Reklama
Nepřihlášený uživatel | Zaregistrovat se
 

Téma:

Společnost

Spravují:

S_M_Lomoz,
Barclay

Může vás zajímatReklamaZásadou tohoto klubu je slušnost. Jakékoli vulgární či urážlivé příspěvky budou okamžitě (v rámci možností :-) likvidovány. Jinak se čile napadejme, jak se nám zlíbí :-)Euroskop
Euroskeptik


REFERENDUM O VSTUPU DO EVROPSKÉ UNIE

Souhlasíte s tím, aby se Česká republika stala podle Smlouvy o přistoupení České republiky k Evropské unii členským státem Evropské unie?

ANO: 36 hlasů
Hlasovali: Kajman, S_M_Lomoz, CrazyJoe, Šnek, zz, FPL, Galdor, bard, Jasan, Javon, CountZero, Bobes, Gror, Alenash, manka, puschpull, petrz, eso, Nazgul, L.S, Leo,limojoe, JeD, shaga, malinka, Dadel, Robert, 2rms, Barclay, MaLer, mum, SUNicko, Serendipity, guest, Zdenek75, Tander Lee

NE: 16 hlasů
Hlasovali: Cajti, lachauer, Marco, Rut, lubob, Vlaho, Mastodont, Vosje, Hew, kykor, Pilot, igi, Thomas Paris, JBee, Horror, Pavel_Stastny

Celkem se hlasování zúčastnilo 52 uživatelů.
Pro ANO, tedy pro vstup se vyslovilo 36 účastníků, tedy 69,23 %.
Pro NE, tedy proti vstupu, se vyslovilo 16 účastníků, tedy 30,77%.
Hlasování bylo uzavřeno 24 hodin před otevřením volebních místností, tedy ve čtvrtek 12.6.2003 ve 14,00.

Aby nebylo nutné to tu neustále psát dokola, tak názor odpůrců EU pěkně vystihl captcha: Evropska mumie je podobna RVHP v tom, ze je to zdaleka nejlepsi system na reseni problemu, ktere v normalnich systemech nevznikaji. Evropska mumie rozhoduje o nas bez nas a pomoci dotaci kurvi ekonomicke prostredi, kdyz zabiji firmy, ktere nenaskoci na vlak korupce a naprosto zbytecneho financovani nikomu nepotrebnych cinnosti. - takže příspěvky tohoto typu se nyní můžou nadále mazat.

Chudobinec V4 sobe
 
Bez legrace, tohle uz je fakt prusvih!

A je to vinou zelenych vymastencu v Bruselu/Nemecku.

https://www.kurzy.cz/komodity/cena-elektriny-graf-vyvoje-ceny/1MWh-eur-2-roky
El_Diablo Ultraortodoxní ateista a fanoušek  Chucka Norrise!

Euro je vůči dolaru nejslabší za 20 let. Podle expertů i kvůli energetické krizi
Dnes

Euro se v úterý dopoledne na devizovém trhu propadlo vůči dolaru na nejnižší hodnotu od prosince 2002. Podle analytiků k tomu přispívají obavy z recese a také energetická krize v eurozóně. Dolar naopak těží z razantního zpřísňování měnové politiky ve Spojených státech.


https://ct24.ceskatelevize.cz/ekonomika/3513402-euro-je-vuci-dolaru-nejslabsi-za-20-let-podle-expertu-i-kvuli-energeticke-krizi
 
Už současná zima ukázala, a invaze Ruska na Ukrajinu to jen zvýraznila,
že protijaderná kampaň zelených aktivistů učinila Evropskou unii extrémně závislou na fosilních palivech,
které se dováží z velké části právě z Ruska.

Místo dlouhodobého bezpečného zajištění energetických potřeba a rozvoje vědy a průmyslu,
se důraz kladl na ideologické zelené cíle a krátkodobé ekonomické parametry.
I u nás se spojili ideologičtí protijaderní zelení aktivisté a lobbisté,
kterým jde pouze o jejich soukromý krátkodobý zisk, v intenzivní kampani proti jaderné energetice.
Po rozpoutání války Ruskem a jeho chování k jaderným zařízením na Ukrajině je jasné,
že není možné spolupracovat s tímto státem v jaderné oblasti.

Jak bylo popsáno v předchozím textu, při cestě k uhlíkové neutralitě se nelze bez jaderné energetiky obejít.

