Reklama
Nepřihlášený uživatel | Zaregistrovat se
 

Téma:

Kultura

Spravují:

Eudoxus,
FPL,
ocs,
Mori

Může vás zajímatReklamaPo extemporé s botkami v Ekonomice a se spodním prádlem v Antieudoxovi jsem se rozhodl založit tento klub. Je zaměřen na kvalitní oblékání, ale vejde se sem i příslušenství (o hodinkách občas šla řeč už na FIDu ;), společenské chování (odkaz díky mpts!) — i při pití čaje či kvalitní jídlo a pití... (jakkoli speciálně na víno je lepší patřičný klub).

Tak pište! Kde se dají u nás sehnat slušné anglické boty, pokud vůbec někde? (U ševce, nejspíše asi.) Jaké máte zkušenosti s krejčovskými salóny -- a s kterými konkrétně? Kde vám ušijí sako, a kde vám jen zprasí látku? Kdo je nejlepší na košile? Nosíte raději prádlo Jockey, Schiesser, nebo preferujete bombarďáky od vietnamců po desetikoruně a k nim ručně šitý šátek Hermès? Nevíte jak správně uvázat motýlka, či naopak víte, kde jsou k mání kravaty "seven-fold"? Preferujete na sport tvíd, nebo bundu Barbour? Jaké klobouky preferujete (1 2 3 4 5 6 7 8 9 10)? Najde se mezi námi aspoň někdo, kdo nosí špacírštok? Sem s tím!

Na žádost abonentů, The Gentleman's Guide to Shoes.

Pozor: tento klub není určen pro debatu o gentlemanství jako niterné vlastnosti, ale pouze pro diskuse o jeho vnějších projevech. Kupříkladu zde je na místě řešit otázku "může gentleman nosit proužkované trenýrky?" Příspěvky, sklouznuvší k dikci "může člověk, který nosí proužkované trenýrky, být gentlemanem?" však budou bez milosti mazány. Váš despotický moderátor.


Jakakoliv uprava zevnejsku souvisejici s pocenim zu viel mi na parketu nepripada vhodna.
mpts Je rozumění nerozumění  také rozuměním?
Imho afaik od pasu nahoru až po cca spodek nosu můžeš, plus ještě případně promnout si oči. Např. uhladit si knír gentleman může, škrabat se na nose už ne. Ostatně od pasu nahoru by např. vylučovalo i založit si ruce, což zjevně jest absurdní. ;-)
Aranel a selvy syští  tesknoskuhravě
Někde jsem kdysi zachytila, že se člověk vůbec nemá sebe dotýkat od pasu nahoru. (proč tam bylo to omezení, nevím, od pasu dolů bych se taky ve společnosti nedotýkala) Maximum byla snad rychlá a decentní úprava rtěnky, se vším ostatním do ústraní.
fritz_hemmler  
Východoevropským gentlemanům se často nedostává správné společenské intuice. Už ta gumička na vlasy, jak to že ne diamantová sponka ? To se za chvíli můžete na parketu třeba hlasitě ubzdít a divit se. Ještě však zdaleka nejsme v americe...
 
ocs sine ira et studio  OCSite
(Snad raději než do toho demokratického marasmu bych mířil někam do Belle Époque.)
Heh. Někdo vás psychologicky zanalyzovala odhalil vaše slabé místo. V jakémkoliv jiném případě byste ho ubil svými rétorickým schopnosti, ale ne pokud vás rozhodí zpochybněním vašich znalostí prvorepublikové etikety.
ocs sine ira et studio  OCSite
Mně totiž právě přišlo, že česat se je samozřejmě nespolečenské (z dobrého důvodu, aby kolemsedícím do vína nepadaly breberky), zatímco stáhnout do gumičky je v principu spíš něco jako hodit si cop přes rameno → bez problémů; ale díkoběma za náhled, budu s tím chodit za roh :)
multak12345  
maýslim, ze stejne jako pudrovani nosu, domalovavani pusy, bezne cesani, uprava nehtu atd myslim tohle patri spis nekam jinam nez doprostred spolecnosti, tj by bylo vhodnejsi to nedelat na parketu
Altaroffilth je Ing. Miloš Zeman 
Mají pravdu. Je to stejné, jako se u stolu začít česat. Hrabání se ve vlasech společenské není. (disclaimer: Já to dělám, a proto se podobným událostem vyhýbám)
ocs sine ira et studio  OCSite
Dámy a gentlemani, mám dotázek. Normálně když tancuji a cítím, že se mi začíná potit palice zu viel, sáhnu do kapsy a stáhnu si vlasy do ohonu. Nedělám to předtím, než lezu na parket, protože to zdaleka není potřeba vždy, a já ohon nemám rád, akceptuji jej pouze jako nejmenší zlo, pokud to jinak nejde.

Teď jsem ale byl osočen, že činit toto na parketu je nespolečenské, a že si s tím mám příště dojít na WC nebo aspoň na chodbu. Přiznávám, že mne ani ve snu nenapadlo, že dávat si mezi lidmi gumičku na vlasy by mohlo být považováno za ungemütlich, ale třeba na tom něco je? Co si kdo o tom myslíte? Dík!

 
Dort skolstrejk för klimatet! 
Svedu to na pohnutí z pohřbu.
el Sent from my  browser
No a nebo si prostě jenom přidřepneš a pevné kalhoty plní funkci židle!
(Když je to těsné a nesedí to, posadit se v tom může být docela umění)
ocs sine ira et studio  OCSite
(Nebo umně, ale to nwm, v těch džínách...)
ocs sine ira et studio  OCSite
(u mě)
Dort skolstrejk för klimatet! 
Koupi jsem nestihl, a doma jsem nenašel ani tu tmavohnědou :( Tak jsem šel radši bez kravaty. Mezi pohřebními písněmi zazněl i text: "Předem už prosím pozůstalé lidi / nechte doma sváteční černý šat / v džínách si sedněte u mně," což ale splnil pouze jeden z pozůstalých.
 
JeromeHeretic ETERNIT - nehorlava azbestova trsatka  pro hrace bluegrassu!
Ehm... mel jsem pred mesicem stejny problem. Jen tedy s tim rozdilem, ze ja se do toho saka jeste limitne vejdu... (cernou kravatu mam)
Spis jsem tedy ale na tom pohrbu pozoroval, ze komplet oblek, vcetne te kravaty jsem tam mel asi jako jedinej.
Vlaho Lasciate ogni speranza voi ch´entrate 
Jo.
Zatím poslední pohřeb jsem absolvoval minulý měsíc a těsně před ním jsem zjistil, že se do svého černého obleku...ehm...nevejdu, takže jsem si vzal tmavomodrý a k němu pochopitelně modrou kravatu a všichni pozůstalí to přežili (zatím).
Ja bych proste kravatu vynechal. Opravdovy gentleman by nad tim pravda asi zaplakal, ale dnes uz je to varianta ktere si nikdo nevsimne.
ocs sine ira et studio  OCSite
Šedá by snad ještě jakžtakž šla, ale stejně... já bych si fakt raději půjčil (nebo koupil — jak člověk stárne, těch pohřbů je nějak čím dál tím víc) tu černou.