Reklama
Nepřihlášený uživatel | Zaregistrovat se
 

Po extemporé s botkami v Ekonomice a se spodním prádlem v Antieudoxovi jsem se rozhodl založit tento klub. Je zaměřen na kvalitní oblékání, ale vejde se sem i příslušenství (o hodinkách občas šla řeč už na FIDu ;), společenské chování (odkaz díky mpts!) — i při pití čaje či kvalitní jídlo a pití... (jakkoli speciálně na víno je lepší patřičný klub).

Tak pište! Kde se dají u nás sehnat slušné anglické boty, pokud vůbec někde? (U ševce, nejspíše asi.) Jaké máte zkušenosti s krejčovskými salóny -- a s kterými konkrétně? Kde vám ušijí sako, a kde vám jen zprasí látku? Kdo je nejlepší na košile? Nosíte raději prádlo Jockey, Schiesser, nebo preferujete bombarďáky od vietnamců po desetikoruně a k nim ručně šitý šátek Hermès? Nevíte jak správně uvázat motýlka, či naopak víte, kde jsou k mání kravaty "seven-fold"? Preferujete na sport tvíd, nebo bundu Barbour? Jaké klobouky preferujete (1 2 3 4 5 6 7 8 9 10)? Najde se mezi námi aspoň někdo, kdo nosí špacírštok? Sem s tím!

Pozor: tento klub není určen pro debatu o gentlemanství jako niterné vlastnosti, ale pouze pro diskuse o jeho vnějších projevech. Kupříkladu zde je na místě řešit otázku "může gentleman nosit proužkované trenýrky?" Příspěvky, sklouznuvší k dikci "může člověk, který nosí proužkované trenýrky, být gentlemanem?" však budou bez milosti mazány. Váš despotický moderátor.


To je jistě kvůli veganům a jiným duševně chorým, kterým by mohlo vadit, že to není z polyesteru či polyuretanu, ale z kvalitního tradičního materiálu ;)
kultakutri pomocné vědy historické! 
Zkuste pana Horkého v Brně. Ten má životní filosofii zhruba ve smyslu, že proč vyhazovat, co jde opravit, takže mou rozervanou botu mi jaksi zalátal, brav to jako osobní selhání, že jsem v ní uklouzla a roztrhla ji. A stroje Svit Československu má taky.
kultakutri pomocné vědy historické! 
(K birkům koženou podešev nepřiděláte a i kdyby, nebude to fungovat, ta guma tam má strukturální funkci. Birky vydrží, dokud se nerozpadne ten korek, a ten jde taky vcelku vesele zapatlat lepidlem...)
DJ Slamák revem nerevaj. no nerozumel mi  aj reval.
To není žádný vtip!!! Ale pravda.
Targovisko ne, k srdci mi nepřirostla :) Normálně v obchodě na Głęboke.
czekotay Bůh není a my jsme jeho  proroci.
Tak ciezsynske targoviska jsou vyhlášeným pojmem. :) Koneckonců, nikde v Česku nejsou ulice takhle plné pěkných moderně střižených obleků z příjemných látek, jako tam.
Nikomu to nepomůže, ale zkušenost hezká: Já si koupil boty, moc hezké kožené polobotky, v Cieszyně od nějakého malého polského výrobce s tím, že zkusím, jestli to nebude na úrovni čínského šuntu (jemuž odpovídala cena). A jsem mimořádně pozitivně překvapený, boty jsou pohodlné, kůže kvalitní, klepu na dřevo, ať se to nepokazí. Mám širší nohu a ještě větší tělesnou váhu a trpím na příliš rychlé rozpadání bot.

Jinak když jsem pobýval půl roku studijně v Turecku, tak jsem si zahipsteřil a zašel si přímo k místnímu ševci. To vám byly boty! Ještě se mi chlubil, že má stroj Svit Československo :) Bohužel jsem si je rozříznul, když jsem nečekaně vloni musel projít jedním staveništěm a zatím jsem se nedostal k tomu je zkusit někde nechat opravit.
 
 
mrmar Velký kus vlaštovčího zvratku? 
Koupil jsem je v Office shoes v akci asi za 2000, jestli je dotaz stále platný. Nosím dost často a opotřebení velmi malé, ve srovnání třeba s Keeny nebo Riekery.
VI: Výrobek obsahuje netextilní části živočišného původu. !!! :-D
JeromeHeretic Gun Control means   using both hands!
On taky mramorovou dlazbu vymyslel debil. Drive byla vsude dlazba zulova, stipana a ta neklouzala.
ocs sine ira et studio  OCSite
(Ony ostatně ty plasty mnohdy moc (a) měnit technicky nejde (b) a ani to nedává smysl, protože jsou na lepené botě, která sama už dávno taky nestojí za nic. Na rozdíl od nějaké anglické rámovky, jejíž podešev se mění každých pět deset let, a bota slouží celý život...)
kultakutri pomocné vědy historické! 
Ty ošlapané mramorové kostečky kloužou prakticky furt, na to není potřeba zima.
kultakutri pomocné vědy historické! 
Mno, řádně promastit kůží od špeku (nesoleného), aby se obuv nenasolila od čekoholi, co provádějí technické služby. A do kožené podešve se s gustem zarážejí kamínky posypu, ale ty se zasekávají do kde čeho; koženou podešev také nutno často vyměňovati, snáze se prochodí než lecjaké ty plasty.
Jen riekery, které mám dlouhodobě ozkoušené. Tam si totiž lze vybrat mezi normální, širokou a extra širokou velikostí. (a dalšími parametry)
Altaroffilth je Ing. Miloš Zeman 
Jako, že boty nakupujete po internetu? Aha. Tak to nic.
Altaroffilth je Ing. Miloš Zeman 
Tak ještě kde nakupujete. Šup, šup. Tohle asi hledám.
mrmar Velký kus vlaštovčího zvratku? 
Já nosím tyto a jsem spokojen jak s pohodlím, tak vzhledem a výdrží bot…

https://panska-obuv.heureka.cz/caterpillar-snerovaci-polobotky-cason-hneda/#
 
czekotay Bůh není a my jsme jeho  proroci.
Fascinuje mne ten um, s jakým v Tonaku dovedou zničit jakýkoliv pěkně vyrobený klobouk.
(+ to, že ještě pořád jednou retro vlnu)