Reklama
Nepřihlášený uživatel | Zaregistrovat se
 

Téma:

Společnost

Spravují:

S_M_Lomoz,
Barclay

Může vás zajímatReklamaZásadou tohoto klubu je slušnost. Jakékoli vulgární či urážlivé příspěvky budou okamžitě (v rámci možností :-) likvidovány. Jinak se čile napadejme, jak se nám zlíbí :-)Euroskop
Euroskeptik


REFERENDUM O VSTUPU DO EVROPSKÉ UNIE

Souhlasíte s tím, aby se Česká republika stala podle Smlouvy o přistoupení České republiky k Evropské unii členským státem Evropské unie?

ANO: 36 hlasů
Hlasovali: Kajman, S_M_Lomoz, CrazyJoe, Šnek, zz, FPL, Galdor, bard, Jasan, Javon, CountZero, Bobes, Gror, Alenash, manka, puschpull, petrz, eso, Nazgul, L.S, Leo,limojoe, JeD, shaga, malinka, Dadel, Robert, 2rms, Barclay, MaLer, mum, SUNicko, Serendipity, guest, Zdenek75, Tander Lee

NE: 16 hlasů
Hlasovali: Cajti, lachauer, Marco, Rut, lubob, Vlaho, Mastodont, Vosje, Hew, kykor, Pilot, igi, Thomas Paris, JBee, Horror, Pavel_Stastny

Celkem se hlasování zúčastnilo 52 uživatelů.
Pro ANO, tedy pro vstup se vyslovilo 36 účastníků, tedy 69,23 %.
Pro NE, tedy proti vstupu, se vyslovilo 16 účastníků, tedy 30,77%.
Hlasování bylo uzavřeno 24 hodin před otevřením volebních místností, tedy ve čtvrtek 12.6.2003 ve 14,00.

Aby nebylo nutné to tu neustále psát dokola, tak názor odpůrců EU pěkně vystihl captcha: Evropska mumie je podobna RVHP v tom, ze je to zdaleka nejlepsi system na reseni problemu, ktere v normalnich systemech nevznikaji. Evropska mumie rozhoduje o nas bez nas a pomoci dotaci kurvi ekonomicke prostredi, kdyz zabiji firmy, ktere nenaskoci na vlak korupce a naprosto zbytecneho financovani nikomu nepotrebnych cinnosti. - takže příspěvky tohoto typu se nyní můžou nadále mazat.

Tander Lee  
Hrozit klesáním úrokových sazeb mi přijde v situaci, kdy jsou skoro nulové, docela mimo.
Ekonom Hans-Werner Sinn, kterého časopis Bloomberg Markets zařadil mezi 50 nejvlivnějších ekonomů světa, radí Čechům, aby si zatím ponechali korunu a do eurozóny nevstupovali. Bývalý prezident německého think-tanku Ifo tvrdí, že země na jihu Evropy platící eurem si zvykly na levné úvěry, a zhoršila se tak jejich konkurenceschopnost. Do podobné situace by se s eurem dostalo i Česko.

Bylo by pro českou ekonomiku vhodné přijmout euro?

Ne, protože společná evropská měna je nepovedený projekt. S eurem vám vznikne řada problémů. Jakmile jednou vstoupíte do eurozóny, je zde velké riziko, že u vás dojde k inflační úvěrové bublině následkem poklesu úrokových sazeb. A vy přijdete o svou konkurenceschopnost. Kdokoliv, kdo předčasně vstoupí do eurozóny, riskuje vznik podobných problémů, jako má jižní Evropa.

http://ekonom.ihned.cz/c1-65667510-euro-je-nepovedeny-projekt
 
Mám dojem, že nás EU přichází docela draho... třeba agenda obnovitelných zdrojů je pěkné svinstvo.
Moc ne, příměr ohledně manželství mě napadl dávno a stejně jako lze argumentovat ohledně ztráty samostatnosti ve výrobě potravin a občasném pohlavku, lze argumentovat i opačně. Odpovědností, kdy sebevědomá žena přestane být soběstačná proto, aby zbytečně rodinu nezatěžovala. Odpovědností, kdy dobrovolné vstoupení do manželství by nemělo jednoho z partnerů vést ke snaze okamžitě z něj utéct kvůli pár maličkostem, které prakticky nemají na manželství podstatný vliv atd.

