Reklama
Nepřihlášený uživatel | Zaregistrovat se
 

Téma:

Počítače a InternetNové

Spravují:

jiri.vichta,
eBadatelnaReklamaDiskuse o chybách nebo nefunkčnosti aplikace SOA Praha ( http://ebadatelna.soapraha.cz )
Genealogické dotazy patří na jiná fóra - např.: http://www.okoun.cz/boards/rodokmeny%2C_genealogie

Molitor Jižní čechy, Praha, Podkrkonoší 
Nevím, kde jste přišel na to, že se každý scan stahuje 2x. Je tam nějaká režie, která však souvisí s principem TCP - posíláním dat po paketech - každý je zpět potvrzován. Ale celkový obousměrný provoz je výrazně menší velikosti než 2x velikost obrázku. Kdyžtak další do mailu na technickou podporu.
honyk Východní Čechy 
Jinak ty mé štěky berte prosím jako snahu tu appku vylepšit. Vůbec to nemyslím negativně.
honyk Východní Čechy 
Ok, registrace jako určitá regulace, budiž. Ale pak tedy zprovozněte HTTPS (třeba Let's encrypt certifikát je grátis). Dnes hesla putují internetem v čitelné podobě a s tím mám problém.
S tím stahováním šlo IMHO spíš o to, že neregistrovaný uživatel tam hned nevidí, že jako registrovaný by si tu matriku mohl i stáhnout. Už jsem taky takhle několika lidem, co si stěžovali, že to nejde stáhnout, musel radit, že po přihlášení to půjde.
Molitor Jižní čechy, Praha, Podkrkonoší 
V podstatě s Vámi souhlasím a bereme jako námět na příští vylepšení. Kdyby to byl Váš web, tak si ho jistě takto vymazlíte hned, ale při omezených financích jsou klíčové jiné vlastnosti. Stahování až po registraci má ten důvod, že technické prostředky jsou omezené - ve špičce je linka trvale vytížená (proto těch 5 sec na načtení obrázku) a dá se předpokládat, že registrovaný uživatel se bude chovat zodpovědněji. A lze ho snadněji zablokovat než IP adresu, která může být stejná pro velký počet uživatelů za firewallem.
honyk Východní Čechy 
Dobře napsaná aplikace nepotřebuje nápovědu. Zde palec nahoru, vše mi přišlo intutivní. Současný text nápovědy mi přijde zbytečný. Informace o výhodách registrace by se mohla vrazit do tooltipu k tomu tlačítku Registrace, nebo lépe jak píšu vedle, někde k zašedlé ikoně stažení. Zmínku o technické podpoře bych dal do spešl stránky s přiléhavějším názvem. Registrace na nezabezpečeném (HTTP) serveru je pro mě neakceptovatelná.
Ono to napsané je v záložce Nápověda: Registrace uživatele Registrovaný uživatel má následující výhody: 1. Má k dispozici zazipované matriky a archiválie, které si může stáhnout k sobě do počítače a může je prohlížet v místě bez připojení k internetu. Tlačítko "Stáhnout knihu jako ZIP" se nachází vždy na záložce "Popis knihy" - a to vlevo dole. Pravda, není to na titulní straně, ale kolik času zabere si prohlédnout celé, jednoduché stránky?
Zase na druhou stranu skoro všude jinde brání stažení byť jen jediné stránky. :-(
honyk Východní Čechy 
Cool! Ale. Proč to sakra není někde napsané. Možná jsem atyp, ale hledám matriku, googlím, kopne mě to na eBadatelnu, zadám farnost, vyskočí seznam matrik, kliknu na knihu se správným časovým rozsahem a jedu stránku po stránce. Mě opravdu nezajímá omáčka, která je možná schovaná přes link někde na domovské stránce. Tu informaci potřebuju mít na očích. Kdybych v seznamu matrik u rozsahu viděl ikonu se šipkou naznačující stahování (pro nezalogované uživatele zašedlou), řekl bych si, aha, jde to stáhnout, ale musím pro to něco udělat. Kdyby mi nad tou ikonou po najetí myši vyskočil tooltip s informací, že si to můžu stáhnout až po registraci, měl bych jasno. Kolem a kolem, je nějaký důvod stahovat celé knihy až po registraci? Nedává mi smysl lidem dávat do cesty další bariéru.
GeneralHalsey  
Po přihlášení lze stahovat celé matriky v jednom balíku i SOA Praha ;)
honyk Východní Čechy 
Zbytečné stahování obrázku 2x
Zatím jsem pracoval s naskenovanými matrikami ze Zámrsku, kde si stáhnu velký balík, pak si ale listuji mezi skeny svižně bez nějakých prodlev (často projíždím celé knihy). Přechod na tuto webovou appku bolí (přechod mezi stránkami kolem 5s). V Developers Tools v browseru zkoumám, co tam trvá tak dlouho a koukám, že se každý sken stahuje 2x. Skripty a styly zabírají minimum. Pak je tam samotný sken 1.5 MB, který se po prvotním načtení stahuje znovu a až poté se stránka tváří jako načtená. Možná to má nějaký důvod, možná jsou to dvě různé verze obrázku (letmým pohledem mi to nepřijde), ale pokud ne, tak to odstranění duplicitního stahování by jednak zkrátilo časy, jednak podstatně zvýšilo propustnost serveru. Ověřte to chování někde prosím.
 
Hlásím že: 1) Veltruby 05 matrika NOZ (Velký Osek) Chybí sken folia 10-11 http://ebadatelna.soapraha.cz/d/13489/7 2) Kutná Hora 28 index N 1698-1732 AB do r.1746 CD do r.1739 EF do r.1738 H do r.1734 zbývající 1732
 
GeneralHalsey  
Uvažuje se o nějakém digitalizačním plánu pro archiválie tak jako je pro matriky, nebo to půjde zdánlivě nahodile?
 
Ještě z jiného soudku: v indexu Nová Ves 13 je sice v Obecném popisu, že index je i pro farnost Křečhoř, ale není to v lokalitách, takže se to nedá najít. Velmi bych se přimlouval, aby lokality farnosti Křečhoř byly přidány i do lokalit tohoto indexu.
 
Molitor Jižní čechy, Praha, Podkrkonoší 
O posílení linky určitě budeme diskutovat, je otázka s jakým výsledkem.
Díky za reakci. (Je to námět k nějakému řešení nebo nutno propustnost linky považovat za "úzké hrdlo" systému a smířit se s tím?)
Molitor Jižní čechy, Praha, Podkrkonoší 
Ano, 8.5. byla přetížena internetová linka, samotný server zatížený příliš není.
A je to furt stejný, žádná hitparáda. Pohybujeme se na hranici kapacity?
U mne taky.
Včera a dnes pozorováno sekání aplikace. Nebo chyba na mém přijímači?