Reklama
Nepřihlášený uživatel | Zaregistrovat se
 

Téma:

Věda a technika, mládeži

Spravuje:

Šnek

Může vás zajímatReklamaKolem půlnoci z 26. na 27. září 2004 zrodila se v Night clubu (při úvahách o pantografu a záchvatech nad texty z Wikipedie) myšlenka založit na Okounu místo, v němž by bylo možno položit dotaz podobný pohledu do encyklopedie, tedy přibližně "co je to pantograf?"

Tedy se ptejte, ale hlavně choďte do tohoto klubu a čtěte, co se ptají jiní. Možná jste právě vy oním spásným vědoucím, který na specifickou otázku dokáže odpovědět lépe než dostupné encyklopedie!


Pravidla:
  1. Přísně zakázány jsou pouhé odkazy na strojové překlady Wikipedie. Nedoporučeny jsou obecně pouhé odkazy na Wikipedii (každý si ten dotaz může předtím ve Wikipedii položit sám, zde nám jde o spolehlivé, osobností odpovídajícího kryté odpovědi).
  2. Nedoporučuje se prosté užívání fíčury "odpovědět", protože odpověď je pak asociovatelná s otázkou jen skrze další klikání. Naopak doporučuje se v nadpisu odpovědi nebo na jejím začátku zopakovat dotazované heslo.

Mori, Ocs: Ne, tenhle nemyslím. Tenhle upozorňuje na díry v lexiku, nikoli na cizí slova, která by se měla obrozenecky nahradit nějakými novými českými výrazy, jež společnými okouními silami uvedeme do pohybu. Mám dojem, že to založil Zababa (kterého jsem tu už také léta neviděl).
(Právě)
Hezčí
neprihlaseny_OC  
Že já se s tím... ale aspoň neodnovovací :)
neprihlaseny_OC  
Švižný, to je ono!

(Někde jsme tu měli klub na zavádění neologismů, ale už si nepamatuji, jak se jmenoval. Jinak bych to tam hned dal.)
Aha, docitat. Budu.
Je to samzrejme nesmysl a zjevny omyl, zapricineny predevsim neduslednym potiranim tech novodobych floutku, jiz beze studu ignoruji diakritiku napric vsemi internety.

V pripade spankingu se pochopitelne jedna o fetiš švižný.
Kristian Celestial Emporium of   Benevolent Knowledge
Jestli spanking, tak snad spíš švihný fetiš, ne?
 
DJ Slamák Předně hlavu svatý Heleny,  velkou sklejnici čerstvý krve biskupa
Já jsem to taky nedal, musel jsem si vygooglit obrázky a pojmout odůvodněné podezření. :) Nedovedu si představit, že by to někdo používal, ovšem argument vlastní omezenou představivostí je vždy neuspokojivý. Třeba se nám to podaří zpopularizovat.
A ten „svižný fetiš“ je tedy jen blbý strojový překlad z angličtiny, anebo to někdo v češtině používá?
Aha. Díky. Pojmu „spanking“ bych samozřejmě rozuměl, ale ze „svižného fetiše“ jsem ho nevykoumal.
DJ Slamák Předně hlavu svatý Heleny,  velkou sklejnici čerstvý krve biskupa
Pro ilustraci kus textového obsahu stránky, kterou člověk takto vygůglí (resp. vydakdakuje): Denní živnostníci v bangkoku scény znásilnění filmu telugu prdel svižný fetiš. London Keyes Mr Anální Živý Obchod Pro Dospělé Chlupatá Dospívající Porno Videa Máma V Slávě Nahí Kluci Nahí Kreslený Futa Tumblr
Co je to „svižný fetiš“?

Začaly mi docházet spamové reklamy na jakousi BDSM seznamku, přičemž to začíná vyjmenováním toho, co nabízejí. Jakkoli spíše vanilkový romantik, po letech strávených na Okounu si už pod většinou termínů dokážu něco představit, ale „svižný fetiš“ mi napálil kudrlinku. Co to může být? Nějaký blbý překlad z angličtiny? Sice se pod tím dá vygůglit leccos, ale většinou to vypadá jako jen jedno z mnoha klíčových slov nabídnutých robotům, takže z nalezeného se nepozná, co by mělo být zrovna tohle.
 
Aha. Já to hledal jednotlivě, o takovémhle porovnávátku jsem neměl tušení. Díky.
ocs sine ira et studio  OCSite
Královny jsou poněkud štíhlejší. Například tady to máš v číslech.
king bed × queen bed
Nevíte někdo, jaký rozdíl je mezi dvoupostelí "king bed" a dvoupostelí "queen bed"? Některé hotely nabízejí to první, některé to druhé, nocoval jsem v obojím, ale nemaje je najednou vedle sebe, nepostřehl jsem rozdíl.
 
Co je to štrúf?