Reklama
Nepřihlášený uživatel | Zaregistrovat se
 

Téma:

Společnost

Spravují:

S_M_Lomoz,
Barclay

Může vás zajímatReklamaZásadou tohoto klubu je slušnost. Jakékoli vulgární či urážlivé příspěvky budou okamžitě (v rámci možností :-) likvidovány. Jinak se čile napadejme, jak se nám zlíbí :-)Euroskop
Euroskeptik


REFERENDUM O VSTUPU DO EVROPSKÉ UNIE

Souhlasíte s tím, aby se Česká republika stala podle Smlouvy o přistoupení České republiky k Evropské unii členským státem Evropské unie?

ANO: 36 hlasů
Hlasovali: Kajman, S_M_Lomoz, CrazyJoe, Šnek, zz, FPL, Galdor, bard, Jasan, Javon, CountZero, Bobes, Gror, Alenash, manka, puschpull, petrz, eso, Nazgul, L.S, Leo,limojoe, JeD, shaga, malinka, Dadel, Robert, 2rms, Barclay, MaLer, mum, SUNicko, Serendipity, guest, Zdenek75, Tander Lee

NE: 16 hlasů
Hlasovali: Cajti, lachauer, Marco, Rut, lubob, Vlaho, Mastodont, Vosje, Hew, kykor, Pilot, igi, Thomas Paris, JBee, Horror, Pavel_Stastny

Celkem se hlasování zúčastnilo 52 uživatelů.
Pro ANO, tedy pro vstup se vyslovilo 36 účastníků, tedy 69,23 %.
Pro NE, tedy proti vstupu, se vyslovilo 16 účastníků, tedy 30,77%.
Hlasování bylo uzavřeno 24 hodin před otevřením volebních místností, tedy ve čtvrtek 12.6.2003 ve 14,00.

Aby nebylo nutné to tu neustále psát dokola, tak názor odpůrců EU pěkně vystihl captcha: Evropska mumie je podobna RVHP v tom, ze je to zdaleka nejlepsi system na reseni problemu, ktere v normalnich systemech nevznikaji. Evropska mumie rozhoduje o nas bez nas a pomoci dotaci kurvi ekonomicke prostredi, kdyz zabiji firmy, ktere nenaskoci na vlak korupce a naprosto zbytecneho financovani nikomu nepotrebnych cinnosti. - takže příspěvky tohoto typu se nyní můžou nadále mazat.

Tander Lee  
Není neobvyklé (v demokratických zemích, nejen u nás), že se premiérem stává a vládu sestavuje strana, kterou volí 20 až 30 % oprávněných voličů (v Británii dokonce v některých případech stačí cca 35 % hlasujících na většinové vítězství). Ti, co nepřijdou, těm je prostě jedno, jak to dopadne - dobrovolně přenechávají své právo rozhodovat někomu jiném. Nevidím v tom problém.
Podmínky rozvodu (i když je to blbe srovnani) se daji dohodnout před rozvodem, pokud se nejedna o nahle rozhodnuti. Hlasovani o brexitu vynechala tretina naroda, tak se neda mluvit o "mirne vetsine".
tigr_papirosowy Naše přání nejvroucnější  volit proti imigrantům
Myslíš ze sociologického hlediska?
Tander Lee  
Lidi se taky nerozvádějí jenom tehdy, když přesně vědí, co bude dál. Tady to byla prostě jen otázka "chceme pryč" a mírná většina odpověděla, že ano.
To referendum o brexitu nebylo samozrejme smysluplne, protože chybelo vysvetleni co bude PO BREXITU. Tj. lide, kteří volili pro brexit vůbec nevedeli (krome slibu UKIP), pro co hlasuji. (Urcite s tim bude souhlasit i Kokot No. 2 Kaktus!)
Fisker Ryben  Fiske
Rád bych Vás upozornil, že téma všelidového hlasování se tu již probíralo a např. tigr tehdy prohlásil, že takové f.e. referendum o brexitu je nesprávné. Ledasco to napoví jak o vnímání demokracie těmito lidmi, tak o smysluplnosti debaty.
 
