Reklama
Nepřihlášený uživatel | Zaregistrovat se
 

Po extemporé s botkami v Ekonomice a se spodním prádlem v Antieudoxovi jsem se rozhodl založit tento klub. Je zaměřen na kvalitní oblékání, ale vejde se sem i příslušenství (o hodinkách občas šla řeč už na FIDu ;), společenské chování (odkaz díky mpts!) — i při pití čaje či kvalitní jídlo a pití... (jakkoli speciálně na víno je lepší patřičný klub).

Tak pište! Kde se dají u nás sehnat slušné anglické boty, pokud vůbec někde? (U ševce, nejspíše asi.) Jaké máte zkušenosti s krejčovskými salóny -- a s kterými konkrétně? Kde vám ušijí sako, a kde vám jen zprasí látku? Kdo je nejlepší na košile? Nosíte raději prádlo Jockey, Schiesser, nebo preferujete bombarďáky od vietnamců po desetikoruně a k nim ručně šitý šátek Hermès? Nevíte jak správně uvázat motýlka, či naopak víte, kde jsou k mání kravaty "seven-fold"? Preferujete na sport tvíd, nebo bundu Barbour? Jaké klobouky preferujete (1 2 3 4 5 6 7 8 9 10)? Najde se mezi námi aspoň někdo, kdo nosí špacírštok? Sem s tím!

Na žádost abonentů, The Gentleman's Guide to Shoes.

Pozor: tento klub není určen pro debatu o gentlemanství jako niterné vlastnosti, ale pouze pro diskuse o jeho vnějších projevech. Kupříkladu zde je na místě řešit otázku "může gentleman nosit proužkované trenýrky?" Příspěvky, sklouznuvší k dikci "může člověk, který nosí proužkované trenýrky, být gentlemanem?" však budou bez milosti mazány. Váš despotický moderátor.


Istral lemtá čaj 
Byly přeci jen větší a celkem tvrdé.
czekotay Bůh není a my jsme jeho  proroci.
Proč?
Istral lemtá čaj 
Tak jsem ty Loake po delším uvažování vrátil. Poslali zpět peníze včetně poštovného, milé.
Nazgul Chtěl bych mít kapelu  ze samejch psounů
Druhý pán zleva zjevně výrazně zhubl, gratulki.
 
Predpokladam ze druhy pan zleva to ani jinak nez jako trolling myslet nemuze.. Kazdopadne by se s pani co je druha zprava vyborne doplnovali, vidim tam podobny vkus :)
Štěně A hangover is the wrath of grapes. 
To je strašný. A ty červený kšandy jsou asi nejmenší problém.
děkuji
Ben_Ash MAGEO vyhnanec 
Můžete zkusit třeba Vlastislava Koutného z Chlumu, sice od nej boty nemam, ale videl jsem jeho botky naživo a jako umí.
Fotili ilustrační fotku do příručky "Jak se neoblékat do společnosti, pokud nejste buran"?
Istral lemtá čaj 
Tak oxfordki od Loake jsou doma a dokonce i sedí, a to včetně šířky, což mě mile překvapilo. Nicméně, porovnáním délky jsou o maličko delší, než stejná velikost od Riekera. Ale protože šněrování nohu výborně drží, tak to nebudu řešit. Uvnitř je teda napsáno Made in India. Ale byl to levný model.
 
ocs sine ira et studio  OCSite
Což sem nepatří. Příští podobný tentononc smažu.
 
Istral lemtá čaj 
Cywe...
jo, jsou to ručně šité rámovky
upřímně řečeno nevím, snad že je tam zdvojená podrážka "do nepohody", doufejme i zpracování, ale zrovna tyto boty jako vlastně jediné odpovídaly mému očekávání (viz níže) přestože by se mi více líbily (co nejmíň ozdob) https://www.herringshoes.co.uk/church/shannon_derby-shoes/black-polished-binder, ale ty nemají gumovou podrážku a je to už opravdu pálka.
ocs sine ira et studio  OCSite
Trh: zkusili to, a zjistili, že jim to lidi dají; tak by byli blbí, kdyby účtovali méně :)

(Pokud by to byly šité rámovky, tak taky ruční práce; ale to asi nejsou, nebo jo?)

Istral lemtá čaj 
10k, no to není málo. Co vlastně dělá tu cenu?
Istral lemtá čaj 
Tak uvidíme, co dodá Kingdom of Kondom, no.
třeba tuty: https://www.herringshoes.co.uk/herring/canning-rubber_rubber-soled-brogues/black-calf jsem ve své velikosti v lednu získal v šíři G "wide" a teď koukám, že jsou k mání už pouze F "medium".
 
Ano, i to je možnost a nemusí to být vždy ani za x-násobek ceny (o boty od Zachariáše za ty prachy a čekání ani nestojím), ale zatím bych dal přeci jenom anglické konfekci přednost.