Reklama
Nepřihlášený uživatel | Zaregistrovat se
 

Téma:

Počítače a InternetNové

Spravují:

jiri.vichta,
eBadatelnaReklamaDiskuse o chybách nebo nefunkčnosti aplikace SOA Praha ( http://ebadatelna.soapraha.cz )
Genealogické dotazy patří na jiná fóra - např.: http://www.okoun.cz/boards/rodokmeny%2C_genealogie

hledám kdo zná
hledám kdo zná Adolfa Placatu z Míšova u Blovic hledám
 
SANOV Střední Čechy 
Vzkaz pro SOA
U matriky řkfú Slaný 46 - oddaných 1878 - 1890 ( okr. Kladno ) chybí celá strana 261 ( r. 1889 ), pravděpodobně snímek vypadl či byl opomenut při skenování ? Prosím o zprávu, zda je to řešitené a do kdy bude náprava. Děkuji.
 
Vzkaz pro SOA
Kostomlaty n.L. - tento snímek by si zasluhoval přeskenovat: https://ebadatelna.soapraha.cz/d/7022/36
 
Jj, kde jde dát odkaz na stránku, je to vždy nejlepší i pro ty, co budou pomáhat.
 
GeneralHalsey  
Nebo co třeba dát odkaz na tu matriku, pokud je online.
Můžete použít nějakou službu na sdílení obrázků a poslat tam jen odkaz. Např. https://cs.imgbb.com/
Děkuji za info. Genealogie.taby.cz se moc neosvědčilo. Mohu poslat pouze soubor do 150kilo. Což není ani mini obrázek. Mám ty texty v png stažené z matriky. Zkusím pátrat dál. Zdravím a děkuji za pomoc !
GeneralHalsey  
Nejlépe asi na nějakém fóru, docela dobré je to na stránkách SOA Třeboň po přihlášení, nebo na genealogie.taby.cz
pomoc při překladu matričních záznamů
Dobrý den, můžete mi prosím někdo poradit na koho se obrátit o pomoc při překladu matričních záznamů ? (němčina + škrabopis pana faráře :-)) Zkusil jsem dvě firmy které jsem nalezl na internetu (cesta@kpramenum.cz, rodinnypribeh@gmail.com) ale nikdo mi neodpověděl. Zřejmě to pro ně není finančně zajímavé i když to mají v nabídce. Rád za službu samozřejmě zaplatím. Jinak se nemohu hnout z místa. Děkuji za každou informaci Šejc Ivo
 
stoural Dějiny nejsou mrtvou historií  Stránky klanu Šemíků
Nějaká chybová hláška se objevuje? Zkuste jiný prohlížeč.
monoptalmos Praha, Vysočina 
index NOZ 1807-1832 Bohdaneč 14
v indexu chybí písmeno V, netuším jestli toto oznámení doputuje do SOA Praha a tam někdo zajistí nápravu. děkuji
https://ebadatelna.soapraha.cz/d/4022/139
 
Přesto mockrát děkuji.
 
Hm, s tím vám bohužel neporadím. Prostě jen hlásím, že mně to funguje normálně a nic takového, co píšete, jsem teď nepozoroval.
No mě prohlížeč hlásí, že stránka je nedostupná a když zkusím wget, tak ani ten nic nestáhne: C:\Util>wget http://88.146.158.154:8083/001-00001.zip --2021-05-18 21:07:33-- http://88.146.158.154:8083/001-00001.zip Connecting to 88.146.158.154:8083... failed: Unknown error. Retrying.
 
zkusil jsem, stáhlo se mi to (byť pomalu), rozbalení .zipu ok, snímky ok
No tenhle postup jsem právě použil hned na prvním odkazu a ten mi nefunguje http://88.146.158.154:8083/001-00001.zip
 
ano, vede, a to nejsou mikrofilmy, ale zazipované soubory scanů jednotlivých matrik, které si můžete stáhnout k sobě do počítače, rozbalit je a prohlížet (SOA Zámrsk šel touto cestou). A "neexistující" ty odkazy rozhodně nejsou - mně třeba ve Firefoxu nejde kliknout, ale když zkopíruju tu část odkazu až po "... .zip" do lišty prohlížeče, normálně mi to dá vybrat, kam soubor uložit, a po stažení s ním jde dál pracovat.
Děkuji za rychlou reakci, ale ten odkaz na SOA Zámrsk vede na pdf soubor, kde jsou odkazy na jednotlivé mikrofilmy, ale zase jsou to neexistující odkazy, takže opět slepá ulička.
 
matriky pod SOA Praha jsou tady, ale pokud je to nějak na hranici působnosti archivů, východní Čechy mohou už taky spadat pod SOA Zámrsk, zde
Východní čechy - kde mají digitalizovanou matriku
Dobrý den, byli jsme na návštěvě u kamarádů ve východních čechách a ti projevili zájem o to si najít své předky, tak jsem je odkázal na stránku SOA Praha, kde vím, že na úvodní straně je rozcestník na jednotlivé matriční úřady, ale odkaz na východní čechy vede na neexistující stránku a když jsem se snažil na těchto stránkách něco najít, tak jsem našel maximálně nějaké kroniky škol a různých spolků, ale matriky nikoliv. Jediné co tam bylo, jsou provozní řády jednotlivých matrik, jako kdyby digitalizovanou podobu vůbec neprezentovali a muselo se chodit na příslušné matriční úřady osobně a hledat v jednotlivých fyzických matrikách. Může mi někdo poradit, jak to tam je?