Reklama
Nepřihlášený uživatel | Zaregistrovat se
 

Téma:

Počítače a InternetNové

Spravují:

jiri.vichta,
eBadatelnaReklamaDiskuse o chybách nebo nefunkčnosti aplikace SOA Praha ( http://ebadatelna.soapraha.cz )
Genealogické dotazy patří na jiná fóra - např.: http://www.okoun.cz/boards/rodokmeny%2C_genealogie

monoptalmos Praha, Vysočina 
matrika N obce Vlkonice
Dobrý den. Kde najdu zápisy o narození obce Vlkonice z roku 1865. Děkuji
 
Chotěměřice t. Pančava - období 1770-1778
Dobrý den, mohli byste mi prosím pomoci? V digitalizovaných archivech matrik nemohu najít záznamy k obci Chotěměřice t. Pančava (obec Zbraslavice - okres Kutná Hora) pro období 1770-1778. Prošel jsem jak knihy Čestín, tak i Zbraslavice, ale Chotěměřice t. Pančava pro toto období nemohu najít.
 
Na https://ebadatelna.soapraha.cz/wicket/resource/org.apache.wicket.Application/Plan%20digitalizace.pdf vidím:

6) Přípravné práce v souvislosti s plánovanou systematickou digitalizací sčítacích operátů (rok 1921 i starší). Jako první se plánují okresy Mělník a Nymburk.
Marek_Kraus  
Sčítání lidu (1921/1910/1900)
Dobrý den, s výhodou v jiných archivech využívám digitalizované sčítací operáty z přelomu 19. a 20.století, případně soupisy poddaných z počátku 19.století. Nejdále je v tom v ČR asi Třeboň. Plánuje SOA pro Střední Čechy digitalizaci také těchto materiálů?
 
V matrice Týnec nad Labem 28 chybí index (stránky nefoliovány) na dvoustraně, kde je konec písmene K, celé L a začátek písmene M. V současném číslování snímků by měl být mezi 241 a 242.
 
Molitor Jižní čechy, Praha, Podkrkonoší 
Doporučuji obrátit se s dotazem přímo na pana Jiřího Vichtu ze SOA.
Je v současné době stanovený nějaký plán ohledně digitalizace materiálů z fondů velkostatků (pozemkové knihy, soupisy poddaných...) ?
 
Koukám jako úplně nejnovější. :-)

Přírůstky matrik a archiválií
2020-01-28 matriky/kolin/kolin-84

Molitor Jižní čechy, Praha, Podkrkonoší 
Pokud myslíte Kolín 84 (N 1905 - 1915), tak ta digitalizovaná je.
odstřižené části listu v matrice
Dobrý den, chtěla jsem se zeptat, jestli někdo z vás tuší, proč a kdy asi mohl někdo odstřihnout část listu v matrice. Například zde https://ebadatelna.soapraha.cz/d/9731/430 ale setkala jsem se s tím i jinde. Chápu, že zřejmě chtěl někdo ten zápis buď schovat pro sebe nebo naopak zničit. Ale nějak nevím, kdy se to mohlo stát. Vypadá to jako pečlivě odstřižené, takže mi připadá, že se to stalo ne moc dávno, protože roh není nijak otřepený.
 
Mockrát děkuju! Index mi při procházení nějak unikl.
Tohle bude index: https://ebadatelna.soapraha.cz/d/6533/1 podle kterého jde o matriku II.
A tady: https://ebadatelna.soapraha.cz/wicket/resource/org.apache.wicket.Application/Matriky%20na%20uradech.pdf na straně 117 najdete matriku ležící na matričním úřadu Čáslav: II. N Olšany 1866-1947

Je tedy potřeba počkat ještě 27 let nebo se vypravit do Čáslavi na matriční úřad a připravit si 50 Kč za nahlédnutí na každý matriční záznam.
Hledám římskokatolickou matriku narozených v Olšanech (Čáslav) pro období okolo 1881, ale nemůžu ji najít. Dělám něco špatně, není zdigitalizovaná, nebo neexistuje, prosím? :/
 
monoptalmos Praha, Vysočina 
dotaz
proč není digit. matrika N Kolín 1905 - 1915, vždyť již splňuje možnost volného prohlížení? děkuji
 
Roberth Robert 
Vytvoreni rodinneho stromu
Zdravim, Najde se nekdo, kdo mi pomuze se sestavenim rodinneho stromu? Pokud ano piste na robert@impetumo.com Diky!
 
honyk Východní Čechy 
Dvojité načítání skenů zůstalo. Nabídl dodavatel nějakou opravu? Kdyby šlo o nějaký malý skript, tak nad tím mávnu rukou, ale když se mi s každým skenem stahuje zbytečně 2-3 MB navíc a navíc se stránka začne vykreslovat až poté, co se to všechno dokončí, tak je to podle mne docela zásadní vada.
 
honyk Východní Čechy 
HTTPS
Díky za zprovoznění HTTPS! V logu jen vidím, že se mi nestahuje knihovna http://ajax.aspnetcdn.com/ajax/jquery.validate/1.11.1/jquery.validate.min.js kvůli specifikovanému http protokolu. Ten fix je tedy celkem jednoduchý. Ovlivňuje to patrně nějaké registrační formuláře, ne samotné prohlížení.
 
Březnice - chybějící lokalita v popisu knihy
Upozorňuji na chyby v lokalitách v popisu matrik. Březnice 05 a Březnice 08 - obsahuje zápisy pro Zadní Poříčí. V matrice je Přední Poříčí označeno jako I.Poříčí a Zadní Poříčí jako II.Poříčí. Pravděpodobně stejná chyba bude i v ostatních matrikách, kde v popisu Zadní Poříčí není.
 
Díky. Tam jsem se sice už dvakrát koukal, ale asi jsem měl nějaké zatmění či co.
Kolešov je pod f.ú.Strojetice v SOA Litoměřice.