Takže je to příměr dost nabízející se a přitom příliš jednostranně použitý.
captcha Cultural enrichment accepted, brace for 
 
JeromeHeretic Gun Control means   using both hands!
Vzdyt to jenom potvrzuje to, ze mame drzet hubu a soupat nohama a nekecat tem klukum rakouskejm a nemeckejm co voni si mezi sebou posilat. Platilo to pred tim, bude to nadale platit i potom. Takze co tam mas dal?
r0b0t ~ matika šmatika ~  braidd drwg
Slyšel jsem prasknout žilku? Jeromku? Vlaho?
Tak asi nepohlídaj, viz. doplnění od kamaráda:

Ohledně té obchodní zóny - ta se bude muset rozdělit už podle v minulém roce schválených pravidel. Winter package to jenom dále potvrzuje. Problémem téhle obchodní zóny nejsou z právního hlediska ani tak přetoky výkonu do jiných zemí, ale omezení možností elektráren u nás a v Polsku svou elektřinu exportovat (přenosová kapacita přeshraničních vedení je snížena o přetoky). Tenhle stav, tj. diskriminace některých výrobců, odporuje smyslu Winter package. Kdyby to někdo chtěl "ošéfovat", musel by nejen dost překopat tenhle Winter package (tím by šel proti jeho smyslu - rovných obchodních příležitostí), ale musel by jít i proti už schváleným pravidlům EU a stanoviskům ACER (takový evropský ERÚ), což se mi zdá jako nadlidský úkol.
JeromeHeretic Gun Control means   using both hands!
To ctes spatne... ta smlouva sice asi teda nejak formalne zanikne, ale to neznamena, ze Nemci nebudou do Rakouskama dal rvat plnou prdel elektriky skrze nase draty. Money must flow, nezapominej... Akorat my jim prave za to nebudeme moct rozkopat koule.
Nejsi doufam tak naivni, aby se zavedenim nove smernice snizila spotreba elektriny v Rakousku na polovinu, nebo tak neco, ze ne?
Vlaho Lasciate ogni speranza voi ch´entrate 
 
Vlaho Lasciate ogni speranza voi ch´entrate 
Nebav se s tím kreténem, sníží se ti IQ.
cajti Porozumění psanému textu -   víc po vás nechci ...
Nepomůže.

Trošku se zamysli - existuje-li ENTSO-E (což je dobrovolné sdružení evropských TSO, které řeší úzkou kooperaci operátorů a jejich komunikaci) a je proti té směrnici, tak na ní asi bude něco špatně?
Vlaho Lasciate ogni speranza voi ch´entrate 
Já jsem hned říkal, že nemáš šanci to pochopit.

A už nereaguj na moje příspěvky nebo pojedu na příští služební cestu na sever s bejsbolkou.
tigr_papirosowy Naše přání nejvroucnější  nejlepší výsledek
Takové to když Vlaho vždycky se začne matlat v nějaké energetickéiluminátské "mnichovské zradě" a nakonec to skončí tím že EU ještě ČR pomůže.
Já bych tomu moc nevěřil, že si to Němeci a Rakušani nějak nepohlídaj.
Vlaho Lasciate ogni speranza voi ch´entrate 
Jestli si myslíš, že jakákoliv regulace EU něčemu pomůže, tak jsi kokot.

V daném případě ČR pomohou PST transformátory.
r0b0t ~ matika šmatika ~  braidd drwg
Ohledně přetoků - většina kruhových toků přes naši PS je způsobena toky z Německa do Rakouska. Za to může jejich obchodní smlouva, která při obchodech mezi těmito státy nezohledňuje nedostatečnou přenosovou kapacitu uvnitř Německa a na hranicích mezi Něm-Rak. S novými pravidly podle EK ale obchodní smlouva v principu zanikne, což by mělo obchody mezi oběma zeměmi a tím i kruhové toky snížit.

Probůh! To skoro vypadá, jako by nějaká regulace EU měla pomoci České Republice!
"4.1.3 Shrnutí

Společná německo-rakouská nabídková zóna umožňuje de facto neomezené a nekoordinované obchodní výměny (dosavadní maximum až 7 755 MW), které převyšují fyzické možnosti propojených soustav Německa a Rakouska. Dochází tak k faktickému exportování vnitřních problémů do sousedních systémů. Výsledkem toho jsou tranzitní toky, které způsobují neplnění N-1 kritéria v PS okolních států a které vedou k nutnosti aplikace nápravných opatření, včetně těch nákladových. Z pohledu trhu pak dochází k vynucenému snižování či úplné blokaci přeshraničních kapacit do denních či vnitrodenních fází alokace (tím i omezení obchodních aktivit v rámci CEE regionu)"


Ale jinak jsou Němeci do pohůdki a EU to určitě zdárně vyřeší...
hlavně že máme směrnici na emise sekaček na trávu a stowatová odporová žárovka je ilegální....naštěstí na tu směrnici větve serou a u nás je k mání.