  
Gentleman si poridi placatku stribrnou . . .

BTW jsem si navrhl a vytiskl placatku na 3D tiskarne a to i s epesnim uzaverem se dvema okrouzky, 5 tryskami, co tryskaji tak, ze se to spoji v jeden proud. Vodu tesni perfektne, nicmene alkohol trosku prolina. Mozna nejakej jinej vhodnejsi filament, zkousel jsem polotransparentni PETG.
 
mpts Je rozumění nerozumění  také rozuměním?
No ale deci a půl až dvě je právě velikost, která mne zajímá. :-)
S tím by problém být neměl, ale viděl jsem zatím jenom neprakticky malé - tak deci a půl, max dvě. Ale nějak moc jsem po tom nepátral - na cestování jsem si zvykl používat ty plastové půl litrové plácačky.
mpts Je rozumění nerozumění  také rozuměním?
Onehdy jsme tu mluvili o placatkách, že ty ocelové uvolňují do alkoholu — v důsledku nějakých reakcí s ním — nějaké kovy, jimiž je ta ocel legována, nebo tak nějak, a že tedy by alkohol v nich neměl být déle než několik málo dní. A že náhradou umožňující delší skladování alkoholu v placatce jsou buď skleněné, nebo některé ty plastové na alkohol určené.

Teď jsem objevil, že se dělají placatky i titanové. Tam by předpokládám žádný problém s nějakým reagováním a delším přechováváním být neměl. Nebo se mýlím?