Reklama
Nepřihlášený uživatel | Zaregistrovat se
 

Po extemporé s botkami v Ekonomice a se spodním prádlem v Antieudoxovi jsem se rozhodl založit tento klub. Je zaměřen na kvalitní oblékání, ale vejde se sem i příslušenství (o hodinkách občas šla řeč už na FIDu ;), společenské chování (odkaz díky mpts!) — i při pití čaje či kvalitní jídlo a pití... (jakkoli speciálně na víno je lepší patřičný klub).

Tak pište! Kde se dají u nás sehnat slušné anglické boty, pokud vůbec někde? (U ševce, nejspíše asi.) Jaké máte zkušenosti s krejčovskými salóny -- a s kterými konkrétně? Kde vám ušijí sako, a kde vám jen zprasí látku? Kdo je nejlepší na košile? Nosíte raději prádlo Jockey, Schiesser, nebo preferujete bombarďáky od vietnamců po desetikoruně a k nim ručně šitý šátek Hermès? Nevíte jak správně uvázat motýlka, či naopak víte, kde jsou k mání kravaty "seven-fold"? Preferujete na sport tvíd, nebo bundu Barbour? Jaké klobouky preferujete (1 2 3 4 5 6 7 8 9 10)? Najde se mezi námi aspoň někdo, kdo nosí špacírštok? Sem s tím!

Pozor: tento klub není určen pro debatu o gentlemanství jako niterné vlastnosti, ale pouze pro diskuse o jeho vnějších projevech. Kupříkladu zde je na místě řešit otázku "může gentleman nosit proužkované trenýrky?" Příspěvky, sklouznuvší k dikci "může člověk, který nosí proužkované trenýrky, být gentlemanem?" však budou bez milosti mazány. Váš despotický moderátor.


dr.zloduch usiel prec no ritku ma uz prepichlu 
!
pan_kreas Rozptyl do moře podléhá předpisům  pro pobřežní vody daného státu.
Navíc dnes poslal novou cenu

Asi to tu čte

ocs sine ira et studio  OCSite
(Takže ještě jednou dík všem!)
 
ocs sine ira et studio  OCSite
No ono i s tím DPH je to celkem darda, ale už ne tak šílená. Navíc dnes poslal novou cenu „že jsou to voni Kohn, tak ať tratím!“, a ta už je snesitelná (po odpočtu DPH mu zůstane provise zdaleka ne triviální, ale vcelku akceptovatelná).

Hlavně kdyby ale rovnou nic nezačmárával a rovnou jako normální člověk napsal „Němci chtějí X, tady to máte; já chci navíc za práci Y, DPH k tomu dohromady chce Babiš, a jsme celkově na Z“, možná bych byl býval dokonce akceptoval i tu cenu původní, kde byla provise sice hodně velká, ale po odečtu DPH ne úplně absurdní...

czekotay Bůh není a my jsme jeho  proroci.
Člověk uvažuje kdejakého ďábla, a on nakonec obyčejný berňák?
Jako vždy.
Ano, je to tak (ač vevnitř je to trochu složitější).
ocs sine ira et studio  OCSite
Díkvšem!

Ještě jsem si mezitím uvědomil jednu věc — jak je to vlastně v tomto případě s DPH? Když Němec posílá cenovou nabídku do Čech, asi to musí být bez Mwst, a tedy ČP nutně musí tu cenu povýšit minimálně o 21 % bez ohledu na svůj vlastní profit, že? Nebo to není až takhle jednoduché?

 
Altaroffilth je Ing. Miloš Zeman 
Jako předřečníci. Vyžádat si cenovou nabídku od ND a následně se ČP pozeptat na postup cenotvorby.
Reakce na | Vlákno  
asi bych si položil otázku:

jak k té ceně došel, je to jen jeho provize, nebo nějaké vicenáklady, zjevně s tím velké tajnosti nedělal, když to jen začáral?

dokážu ho obejít? jsou jiné cesty, jak kýžený tovar získat? (sviňárna, trošku)

