Reklama
Nepřihlášený uživatel | Zaregistrovat se
 

Téma:

Věda a technika, mládeži

Spravují:

bard,
arnost,
Šnek

Může vás zajímatReklamaprotoze se ani bard, ani snek zatim nerozhoupali a ja nemam kam davat odkazy, zalozil jsem tento klub sam. pridal jsem oba zminene aspon k k demoderatizatorum

Linky:


u evoluce člověka se mísí kulturní a biologické vlivy, proto je imho dost komplikované vyhledat jeden důvod pro preferenci a reprodukci nějakého znaku, působí tam prostě příliš mnoho faktorů.
podporují tvou hypotézu o obojživelnosti lidí nějaké nálezy?
Ano
von_Zeppelin Oliheň Beznaděje  pclib php framework
Imho to jenom pěkně ilustruje hlavní vadu evoluční teorie - dá se krásně fantazírovat, a každý si může na cokoliv vymyslet teorii, která na první pohled dává smysl, protože skutečnost vytvářejí milióny vlivů a nikdo neví, který se zrovna doopravdy uplatnil.
Lorandel pochybné individuum 
Tato hypotéza je již překonaná :-D
Ale některá zvířeta ano. Hroši, kytovci,
von_Zeppelin Oliheň Beznaděje  pclib php framework
Trochu tomu hází klacky pod nohy, že třeba vydry ztratit srst nepotřebovaly, aby dobře plavaly.
von_Zeppelin Oliheň Beznaděje  pclib php framework
Dlouhé vlasy, krátký rozum.
burmajones  
když křížíš opici s prasetem, tak to má benefity. lepší pocení, z toho vyplývá lepší chlazení mozku, olysalost k tomu..... (a prý i panenskou blánu máme jako dědictví po praseti)
burmajones  
přečti si tohle, tam je to všechno vysvětlený http://macroevolution.net/
Lorandel pochybné individuum 
To zní jako výmluva pro plešaté...
von_Zeppelin Oliheň Beznaděje  pclib php framework
"obecně ale u vyšších organismů spíš podle principu "zkopíruj a uprav" než dávat beta verzi něčeho rovnou do provozu, to si mohou dovolit ty viry a bakterie" - je to jako programování!

Ad srst: třeba je to vedlejší efekt nějaké změny, která je evolučně výhodná. Třeba gen pro větší mozek způsobuje olysanost...
Tander Lee  
To je hypotéza z roku 1967: https://www.kosmas.cz/knihy/243059/naha-opice/ (vsadím se, že to Jasan četl).
Se s tím píšu.......
burmajones  
http://macroevolution.net/ já osobně miluju tohle. vznik člověka křížením prasete a opice. dává to smysl.
Ve slepém střevě se prý schovává střevní mikrofauna. Když dosteneš děsnou sračku, střeva se ti prakticky vydesinfikují a nezbytná mikrofauna přežije akorát ve slepém střevě. Kdo slepé střevo nemá, musí požádat někoho (nejlépe rodinného příslušníka) o trochu výkalů (nejlépe řídkých, po požití mírného projímadla). Silná nátura může požít přímo ty, ostatní je odnesou do laboratoře, kde z nich udělají gelovou ampuli a zkonzumují teprve tu.

Ale možná, že to je celé apríl. :-))
Lorandel pochybné individuum 
To je rozhodně fascinující hypotéza a dokonce to i celkem dává smysl.
Jj.
Mám na ten poslední odstavec zábavnější odpověď. Lidé, v dobách, kdy byli skoro na vymření (bylo jich na světě asi 5 tisíc), žili u vody obojživelným způsobem. A srst ztratili aby se jim lépe plavalo. Proto taky srst na podbřišku a v podpaží zůstala. Izloační funkci převzal podkožní tuk, kterého máme více a lépe rozmístněného než jiní lidoopi.

Pro vodní hypotézu ještě mluví nepodmíněný reflex uzavření dýchacích cest při potopení obličeje (to ostatní lidoopi nemají, proto se utopí mnohme snáze).

Schopnost naučit se plavat.

Obecná láska k vodě. Voda se nám líbí. Pokud si můžeme vybrat mezi dvěma stejnými místy k životu, které se liší jenom tím, že jedno je u vody, vybereme si to.

Špatné hospodaření s vodou, hodně se potíme, hodně vody odpaříme dechem, močíme řídkou moč.

A také to, že máme ruce lépe uzpůsobené k plavání. Ztratili jsme palec postavený proti ostatním prstům, který by byl na lezaní po stromech a na práci výhodný, ale na plavání je lepší mít všechny prsty ve stejné řadě. Také máme mezi prsty zbytky plovacích blan.

Vlasy na hlavě se nám pravděpodobně znovu vytvořily až později ze zbytků chlupů, co jsme měli na hlavě stejně jako máme dnes na zádech. Vlasy vypadají poněkud jinak, než ostatní naše chlupy a srst ostatních lidoopů. (Podobně jako oči hadů vypadají jinak, než oči ostatních zvířat, páč kdysi žili v zemi a oči skoro přišli a dovyvinuli se jim, když zase vylezli na povrch)
burmajones  
kdesi jsem četl, že slepé střevo je zásobárna bakterií. prostě člověk lapne nějaký krutý průjem, mikroflóra je fuč, ale ve slepém střevě je zásobárna bakterií, které se rychle zase pomnoží. profit.
Lorandel pochybné individuum 
V pořádku, o zásadní evoluční výhodě jsem nic nepsal.