Reklama
Nepřihlášený uživatel | Zaregistrovat se
 

Ekologie - co to vlastně je a co s tím

Rád bych přidal cosi, co sice není důležité pro vědeckou práci, ale co je mou zásadou: Když vystupujete jako vědci, neměli byste klamat laiky. (...) Mluvím o zvláštní, specifické bezúhonnosti, kterou byste měli mít, když vystupujete jako vědci, a díky níž nejen neklamete, ale ze všech sil se snažíte upozornit na to, že se můžete mýlit. V tom nepochybně spočívá odpovědnost nás vědců vůči ostatním vědcům, a myslím si, že i k laikům.

Richard P. Feynman


SAGITARIUS  
Četl jsem "plechovka s krvi", a dávalo to smysl.
Chukcha nezcestovalý, opovrhující 
takova plechovka v krovi, to muze byt docela fajn hmyzi hotel, ne?
mum Za Mriju chcipnete   rusacti hajzli!
Ale pozor - jedine zeleny repelent! Zluty nebo cerveny by byl proti prirode.
SAGITARIUS  
A do hmizího hotelu nastříká nějaký fasa repelent z vlastní reklamy.
tak vono to neni jediný, co bych jim tady zkritizoval. Mě to přijde takový klasický manažerský "natírání nazeleno" Kolem kaufu je pás takových těch pichalvých stálezelnených křoví, které tam vymysleli architekti. Má to tu hezkou vlastnost, že lidi do nich zahazujou odpadky, plechovky od nápojů a nalítávají do to miikroténový pytlíky... a jelikož to píchá jako čert, tak to z toho zaboha nejde vytahat. A nikdo by se s tim taky netahal. Takže ty keře postupně prorůstaj plastem a svinstveml. Nádhera.
mum Za Mriju chcipnete   rusacti hajzli!
Hmyzi hotel u nakupniho centra je faska napad, lepsi neznam. Teda dokud si zakaznici nezacnou stezovat, ze je na parkovisti otravujou nejaci hnusni hmyzaci, fuj, udelejte s tim neco! Ten travnicek radsi nekomentuju. Ale managor si odskrtne kolonku "zelena firma."
Ukázka systémové demence v podání korporátu Kaufland. Ten už několik let jede "zelenou vlnu" ve formě různých PR akcí a zakládání komunitních zahrad na pozemcích kauflandu, kde se jim nepodařilo uplacírovat parkoviště.

Také v našem maloměstě nedaleko parkoviště u Kaufu byl tuším minulý rok vybudován hmyzí hotel. To bylo slávy a tleskánků. Pečlivě jsem si ho před páre dny prohlédl ze všech stran a nevšiml jsem si známek obydlení hmyzem. V okolí vidíte na fotkách pravidelně sekaný trávník, také zcela bez hmyzu a bez ptáků. Když jsem šel včera na vycházku, každý pták, kterého jsem viděl, měl v zobáčku nějakou dobrotu pro svá ptáčata. Když jsem byl před pár dny na Kleti, hmyzu tam bylo hodně. Tolik o efektu péče o přírodu made in Kaufland.
IMG-4165
IMG-4166