Reklama
Nepřihlášený uživatel | Zaregistrovat se
 

Po extemporé s botkami v Ekonomice a se spodním prádlem v Antieudoxovi jsem se rozhodl založit tento klub. Je zaměřen na kvalitní oblékání, ale vejde se sem i příslušenství (o hodinkách občas šla řeč už na FIDu ;), společenské chování (odkaz díky mpts!) — i při pití čaje či kvalitní jídlo a pití... (jakkoli speciálně na víno je lepší patřičný klub).

Tak pište! Kde se dají u nás sehnat slušné anglické boty, pokud vůbec někde? (U ševce, nejspíše asi.) Jaké máte zkušenosti s krejčovskými salóny -- a s kterými konkrétně? Kde vám ušijí sako, a kde vám jen zprasí látku? Kdo je nejlepší na košile? Nosíte raději prádlo Jockey, Schiesser, nebo preferujete bombarďáky od vietnamců po desetikoruně a k nim ručně šitý šátek Hermès? Nevíte jak správně uvázat motýlka, či naopak víte, kde jsou k mání kravaty "seven-fold"? Preferujete na sport tvíd, nebo bundu Barbour? Jaké klobouky preferujete (1 2 3 4 5 6 7 8 9 10)? Najde se mezi námi aspoň někdo, kdo nosí špacírštok? Sem s tím!

Na žádost abonentů, The Gentleman's Guide to Shoes.

Pozor: tento klub není určen pro debatu o gentlemanství jako niterné vlastnosti, ale pouze pro diskuse o jeho vnějších projevech. Kupříkladu zde je na místě řešit otázku "může gentleman nosit proužkované trenýrky?" Příspěvky, sklouznuvší k dikci "může člověk, který nosí proužkované trenýrky, být gentlemanem?" však budou bez milosti mazány. Váš despotický moderátor.


ocs sine ira et studio  OCSite
Vážené dámy, rozšafní gentlemané, milí snobi: toto je čára:
Nad ní jakékoli další výhonky této konkrétní debaty nepřežijí mou příští návštěvu. Váš milý moderatizátor.
 
mpts Je rozumění nerozumění  také rozuměním?
Takže jinými slovy říkáte, že jste snob? Nu, nejsem překvapen.
czekotay lesní skřítek udeřil do křemene a vyskoč 
Chodíte do dvou klubů, v jednom vás nesnášejí a ve druhém, to je zvláštní, vás také nesnášejí. Děkujeme, že jste nám to přišel sdělit, jste velmi laskav. Až půjdete do dalšího klubu, nebojte se rozšířit svůj příběh o třetí kapitolu; stejného znění, ovšem.
Právě proto bych čekal trochu sebereflexe. Mě v jednom klubu hejtují, a ve druhém dělají druzí - alespoň na teoretické úrovni - něco podobného. ;)
Myslel jsem, že toto gentlemanství, o jakém se tady píše, bylo in před dvěma lety u dvacetiletých cápků ze sídliště, kteří si našetřili na Loake a začali šířit poselství o gentlemanství...
janouch ...nezpívám, vystupuju! 
Pane Víťo, prosím vás, vždyť vy jste docela příčetný.
Víte, jak to zhruba na Okounu chodí (dokonce je vám dedikován klub).
Tak to tu netapetujte zcela zbytečnými příspěvky.
Děkuji.
czekotay lesní skřítek udeřil do křemene a vyskoč 
+1
Taisa nestavajte heliport, keď máte šikmú  strechu
pane ocs pls...
K tomu snobství...

"Snob je naopak ten, kdo pouze napodobuje chování lepších lidí, aniž by skutečně lepším byl, a s pohrdáním shlíží na ty, kdo na nějakém hodnotovém žebříčku stojí pod ním. Snob pouze přejímá symboly, aniž by přejímal základ, na němž tyto symboly stojí. Snaží se prostě vypadat lepší, než je. Snobství je určitá hmotná paralela jazykové floskule. Ten, kdo pronáší floskuli, se také snaží vzbudit zdání, že je originálnější a inteligentnější, než je. Snobství a floskule je jakýsi upocený stupínek, na který si stoupá ten, kdo by rád byl výše, ale nedokáže tam sám vystoupat."

http://www.muzivcesku.cz/jak-poznat-snoba-proc-neni-golf-snobsky-sport/
(já taky)
czekotay lesní skřítek udeřil do křemene a vyskoč 
Já mám na brýle posu, když je cena nových okulárů vyšší, než cena zvětšovacího členu ke kolimátoru, tak je to zbytečné vyhazování peněz. :-D [/keosan]

Nicméně za rady děkuji oběma.
ocs sine ira et studio  OCSite
(Konkrétně u p. Czekotaye nevím, a také je to pro něj asi kapku z ruky; nicméně mám dlouhodobě výtečnou zkušenost s S-Opticem na Andělu.)
kultakutri pomocné vědy historické! 
(Žejo.)
kultakutri pomocné vědy historické! 
Mají. Akorát musíte jít do nějaké slušné, nejlépe nezřetězené optiky (pomáhá, když se krám jmenuje stejně jako majitel, který tam oxiduje), vysvětlit, co asi tak chcete, strávit tři hodiny vybíráním a horkotěžkým přemýšlením a zaplatíte dvakrát tolik, než jste si představoval. Nějaké ty Fokusy a Grandopticaly vynechte rovnou, protože tam postávají lidi, co jim je všechno jedno a na dotaz Co se tak bude hodit k mýmu ksichtu řeknou A co by se vám líbilo, pánské modely jsou vocuď po tamten roh a tupě čumí. Nebo můžete zjistit rozměry obrouček, které nosíte teď, a hrabat na ebayi.
czekotay lesní skřítek udeřil do křemene a vyskoč 
Do Kuliček.
ocs sine ira et studio  OCSite
Děkujeme, kapitáne O.! A už s tím tématem prosím off...
Reakce na | Vlákno  
el Sent from my  browser
Takže když chceš někoho poslat do příslušných míst s jistým nádechem angličtiny a italštiny, tak napíšeš offtopici. Jo, to zní dobře.
ocs sine ira et studio  OCSite
! :)
(Když já tam pak čtu zcela negentlemanské č)
ocs sine ira et studio  OCSite
(Já vím, že mužská se většinou píší s -y; ale tady na Rybě mi přišlo vhodnější přiklonit se ke vzoru „kozi“.)
Ten Jungmann nebo jinej Dobrovský měl to C fakt udělat obojetné. (Takovej offtopic?)