Reklama
Nepřihlášený uživatel | Zaregistrovat se
 

Téma:

Věda a technika, mládeži

Spravují:

bard,
arnost,
Šnek

Může vás zajímatReklamaprotoze se ani bard, ani snek zatim nerozhoupali a ja nemam kam davat odkazy, zalozil jsem tento klub sam. pridal jsem oba zminene aspon k k demoderatizatorum

Linky:


Tander Lee  
Vysvětlením je, že sociální druhy prostě potřebují určitou míru stresu, aby jejich společnost fungovala. Prováděly se modifikace tohoto experimentu, kdy byly myši nuceny si vzájemně pomáhat (třeba jedna musela zmáčknout páčku, aby se mohla druhá napít) a stabilita se výrazně zvýšila. Mě naopak napadla varianta experimentu, kdy by výzkumník čas od času náhodně vybral nějaké jedince a zabil je, čímž by se do systému vznesl patřičný stres. Aneb "rituální oběti jako stabilizační prvek archaických společností". Vsadím se, že už to někdo napsal.

(Když bych chtěl rozvíjet konspirační teorie, tak bych řekl, že tohle napadlo i Angelu Merkelovou a evropská civilizace bude jejímu "zvládneme to" do budoucna vděčná :)

Tander Lee  
Mám dojem, že tyhle experimenty se už moc neopakují (z etických důvodů), ale pár příkladů z živé přírody se snad najde taky (vybavuji si nějaký ostrov někde snad u Kanady s populací nějakých jelenů, kteří přestože měli ideální podmínky a pravidelné přikrmování od turistů, tak měli stejný populační vývoj, jako ty myši v tom krysím experimentu).
Trofozoit E agora? Enterram-se os mortos   e cuidam-se os vivos
Pokud na nás "z okolí doléhají imigranti" tak nejsme chytřejší.
 
PatrikD jsem divnej :) 
Dik, pokud je to pravda tak cumim.
Ani ty bys did not state explicitly, kdyby ti hrozilo ukamenování, simtě.
Tander Lee  
Some scholars have interpreted Tusi's biological writings as suggesting that he adhered to some kind of evolutionary theory. However, Tusi did not state explicitly that he believed species to change over time.
El_Diablo Nikdo není dokonalý, až na  Chucka Norrise!
 
1+
El_Diablo Nikdo není dokonalý, až na  Chucka Norrise!
 
arnost snad nechci tak   moks
Zajimavy zpusob hledani neuronu.

https://www.geekwire.com/2018/rosehip-neuron-discovered/

A gene-by-gene, neuron-by-neuron search has turned up a new breed of brain cell that may serve as a fine-scale “volume control” for neural activity in humans.

He and other researchers from the Allen Institute zeroed in on the rosehip neurons using genetics: In collaboration with neuroscientists from the J. Craig Venter Institute and other research centers, they looked for gene expression patterns that distinguished different types of brain cells in humans and in mice.

There was at least one type of brain cell that had no analog in the mouse brain, and when Tamás visited the Allen Institute to discuss his research, the researchers from Hungary and Seattle realized they were aiming at the same target.

 
Lodovico Mas syndrom stoleti? Je mi to jedno! 
Kytky (teda rostliny) hybridovat umeji samy od sebe. Hafo plevelu ma v sobe psenicne DNA az beda...
 
Lorandel pochybné individuum 
Asi proto, že se kolem zpocených opic moc nepotuluje a přirovnání "jako prase" se ustálilo ve významu "fakt hodně". Cpt. out :-D Jinak ano, jako žertovná hypotéza to samozřejmě smysl dává.
burmajones  
tak blbost to asi je, ale báječná. zdůvodňuje to úplně všechno. proč se potím jako prase a ne jako opice?
Lorandel pochybné individuum 
Osobně si stále myslím, že je to blbost :-) Snad to někdo otestuje geneticky pořádně do podrobna, myslím že by to šlo přes mitochondriální DNA. A jak jsem říkal, nejde o šukání ale o to jestli by z toho mohlo vzniknout životaschopné potomstvo. Kdyby to bylo tak snadné, tak by se každou chvíli někde ukázalo pár ovcolidí a jiných podobných hybridů...
Tander Lee  
Tak jasně, zdá se mi to jako mašíblovina. Ale zas na druhou stranu, pamatuji si, že když se poprvé objevily teorie o křížení lidí a neandrtálců, byly na to reakce podobné. No, a teď to vypadá, že lidi šukali prostě všechno, co bylo aspoň trochu rozměrově kompatibilní...
Dvacet3 cokoliv co napíšu, je normální hovno 
Když zakročí mimozemšťani, tak hybrid opice a prasete vznikne.
Lodovico Mas syndrom stoleti? Je mi to jedno! 
Velmi hezke! +1 Predstavuju si po ranu tu koupelnu...
burmajones  
http://macroevolution.net/ tady to vypadá úplně báječně
Lorandel pochybné individuum 
To je pravda, některé mají třeba jen sníženou plodnost, ale u takhle vzdálených druhů ten hybrid ani nevznikne.