Reklama
Nepřihlášený uživatel | Zaregistrovat se
 

Téma:

Věda a technika, mládeži

Spravují:

bard,
arnost,
Šnek

Může vás zajímatReklamaprotoze se ani bard, ani snek zatim nerozhoupali a ja nemam kam davat odkazy, zalozil jsem tento klub sam. pridal jsem oba zminene aspon k k demoderatizatorum

Linky:


El_Diablo Nikdo není dokonalý, až na  Chucka Norrise!
Tak to zas ne!
Nazgul Nerostem tam nerostem sem  rostem prostě jenom pod zem
Třeba... nikam?
El_Diablo Nikdo není dokonalý, až na  Chucka Norrise!
Něco pro Trofo, nevím kam jinam to dát...
 
To se pozná po čichu.
arnost snad nechci tak   moks
Prijde i Ignac Pospisil?
Jan.S.Harold Тебе надо читать Гегеля. 
 
Tander Lee  
To co se kulantně označuje jako "člověk moderního typu".
Trofozoit Where the fear has gone there will be -  nothing. Only I will remain.
Dost to záleží na tom, čemu přesně říkáš "člověk".
Tander Lee  
To jo. Je docela zajímavé, jak se posunulo stáří člověk. Před 30 lety nám ve škole říkaly, že je to nějakých 40 tisíc let a dneska je to už posunutý na 130 tisíc a out-of-Africe na 100 tisíc.
Tander Lee  
Mně se neptej :) Nepřipadá mi to přesvědčivé.
Rejpavej_krtek  
Nevedla by vyšší selekce spíš k nižší variabilitě? A proč by vůbec byla v Africe vyšší selekce?
Trofozoit Where the fear has gone there will be -  nothing. Only I will remain.
No ono hlavně existuje docela dost postupů, jak se dá odhadnout stáří různých genetických variant.
Tander Lee  
Tak mě tam hlavně nesedí ten bod, kdy od "v Africe je populace geneticky variabilnější" přejdou k tomu, že tam lidi přišli tedy později a ta větší variabilita je důsledkem vyšší selekce.
Trofozoit Where the fear has gone there will be -  nothing. Only I will remain.
Tak samozřejmě jiné toerie proč ne, nicméně Číňani zatím tak jako sekvenujou jak ďasi, ale to vyhodnocování jim IMHO ještě zas tak moc nejde. I v oborech které jsou jednodušší a týkají se populací na čínském území nejen že nejsou nijak zvlášť napřed, ale občas je i spolupráci s nimi docela bizarní záležitost.
(myslím tím teda tčínské vědce v Číně, ne Čínské vědce v Americe, to je pochopitelně něco jiného ;)
Tander Lee  
(Začátek "rébusu je tedy R.)
Tander Lee  
Out-of-Asia místo Out-of-Africa (teorii pilují čínští vědci, kterým původ člověk překvapivě vychází někam do jihozápadní Číny, a věrohodnosti bych tak nepřikládal více než 1 %, ale na druhou stranu je hezké, když někdo zpochybňuje takovou pěkně zažitou teorii, jako je out-of-Africa).

 
Trofozoit Where the fear has gone there will be -  nothing. Only I will remain.
Nové páry byly postupně vyvíjené tak, aby pomocí PCR byla jejich chybovost stejná jako u přirozených párů. Ale to je jen jedna polovina problému, že nedochází k chybné inkorporaci nebo k zásadně snížené vazbě během syntézy. V reálném organismu (jakékoliv buňky) ovšem fungují opravné mechanismy, které za normálních okolností ještě dále snižují chybné inkorporace opravami DNA. Tady ale bude nutné tento systém nastavit, protože část prostě jen rozeznává nepasující pár a opět ho odstraní, ale jiné složky mohou naopak selektivně UBP vyhazovat, což se asi z nějakého důvodu evidentně děje, proto to museli trošku popotlačit CRISPRem. Odkaz níže ostatně naznačuje, že je to celkem divný pár, protože se ani nestabilizuje vodíkovými můstky, ale spíš sféricky a hydrofóbními vazbami (asi). Z toho důvodu možná může pro systém opravy DNA vypadat jako nepasující, ačkoliv během syntézy řetězce se obě molekuly naopak nastaví do roviny tak, že to polymeráza v pohodě přežvýká.

http://www.scripps.edu/romesberg/Research/BaseDesign.html

Jako upřímně, mnohem víc než jako něco k evoluci nebo k nějakému ukládání dat, je to o hodně víc o těch základních replikačních konceptech, tahle UBP vypadá jako něco co bude možné v bakteriích násilím udržet, nějakou dobu aspoň, ale nebude to moct být úplně často v řetězci. Jako další "písmenko" do skladování informace to má tedy dost omezené použití a pro cokoliv dalšího tomu chybí následný aparát.
Ale je docela možné, že ty poznatky z téhle hračky budou dát využít ve virologii nebo podobně, protože viry mají vlastní takové trochu divné polymerázy.
Rejpavej_krtek  
A nezvýšilo by to i riziko, že bude písmeno přečteno špatně?
arnost snad nechci tak   moks
http://www.pnas.org/content/early/2017/01/17/1616443114

All natural organisms store genetic information in a four-letter, two-base-pair genetic alphabet. The expansion of the genetic alphabet with two synthetic unnatural nucleotides that selectively pair to form an unnatural base pair (UBP) would increase the information storage potential of DNA, and semisynthetic organisms (SSOs) that stably harbor this expanded alphabet would thereby have the potential to store and retrieve increased information. Toward this goal, we previously reported that Escherichia coli grown in the presence of the unnatural nucleoside triphosphates dNaMTP and d5SICSTP, and provided with the means to import them via expression of a plasmid-borne nucleoside triphosphate transporter, replicates DNA containing a single dNaM-d5SICS UBP. Although this represented an important proof-of-concept, the nascent SSO grew poorly and, more problematically, required growth under controlled conditions and even then was unable to indefinitely store the unnatural information, which is clearly a prerequisite for true semisynthetic life. Here, to fortify and vivify the nascent SSO, we engineered the transporter, used a more chemically optimized UBP, and harnessed the power of the bacterial immune response by using Cas9 to eliminate DNA that had lost the UBP. The optimized SSO grows robustly, constitutively imports the unnatural triphosphates, and is able to indefinitely retain multiple UBPs in virtually any sequence context. This SSO is thus a form of life that can stably store genetic information using a six-letter, three-base-pair alphabet.


mezitim prevypravel i osel:

http://www.osel.cz/9217-prvn-stabiln-polosyntetick-organismus.html

 
To je náhodou zajímavý článek.