Reklama
Nepřihlášený uživatel | Zaregistrovat se
 

Téma:

Společnost

Spravují:

S_M_Lomoz,
Barclay

Může vás zajímatReklamaZásadou tohoto klubu je slušnost. Jakékoli vulgární či urážlivé příspěvky budou okamžitě (v rámci možností :-) likvidovány. Jinak se čile napadejme, jak se nám zlíbí :-)Euroskop
Euroskeptik


REFERENDUM O VSTUPU DO EVROPSKÉ UNIE

Souhlasíte s tím, aby se Česká republika stala podle Smlouvy o přistoupení České republiky k Evropské unii členským státem Evropské unie?

ANO: 36 hlasů
Hlasovali: Kajman, S_M_Lomoz, CrazyJoe, Šnek, zz, FPL, Galdor, bard, Jasan, Javon, CountZero, Bobes, Gror, Alenash, manka, puschpull, petrz, eso, Nazgul, L.S, Leo,limojoe, JeD, shaga, malinka, Dadel, Robert, 2rms, Barclay, MaLer, mum, SUNicko, Serendipity, guest, Zdenek75, Tander Lee

NE: 16 hlasů
Hlasovali: Cajti, lachauer, Marco, Rut, lubob, Vlaho, Mastodont, Vosje, Hew, kykor, Pilot, igi, Thomas Paris, JBee, Horror, Pavel_Stastny

Celkem se hlasování zúčastnilo 52 uživatelů.
Pro ANO, tedy pro vstup se vyslovilo 36 účastníků, tedy 69,23 %.
Pro NE, tedy proti vstupu, se vyslovilo 16 účastníků, tedy 30,77%.
Hlasování bylo uzavřeno 24 hodin před otevřením volebních místností, tedy ve čtvrtek 12.6.2003 ve 14,00.

Aby nebylo nutné to tu neustále psát dokola, tak názor odpůrců EU pěkně vystihl captcha: Evropska mumie je podobna RVHP v tom, ze je to zdaleka nejlepsi system na reseni problemu, ktere v normalnich systemech nevznikaji. Evropska mumie rozhoduje o nas bez nas a pomoci dotaci kurvi ekonomicke prostredi, kdyz zabiji firmy, ktere nenaskoci na vlak korupce a naprosto zbytecneho financovani nikomu nepotrebnych cinnosti. - takže příspěvky tohoto typu se nyní můžou nadále mazat.

Tramp00x Migrant z mageo.cz 
Prameny se dostaly do průseru ještě v předdotacovým období. Kdyby u těch pramenů postavili dřevěnou kolonádu, prodávali ve stánku cetky a kalíšky namísto megalomanských plánů na stáčírnu, tak jsou dneska vysmátí.
phailo esplorando il mondo 
Přesně tak. Český spotřebitel kupuje sračky, proto není překvapivé, že je dostane.
Tramp00x Migrant z mageo.cz 
Zapamatuj si, co to bylo za značku a už je nekupuj. Kupuj si ty, co ti chutnaj. Tak jednoduchý to je.
Tander Lee  
BTW, když jste tu minule tak báječně vysvětlili moudrost EU ve věci zakazování pomazánkového másla, jak je to s tou propíranou dvojí kvalitou potravin? Dvojí kvalita potravin zůstává, změna je bezzubá?

(Posledních několik let si kupuji sardinky výhradně v Německu. Nějaké obyčejné, stojí okolo euro desti. Dnes jsem si je koupil u nás v konzumu. Dal jsem jedno sousto a pak jsem je přenechal toulavým kočkám, protože nejsou ke žraní. Nebyly levné, stály 30 korun. Sice to není stejná značka jako v Německu, ale i tak nechápu, jak se může taková biologická zbraň u nás vůbec dostat na pult.)

 
 
lubob mama, be brave, don't weep at my  grave
strelecky ostrov. jen aby to nekdo nevzal doslova :-)
a tech rozhleden
cajti Nebojte se  zeptat
To je dost přezíravý postoj - No a co, jestli bylo procento rozkradeno nebo utraceno zbytečně, těch 99% přineslo užitek. To už je stejné - těch 50 mil. nikdo neukradl, ty jsou v tom Čapím hnízdě, každý se tam může podívat.

Trochu mi to připomíná souseda, který bojuje proti korupci a kontroluje práci zastupitelstva. A pak přijde jeho vlastní kolaudace a on se ptá - Prý se dávají dvě lahve vína. Jaké mám pořídit ....?
Pripomina to nazor, ze "za znasilneni si stejne vetsinou mohou zensky samy".
cajti Nebojte se  zeptat
(Já nikde nenapsal kvantifikátor "Všechny". Vždycky existuje možnost, že si lidé navolí do vedení obce socanské nebo jinak neschopné budižkničemy .... proti tomu lék neexistuje.)
BALCARENKO  
Tědlech stezek od nikud nikam jsou plný internety. Ale kolik jich je v reálu? A kolik stály? Kolik z toho byly dotace? Jaké je to procento celkových dotací? Nudná čísla...
BALCARENKO  
Co já? To si domluv támhle s cajtim, Prameny jely taky podle jeho návodu.
Mastodont  
A Balcarenko tleská.
Ne všechny obce: https://cs.wikipedia.org/wiki/Prameny

Dotace jsou ovšem čiré zlo.

A je to přesně tak, jak píšeš - obec nemá vodovod, ale protože na vodovod nejsou vypsané dotace, pořídí si cyklostezku odnikud nikam, kterou sice nikdo nepoužívá, ale na její stavbě za peníze z dotace se přiživí řada místních.
cajti Nebojte se  zeptat
Ne, obce jsou dobrým klientem z úplně jiného důvodu - mají jistotu existence rozpočtu, mají obecní majetek, přetrvávají dlouho (je skoro jistota, že daná obec tady bude i za 30, 50 let). Existence dotací na to prakticky nemá vliv.

Jestli to má EU vymyšlený líp, tak proč co měsíc někam vtrhne zásahovka kvůli zneužití dotací nebo podvodech při jejich získávání?

Proč obce neřeší svoje nejpalčivější problémy, ale zaměřují se kolikrát na oblasti, kde je nejjednodušší získat dotaci?

(Jako spoustu věcí si tady dokurvíme sami, ale jak už Husák říkal, musíme pracovat s kádry, které máme k dispozici - a tady je situace tristní)
BALCARENKO  
Jsou jen proto, že banka ví, že když jim půjčí na 20% akce, zbytek dodá EU. Obec se zadluží málo. Banka má jistotu - win:win. V opačné případě to může dopadnout, jako když si Rokytnice nad Jizerou půjčila na lanovku... a to měl bejt výdělečněj projekt, ne jako nějaký silnice, nebo čistička... a pak nějak nenapadnul sníh... takže musela prodávat snad i radnici... ne že by těch pár milionů ten čtyřsetmilionový dluh nějak vytrhlo... možná to stačilo na úroky za jeden rok.

Takže to máme nejen vymyšlený, ale i vyzkoušený, že to nefunguje. Co chceš víc? EU to má zase vymyšlený líp.
cajti Nebojte se  zeptat
Peněz je všude tři prdele. Jak v rozpočtu, tak v bankách.
 
BALCARENKO  
Pitomost. Abys mohl "nejprve zrealizovat projekt". Musel bys nejprve mít ty peníze. A protože je běžný žadatel běžně nemá, tak by se nic nepostavilo. Jak prosté.
EU to má zase vymyšlený líp. :)