Reklama
Nepřihlášený uživatel | Zaregistrovat se
 

Téma:

Společnost

Spravují:

S_M_Lomoz,
Barclay

Může vás zajímatReklamaZásadou tohoto klubu je slušnost. Jakékoli vulgární či urážlivé příspěvky budou okamžitě (v rámci možností :-) likvidovány. Jinak se čile napadejme, jak se nám zlíbí :-)Euroskop
Euroskeptik


REFERENDUM O VSTUPU DO EVROPSKÉ UNIE

Souhlasíte s tím, aby se Česká republika stala podle Smlouvy o přistoupení České republiky k Evropské unii členským státem Evropské unie?

ANO: 36 hlasů
Hlasovali: Kajman, S_M_Lomoz, CrazyJoe, Šnek, zz, FPL, Galdor, bard, Jasan, Javon, CountZero, Bobes, Gror, Alenash, manka, puschpull, petrz, eso, Nazgul, L.S, Leo,limojoe, JeD, shaga, malinka, Dadel, Robert, 2rms, Barclay, MaLer, mum, SUNicko, Serendipity, guest, Zdenek75, Tander Lee

NE: 16 hlasů
Hlasovali: Cajti, lachauer, Marco, Rut, lubob, Vlaho, Mastodont, Vosje, Hew, kykor, Pilot, igi, Thomas Paris, JBee, Horror, Pavel_Stastny

Celkem se hlasování zúčastnilo 52 uživatelů.
Pro ANO, tedy pro vstup se vyslovilo 36 účastníků, tedy 69,23 %.
Pro NE, tedy proti vstupu, se vyslovilo 16 účastníků, tedy 30,77%.
Hlasování bylo uzavřeno 24 hodin před otevřením volebních místností, tedy ve čtvrtek 12.6.2003 ve 14,00.

Aby nebylo nutné to tu neustále psát dokola, tak názor odpůrců EU pěkně vystihl captcha: Evropska mumie je podobna RVHP v tom, ze je to zdaleka nejlepsi system na reseni problemu, ktere v normalnich systemech nevznikaji. Evropska mumie rozhoduje o nas bez nas a pomoci dotaci kurvi ekonomicke prostredi, kdyz zabiji firmy, ktere nenaskoci na vlak korupce a naprosto zbytecneho financovani nikomu nepotrebnych cinnosti. - takže příspěvky tohoto typu se nyní můžou nadále mazat.

Dovolil jsem si Ti namítnout, ze zde dela jen firemni bankovnictvi i pobočka jap. banky MUFG (ci novejsi SMBC).
Tander Lee  
No a? Jsi mimo téma.
Napr. 4. největší banka na svete MUFG "paberkuje" prevazne jen pro tech skoro 200 jap. firem u nas :-) O spotrebitel. bankovnictvi asi při zrizeni pobočky nemela jejich centrála zajem. Stejne tak jejich další jap. konkurent zde SMBC. "Velke objemy" nyní mohou byt mensi v budoucnu a naopak.
Tander Lee  
Z velkých bank dělá u nás pouze firemní klientelu jen Citibank, protože na retailový segment nepronikli. Měnové konverze jsou jednoduchý zisk, ale zas takové objemy to nejsou.

Odhaduji, že tak 80 % trhu ovládají 4 možná 5 bank. Ostatní jen paběrkují.

Ty, co delaji "jen" firemni klientelu si touzebne preji (asi stejne s Tebou), abychom nikdy nevstoupili do eurozony, protože menove konverze pro ne jsou celkem jednoduchy a tucny zisk. Mozna Ti to teta Wikina dneska zatajila?! Znouzectnost by se mohla jevit pouha reprezentace banky, tj. bez povoleni vlastní bank. cinnosti, ale i ta ma marketingovy vyznam napr. pro sber informaci o trhu a pripravu otevreni plnohodnotne bank. pobočky.
Tander Lee  
Ty, co u nás dělají jen firemní klientelu, to dělají jen jako z nouze ctnost. Ale na mém tvrzení to nic nemění.
Nektere delaji jen firemni klientelu, nektere i jednotlivce. Také v zazemi matky je mezi nimi rozdil. Kazdopadne sledovanim peněžních toku se da zjistit hodne informaci.
JeromeHeretic Thank you for choosing Earth  as Your planetary vehicle
A rozprodeje statniho pokladu pod cenou.
Ty vole, to je ulet. To je tak vypatlana, ze ji jinde nechteji? Takove ponizeni. Proc radeji nezere verejne psi hovna?
cernees veselý Rusič a jezdec v globu smrti 
vopatrně s takovými hláškami tady na Okounu, hned se seběhnou, že demokracie atd.
v neděli jsem mluvil s holkou žijící v UK občanka UK a Maďarska. Nevylučuje opakování referenda. Dělá v BBC.
BALCARENKO  
V posledních dnech hodně sleduju (na youtubu) debaty v Británii okolo brexitu. Je to velmi poučné. Britové najednou zjišťují, že všechny sliby před referendem byly vycucané z malíčku (=lži). Ukazuje se, že no deal brexit by byla docela ekonomická katastrofa, ergo nějaký deal musí zodpovědná vláda udělat "za každou cenu". To není moc silná vyjednávací pozice. ;)

Samozřejmě kdyby došlo na sesazení Mayové a místo ní by se moci chopila klika okolo nějakýho nezodpovědnýho Borise (s jeho "fuck business" a podobným postojem k irské otázce), tak je možné všechno. Ale to myslím nehrozí.
Bankovní socialismus měl na starosti Tošovský, včetně udělování licencí kamarádům a kašlání na bankovní dohled.
Tander Lee  
To není pravda. U bank jsou ty licence tak úzce vymezené, že nabízejí všechny prakticky stejné podmínky a prakticky stejné služby a naopak některé služby nabízet nesmějí. (Což paradoxně vede k tomu, že ty zakázané služby nabízejí nebankovní společnosti, u kterých je ochrana spotřebitele mnohem horší.)
Majitel licence muze podnikat dle libosti v jejím ramci do aleluja vc, moznosti nakladani se ziskem. Ostatne každý kuchynkar je tedy "franšíza svého zivnost. odboru mistniho uradu"?
Tander Lee  
Myslím, že problematiku bank přeceňuješ. Stejně jsou všechny jen frančízy ČNB.
a všechny banky zahranicni (PPF asi taky).
Tander Lee  
No, za Klause byl jen bankovní socialismus, což teď, když už máme zase jen socialismus, byla doba volnotržního běsnění.
Yo, také mne vadily ty -ismy a také opominuti oposmlouvy a také nezbytna sebechvála 90s s akcentem na vseobjimajici bank. socialismus pod Venouskovym vedenim. Myslim ale, ze Ovar by takovy clanek jiz nezvladl.
Tander Lee  
4 hvězdičky z pěti. Jednu hvězdičku mu strhávám za ty -ismy a strach z žen.