Reklama
Nepřihlášený uživatel | Zaregistrovat se
 

Téma:

Počítače a InternetNové

Spravují:

jiri.vichta,
eBadatelnaReklamaDiskuse o chybách nebo nefunkčnosti aplikace SOA Praha ( http://ebadatelna.soapraha.cz )
Genealogické dotazy patří na jiná fóra - např.: http://www.okoun.cz/boards/rodokmeny%2C_genealogie

Já mám vpravo nahoře na hlavní stránce normálně červená tlačítka "Přihlásit se" i "Registrovat se"
Zdravím - dlouho jsem na https://ebadatelna.soapraha.cz nebyla a teď jsem zjistila, že zmizela možnost přihlášení (registrace) a tím i možnost stahování. V informacích mají stále Registrovaný uživatel má následující výhody: 1. Má k dispozici zazipované matriky a archiválie, které si může stáhnout k sobě do počítače a může je prohlížet v místě bez připojení k internetu. Tlačítko "Stáhnout knihu jako ZIP" se nachází vždy na záložce "Popis knihy" - a to vlevo dole. 2. Ke každé archiválii může připojit svou poznámku. Tato poznámka je veřejná a měla by sloužit k doplnění popisných informací, například na jakých snímcích začínají jednotlivé oddíly, index matriky a pod. Při registraci je požadováno jméno a příjmení, e-mail adresa a heslo. Na tuto mail adresu je poté zaslán potvrzovací mail, kde je nutné kliknout na vložený odkaz. Tím je registrace dokončena a uživatel se může přihlásit. Délka přihlášení je omezena na 120 minut, poté je nutné se přihlásit znovu. Pletu se nebo špatně hledám? Díky za informaci Aš.
 
Neumětely- sčítací archy
dobrý den, prosím o pomoc- sháním sčítací neumětel od roku 1860 a nikde jsem je nenašla. Z matriky mi řekli, že mají být eBadatelna SOA Praha. děkuji vám za jakékoliv info.
 
monoptalmos Praha, Vysočina 
matrika N 1784-1798 a index 1784-1798 Beroun
https://ebadatelna.soapraha.cz/d/3912/3

Zajímalo by mě kde je onen avizovaný index? Prošel jsem celou matriku a nic.

děkuji
 
V matrice Křečovice 7, od folia 340.
monoptalmos Praha, Vysočina 
matrika N obce Vlkonice
Dobrý den. Kde najdu zápisy o narození obce Vlkonice z roku 1865. Děkuji
 
Chotěměřice t. Pančava - období 1770-1778
Dobrý den, mohli byste mi prosím pomoci? V digitalizovaných archivech matrik nemohu najít záznamy k obci Chotěměřice t. Pančava (obec Zbraslavice - okres Kutná Hora) pro období 1770-1778. Prošel jsem jak knihy Čestín, tak i Zbraslavice, ale Chotěměřice t. Pančava pro toto období nemohu najít.
 
Na https://ebadatelna.soapraha.cz/wicket/resource/org.apache.wicket.Application/Plan%20digitalizace.pdf vidím:

6) Přípravné práce v souvislosti s plánovanou systematickou digitalizací sčítacích operátů (rok 1921 i starší). Jako první se plánují okresy Mělník a Nymburk.
Marek_Kraus  
Sčítání lidu (1921/1910/1900)
Dobrý den, s výhodou v jiných archivech využívám digitalizované sčítací operáty z přelomu 19. a 20.století, případně soupisy poddaných z počátku 19.století. Nejdále je v tom v ČR asi Třeboň. Plánuje SOA pro Střední Čechy digitalizaci také těchto materiálů?
 
V matrice Týnec nad Labem 28 chybí index (stránky nefoliovány) na dvoustraně, kde je konec písmene K, celé L a začátek písmene M. V současném číslování snímků by měl být mezi 241 a 242.
 
Molitor Jižní čechy, Praha, Podkrkonoší 
Doporučuji obrátit se s dotazem přímo na pana Jiřího Vichtu ze SOA.
Je v současné době stanovený nějaký plán ohledně digitalizace materiálů z fondů velkostatků (pozemkové knihy, soupisy poddaných...) ?
 
Koukám jako úplně nejnovější. :-)

Přírůstky matrik a archiválií
2020-01-28 matriky/kolin/kolin-84

Molitor Jižní čechy, Praha, Podkrkonoší 
Pokud myslíte Kolín 84 (N 1905 - 1915), tak ta digitalizovaná je.
odstřižené části listu v matrice
Dobrý den, chtěla jsem se zeptat, jestli někdo z vás tuší, proč a kdy asi mohl někdo odstřihnout část listu v matrice. Například zde https://ebadatelna.soapraha.cz/d/9731/430 ale setkala jsem se s tím i jinde. Chápu, že zřejmě chtěl někdo ten zápis buď schovat pro sebe nebo naopak zničit. Ale nějak nevím, kdy se to mohlo stát. Vypadá to jako pečlivě odstřižené, takže mi připadá, že se to stalo ne moc dávno, protože roh není nijak otřepený.
 
Mockrát děkuju! Index mi při procházení nějak unikl.
Tohle bude index: https://ebadatelna.soapraha.cz/d/6533/1 podle kterého jde o matriku II.
A tady: https://ebadatelna.soapraha.cz/wicket/resource/org.apache.wicket.Application/Matriky%20na%20uradech.pdf na straně 117 najdete matriku ležící na matričním úřadu Čáslav: II. N Olšany 1866-1947

Je tedy potřeba počkat ještě 27 let nebo se vypravit do Čáslavi na matriční úřad a připravit si 50 Kč za nahlédnutí na každý matriční záznam.
Hledám římskokatolickou matriku narozených v Olšanech (Čáslav) pro období okolo 1881, ale nemůžu ji najít. Dělám něco špatně, není zdigitalizovaná, nebo neexistuje, prosím? :/
 
monoptalmos Praha, Vysočina 
dotaz
proč není digit. matrika N Kolín 1905 - 1915, vždyť již splňuje možnost volného prohlížení? děkuji
 
Roberth Robert 
Vytvoreni rodinneho stromu
Zdravim, Najde se nekdo, kdo mi pomuze se sestavenim rodinneho stromu? Pokud ano piste na robert@impetumo.com Diky!