Reklama
Nepřihlášený uživatel | Zaregistrovat se
 

Téma:

Společnost

Spravují:

S_M_Lomoz,
Barclay

Může vás zajímatReklamaZásadou tohoto klubu je slušnost. Jakékoli vulgární či urážlivé příspěvky budou okamžitě (v rámci možností :-) likvidovány. Jinak se čile napadejme, jak se nám zlíbí :-)Euroskop
Euroskeptik


REFERENDUM O VSTUPU DO EVROPSKÉ UNIE

Souhlasíte s tím, aby se Česká republika stala podle Smlouvy o přistoupení České republiky k Evropské unii členským státem Evropské unie?

ANO: 36 hlasů
Hlasovali: Kajman, S_M_Lomoz, CrazyJoe, Šnek, zz, FPL, Galdor, bard, Jasan, Javon, CountZero, Bobes, Gror, Alenash, manka, puschpull, petrz, eso, Nazgul, L.S, Leo,limojoe, JeD, shaga, malinka, Dadel, Robert, 2rms, Barclay, MaLer, mum, SUNicko, Serendipity, guest, Zdenek75, Tander Lee

NE: 16 hlasů
Hlasovali: Cajti, lachauer, Marco, Rut, lubob, Vlaho, Mastodont, Vosje, Hew, kykor, Pilot, igi, Thomas Paris, JBee, Horror, Pavel_Stastny

Celkem se hlasování zúčastnilo 52 uživatelů.
Pro ANO, tedy pro vstup se vyslovilo 36 účastníků, tedy 69,23 %.
Pro NE, tedy proti vstupu, se vyslovilo 16 účastníků, tedy 30,77%.
Hlasování bylo uzavřeno 24 hodin před otevřením volebních místností, tedy ve čtvrtek 12.6.2003 ve 14,00.

Aby nebylo nutné to tu neustále psát dokola, tak názor odpůrců EU pěkně vystihl captcha: Evropska mumie je podobna RVHP v tom, ze je to zdaleka nejlepsi system na reseni problemu, ktere v normalnich systemech nevznikaji. Evropska mumie rozhoduje o nas bez nas a pomoci dotaci kurvi ekonomicke prostredi, kdyz zabiji firmy, ktere nenaskoci na vlak korupce a naprosto zbytecneho financovani nikomu nepotrebnych cinnosti. - takže příspěvky tohoto typu se nyní můžou nadále mazat.

tigr_papirosowy Naše přání nejvroucnější  podpořit prezidenta Zemana
Mimochodem, to co říká je ryze věcně skvělé, a je na čase, že někdo takový dostal možnost se veřejně projevit.
tigr_papirosowy Naše přání nejvroucnější  podpořit prezidenta Zemana
Takové to když člen libertariánské partaje říká o miliardáři, že je debil.
Vlaho Lasciate ogni speranza voi ch´entrate 
...to je debil, pro boha živýho, to je debil...nemohl by ho nějakej proletář vzít lopatou?
Vlaho Lasciate ogni speranza voi ch´entrate 
vidíte, že nekecám
 
Vlaho Lasciate ogni speranza voi ch´entrate 
Možná bys měl občas na chvíli opustit to osmnácté století, ve kterém žiješ.

Dneska to funguje tak, že když se zaměstnanci zdráhají makat za podminimální mzdy, tak se zaměstnavatelé "dohodnou" s vládou a ta vyhlásí investiční pobídky na nová pracovní místa, načež je sem dovezeno několik tisíc mongolů, kteří dělají za poloviční plat než domácí. Takže domácím nejen že není zvednut plat, ale ještě musí snášet zvýšenou kriminalitu a další radosti multikulturního soužití (na což samozřejmě milionáři a politici ve svých opevněných sídlech serou).

Globalizace, vítej.
Tander Lee  
Tak jedna věc je, že možná by mnohem lépe fungoval nějaký neregulovaný anarchokapitalismus. Což nemá cenu v zásadě nějak rozporovat, protože do takového stavu se nelze za našich životů dostat.