Evropská unie tak nutně potřebuje vybudovat vlastní produkci jaderných reaktorů III. generace,
malých modulárních reaktorů i reaktorů IV. generace.

https://www.osel.cz/12380-vyhled-evropske-energetiky-ctyri-mesice-po-zacatku-ruske-invaze-na-ukrajinu.html
OZE nevychazi, to neni zdroj elektriny, ale jen BONUS, kdyz nahodou fouka a sviti slunicko!
JeromeHeretic PROG 63 VERB 99 NOUN 62?  [PRO/CLR]
Nemusis odpovidat, my vsichni vime, ze to byl peknej greten.
JeromeHeretic PROG 63 VERB 99 NOUN 62?  [PRO/CLR]
A kdo muze za to, ze i sam nacelnik vydaval tak zvracene rozkazy, jako zavrit ty JE, ktere uz mame?
Tander Lee Let’s fertilize the sunflowers! 
OZE jsou jediné, co vychází, z důvodu, které jsem vysvětlil už mnohokrát. JE vycházejí taky, ale nikdo je už není schopný postavit, protože měly stát už 20 let. Důvod, proč je nikdo nepostaví, je stejný, proč by nebyl možný kosmický program, kdyby zdrojem energie bylo jenom dřevo. Taky by to zdánlivě šlo...

Ty thoriové reaktory by byly fajn, stejně jako fúze, ale... Šanci mají modulární reaktory, pokud se jejich výroba rozjede ve velkém, ale v té době už nebudou nejspíš konkurenceschopné taky. Ono totiž i ty už měly být dávno v každé druhé vesnici... Učil jsem se o nich ve škole jako o možném zdroji energie už před 27 lety. A pro změnu podle Taleba klesá pravděpodobnost dokončení velkých projektů tím víc, čím víc jsou zpožděné. (On na to jde počtem pravděpodobnosti na základě metody Monte Carlo, což není můj obor, takže jen cituji závěr.)

Jsme prostě hluboko v prdeli, cesta ven bude nepříjemná, a klidně během tlačení můžeme obviňovat Gretu, přestože v době, kdy se naše realita vydala špatnou oklikou ještě nebyla na světě :) Přitom u nás jsou hlavní viníci porevoluční politici, kteří se nechali opít Becherovkou, nedokázali odolat brnkání na struny své ješitnosti nebo byli prostě zkorumpovaní (vážně, koukni na předsedy dozorčí rady elektraren Opatovice... nyní Čalfa!!!, před ním Topolánek... musím říct, že hlavně ten Čalfa mě dostal a sebral zbytky iluzí o čemkoliv; zkus si to domyslet - osobně i když zapnu supresor konspiračních teorií na maximum, stejně mě vycházejí jen samé nehezké závěry).
Nesouhlas, omrkni si klub Gl. oteplovani roky zpet, natvrdo chces vsude OZE,
max. jsi napsal, ze ti tam trochu nevychazi, jak resit vytapeni v mrazech...
Tander Lee Let’s fertilize the sunflowers! 
Nic natvrdo neprosazuju... jen píšu, jak to je. Naopak už přes rok píšu, že je třeba využít stávající zdroje do konce jejich životnosti (což je v případě uhelek pár let), JE postavit (jenže ta akorát nahradí stávající) a podovat soláry + jejich záložní systémy, kde to jde (to jest ne na loukách).

Technologický vývoj jde směrem, který způsobuje, že soláry jsou výhodné i bez jakýchkoli dotací. JE jsou pomalé na zprovoznění, a nemají šanci nahradit dosluhující fosilní zdroje (píšu o ČR). Smiř se s tím.

Tim, ze dlouhodobe prosazujes natvrdo OZE, de facto znemoznujes stavbu JE.

