Reklama
Nepřihlášený uživatel | Zaregistrovat se
 

Téma:

Společnost

Spravuje:

Wednesday

Může vás zajímatReklamaVase Spravcova

sam_hofgins  
(asi si tady teďkom hraju jen ďáblova advokáta; pozoruju stejné jevy kolem sebe a nejsem k nim sám zdaleka imunní)
Tak to už je druhá věc, že spousta lidí si absolutně neuvědomuje, že přivést na svět nového člověka je obrovská zodpovědnost a ne něco, co by si měl pořídit každý idiot sotva mu sestoupí kulky, protože za komančů se to tak dělalo běžně. Mohl bych se tu rozepsat o anti-natalismu a o nechuti k bezhlavému přemnožování, ale flejmuje se tu dost i tak a hlavně to sem imho nepatří.
sam_hofgins  
Mám pocit, že se tím obloukem vracíme k Prekopové. Ona to snášení nazývá, tuším, kompromisem, nebo něco v tom smyslu. Myslím, že s dobou drží krok spíš ti, kterým vesměs vyhovuje.
...a pokud se nejaky rodic chce vyvleknout z povinnosti o deti, mel by mu v tom stat dokazat zabranit, coz v soucasnosti efektivne nedokaze.
Mastodont  
V zásadě souhlas, ale samoživitelky na ty děti taky moc času asi nemají ...
Yeti Kapela "Hovada" vydala svůj nový singl   "Aby ses neposrala"
Starší generace tomu říká pragmatický přístup.
Nemyslim, ze by vetsina matek samozivitelek chtela zustat sama, ale jak sleduji, je cim dal vetsi problem se dat s nekym dohromady i pro lidi bez deti.
+1
Ono je kolikrát horší zachovávat rozbité vztahy bez lásky 'kvůli dětem', které tím v důsledku stejně jenom trpí a vyrůstají v depresivním negativním prostředí. Důležité je umět se shodnout na tom, že dítě je potřeba nějakým způsobem vychovávat, což je koncept, který je bohužel dnes spoustě lidí jaksi vzdálený (ono se to nějak udělá samo). Uplná rodina rozhodně není zárukou šťastného dětství.
Tak jasne, ze by bylo pekne, kdyby vztahy fungovaly, ale doba tomu proste neni naklonena, coz se da leda brat jako fakt. Resenim by bylo dostat zemi do takoveho pruseru, ze by bylo existencialni nutnosti se sdruzovat do paru ci skupin, ale to fakt nepovazuji za dobrou cestu. Ony ani ty vztahy driv nebyly nijak idealisticke, jenom byli lide nuceni okolnostmi snaset nevyhovujici vztah.
Yeti Kapela "Hovada" vydala svůj nový singl   "Aby ses neposrala"
Pořád se to točí kolem nesprávné osy. Rodiče ať si kurvi život libovolně. Pokud pri tom dokáží pečovat o děti a moc je nedeptat. A nezáleží na tom jestli spolu žijí nebo ne.
 
Mastodont  
Ano, říkají to nešikovně, ale kus pravdy v tom je. Za "průměrnou stálost vztahu" oni nemohou, u nich je podstatně vyšší.
 
sam_hofgins  
Tak to zřejmě souhlas. S dovětkem, že nějaké ty krize lze i "nasimulovat", neboli vyzkoušet na něčisto, pokud nepřijdou samy od sebe. Lidovcům jde zřejmě o to, aby matky nějak namotivovaly k rodině jaksi úplnější. Říkaj to dementně, ale maj v tom imho i kus pravdy.
To by se taky mohla porodnost pri soucasne prumerne stalosti vztahu blizit limitne k nule. Myslim, ze je lepsi, kdyz budou rodit deti Cesky a vychovavat je v neuplne, ale zajistene rodine, nez kdyz ubytek lidi bude doplnovan islamskymi migranty. Povahu cloveka poznas az v krizi, nemyslim si, ze by slo dopredu tak snadno urcit, kdo nebude platit alimenty.
Taisa nález v normě 
norma, jo? to máš nějaký zvláštní okruh. nevím nic o tom, že by většina žen ležela od půlky těhotenství na střídačku doma / v nemocnici
Protiva obyčejný chlap, příšerný dědek  smrt
S rozdílem, že italská mafie na takovýchto případech (exekuce) nevydělávala. Exekutor ano. Takže můžeš sama srovnat, kdo je větší mafián. Zda ten italský dlouhokabátník nebo český exekutor.
sam_hofgins  
Vyplývá z toho imho, že vymahatelnost dluhů je u nás poměrně slabá navzdory až likvidačním zákonům. A za b) z toho vyplývá, že je prozíravé toto zohlednit při výběru partnera k takovým těm věcem, u nichž existuje eventualita zplození nějaké potomka. Velmi suše řečeno.
Protiva obyčejný chlap, příšerný dědek  smrt
Útěchou ti může být, že ani italské soudy nepracovaly lépe a rychleji. Tudíž vymahatelnost práva zajišťovala mafie (Cosa Nostra?) a sice způsobem, že takovéhoto vypečeného otce navštívilo pár ramenatých chlapů v dlouhých kabátech a s boulemi v podpaží, kteří dotyčnému docela dobrácky leč naprosto srozumitelně vysvětlili, proč by pro něj bylo lepší, kdyby místo honění sukní raději plnil své otcovské povinnosti.

A rizikové těhotenství je dnes pomalu spíše norma. V našem rodinném okruhu je měly všechny ženy bez výjimky.

Taisa nález v normě 
no a když chlap pracuje, dostává prachy načerno a není mu co zabavit, tak má dítě smůlu. tento "tatínek" byl v exekuci dávno. dívenka měla štěstí, že zdědil nějaké polnosti, takže mu je exekutor promptně zabavil. a ještě jako takovou perličku na závěr, jako první nedostalo peníze dítě, jako první shrábnul svou odměnu exekutor. :(
Tvuj nazor, ze vetsina samozivitelek jsou kurvy (at uz to slovo znamena v Tvem podani cokoli), je pouze Tvuj nazor nepodlozeny nicim jinym, nez Tvym pozorovanim, a tedy se nediv, ze s nim nesouhlasim, jelikoz ma pozorovani jej nepotvrzuji.
sam_hofgins  
(boží mlýny melou ještě pomaleji, nechci to zlehčovat! každopádně tenhle druh dluhu v našem systému nelze nijak smazat a má přednost i před exekucí, pokud sed náhodou nepletu)