Reklama
Nepřihlášený uživatel | Zaregistrovat se
 

Diskuze o ekonomických tématech

Minislovník ekonomických výrazů


Troll.
Tander Lee  
Nějaký popis? Dávat odkaz na YouTube bez jakéhokoliv popisu je zralé na smazání, případně ban. (Což se tady bohužel nestane.)
Branimir  
 
Ano, skvělý film.
kostej3 nevyléčitelný pošťuchovač 
Poznávám scénu z Big Short :)
gorila Navision je zlo, které se musí vymítit.. 
Schillerová toho neví, třeba jak bude vypadat roční fakturace v lednu za elektřinu a plyn za rok 2021 :-)
Platit za idnes fakt nebudu.
Koukal jsem dneska na OVM se Schillerovou a mám z toho dojem, že ta ženská vůbec neví, co je to inflace. Ministryně financí.
 
 
Jak dobrým prognostikem je ekonom Lukáš Kovanda?

LOOOOOOOOL.

Ta otázka by měla být zobecněna: Jak dobrými prognostiky jsou ekonomové? A pak si můžeme klást žertovné otázky – například kolik ekonomů správně předpovědělo průser v roce 2008? Tady jich je asi dvacet, to je kolik, jedno promile?

https://en.wikipedia.org/wiki/Financial_crisis_of_2007%E2%80%932008#Economists_who_predicted_the_crisis

Kolik ekonomů v roce 1999 předpovědělo, k čemu povede zrušení Glass–Steagalla? Byl někdo takový? Jo následně, to jsou všichni chytří jak rádio.

https://en.wikipedia.org/wiki/Glass%E2%80%93Steagall_legislation#Aftermath_of_repeal

Nassim Nicholas Taleb, the scholar of rare events who wrote Fooled by Randomness and The Black Swan, says: „We have to build a society that doesn't depend on forecasts by idiotic economists.“

https://www.bloomberg.com/news/articles/2009-04-15/what-good-are-economists-anyway

 
huhla Co se zbytečným časem?   Klubík EU čeká...
btw vypadá to, že nejsem sám, kdo nad Kovandou dlouhodobě kroutí hlavou. To vlákno si dejte, další info v některých retweetech. Přímo to explodovalo, asi už Kovanda překročil únosnou mez
https://twitter.com/sssirda/status/1455920259253350408?s=20
Ono chtit drzet a opravdu neprodat je rozdil, protoze v beznem zivote lide proste potrebuji cash.
To je ale blbost. Dobře je to vidět u umění.
neprihlaseny_OC  
Ono u jakékoli komodity, kterou nikdo neprodává a všichni by chtěli nakupovat, je tak nějak z principu věci cena technicky nekonečně vysoká.

Akorát že je to trochu zbytečná tautologie, a taky že taková komodita jaksi, ehm. Neexistuje.

Jenom virtuálně. Když budou všichni chtít držet a nakupovat, reálně žádný obchod probíhat bez externích zdrojů probíhat nebude.
huhla Co se zbytečným časem?   Klubík EU čeká...
hele u Kovandy jde např. o umanutost, kterou všechno svaluje na euro a naopak koruně připisuje zázračné vlastnosti. Vtipné je, jak se zamotá, když dojde na intervence, které v té době odsuzoval, ale současně propaguje výhody možnosti devalvace národní měny, takže je trochu v pasti. V podstatě říká vládce (koruna) dobrý, bojaři (radní ČNB) špatní
Obecný problém je jeho ochota komentovat úplně vše, často proto povrchně nebo zcela blbě. Při té nadprodukci by musel být totální genius s 40hodinovým pracovním dnem, aby to mohlo být jinak.
když si budou všichni, co bitcoin drží, bitcoinu vážit, nebudou chtít prodávat, naopak budou chtít nakupovat, ať stojí, co stojí, tak cena bitcoinu poroste do nekonečna. Žádný nový lidi k tomu nepotřebujou. Těžba těch zbylých 20%, nebo kolik se ho dá ještě vytěžit, to nesrazí.
kostej3 nevyléčitelný pošťuchovač 
Srovnání s drahými kovy vázne na tom, že jde část z těžby do průmyslu. A to se podílí na tvorbě ceny
A taky neplatí, že by za poslední 3 roky vzrostl počet lidí, co maj nakoupenou platinu.
Obdobné je to i s dalšími produkty. Například v akciích se dalo vydělat hodně, ale podíl lidí, kteří mají akcie, se nijak dramaticky nemění (ve vyspělém světě a ne v česku, kde se před 30 lety začínalo od nuly).
Bitcoin už není žádná novinka. Schválně si udělejte průzkum u sebe, kolik znáte lidí, kteří nějaký kryptoměny mají a kolik znáte lidí, kteří je nemají, ale chtějí nějaké koupit (skutečně, ne že o tom jen plácají v hospodě).