Protoze logicky nejsou pak penize na oboje.
Tander Lee Let’s fertilize the sunflowers! 
Hele, jak dlouho budeš opakovat tuhle lež? Nenajdeš JEDINÝ příspěvek na okounu, kdy bych byl proti JE.
Ale pro mě za mě obviňuj koho chceš, podstatné je, že upínat se ke spásné JE je k ničemu. Tedy, ve skutečnosti, bylo by fajn, stavět je, co kapacity umožní, ale není to dostatečné řešení. Chce to zkrátka vybudovat kompletně celou energetickou infrastrukturu, přičemž jsme si nechali rozkrást ty sektory, které na tenhle přechod měly vydělat (plynárenství vydělává v Lucembursku, uhlí Tykačovi s Bakalou, a ČEZ živí politiky všech stran, co byly posledních 30 let u moci).
Kurva, vždyť to včera vysvětloval Arnošt ve Volbách. Zkuste (všichni, nejen Favo) vytáhnout hlavu z prdele, odložit ty svoje ideologické klapky, a použít zbytky mozku, co ještě máte.
(Třeba by mě vážně zajímalo, které moje výroky vám přijdou "zelené". Mohu já za to, že fyzika dává výsledky, se kterými nechcete souhlasit, protože byste si museli přiznat, že mejdan na horní palubě Titaniku už skončil? Přes deseti lety.)
" I kdyby se dařilo stavět JE během 3 let, tak KDO by je stavěl?"

A kdo za to muze?

To je primy dusledek zblbnuti sveta zelenyma Tanderama, Gretama a jejich predchudcema GreenPeace placenych RuSSakama.
Tander Lee Let’s fertilize the sunflowers! 
Tak ono až budete schopní se bez vašich ideologických omezení třeba zamyslet nad nějakou jednoduchou matematikou, tak vám taky dojde v jakém jsme průseru, a že to nesouvisí vůbec s žádnou ideologií. Ve stejném průseru jako EU jsou totiž i soudruzi v Číně, kapitalisti v USA a dokonce i hinduističtí nacionalisti v Indii.

(Překlad GT): Dostupnost hojné a cenově dostupné energie je klíčovým rysem moderních, prosperujících společností. Společnost a její součásti (např. lidé, jiné organismy, stroje) jsou fyzické systémy závislé na přítocích energetických zdrojů s vysokou termodynamickou kvalitou. Takové zdroje se „spotřebovávají“ k napájení různých funkcí ve společnosti. ... Energie se samozřejmě nikdy nespotřebovává sama o sobě a místo toho se energetický obsah energetického zdroje ničí a jeho termodynamický pracovní potenciál se vyčerpává, protože se energie přeměňuje na odpadní teplo.
Jasným důsledkem této práce je, že pokles produktivity energetických zdrojů, zde modelovaný jako požadavek na více materiálů, práce a energie, může mít významný vliv na toky potřebné k podpoře všech sektorů ekonomiky. Takové poklesy mohou snížit efektivní diskreční výstup z ekonomiky spotřebou stále většího a většího zlomku hrubého výstupu pro splnění meziodvětvových požadavků. Tyto dopady by se projevily snížením „volné frakce“ dostupného produktu z různých sektorů.

Easy peasy....

Dokud nepochopíte tohle, tak můžete hudrovat jak starý dědci od rána do večera a nadávat při tom klidně Panně Marii. Bude to stejně přesné jako jako všichni ti viníci, co s nimi šermujete. Zkrátka stejně jako nejde vybudovat průmyslovou společnost, když bychom používali jenom dřevo, nejde se už posunout dál na fosilních zdrojích.

(Jádro je samozřejmě fajn, jen to nevychází. I kdyby se dařilo stavět JE během 3 let, tak KDO by je stavěl? Těch firem, co to umí, bude maximálně několik desítek na celém světě a to jsem nejspíš optimista.)

Eurobolševici nestavěli Nord stream... a dvakrát. :)
pak nemaj bejt lidi tlustý
JeromeHeretic PROG 63 VERB 99 NOUN 62?  [PRO/CLR]
Jen pro predstavu Haber-Boshuv proces je asi jeden z nejdulezitejsich chemickych procesu pro celou lidskou populaci, ktery v podstate zabranil nejednomu hladomoru a tak mozna i predesel nejedne valce.
Nicmene... kazda sranda neco stoji: Haberův proces spotřebuje 3 až 5 % světové produkce zemního plynu (asi 1–2 % světové roční spotřeby energie).

https://cs.wikipedia.org/wiki/Haber%C5%AFv%E2%80%93Bosch%C5%AFv_proces
JeromeHeretic PROG 63 VERB 99 NOUN 62?  [PRO/CLR]
Ve skutecnosti na vyrobu hnojiv potrebujes elektriny docela dost prave...