Reklama
Nepřihlášený uživatel | Zaregistrovat se
 

Téma:

Kultura

Spravují:

Eudoxus,
FPL,
ocs,
Mori

Může vás zajímatReklamaPo extemporé s botkami v Ekonomice a se spodním prádlem v Antieudoxovi jsem se rozhodl založit tento klub. Je zaměřen na kvalitní oblékání, ale vejde se sem i příslušenství (o hodinkách občas šla řeč už na FIDu ;), společenské chování (odkaz díky mpts!) — i při pití čaje či kvalitní jídlo a pití... (jakkoli speciálně na víno je lepší patřičný klub).

Tak pište! Kde se dají u nás sehnat slušné anglické boty, pokud vůbec někde? (U ševce, nejspíše asi.) Jaké máte zkušenosti s krejčovskými salóny -- a s kterými konkrétně? Kde vám ušijí sako, a kde vám jen zprasí látku? Kdo je nejlepší na košile? Nosíte raději prádlo Jockey, Schiesser, nebo preferujete bombarďáky od vietnamců po desetikoruně a k nim ručně šitý šátek Hermès? Nevíte jak správně uvázat motýlka, či naopak víte, kde jsou k mání kravaty "seven-fold"? Preferujete na sport tvíd, nebo bundu Barbour? Jaké klobouky preferujete (1 2 3 4 5 6 7 8 9 10)? Najde se mezi námi aspoň někdo, kdo nosí špacírštok? Sem s tím!

Na žádost abonentů, The Gentleman's Guide to Shoes.

Pozor: tento klub není určen pro debatu o gentlemanství jako niterné vlastnosti, ale pouze pro diskuse o jeho vnějších projevech. Kupříkladu zde je na místě řešit otázku "může gentleman nosit proužkované trenýrky?" Příspěvky, sklouznuvší k dikci "může člověk, který nosí proužkované trenýrky, být gentlemanem?" však budou bez milosti mazány. Váš despotický moderátor.


Pokud umi zachazet s lzici, tak muze. <g>
Ze si to neumite predstavit je sice smutne, ale to uz je jiny pribeh ...
Adelbert_Steiner Není umění být hulvát. Umění je poslat  někoho do řiti tak, že se tam těší.
Z této fotografie vyplývá, že gentleman nemůže jísti nudlovou polévku. No řekněte, jak by to vypadalo?
gentleman u vecere
 
kultakutri molekularni ekologie!  
Uznávám, že jsou situace, kdy by burka byla přínosem. Nejen pro dámy.
 
Tak jako skladník ve šroubárně si může přečíst Vergilia v originále, chce lůza vidět premiéru opery. :D
Lejzy God is REAL unless declared   INTEGER.
Vicemene, na to a na zada.
a zabralo to? získal jste modrou knížku krzevá podvýživu?
Lejzy God is REAL unless declared   INTEGER.
Sako z pred dvaceti let bych mozna nejak zapnul, ale kalhoty nenatahnu ani do polovic zadku. U odvodu jsem mel 55 kg.
DJ Slamák revem nerevaj. no nerozumel mi  aj reval.
Třeba byla nevidomá, ta s tou mikinou.
Třeba byla nevidomá, ta s tím komentátorem.
JeromeHeretic ETERNIT - nehorlava azbestova trsatka  pro hrace bluegrassu!
Ja mu zavidim, ze po dvaceti letech vytahl sako a dokazal ho zaponout na LIBOVOLNY knoflik...
JeromeHeretic ETERNIT - nehorlava azbestova trsatka  pro hrace bluegrassu!
Vidis? A proto Samuel Colt vynalezl Revolver! On jednou takhle sedel v divadle a najednou tam nad nim v lozi nejakej curak zacal strilet! A to Colta dost rozladilo. Ten clovek strilel zcela mimo rytmus!
ocs sine ira et studio  OCSite
(Kdyby se zapínaly všechny, urval by sis dva ;))
Lejzy God is REAL unless declared   INTEGER.
Ale teda nechápu, jak si může vzít nějaká ženská na premiéru mikinu s obrovským nápisem Levis, nebo jak může člověk komentovat své soudružce dění na jevišti. Bohužel seděl vedle mne.
 
Lejzy God is REAL unless declared   INTEGER.
Že se u saka zapíná jen jeden ze dvou knoflíků je pěkně nepraktické. Zašel jsem na operu, prošel jsem kolem kliky, zavadil, a už jsem hledal knoflík na zemi.
 
Jakakoliv uprava zevnejsku souvisejici s pocenim zu viel mi na parketu nepripada vhodna.
mpts Je rozumění nerozumění  také rozuměním?
Imho afaik od pasu nahoru až po cca spodek nosu můžeš, plus ještě případně promnout si oči. Např. uhladit si knír gentleman může, škrabat se na nose už ne. Ostatně od pasu nahoru by např. vylučovalo i založit si ruce, což zjevně jest absurdní. ;-)
Aranel a selvy syští  tesknoskuhravě
Někde jsem kdysi zachytila, že se člověk vůbec nemá sebe dotýkat od pasu nahoru. (proč tam bylo to omezení, nevím, od pasu dolů bych se taky ve společnosti nedotýkala) Maximum byla snad rychlá a decentní úprava rtěnky, se vším ostatním do ústraní.
fritz_hemmler  
Východoevropským gentlemanům se často nedostává správné společenské intuice. Už ta gumička na vlasy, jak to že ne diamantová sponka ? To se za chvíli můžete na parketu třeba hlasitě ubzdít a divit se. Ještě však zdaleka nejsme v americe...
 
ocs sine ira et studio  OCSite
(Snad raději než do toho demokratického marasmu bych mířil někam do Belle Époque.)
Heh. Někdo vás psychologicky zanalyzovala odhalil vaše slabé místo. V jakémkoliv jiném případě byste ho ubil svými rétorickým schopnosti, ale ne pokud vás rozhodí zpochybněním vašich znalostí prvorepublikové etikety.