Reklama
Nepřihlášený uživatel | Zaregistrovat se
 

Diskuze o ekonomických tématech

Minislovník ekonomických výrazů


gorila Navision je zlo, které se musí vymítit.. 
Holt Frankfurt už nejni co bejval.
to nevim, ale asi je to dost důležitý, když teď firmy prchají z londýnské burzy. Kdyby to bylo jedno, tak tam zůstanou.
Tander Lee  
Vlastně ani nevím, co je finanční centrum. To je místo, kde jsou harddisky s jedničkami a nulami fiat money?
 
Já bych se musel podívat, ale nejsem kaskadér - mám to v nějakým zajištěným certifikátu, takže se buď vrátí vklad nebo vklad + část zhodnocení.

(Ale velký firmy v EU když vypisujou výběrový řízení, tak po dodavatelích chtějí doložit jejich "responsibility", on ten mor je rozlezlý už hodně, jenom ho všichni nemusí vidět)
koukám, že stránka www.microfinance.cz už ani neexistuje.
 
jak to vůbec dopadlo s těma mikroúvěrama začínajícím podnikatelkám v rozvojových zemích? Taková to byla senzace, hodně se o tom psalo, ale pak se psát přestalo.

https://www.idnes.cz/finance/hypoteky-a-pujcky/mikrouvery-jsou-hlavne-pro-drobne-podnikatele-z-rozvojovych-zemi.A081218_100534_inv_hla
 
může to vyjít, pokud to, co dělají ESG dobrovolně, státy časem nařídí. To by pak měly ESG náskok. Ale to není moc kapitalistické.

Nebo počkat, až dosáhne vymytí mozků vrcholu a rzchle prodat, než se to celé zřítí.
Já to zkusil tak dam vědět.
Jestli si myslíš, že se investováním do ESG fondů dá vydělat, tak si je kup. Počkáme a uvidíme.
huhla Co se zbytečným časem?   Klubík EU čeká...
ještě že těm tupcům ze západu, kteří kapitalismu nerozumí ani za mák, má kdo poradit!
vymytý mozky mají ti klienti. Samože ti, kteří jejich poptávku budou uspokojovat se napakujou a ani nemusí příliš dbát na klimatické a sociální otázky, stačí když v klientech vzbudí dojem, že to dělají.

A klienti na tom zcela jistě nezbohatnou.
huhla Co se zbytečným časem?   Klubík EU čeká...
ok, respektovat názory a poptávku klientů je projev vymytého mozku
Člověče, doufám, že nepodnikáš
 
Ne, takhle zni zelene vymyti mozku :-(
huhla Co se zbytečným časem?   Klubík EU čeká...
"Klienti totiž chtějí, aby manažeři fondů dbali na klimatické a sociální otázky, což se už setkává s odezvou. Investiční firmy na celém světě včetně kolosů jako BlackRock nebo Amundi rychle rostoucí poptávce po ESG fondech vycházejí vstříc."

Tak teď jsem zmaten. To zní jako kapitalismus.
 
huhla Co se zbytečným časem?   Klubík EU čeká...
ne tak úplně. Spíš vyvrací Friedemanovský názor, že pokud se dvakrát zvýší objem peněz v ekonomice, tak se prostě dvakrát zvýší ceny všeho.

Ve skutečnosti se to na cenách potravin, surovin a jiného spotřebního zboží moc neprojeví. Lidé, kteří se k těm penězům dostanou, ty peníze poschovávají na účtech a jiných matracích a hledají kam by je investovali.

Výsledkem je, že když se objeví nějaká investiční či spekulační příežitost, která připadá držitelům démonických dolarů nadějná, je zaplavena obrovským množstvím penez, což nakonac vede k její kompromitaci a ke stejně zběsilému úprku démonických dolarů jinam.

Používám termín "demonické dolary", páč to užívají i v té knížce, ale správnější by bylo používat termín "démonické peníze", páč by se to dělo s juanem taky a s eurama už se to v menší míře už děje.
huhla Co se zbytečným časem?   Klubík EU čeká...
jj, tohle je vždycky vtipný.
Fed zvyšuje úroky (stačí byť jen výhled na to, že to udělá), dolar sílí -> reakce ze světa: OMG, peníze potečou to USA, nebohé emerging markets a rozvojové země, co s nimi bude, padnou pod tíhou dluhů, Amerika fujki fujki
Fed snižuje úroky případně spustí nekonvenční opatření, dolar klesá -> reakce ze světa: OMG, levné peníze zaplaví trhy, komodity zdraží, ropa bude stát majlant, obilí taky, rozvojové země nebudou mít co žrat, přijdou bubliny, Amerika fujki fujki

Kdyby hypoteticky dolar nahradilo euro nebo snad juan, co by asi následovalo? Stačí si uvědomit, jak dopadl jen