Reklama
Nepřihlášený uživatel | Zaregistrovat se
 

Téma:

Počítače a InternetNové

Spravují:

jiri.vichta,
eBadatelnaReklamaDiskuse o chybách nebo nefunkčnosti aplikace SOA Praha ( http://ebadatelna.soapraha.cz )
Genealogické dotazy patří na jiná fóra - např.: http://www.okoun.cz/boards/rodokmeny%2C_genealogie

honyk Východní Čechy 
HTTPS
Díky za zprovoznění HTTPS! V logu jen vidím, že se mi nestahuje knihovna http://ajax.aspnetcdn.com/ajax/jquery.validate/1.11.1/jquery.validate.min.js kvůli specifikovanému http protokolu. Ten fix je tedy celkem jednoduchý. Ovlivňuje to patrně nějaké registrační formuláře, ne samotné prohlížení.
 
Březnice - chybějící lokalita v popisu knihy
Upozorňuji na chyby v lokalitách v popisu matrik. Březnice 05 a Březnice 08 - obsahuje zápisy pro Zadní Poříčí. V matrice je Přední Poříčí označeno jako I.Poříčí a Zadní Poříčí jako II.Poříčí. Pravděpodobně stejná chyba bude i v ostatních matrikách, kde v popisu Zadní Poříčí není.
 
Díky. Tam jsem se sice už dvakrát koukal, ale asi jsem měl nějaké zatmění či co.
Kolešov je pod f.ú.Strojetice v SOA Litoměřice.
Nebo se mám radši ptát v klubu Rodokmeny, genealogie?
Nevíte náhodou, kde se dají najít matriky z Kolešova (okr. Rakovník)? Nevím, jestli nějak špatně hledám, ale prostě nikde ani ťuk. Na minimálně 700 let starou obec je to trochu divné. Narodil se mi tam zřejmě v roce 1807 příbuzný, dokonce mám od někoho i přesné datum a číslo domu, ale nejsem schopný to potvrdit.
 
Molitor Jižní čechy, Praha, Podkrkonoší 
Jistě můžeme diskutovat o nějaké optimalizaci, ale hlavní problém je vytížená linka. V menu Statistika je pro orientaci uvedeno, kolik skenů se právě přenáší. Pokud chcete pracovat bez zdržení, tak klid je v noci po jedné hodině až do cca 7, pak provoz celkem roste.
 
honyk Východní Čechy 
Zbytečná komunikace se serverem při zapnuté volbě Držet pozici
Pokud jsou aktivní volby Držet přiblížení/Držet pozici, každá změna přiblížení nebo pozice vyvolá požadavek na server, kde se ty aktuální hodnoty ukládají a při následném požadavku o další sken spolu s obrázkem putují zpět. Přijde mi efektivnější ty hodnoty ukládat pomocí cookies nebo local storage přímo na daném PC.
 
honyk Východní Čechy 
Zkusil jsem si to chování otestovat se zapnutou analýzou síťového spojení v browseru asi na 50 skenech (teď kolem 22 h). Prodlevy načítání byly asi dvě (průměrné načtení celé stránky 3 s, max 10 s), ale vždy souvisely s čekáním browseru na odezvu serveru. Takže podle všeho přetížená linka, o čemž se tu psalo několikrát (špičky mohou být náhlé a stejně rychle odeznít). Ten častější výskyt v poslední době může souviset s růstem povědomí o aplikaci, takže ji využívá čím dál více uživatelů. Bude hůř.
To si nemyslím. Problém se totiž vyskytuje jak na domácím, tak pracovním PC různých konfigurací. Vyzkoušeno jak v Opeře, tak ve Firefoxu. Začal jsem ho pozorovat relativně nedávno - myslím, že to bylo před pár měsíci, kdy zde v diskuzi někdo hlásil nějaké problémy.
Poslední dobou jsem badatelnu navštěvoval poněkud intenzivněji (vždy v době cca mezi 22. až 24. hod.) a z vlastního pozorování hlásím:
zhruba deset stránek po sobě při listování se načte relativně rychle, pak přijde jedenáctá stránka, která se buď načte po 10 - 20 s. nebo po několikeré aktualizaci, totéž 12 a pak zas dalších cca 10 je v pohodě. Toto se opakuje s železnou pravidelností. Ještě se mi nestalo, abych bez problémů prolistoval 50 stránek po sobě.
Nechci vyloučit chybu na mém přijímači, ale rozhodně nejde o žádný z vámi nadnesených vlivů.
honyk Východní Čechy 
Tipl bych si spíš na nějaký problém jinde. Těch příčin je hodně. Výkyvy připojení k internetu, málo RAM, vytížený procesor nebo disk. Tohle jde ověřit např. přes Správce úloh. Na pozadí se mohou stahovat aktualizace systému, může běžet antivirus, dochází místo na disku, ...
Já přidám další postřeh. Poslední dobou mi ta aplikace funguje hrozně pomalu. Dlouho trvá než se vůbec něco načte (točí se spinner) a další dobu trvá než se něco zobrazí. Další zpomalení je patrné při přepínání tabů v prohlížeči - když přepnu jinam a zpátky, tak sken zmizí a trvá i několik sekund než se zobrazí zpátky. Nedělá to ale vždy, za jakých podmínek, to jsem nezjistil.
 
Za HTTPS bych se také přimluvil – na webu by to měla být naprostá samozřejmost.
Molitor Jižní čechy, Praha, Podkrkonoší 
Díky za postřeh, podíváme se na to.
honyk Východní Čechy 
Přesně! Ten scanImage se po stažení začne stahovat znovu pod jiným názvem. Browser stránku vykreslí až po stažení toho druhého. Vypadá to na chybu skriptu, která má dost zásadní vliv na rychlost i objem dat přenášených po síti.

honyk zřejmě mluví o tomto: https://imgur.com/0DdUqQq

Molitor Jižní čechy, Praha, Podkrkonoší 
Nevím, kde jste přišel na to, že se každý scan stahuje 2x. Je tam nějaká režie, která však souvisí s principem TCP - posíláním dat po paketech - každý je zpět potvrzován. Ale celkový obousměrný provoz je výrazně menší velikosti než 2x velikost obrázku. Kdyžtak další do mailu na technickou podporu.
honyk Východní Čechy 
Jinak ty mé štěky berte prosím jako snahu tu appku vylepšit. Vůbec to nemyslím negativně.
honyk Východní Čechy 
Ok, registrace jako určitá regulace, budiž. Ale pak tedy zprovozněte HTTPS (třeba Let's encrypt certifikát je grátis). Dnes hesla putují internetem v čitelné podobě a s tím mám problém.