Reklama
Nepřihlášený uživatel | Zaregistrovat se
 

Po extemporé s botkami v Ekonomice a se spodním prádlem v Antieudoxovi jsem se rozhodl založit tento klub. Je zaměřen na kvalitní oblékání, ale vejde se sem i příslušenství (o hodinkách občas šla řeč už na FIDu ;), společenské chování (odkaz díky mpts!) — i při pití čaje či kvalitní jídlo a pití... (jakkoli speciálně na víno je lepší patřičný klub).

Tak pište! Kde se dají u nás sehnat slušné anglické boty, pokud vůbec někde? (U ševce, nejspíše asi.) Jaké máte zkušenosti s krejčovskými salóny -- a s kterými konkrétně? Kde vám ušijí sako, a kde vám jen zprasí látku? Kdo je nejlepší na košile? Nosíte raději prádlo Jockey, Schiesser, nebo preferujete bombarďáky od vietnamců po desetikoruně a k nim ručně šitý šátek Hermès? Nevíte jak správně uvázat motýlka, či naopak víte, kde jsou k mání kravaty "seven-fold"? Preferujete na sport tvíd, nebo bundu Barbour? Jaké klobouky preferujete (1 2 3 4 5 6 7 8 9 10)? Najde se mezi námi aspoň někdo, kdo nosí špacírštok? Sem s tím!

Na žádost abonentů, The Gentleman's Guide to Shoes.

Pozor: tento klub není určen pro debatu o gentlemanství jako niterné vlastnosti, ale pouze pro diskuse o jeho vnějších projevech. Kupříkladu zde je na místě řešit otázku "může gentleman nosit proužkované trenýrky?" Příspěvky, sklouznuvší k dikci "může člověk, který nosí proužkované trenýrky, být gentlemanem?" však budou bez milosti mazány. Váš despotický moderátor.


JeromeHeretic Gun Control means   using both hands!
Nojo.. zase o rok sedivejsi. Taky uz mi to zacina.. ale zatm teda jen na brade.
Istral lemtá čaj 
Případně porovnáme osobně, pokud se jistý pán rozhoupe ke svolání konventu...
ocs sine ira et studio  OCSite
Gratulace! Já se nakonec po dlouhém váhání rozhodl nikoli pro tvíd, nýbrž pro voskovanou bavlnu (s omlouvou za to, že z bundy toho moc vidět není; lepší fotku zatím nemám):

Istral lemtá čaj 
Tak šití kabátku zadáno. A jak jsem si tam prohlížel ty tweedy, tak u jednoho nezůstane.
 
czekotay Bůh není a my jsme jeho  proroci.
Představil jsem si jedinou letadlovou loď na světě, která je postavená do "S", aby se vešla do meandrů Úpy, a raději se vrátil zpátky ke snění o Rozkošné ponorkové flotile.
el Sent from my  browser
Gentleman není prase a myje si hlavu!
padlock Korupce jest základem státu.  
S přihlédnutím ku pojmenování největší vodní plochy ve východních Čechách se lodní armáda bude nazývati narozkošnictvo.
kultakutri pomocné vědy historické! 
Počkejte, až si Východočeši založí námořnictvo a zákonodárný sbor, aby tím tedy dali zadost moudru, že jazyk se od nářečí liší tím, že má nějakou tu armádu a zákony.
Istral lemtá čaj 
Děkuji za pěkné tipy. Ještě to proberu s krejčovou.
 
JeromeHeretic Gun Control means   using both hands!
A ten limec je tmavej, aby na nem byly lip videt lupy?
 
Ten seriál jsem jako malý nenáviděl, ale jo, dobrý :D Jinak by mě zajímaly zkušenosti s tím obchodem, vypadá to velice dobře!
Reakce na | Vlákno  
ocs sine ira et studio  OCSite
Co třeba toto?
Navzdory tomu, co říká Wiwianka, takto odlišený límec je tradiční. Nenašel jsem sice lepší ukázku než z Harryho Pottera a Tajemné komnaty, ale podle mě to kombinace vypadá skvěle :)

https://i.imgur.com/IlZO3YY.png
Wiwianka Krasavica ynteligentni 
Ja jsem myslela ten barevne odliseny limec.
Okouká? :D Tvíd je oblečení na venkov a nosí se k němu hnědé boty a rukavice. A kdyby majitel nechtěl, je dnes tolik různých barev, že si jistě vybere ;)
Wiwianka Krasavica ynteligentni 
A taky bych resila, jakou si mam dat barvu saly, kravaty, rukavic a treba klobouku/cepice, aby uz tech barev nebylo moc a netlouklo se to. Viz ten Farage.
Wiwianka Krasavica ynteligentni 
Bych do toho nesla. Brzo se to okouka. Aspon mne to tak prijde. Teda pokud je tech kabatu na stridani vice, tak samo ze ano.
czekotay Bůh není a my jsme jeho  proroci.
Myslivecká klasika? Jsem za! Má to u nás tradici.
Istral lemtá čaj 
Mám dilema. Jestě jsem jsem se nerozhodl, esli si mám nechat udělat barevně odlišný límec, nebo ne.

Celkem se mi to líbí: https://tweedroom.com/cs/men/clothing/tweed-overcoats/chelsea-lovat-overcoat/

A taky to nosí Farage: https://e3.365dm.com/18/01/1096x616/skynews-nigel-farage-arrives-brussels_4200811.jpg?20180108111239
 
czekotay Bůh není a my jsme jeho  proroci.
To už je fuk, košile mám také a mám je kam nosit. :)