Reklama
Nepřihlášený uživatel | Zaregistrovat se
 

Po extemporé s botkami v Ekonomice a se spodním prádlem v Antieudoxovi jsem se rozhodl založit tento klub. Je zaměřen na kvalitní oblékání, ale vejde se sem i příslušenství (o hodinkách občas šla řeč už na FIDu ;), společenské chování (odkaz díky mpts!) — i při pití čaje či kvalitní jídlo a pití... (jakkoli speciálně na víno je lepší patřičný klub).

Tak pište! Kde se dají u nás sehnat slušné anglické boty, pokud vůbec někde? (U ševce, nejspíše asi.) Jaké máte zkušenosti s krejčovskými salóny -- a s kterými konkrétně? Kde vám ušijí sako, a kde vám jen zprasí látku? Kdo je nejlepší na košile? Nosíte raději prádlo Jockey, Schiesser, nebo preferujete bombarďáky od vietnamců po desetikoruně a k nim ručně šitý šátek Hermès? Nevíte jak správně uvázat motýlka, či naopak víte, kde jsou k mání kravaty "seven-fold"? Preferujete na sport tvíd, nebo bundu Barbour? Jaké klobouky preferujete (1 2 3 4 5 6 7 8 9 10)? Najde se mezi námi aspoň někdo, kdo nosí špacírštok? Sem s tím!

Na žádost abonentů, The Gentleman's Guide to Shoes.

Pozor: tento klub není určen pro debatu o gentlemanství jako niterné vlastnosti, ale pouze pro diskuse o jeho vnějších projevech. Kupříkladu zde je na místě řešit otázku "může gentleman nosit proužkované trenýrky?" Příspěvky, sklouznuvší k dikci "může člověk, který nosí proužkované trenýrky, být gentlemanem?" však budou bez milosti mazány. Váš despotický moderátor.


JeromeHeretic Thank you for choosing Earth  as Your planetary vehicle
Aha, tak to jo...
Reakce na | Vlákno  
el Sent from my  browser
FPL mluví o Rolls Royce, ne o Range Roveru. Ten první už na tom s kvalitou bude o něco lépe, přece jenom patří pod BMW.
JeromeHeretic Thank you for choosing Earth  as Your planetary vehicle
A taky od jiste doby dodava do svych vozu zesilenou odtahovaci tyc, protoze jinak nez na tyci si s RR clovek moc nezajezdi...
Lejzy: RR uz nejaky ten patek vyrabi vozy, kde se pocita s vetsim pohodlim pro ridice, nez pro nekoho, kdo sedi vzadu. Z toho si troufam usuzovat, ze gentlemanu, kteri si chteji svuj vuz ridit sami bude dost.
Gustav_Husak Na Štěpána bez Štěpána  na Andreje bez Andreje!
Souhlas. Proč by měla etiketa komukoliv cokoliv zakazovat? Jen proto, že "se to pro něj nehodí"? Vévodkyně nemá nakupovat, k tomu má služebnictvo? Řídit by také neměla, to je starost řidiče?
Etiketa je soubor pravidel a rad, jak se v které situaci chovat a pokud něco "nedoporučuje", tedy proto, že je to důkaz nevychovanosti a buranství a tedy se to nehodí pro pána ani pro kmána. Ale zakazovat něco jen proto, že "taková věc je pod tvou úroveň"... to už dle mne není etiketa, ale spíše snobismus.
I oni jsou jen lidé a chtějí si dopřávat běžných radostí nebo činností. Vévodkyně z Cambridge prý nakupuje v supermarketu. A co máte pořád s etiketou? Byl jsem přesvědčen, že jen plebs si myslí, že pravidla chování jsou tu o toho, aby nás mučila. Etiketa určuje, jak se má člověk chovat, pokud má řidiče, kde má kdo sedět, anebo jak se chovat, když řídíte sami. Ale proč by měla řízení někomu zakazovat?
xxxfucker juch! 
mpts Je rozumění nerozumění  také rozuměním?
(V tom filmu ale nevystupuje skutečná královna, hraje ji herečka.)
Gustav_Husak Na Štěpána bez Štěpána  na Andreje bez Andreje!
Distinguovaný kmet... vzpomněl jsem si na strip ve smyslu: Babička vyvádí s vnoučaty hlouposti a dědeček pohoršeně: "Mildred, chovej se přiměřeně svému věku!" Babička navztekaně: "No tak jo, když jinak nedáš!" a umře.
Od jakého přesně věku už člověk nesmí prakticky nic, co ho baví, protože "se to neslučuje s etiketou, distinguovaný kmet se tak nechová"?
A co se slučuje s etiketou distinguovaného kmeta, posedávat v křesle, pokuřovat dýmku, buze... poučovat vnoučata a kritizovat, že tohle za našich mladých let nebylo? :-)
ertegun botův mulťák 
Královna řídila už za války sanitku, mám dojem. A řídí taky v tom filmu, který o ní před pár lety natočili.
Lejzy God is REAL unless declared   INTEGER.
Ferdinand, když ho zastřelili v Sarajevu, tak rozhodně neřídil.

Ale koukám, že už řídil i Jiří VI. Alespoň to ale nedělal v devadesáti coby distinguovaný kmet.
ertegun botův mulťák 
Ona už ani britská královská rodina není, co bejval stařičkej mocnář.
Lejzy God is REAL unless declared   INTEGER.
To jsem nechtěl slyšet. To jsou na tom tak špatně?
ertegun botův mulťák 
Královna přece taky řídí.
Lejzy God is REAL unless declared   INTEGER.
Manzel britske kralovny princ Philip jezdi autem a ridi (97 let!) - a boural. Slucuje se vubec s etiketou, aby jezdil vozem vepredu a bez dvorniho ridice?
 
Gustav_Husak Nechcete stíhaného STBáka premiérem?  Stránka pro Vás.
!!!
czekotay lesní skřítek udeřil do křemene a vyskoč 
Gentleman, který umí pořídit normální hřebíky normálně v normálním železářství, umí také zatlouct hřebík, aniž by zapříčinil kolatrální neštěstí.
(BTW to balení do kornoutu miluju, vlastně chodím na Husitskou do železářství pro hřebíky jenom kvůli tomu.)
Chukcha má dva zuby zlatý a nic mu neni svatý 
Gentleman si z železářství odnáší hřebíky balené v kornoutu ze včerejších novin konzervativního zaměření.
czekotay lesní skřítek udeřil do křemene a vyskoč 
Gentleman používá při zatloukání hřebíků takovou tu zatloukací dírku, co je na obalu hřebíků, i zatlouká-li sám.
Singularis Nejsem mulťák. Se s tim smiř.