Reklama
Nepřihlášený uživatel | Zaregistrovat se
 

Téma:

Věda a technika, mládeži

Spravují:

bard,
arnost,
Šnek

Může vás zajímatReklamaprotoze se ani bard, ani snek zatim nerozhoupali a ja nemam kam davat odkazy, zalozil jsem tento klub sam. pridal jsem oba zminene aspon k k demoderatizatorum

Linky:


Tander Lee  
(Začátek "rébusu je tedy R.)
Tander Lee  
Out-of-Asia místo Out-of-Africa (teorii pilují čínští vědci, kterým původ člověk překvapivě vychází někam do jihozápadní Číny, a věrohodnosti bych tak nepřikládal více než 1 %, ale na druhou stranu je hezké, když někdo zpochybňuje takovou pěkně zažitou teorii, jako je out-of-Africa).

 
Trofozoit Where the fear has gone there will be -  nothing. Only I will remain.
Nové páry byly postupně vyvíjené tak, aby pomocí PCR byla jejich chybovost stejná jako u přirozených párů. Ale to je jen jedna polovina problému, že nedochází k chybné inkorporaci nebo k zásadně snížené vazbě během syntézy. V reálném organismu (jakékoliv buňky) ovšem fungují opravné mechanismy, které za normálních okolností ještě dále snižují chybné inkorporace opravami DNA. Tady ale bude nutné tento systém nastavit, protože část prostě jen rozeznává nepasující pár a opět ho odstraní, ale jiné složky mohou naopak selektivně UBP vyhazovat, což se asi z nějakého důvodu evidentně děje, proto to museli trošku popotlačit CRISPRem. Odkaz níže ostatně naznačuje, že je to celkem divný pár, protože se ani nestabilizuje vodíkovými můstky, ale spíš sféricky a hydrofóbními vazbami (asi). Z toho důvodu možná může pro systém opravy DNA vypadat jako nepasující, ačkoliv během syntézy řetězce se obě molekuly naopak nastaví do roviny tak, že to polymeráza v pohodě přežvýká.

http://www.scripps.edu/romesberg/Research/BaseDesign.html

Jako upřímně, mnohem víc než jako něco k evoluci nebo k nějakému ukládání dat, je to o hodně víc o těch základních replikačních konceptech, tahle UBP vypadá jako něco co bude možné v bakteriích násilím udržet, nějakou dobu aspoň, ale nebude to moct být úplně často v řetězci. Jako další "písmenko" do skladování informace to má tedy dost omezené použití a pro cokoliv dalšího tomu chybí následný aparát.
Ale je docela možné, že ty poznatky z téhle hračky budou dát využít ve virologii nebo podobně, protože viry mají vlastní takové trochu divné polymerázy.
Rejpavej_krtek  
A nezvýšilo by to i riziko, že bude písmeno přečteno špatně?
arnost snad nechci tak   moks
http://www.pnas.org/content/early/2017/01/17/1616443114

All natural organisms store genetic information in a four-letter, two-base-pair genetic alphabet. The expansion of the genetic alphabet with two synthetic unnatural nucleotides that selectively pair to form an unnatural base pair (UBP) would increase the information storage potential of DNA, and semisynthetic organisms (SSOs) that stably harbor this expanded alphabet would thereby have the potential to store and retrieve increased information. Toward this goal, we previously reported that Escherichia coli grown in the presence of the unnatural nucleoside triphosphates dNaMTP and d5SICSTP, and provided with the means to import them via expression of a plasmid-borne nucleoside triphosphate transporter, replicates DNA containing a single dNaM-d5SICS UBP. Although this represented an important proof-of-concept, the nascent SSO grew poorly and, more problematically, required growth under controlled conditions and even then was unable to indefinitely store the unnatural information, which is clearly a prerequisite for true semisynthetic life. Here, to fortify and vivify the nascent SSO, we engineered the transporter, used a more chemically optimized UBP, and harnessed the power of the bacterial immune response by using Cas9 to eliminate DNA that had lost the UBP. The optimized SSO grows robustly, constitutively imports the unnatural triphosphates, and is able to indefinitely retain multiple UBPs in virtually any sequence context. This SSO is thus a form of life that can stably store genetic information using a six-letter, three-base-pair alphabet.


mezitim prevypravel i osel:

http://www.osel.cz/9217-prvn-stabiln-polosyntetick-organismus.html

 
To je náhodou zajímavý článek.
ahura_mazda Lukihäiriötä voidaan hoitaa 
Protože jim Klaus zatím neřekl, že žádné oteplování neexistuje.
El_Diablo Nikdo není dokonalý, až na  Chucka Norrise!
 
El_Diablo Nikdo není dokonalý, až na  Chucka Norrise!
 
Trofozoit Where the fear has gone there will be -  nothing. Only I will remain.
Ono celá Země ve skutečnosti tak nějak pochází z jiné... části vesmíru, ne? :)
arnost snad nechci tak   moks
tomu rikam poradna redefinice panspermie. vetsina uhliku ze zemskeho plaste pry pochazi z jine planety.

http://www.nature.com/ngeo/journal/vaop/ncurrent/full/ngeo2801.html

We find that carbon remains more siderophile than sulfur over a range of oxygen fugacities; however, our experiments suggest that in reduced or sulfur-rich bodies, carbon is expelled from the segregating core. Combined with previous constraints9, we propose that the ratio of carbon to sulfur in the silicate Earth could have been established by differentiation of a planetary embryo that was then accreted to the proto-Earth. We suggest that the accretion of a Mercury-like (reduced) or a sulfur-rich (oxidized) differentiated body—in which carbon has been preferentially partitioned into the mantle—may explain the Earth’s carbon and sulfur budgets.

 
arnost snad nechci tak   moks
Study_reveals_there_are_four_types_of_giraffe_-_CBBC_Newsround

(ve vite ze se to ztratilo) http://www.rozhlas.cz/zpravy/priroda/_zprava/zirafy-se-deli-na-ctyri-druhy-zjistili-vedci-puvodne-mysleli-ze-jsou-si-populace-zvirat-blizsi--1649185

Testy zjistily, že v Africe se vyskytují celkem čtyři žirafí populace, které spolu nejsou vůbec geneticky příbuzné.

Znamená to, že v relativně blízké minulosti nemají zvířata žádného společného předka. Od toho se oddělily nejspíš už před jedním nebo dvěma miliony let a od té doby se všechny čtyři druhy žiraf vyvíjely odděleně.

https://www.researchgate.net/blog/post/dna-analysis-reveals-there-are-four-distinct-giraffe-species-not-one-as-previously-thought

 
Evoluce v přímém přenosu
 
pěkné
Trofozoit Where the fear has gone there will be -  nothing. Only I will remain.
Držím palečky.
igi mors ontologica  -
Tasmansti certi jsou borci
 
El_Diablo Nikdo není dokonalý, až na  Chucka Norrise!
 
 
nezavisly_penis  
ano, evolucni analyzou se zjistilo, ze texty o evolucni analyze textu maji koreny zhruba 7000 let v minulosti.
nezavisly_penis  
jak je stara glokvicka?