Ovar se skromne také povazuje za znalce historie a cely život vyzije z A. Jiraska!
Reakce na | Vlákno  
To ale není problém zastupitelske demogratury, nýbrž urovne aktivnich volicu, ne? Pravda, osviceny monarcha je asi optimalni reseni :-).
Reakce na | Vlákno  
Řekl bych, ze zastupitelsky systém dava sirsi vejir otázek k diskuzi, na rozdil od striktního ANO/NE u referenda s veledůležitou formulaci otázky.
Reakce na | Vlákno  
ocs sine ira et studio  OCSite
A to je pořád ta lepší varianta. Ta horší je, má-li relevantní část, neřkuli většina, voličů pocit (...), že volení zástupci se o ně starají a na jejich problémy myslí — a volený zástupce je přitom kaprál z Branau am Inn estébák z Horních Uher :/
Bude-li mít relevantní část, neřkuli většina, voličů pocit (hůře pak čím dál tím silnější pocit), že to volení zástupci vorají a kašlou na ně, tak nějaký chaos dříve či později prostě přijde.
ocs sine ira et studio  OCSite
OCs, bohužel na rozdíl od mnoha jiných, tu a tam něco málo ví o historii, a proto je mu známo, že nejenže legitimita založená na něčem jiném, než na všelidovém hlasování existovat může, ale dokonce i to, že funguje v průměru daleko lépe, než ta, jež na něm založená je.
huhla Co se zbytečným časem?   Klubík EU čeká...
Ano, ale nějakou legitimitu systém mít musí. A jinou, než všelidové hlasování, těžko vymyslime, samozřejmě s výjimkou ocs. Jde o to zbytečně nekomplikoval, co jakž takž funguje či o čem se aspoň historicky prokázalo, že v radě zemi fungovalo - a nevnášet do rozhodovacího procesu větší chaos, než je nezbytně nutné.
Ale to je stále dokola. Viz.ocs a jeho příspěvek k volbám. Vyjdeme-li z toho, že referendum nemůže dát relevantní výsledky tak se musíme zamyslet nad tím zda relevantní výsledky dávají volby, kde titíž lidé, kteří hlasují (nebo by potenciálně hlasovali) v referendu rozhodují o volebních programech kde se semele vše od zahraniční politiky přes daně, sociální zabezpečení, první tři dny nemocenské až po zákaz kouření v hospodě.
ocs sine ira et studio  OCSite
Taky se můžeme zamyslet nad tím, zda referendum může dávat relevantní výsledky, když v něm hlasují lidé.

A pro volby v zastupitelském systému platí naprosto přesně totéž.

ocs sine ira et studio  OCSite
Británie totalitu zažívá zhruba asi tak od roku 1997, a nezdá se, že by se to v dohledné době mělo zlepšit :(
huhla Co se zbytečným časem?   Klubík EU čeká...
Taky se můžeme zamyslet nad tím, zda referendum muže dávat relevantní výsledky, když lidé současné hlasují, nevědomě i vědomě, i o jiných záležitostech, než na níž jsou tázáni.
Příkladů je řada - od rakouského referenda o spuštění jaderné elektrarny po x příkladů ze Slovenska.
Tak se s tím asi nic dělat nedá a má to tak být. Jestliže v Británii (která nikdy nezažila totalitu, je kolébkou parlamentarismu, vždy tam vládly tradiční politické strany) většina lidu akceptuje tlachy a lži poněvadž jim naslouchat chce tak se s tím asi nedá nic dělat. Leda žeby se ti, co to mysleli dobře a mluvili pravdu zamysleli nad tím, zda někde neudělali chyby, které způsobily, že je většina lidu (těsná, leč relevantní) nechce poslouchat. A to nejen v kampani samotné, ale i v minulosti. Ale to jak vyplynulo z tigrovy analýzy si může myslet jen debil.
huhla Co se zbytečným časem?   Klubík EU čeká...
No ano, před volbama lhal a není nejmenší pochyby, že o tom věděl. Odpůrci na nesmyslnost slibů upozorňovali hlasitě a dokazovali to dostatečně přesvědčivě, ale Farageovým fanouškům to bylo jedno, protože říkal, co chtěli slyset. Stejně jako místní hvězdě MamaMiie. Podobnost se Zemanem a jeho fans je značná.
Ze Špidly a jeho zdrojů, co jsou, si děláme prdel i po letech, tak bychom si ji měli dělat i tady z toho lháře, jehož fantasmagorie jsou čerstvější a měly větší dopad.
Nemýlím-li se a možná že se mýlím, ale já pokud si pamatuji, tak takto se usvědčil až po hlasování. Před hlasováním to byla věc jeho oponentů.