Reklama
Nepřihlášený uživatel | Zaregistrovat se
 

Diskuze o ekonomických tématech

Minislovník ekonomických výrazů


Qubes_OS QubesOS-nejbezpečnější operační systém  https://www.qubes-os.org/
Peníze jako dluh 2: Promises Unleashed
 
To se prospíš jak blanický rytíř.
Uz bylo, jsi zaspal.
Macron vyhrál, MMF si myslí, že letos porosteme o 3%
 
CrazyJoe žere malé děti  a nevrací kočárky
Vzbuďte mě někdo, až bude Euro pod 25.
Ne. Ale čekalo se, že po uvolnění kurzu bude koruna lítat nahoru a dolu i bezdůvodně.
Možná jen někdo někde spekuluje, zkouší něco prodávat nebo nakupovat... Za pár dní se ukáže, zda je to jen zub, nebo nějaká jasnější tendence.
No to je tak jedine, co me napadlo, ale to neni zadna novinka.
Vlaho Lasciate ogni speranza voi ch´entrate 
Máme nefunkční vládu, to je pro fungování všeho ostatního vždy plus.
Stalo se dnes neco zasadniho, proc ceska koruna posiluje vuci euru a spouste dalsich men?
 
Tander Lee  
Dobrý systém mají v Estonsku:

Estonian resident companies and permanent establishments of the foreign entities (including branches) are subject to income tax only in respect of all distributed profits (both actual and deemed), ... All distributions are subject to income tax at the rate of 20% of the amount of taxable payment. The transfer of assets of the permanent establishment to its head office or to other companies is also treated like a distribution.

Také to není úplně neprůstřelné, ale třeba problém ČR s odlivem kapitálu do zahraničí by to mohlo zmenšit.

Přeně tak. O to mi šlo v reakci na Vlaha, neboť řešení mě nenapadá. Teoreticky to jde buď omezením té svobody kapitálu, nebo mezinárodní dohodou, že zdanění firem nesmí nikde klesnout pod x% (nechceme soutěž států o nižší zdanění a tím tvorbu daňových rájů) plus všude na světě musí být zhruba stejně zdatná úroveň finanční policie při stíhání daňových úniků. Dnes nemožné.
 
Medvěd: Ano, platí ji lidové masy, tedy spotřebitelé. Kdo více spotřebovává, platí více, kdo spotřebovává méně, platí méně, tedy "chudé masy" platí o něco méně než "ne úplně chudé masy". Kolik zisku si někam odčerpají nadnárodní korporátníci po nespotřebních cestách, to bohužel pod kontrolu nikdy nedostaneš, leda celosvětovou diktaturou.
Ano, přečtěme si o kterém problému se tady mluvilo. DPH není (dle mého) řešením, neboť ji platí koncoví spotřebitelé, nikoli korporace. Ano, odevzdávají ji do státní kasy ty korporace, ale neplatí ji ony (respektive platí jen ten rozdíl - odtud plyne název DPH), platí ji ty "lidové masy". Proto bychom ty náklady nepřenesly na ty korporace, ne?
Medvěd: Ale ten nákup je putna, jde přece o těch 21 Kč z výsledné ceny, které nejsou přenositelné do daňových rájů — přečti si, o kterém problému se mluvilo. Pokud se v ČR ročně spotřebuje 100 rovnáků na vohejbák, které si tu lokálně lidé koupí, tak je těch 2100 Kč pro státní pokladnu jistých bez ohledu na to, zda je firma registrována tady, nebo na Kajmanských ostrovech.
... ano Tvůj odvod DPH může být i záporný.
 
Zaplatíš 21 Kč a požádáš stát o vrácení DPH z Tvého nákupu. Předpokládám, že jsi rovnák na vohejbák od někoho koupil, nebo, pokud jsi výrobce, jsi od někoho koupil materiál a další nezbytné vybavení, služby atp.
Medvěd: Prosím? Když prodáš rovnák na vohejbák koncovému spotřebiteli (neplátci DPH) za 121 Kč, tak máš možnost z něho zaplatit méně než 21 Kč DPH, když máš větší náklady?
Ano
Medvěd: Při DPH odečítáš vstupy?