Jenže dnes žijeme v (polo)socialistické, přeregulované společnosti a v jejím rámci tebou navrhované řešení nefunguje, protože na úroveň příjmů a bohatství ve společnosti máme my dva jen infinitezimálně (miluji, když mohu tohle slovo použít) malý vliv. Navíc je problém v tom, že ceny a příjmy v ekonomice deformují ti, co si jsou schopní zajistit i zákony, které jejich zacházení s lidským materiálem podporují a chrání.

ocs sine ira et studio  OCSite
Aleprt. Jediný rozumný přístup je ten, že já jim klidně dám 3, protože za víc mi nestojí; a oni mne s tím pošlou do prdele, ať si ty šroubky točím vlastnoručně; oni půjdou dělat místo toho k Hrabišovi, protože ten jim dá 12. Tedy kromě těch dvou, samože, jimž dá Tander 30.
tigr_papirosowy Naše přání nejvroucnější  podpořit prezidenta Zemana
Ono je zase otázka, nakolik by to bylo fér, pokud by všichni dělali tu práci za 18-22-35, a ty bys platil dělníkům ze zahraničí 12, protože méně už jim dát legálně nemůžeš a oni jsou ve spárech nějakého zprostředkovatele, nepřehledného trhu, či debilní situace doma. Je jasné, že je potřeba zachovat tu konkurenční výhodu lidí z východu, ale na druhou stranu, přestože by ji to umenšilo, férovější a důstojnější podmínky jsou taky dobře.
ocs sine ira et studio  OCSite
Nemuseli. Řešením problémů (nejen) východní Evropy je především to, že se nebudeš (resp. u Tebe to není podstatné; podstatné je to u politiků) snažit ostatním kecat do jejich podnikání.

Pokud „Hrabišové“, ať už je to cokoli, platí málo, pak prostě jejich zaměstnanci přejdou k Tobě, kde dostanou víc, a je vymalováno, ne?

Aha, není, protože Ty jich víc neuživíš, že? Hm, asi děláš něco špatně. Možná to, že zaměstnance nesmyslně a hloupě přeplácíš :)

Tander Lee  
A ti to dobrovolně dělat nebudou.
Tander Lee  
Já to dělám, ale systémové řešení problémů východní Evropy to není. Museli by to totiž dělat i všichni Hrabišové.
ocs sine ira et studio  OCSite
Přesně co Ti brání hned od zítřka tolik platit svým zaměstnancům?
Tander Lee  
Aha, díky. Ještě originál jeho prohlášení... :) (Osobně bych řešení sociálního dumpingu viděl jednoduše - stačí, aby i ve východní Evropě byl nízký plat okolo 1000 € a nikoli 300 € jako dnes.)
Prohlásil to před několika hodinami, je to aktuální zpráva.

Píše se o tom všude možně, třeba http://orf.at/stories/2392987/
Tander Lee  
Také to nemohu najít. Je smutné, že ani ČT neuvede zdroj nebo aspoň datum, kdy to údajně měl prohlásit.
tigr_papirosowy Naše přání nejvroucnější  podpořit prezidenta Zemana
QED
 
Vlaho Lasciate ogni speranza voi ch´entrate 
Já myslím, že příliv levných vychodoevropanu do Francie je ten pravý důvod, proč mají žabožrouti už dva roky výjimečný stav.
 
Volný... co?
Těším se, co na to třeba Fendrych, Lipold, Pehe a další podobné mozky. Když to bylo v ČT, tak se to nedá úplně ignorovat.
tigr_papirosowy Naše přání nejvroucnější  podpořit prezidenta Zemana
Akorát i když bpn poskytuje svůj tradiční přehled, moudrost a vhled, tak to vypadá na mediální mrdku, protože se to celé točí kolem "Podporujeme komisi v tom, že v jedné zemi musí být stejná práce ohodnocena stejnou mzdou," což má význam přeci jenom posunutý. Macron prohlásil v průběhu kampaně imigraci za příležitost pro Francii, v čemž má pravdu, a nevypadá to na ani jeden článek, který by ohlašoval tenhle zásadní obrat co si Okouňáci zřejmě domýšlí.