Reklama
Nepřihlášený uživatel | Zaregistrovat se
 

Ekologie - co to vlastně je a co s tím

Rád bych přidal cosi, co sice není důležité pro vědeckou práci, ale co je mou zásadou: Když vystupujete jako vědci, neměli byste klamat laiky. (...) Mluvím o zvláštní, specifické bezúhonnosti, kterou byste měli mít, když vystupujete jako vědci, a díky níž nejen neklamete, ale ze všech sil se snažíte upozornit na to, že se můžete mýlit. V tom nepochybně spočívá odpovědnost nás vědců vůči ostatním vědcům, a myslím si, že i k laikům.

Richard P. Feynman


neprihlaseny_OC  
Možná nějaké korporáty či jiní pitomci kverulanta preventivně censurují, aby ovečky nemátl Jinou Než Tou Správnou Pravdou — srovnej třeba toto vlákno.
El_Diablo Ultraortodoxní ateista a fanoušek  Chucka Norrise!
Funguje:

Konec přimíchávání biopaliv nebude, senát dnes schválil pokrytecký zákon

Přimíchávání biopaliv do nafty a benzínu roky klasické pohonné hmoty zdražuje a znehodnocuje. Navíc je zřejmé, že biopaliva životnímu prostředí více škodí, než prospívají. Proto je již od roku 2010 cílem Kverulanta zastavit toto škodlivé plýtvání. Vláda počátkem března avizovala zastavení tohoto nesmyslu a následně sněmovna schválila vládní návrh změny zákona na ochranu ovzduší. Ve skutečnosti však byla zrušena jen jedna část povinnosti, kterou distributoři pohonných hmot mají. Hned za škrtnutým paragrafem totiž v zákoně na ochranu ovzduší následuje další, který jim ukládá povinnost snižovat emise skleníkových plynů o šest procent oproti roku 2010 a to bez biopaliv nejde. Proto Kverulant minulý týden napsal všem senátorům a požádal je, aby pokryteckou změnu zákona odmítli schválit. To se však dnes nestalo a šance, že biopaliva budou skutečně konečně zastavena je opět v nedohlednu. Kverulant však svůj boj proti biopalivům nevzdává bude bojovat dál. Oceňte Kverulantův vytrvalý boj proti biopalivům alespoň symbolickým darem.
Lejzy Мир Україні, смерть кремролям і рашистам 
404 Not Found
openresty
SAGITARIUS  
Četl jsem "plechovka s krvi", a dávalo to smysl.
Chukcha nezcestovalý, opovrhující 
takova plechovka v krovi, to muze byt docela fajn hmyzi hotel, ne?
Pokračujeme dál.. že na parkovacích stáních a kolem odpadkových košů se pravidelně používá totální herbicid, to už nestojí ani za řeč. V blízkém sídlišti byly plošně redukovány vzrostlé keře, kde byla docela stabilní populace vrabců, navíc přikrmovaná v krmítkách od domorodců. Po vyklučení se vrabci přesunuli před Kaufland, kde vyžírají odpadkové koše a paběrkují drobky na betonu... je mi z toho smutno
 
mum Za Mriju chcipnete   rusacti hajzli!
Ale pozor - jedine zeleny repelent! Zluty nebo cerveny by byl proti prirode.
SAGITARIUS  
A do hmizího hotelu nastříká nějaký fasa repelent z vlastní reklamy.
tak vono to neni jediný, co bych jim tady zkritizoval. Mě to přijde takový klasický manažerský "natírání nazeleno" Kolem kaufu je pás takových těch pichalvých stálezelnených křoví, které tam vymysleli architekti. Má to tu hezkou vlastnost, že lidi do nich zahazujou odpadky, plechovky od nápojů a nalítávají do to miikroténový pytlíky... a jelikož to píchá jako čert, tak to z toho zaboha nejde vytahat. A nikdo by se s tim taky netahal. Takže ty keře postupně prorůstaj plastem a svinstveml. Nádhera.
mum Za Mriju chcipnete   rusacti hajzli!
Hmyzi hotel u nakupniho centra je faska napad, lepsi neznam. Teda dokud si zakaznici nezacnou stezovat, ze je na parkovisti otravujou nejaci hnusni hmyzaci, fuj, udelejte s tim neco! Ten travnicek radsi nekomentuju. Ale managor si odskrtne kolonku "zelena firma."
Ukázka systémové demence v podání korporátu Kaufland. Ten už několik let jede "zelenou vlnu" ve formě různých PR akcí a zakládání komunitních zahrad na pozemcích kauflandu, kde se jim nepodařilo uplacírovat parkoviště.

Také v našem maloměstě nedaleko parkoviště u Kaufu byl tuším minulý rok vybudován hmyzí hotel. To bylo slávy a tleskánků. Pečlivě jsem si ho před páre dny prohlédl ze všech stran a nevšiml jsem si známek obydlení hmyzem. V okolí vidíte na fotkách pravidelně sekaný trávník, také zcela bez hmyzu a bez ptáků. Když jsem šel včera na vycházku, každý pták, kterého jsem viděl, měl v zobáčku nějakou dobrotu pro svá ptáčata. Když jsem byl před pár dny na Kleti, hmyzu tam bylo hodně. Tolik o efektu péče o přírodu made in Kaufland.
IMG-4165
IMG-4166
 
Konec přimíchávání biosložky do paliva? Ale kdepak.
 
mum Za Mriju chcipnete   rusacti hajzli!
Barclay plz!
 
Quetzalcoatl reality is an illusion 
 
El_Diablo Ultraortodoxní ateista a fanoušek  Chucka Norrise!
Středozemní moře zamořují chemikálie z krémů na opalování, varují vědci
18. dubna 2022 11:45

Ve Středozemním moři se hromadí chemické látky z opalovacích krémů a kontaminují tamní rostliny, varují vědci. Podle nich to může mít neblahý dopad na ekosystém poměrně uzavřeného a mělkého moře, ke kterému každý rok jezdí stamiliony turistů. V minulosti už krémy na opalování zakázali třeba na ostrově Palau či na Havaji.

Zdroj: https://www.idnes.cz/zpravy/zahranicni/stredozemni-more-chemie-opalovaci-kremy-vedci-morska-trava.A220414_101723_zahranicni_kha
 
El_Diablo Ultraortodoxní ateista a fanoušek  Chucka Norrise!
Experti: Greenwashing není jen o lhaní. Firmy často nevědí, že se ho dopouštějí
18. dubna 2022 7:00

Greenwashing je často vnímán jako záměrné klamání spotřebitele o ekologické prospěšnosti produktu, služby či celé firmy. Jenže už tato samotná definice je podle expertů částečně nepřesná.

Zdroj: https://www.idnes.cz/ekonomika/domaci/greenwashing-klamani-spotrebitele-firmy-ekologie.A220405_152437_eko-doprava_rie
 
Lejzy Мир Україні, смерть кремролям і рашистам 
unbook
 
El_Diablo Ultraortodoxní ateista a fanoušek  Chucka Norrise!
 
 
El_Diablo Ultraortodoxní ateista a fanoušek  Chucka Norrise!