Reakce na | Vlákno  
mrmar Velký kus vlaštovčího zvratku? 
Já se tím bohužel živím. Tedy pruděním Němců kvůli cenám, ne nákupem plutonia (Toho dne...)
czekotay Bůh není a my jsme jeho  proroci.
Tuhle službu bych potřeboval. :-)
czekotay Bůh není a my jsme jeho  proroci.
Taková výše provise je zcela pochopitelná - pakliže do rajchu dýlujete perník.
(Jinak bych spíš požádal zdroj o nové zaslání cenového odhadu, s výmluvou, že jej prostředník poškodil/rozmočil/snědli mu jej kožojedi.)
Reakce na | Vlákno  
mrmar Velký kus vlaštovčího zvratku? 
Pozeptal bych se přímo u Němců. Pokud nekupujete drogy, plutonium nebo nedejbože otevírací nůž s čepelí delší než 8,5 cm, tak je tak provize přestřelná. A jestli je Vám to nepříjemné, klidně ten dotaz pošlu já.
Reakce na | Vlákno  
kultakutri se vrací do normálního života, ať je to  
Já nemám kinderstube, já bych zavolala do Říše a normálně se zeptala, za jakých podmínek a cen to umějí dodat, děkuji velice. Nepředpokládám, že ČP je autorizovaný dýler se servisem a zárukama a nějakým smluvním tentononc, že český trh má na starosti on, centrálu neotravovat.
Reakce na | Vlákno  
Proč někdo posílá cenovou nabídku, kde jsou - s prominutím - začmárané ceny?
Reakce na | Vlákno  
Nu což, záleží na tom, co si představíme jako obhájitelný náklad na zprostředkování. To se takle na dálku těžko posuzuje. Ale asi bych považoval za rozumné, kdyby si přirazil 30 % a ne 75 %.

Ostatně, je nějaký důvod proč nebereš přímo od říškého dodavatele?
Reakce na | Vlákno  
ocs sine ira et studio  OCSite
Spanilomyslné dámy, rozšafní gentlemané, potřeboval bych poradit.

Už asi rok jednám s Českým Prostředníkem (dále ČP) stran zajištění nákupu čehosi od Německého Dýlera (ND). Nebyla smluvena pevná cena, ani to nebylo možno; ale existuje řada indicií (a bylo i explicitně před rokem řečeno), že to bude „asi něco málo přes 2000 euroříšských“.

ČP se až dosud choval sice mírně laxně, leč celkově vstřícně; odpovídal celkem nadšeně i na nesouvisící otázky; jiné zboží, jež jsem kupoval (za předem známou cenu) bryskně a bez chyby poslal, a tak. Nicméně kamarád to zdaleka není, je to pořád jen „obchodní spojení“. Stěžoval si opakovaně, že s ND jsou problémy.

Teď se mi nicméně ozval, že po dlouhém přemlouvání — dejme tomu, že skutečně dlouho ND přemlouval, a že to není tak, že na to rok kašlal a teď to teprv skutečně zkusil — konečně dostal od ND cenovou nabídku; a ta že odpovídá zhruba 95 000 Kč. Což doložil scanem cenové nabídky od ND, na němž ovšem jsou ceny začmárány. Pod tím začmáráním se ovšem zdá — zdůrazňuji, že nejasně a neprokazatelně! — že cenová nabídka ND je 2100 euroříšských, jež ČP zhodnotil... hm, nezanedbatelným způsobem.

Napsal jsem ještě ČP dotaz, zda netuší, jak je možné, že ta cena narostla na 3500 euroříšských; ČP pravil, že to bude asi tím, že jde o zakázkovou záležitost (což ovšem víme od samého začátku a ten původní odhad „něco málo přes 2000“ z toho vycházel).

A já se přiznám, že teď nějak nevím.

Mám poslat ČP přímou cestou do hajzlu? Třeba ale něco přehlížím; ostatně těch 2100 pod tím začmáráním není jednoznačně čitelných... Také není pochyb, že nárok na nějakou provisi ČP má, a jsem poslední, kdo by mu ji chtěl upřít; ale tato výše a forma mi jaksi... nesedí :/

Nebo se mám zkusit obrátit přímo na ND „Vážení pánové, mám dojem, že nám oběma známý ČP si z nás dělá prču; můžete prosím kouknout na cenu na Vaší nabídce XYZ ze dne ABC, zda je skutečně €3500 nebo €2100 nebo ještě nějak jinak?“

Nebo mám jako dobrý blbec zaplatit €3500 a na nic se neptat?

Nějak mi žádné řešení nepřipadá dobré. Co Vy na to? Dík!

 
mpts Je rozumění nerozumění  také rozuměním?
!!!
Trisolde Moja chorá hlava  v jednom je plameni.
Tahle informace ještě do Brna nedorazila.
jkom THE WORLD IS MY OKOUN  WEBIKI
protektorat uz zrusili