Reklama
Nepřihlášený uživatel | Zaregistrovat se
 

Téma:

Počítače a InternetNové

Spravují:

jiri.vichta,
eBadatelnaReklamaDiskuse o chybách nebo nefunkčnosti aplikace SOA Praha ( http://ebadatelna.soapraha.cz )
Genealogické dotazy patří na jiná fóra - např.: http://www.okoun.cz/boards/rodokmeny%2C_genealogie

eBadatelna  
Děkujeme za otestování, bohužel mírně jiný vzhled je v režii IE. Ostatní funkce eBadatelny jsou v IE11 v pořádku?
eBadatelna  
Tato vlastnost by mohla být přínosná, zkusíme udělat takto v další várce oprav, snad to bude vyhovovat i ostatním.
Krome uz zmineneho by me osobne jeste potesilo, kdyby se popis knihy nebo aspon lokality oteviraly bud ve vyskakovacim oknu nebo aspon v samostatnem panelu. Stacilo by z toho udelat alespon normalni odkaz. Ted to nejde nijak, jen tak, ze opustim prave ctenou stranku, coz dost zdrzuje. Obvykle se jen chci podivat, co za vesnice se v dane matrice vyskytuje, abych treba pochopil nejaky spatne citelny zapis, nebo abych si overil, ktere vesnice z tech, co me zajimaji, se tam vyskytuji. Kdyz jich tam je treba 30, tak si to clovek dlouho nepamatuje.
 
Uvítal bych také, kdyby na kartě původce byly všechny matriky tohoto původce (analogicky na AP) a tyto šly otvírat přímo z této karty (na AP nešlo).
Jinak se mi zatím výsledky výsledky vyhledávání jeví takové nepřehledné, snad je to tím, že je všude použit stejný, poměrně malý font. To ale není zásadní, na to se dá zvyknout.
 
- při otočení snímku se nedrží lupa - velmi postrádám políčko pro volbu "držení pozice" (často chci sledovat třeba číslo stránky, rok nebo lokalitu a to bývá nahoře)
 
Tak tady z jiného počítače s IE11 v pohodě, v počítači, ze kterého jsem psal dopoledne prověřím verzi IE. Jinak kvituji alespoň tu úpravu, že se obrázek po každém zoomu necentruje. Přesun zoomování na kolečko myši je nicméně velmi žádoucí.
 
A na náhledu je vidět i použití trochu jiného fontu, a v IE11 někde nejsou kapitálky. Kdybych měl být důslednější :)
 
IE11 vypadá skoro ok, jediný rozdíl, co zaznamenávám, je jiné umístění dropdown okna (roletky) u kombo boxů. Ve FF29 se rozbalují dolu, jak bych čekal, v IE11 se plácnou přes původní pole, a to tak, aby v místě políčka byla vybraná hodnota. Ten způsob FF29 se mi zamlouvá víc, je to přehlednější.
eBadatelna  
IE 8 a 9 není a nebude podporován. Mohli bychom požádat někoho z testerů o otestování IE 10 a IE 11 - ve srovnání s Firefox 29?
 
Vývoj zřejmě probíhá kontinuálně - teď vyhledávací okno komunikuje americky a data nevyhledá žádná. Používám IE.
 
eBadatelna  
Co nás čeká
Nyní nás čeká nápor badatelů v testovacím provozu. K 1.7. začíná ostrý provoz bez ActaPublica. Tj. hlavní úkol je vyladit aplikaci, server a internetovou linku tak, aby vše fungovalo. Také opravujeme zjevné chyby. Žádný z nápadů a připomínek od testerů však nezapadne, implementace však záleží na SOA.
 
V novém okně lze otevřít, stačí duplikovat záložku a pracovat v té druhé...
V tom případě by pole velikosti zoomu stačilo přemístit doprava od šipek.
1. Možná by bylo výhodné aby byla lišta s popisy sloupců pevná. Při vyhledávání obcí s více knihami by bylo přehlednější najít tu se správnou datací.
2. Výběr snímku volit přímo a ne ze seznamu. Prohlížení matrik s velkým počtem snímků to jen komplikuje.
 
Zoom
Pro všechny: V aktualitách je o tom zmínka, že to budou řešit.
 
Za ten zoom myší bych se také přimlouval. Je to rychlejší a pohodlnější.
 
nevýhody jsem našel zatím 3.- nelze zvětšit a zmenšit myší, při rychlém listování - jak bylo níže řečeno, uhýbá šipka z kurzoru a potom nejde otevřít další stránku v novém okně, což někdy používám k porovnání zápisů. Musí se na 2. obrazovku otevřít jiný prohlížeč.
 
Plánujete přidat jednodušší zoom myší? Ať už klikem do míst, které chci zvětšit, anebo kolečkem myši v těch místech. To mi tam zatím chybí nejvíc, jak je člověk zvyklý z jiných archívů, tak to pak tady dycky chvíli zkouší, než mu dojde, že v téhle aplikaci to nefunguje :).
 
Jj, nepříjemné. Je to tím, že při načítání ještě neví zoom a to pole pro něj je pak užší. Možná by se hodilo to tam nastavit napevno, 40% je jinak široké než 100% a ještě jinak než prázdná hodnota, pak to tam pořád plave.
Zatím doporučuji listovat klávesami PageUp a PageDown.
Dobrá - tedy se přesunuji s tématem...

Je obtížné rychlé listování, šipky během načítání obrázku uhýbají zpod kurzoru, takže je snadné při trochu rychlejším klikání trefit úplně jiné tlačítko a v matrice se ztratit.