Reklama
Nepřihlášený uživatel | Zaregistrovat se
 

Téma:

Počítače a InternetNové

Spravují:

jiri.vichta,
eBadatelnaReklamaDiskuse o chybách nebo nefunkčnosti aplikace SOA Praha ( http://ebadatelna.soapraha.cz )
Genealogické dotazy patří na jiná fóra - např.: http://www.okoun.cz/boards/rodokmeny%2C_genealogie

monoptalmos Praha, Vysočina 
matrika obce Výhybka u Kladna z let 1850
Kde prosím hledat starší matriky této obce? Na stránce digitalizovaných matrik nejsou.

http://ebadatelna.soapraha.cz/pages/SearchMatrikaPage?7

děkuji
 
Máte pravdu, zkusím to tak. Na hlavní stránce eBadatelny byl právě odkaz pro dotazy na toto fórum, proto jsem to zde zkusila, ale přímá cesta bude asi jistější :-)
Tohle fórum je spíš o samotné aplikaci, na Vašem místě bych nejdříve zavolal na příslušný matriční úřad, jestli tam ta matrika ještě je a pokud ano, proč. Třeba si to ani neuvědomili, že ji mají odeslat do SOA Praha.
V seznamu je, ale jak se psalo, není jasné, proč kniha na úřadě dosud zůstává, když je tolik let po lhůtě. Myslela jsem, že se zde k tomu vyjádří i někdo přímo z eBadatelny, ale asi bude vhodnější napsat jim e-mail...
GeneralHalsey  
Já chápu, že u N si matriky nechávají o několik let po lhůtě pokud v záběru úřadu žije někdo přes 100 let, ale u Z je to celkem nepochopitelné. Taky je možné, že tu danou knihu někam v archivu matričního úřadu založili a neví kde je, ale to je jenom jedna z možností a snad ne pravdivá.
Tipuji, že to bude tím, že ji matriční úřad ještě neposlal do archivu.

Tohle mi také není moc jasné, jaká je v tom role SOA Praha, jestli si vyžádávají matriky, které už mají prošlou lhůtu, nebo jestli je to čistě na těch matričních úřadech.
Sedlčany
Dobrý den, mohl by mi, moc prosím, někdo vysvětlit, proč není matrika zemřelých ve městě Sedlčany z let 1897-1927 (D-41) zveřejněna v digitalizované verzi, když už dávno uplynula lhůta 75 let? Předem moc děkuji Denisa
 
Molitor Jižní čechy, Praha, Podkrkonoší 
Upozornění pro uživatele:
Dne 1. 2. 2019 prosím počítejte s menšími výpadky ebadatelny, které budou způsobeny přechodem na nové technické vybavení.
Za komplikace se omlouváme.
Tým ebadatelny.
 
Mockrát děkuji!
pentagun  
Obě Chuchle patřily pod farnost Zbraslav: http://www.ahmp.cz/page/docs/mat_vo_zbr.pdf
Prosím kde je možné dohledat starší matriky (pražské) Chuchle? V SOA Praha je pouze 20. století; v AHMP jsem také nedohledala.
 
Matriky jsou ješte na matričních úřadech.
Dobry den,nejde vyhledat rok 1874 v Obrubcich a rok 1876 v Bukovne,uz nevim kde hledat...
 
Molitor Jižní čechy, Praha, Podkrkonoší 
Důvody pro přihlašování jsou dva: Stahování zip souborů a psaní poznámek. A co se týká nových funkcí - vývoj aplikace podléhá instrukcím z archivu.
Molitor Jižní čechy, Praha, Podkrkonoší 
Tohle fórum pravidelně čtou autoři aplikace i pracovník archivu zodpovědný za digitalizaci. Připomínky můžete psát i přímo do archivu na ebadatelna@soapraha.cz. Co se týká aplikace, každý uživatel považuje za důležité něco jiného, do dalších verzí vždy z připomínek zapracujeme ty, které mají dle našeho názoru smysl, vše ale záleží na financích a schválení z archivu.
GeneralHalsey  
Ono i ty poznámky co přihlášený uživatel může psát taky nejsou nic moc, vztahují se k celé knize na rozdíl od Třeboně, kde se dají spát k jednotlým stranám a napsat tam řeba že od téhle stránky jsou křty/svatby/pohřby, rozdělení vsí nebo roky, což celkem pomáhá v orientaci, když není k dispozici indx. Ale tam je to celkově řešeno jinak. A mohlo by být hlášení problémů, tohle forum asi stejně nikdo z SOA Praha moc často nečte, viz matrika Praskolesy 1 - stáje není popis opraven :(
 
New Nový Lubomír & klan  rodokmen
Záložka
Když už se přihlašujeme pod svým jménem (ikona odhlásit je na blbbým místě, tam má bejt vyhledávání matrik) , proč tomu neudělat nějakej důvod? Není možný, že by si to po přihlášení pamatovalo poslední navštívený stránky, nebo lépe, podobně jako v Actapublica, že by jsme tu měli omezenej (např. 20) počet záložek, tzn. že by jsme se mohli vrátit na stránku, co jsme si založili? Taky za úvahu stojí mít pod svým jménem zprávy, tzn. že např. bylo naskenováno úmrtí v Třebízi po r. 1816? Proč to takhle nevyužít?
 
GeneralHalsey  
U matriky Praskolesy 1 je index O a Z až od roku 1764
 
V matrice Kolín 66 chybí začátek indexu písmene K (stránky nečíslovány), v dig. snímcích by tento měl být mezi aktuálními snímky 412-413. Děkuji.