Reklama
Nepřihlášený uživatel | Zaregistrovat se
 

Téma:

Společnost

Spravují:

S_M_Lomoz,
Barclay

Může vás zajímatReklamaZásadou tohoto klubu je slušnost. Jakékoli vulgární či urážlivé příspěvky budou okamžitě (v rámci možností :-) likvidovány. Jinak se čile napadejme, jak se nám zlíbí :-)Euroskop
Euroskeptik


REFERENDUM O VSTUPU DO EVROPSKÉ UNIE

Souhlasíte s tím, aby se Česká republika stala podle Smlouvy o přistoupení České republiky k Evropské unii členským státem Evropské unie?

ANO: 36 hlasů
Hlasovali: Kajman, S_M_Lomoz, CrazyJoe, Šnek, zz, FPL, Galdor, bard, Jasan, Javon, CountZero, Bobes, Gror, Alenash, manka, puschpull, petrz, eso, Nazgul, L.S, Leo,limojoe, JeD, shaga, malinka, Dadel, Robert, 2rms, Barclay, MaLer, mum, SUNicko, Serendipity, guest, Zdenek75, Tander Lee

NE: 16 hlasů
Hlasovali: Cajti, lachauer, Marco, Rut, lubob, Vlaho, Mastodont, Vosje, Hew, kykor, Pilot, igi, Thomas Paris, JBee, Horror, Pavel_Stastny

Celkem se hlasování zúčastnilo 52 uživatelů.
Pro ANO, tedy pro vstup se vyslovilo 36 účastníků, tedy 69,23 %.
Pro NE, tedy proti vstupu, se vyslovilo 16 účastníků, tedy 30,77%.
Hlasování bylo uzavřeno 24 hodin před otevřením volebních místností, tedy ve čtvrtek 12.6.2003 ve 14,00.

Aby nebylo nutné to tu neustále psát dokola, tak názor odpůrců EU pěkně vystihl captcha: Evropska mumie je podobna RVHP v tom, ze je to zdaleka nejlepsi system na reseni problemu, ktere v normalnich systemech nevznikaji. Evropska mumie rozhoduje o nas bez nas a pomoci dotaci kurvi ekonomicke prostredi, kdyz zabiji firmy, ktere nenaskoci na vlak korupce a naprosto zbytecneho financovani nikomu nepotrebnych cinnosti. - takže příspěvky tohoto typu se nyní můžou nadále mazat.

Drželi jim rakije u hlavy.
Mastodont  
Jako že je do těch půjček nutily?
BALCARENKO  
... a to hlavně proto, že si napůjčovalo nad své možnosti (a je jedno od koho).
kostej3 Pentelky a Rifle 
Recko je zkratka minimalne na dve generace v prdeli. a jenom proto, ze jim napujcovaly hlavne nemecke banky
 
Takže: Řecko v momentálním supr stavu, kdy jde nahoru, přežilo krizi, kolem bují konjunktura - 19,5%. https://countryeconomy.com/unemployment/greece

Česko: nejprdelnější stav nezaměstnanosti vykazoval hodnotu 9,69% v roce 2005 , a pak pod 9% během poslední nejkrizovější krize:
https://tradingeconomics.com/czech-republic/unemployment-rate

Tolik k optimismu.
 
Cifry kolego, cifry.
BALCARENKO  
Stabilně klesající. ;)
Ještě si dovolím se zeptat na míru nezaměstnanosti v Řecku (a pro srovnání nejvyšší historicky zaznamenanou hodnotu též například u nás v ČR).
"Země také zůstala vysoce zadlužená, její dluh dosahuje 180 procent hrubého domácího produktu (HDP). Řecko již nemusí přijímat bolestivé reformy, země by ale v následujících letech měla udržovat přebytek primárního rozpočtu, tedy bez zahrnutí splátek dluhu. Na příští rok je také naplánováno další snížení penzí. Až do splacení posledních peněz ze záchranného úvěru, tedy do roku 2060, budou zemi dál čtvrtletně navštěvovat experti." Notvl. Úplně svobodný a fšecko je v nejlepším pořádku.
BALCARENKO  
Moderní odysea skončila!

Řecko oficiálně opustilo poslední ze tří záchranných programů v pondělí a od nynějška by se mělo samo financovat na mezinárodních dluhopisových trzích, jak to činí i jiné státy. Věřitelé od roku 2010 do země nalili v přepočtu bilióny korun.

„Dnes v naší zemí začíná nový, historický den. Je to den osvobození,” prohlásil Tsipras. „Naše země znovu získala právo utvářet si vlastní budoucnost,” citovala premiéra agentura Reuters. Tsipras si pro svůj projev zvolil ostrov Ithaka, který označil za „symbol konce moderní odysey”, kterou podle něj Řecko od roku 2010 prožívalo. Homérův epos Odyssea vypráví o návratu ithackého krále Odyssea z trojské války zpět domů, tato cesta mu trvala deset let.
 
BALCARENKO  
Proto v Británii sílí hnutí za druhé referendum, které by mělo schválit nebo zamítnout dohodnutý "deal" a potažmo i Brexit.
BALCARENKO  
Tam jde hlavně o to, že se může ze dne na den zastavit volný tok zboží a začne se všude papírovat a razítkovat a čekat... a než si to sedne, bude to zboží prostě chybět.
základní problém je v referendech o fous. Po výsledku 70% proti 30% pro je jasné, že lidi nechtějí. Vysledek 47:53 nebo ještě těsnější znamená, že lidi neví. Považovat výsledek takového referenda za závazný je ptákovina.
kostej3 Pentelky a Rifle 
jo a nasadit ty vase cerny, tos uhad :)
Staci realisticky sundat ruzovy brejle, Kostro.
kostej3 Pentelky a Rifle 
no jo, meli by si poustet dokola Threads at vi, co je ceka :)
(+ spousta pozitivnich dusledku?!)
BALCARENKO  
Ono se psalo něco o tom, že už si začínají dělat železný zásoby pro případ no deal brexitu.
tigr_papirosowy Naše přání nejvroucnější  zplynovat městské liberály
Které věci zlevní a proč?
kostej3 Pentelky a Rifle 
nic neni cernobile. par veci podrazi, par veci zlevni, toho straseni uz bylo dost i pred referendem a tech neodhadnutelnych dusledku (pozitivnich i negativnich) bude spousta. a tu reklamu o stamilionech eur zpopularizovali hlavne odpurci brexitu, byt nechtene.