Reklama
Nepřihlášený uživatel | Zaregistrovat se
 

Téma:

Počítače a InternetNové

Spravují:

jiri.vichta,
eBadatelnaReklamaDiskuse o chybách nebo nefunkčnosti aplikace SOA Praha ( http://ebadatelna.soapraha.cz )
Genealogické dotazy patří na jiná fóra - např.: http://www.okoun.cz/boards/rodokmeny%2C_genealogie

Mockrát děkuji za vysvětlení
 
Stačí si to trochu projít... Je to svázáno po asi 4 arších velmi zvláštně (ještě jsem to takto snad neviděl). Musíte hledat ke straně 47 zase stranu 47 (snímek 50) a ke straně 46 zase stranu 46 (to je taky snímek 50). Takže ta vaše Josefa je na snímku 50 třetí shora.
Nesoulad mezi levou a pravou stránkou matriky
Dobrý den, hledám Josefu Maršíkovou, která se nejspíš narodila někdy před rokem 1858 a měla by pocházet ze Závršic. Tak jsem si našel příslušnou matriku https://ebadatelna.soapraha.cz/d/12090/46 kde na pravé straně hned jako první zápis je uveden otec Maršík Matěj, ale na této pravé straně je šest zápisů, přitom na levé straně, kde jsou údaje o narozeném dítěti je jen pět zápisů, takže tyhle dvě stránky k sobě evidentně nepasují. Kromě toho jsou stránky očíslovány červenou tužkou - levá má číslo 47, pravá 46 a když se podívám na následující stránku https://ebadatelna.soapraha.cz/d/12090/47, tak zde je levá strana s červeným číslem 45, ale ani tato stránka nemá šest záznamů, ale taky pouze pět, takže ani tato stránka nepasuje k té předchozí pravé strance. Dokáže mi někdo poradit, jak správně napárovat levou a pravou stranu této matriky?
 
Děkuji za odpověď. Hledala jsem, je možné, že ještě nejsou digitalizované. Nechtěla jsem, aby za mě někdo něco hledal. Ale je tu i ta možnost, že v této oblasti také někdo bádal a ví víc než já. I tak děkuji.
Nebudu to ani hledat, ani prověřovat, ale na 100% na místně příslušném matričním úřadě. SOA Praha má na ebadatelně seznam knih na matričních úřadech, chce to taky trochu vlastní námahy.
Římskokatolická církev
Dobrý den. Poprosím o radu. Kde bych prosím nalezla Křivenice, obec Horní Počáply, okres Mělník, narození od 1890 a O od 1926? Děkuji za radu.
 
Vysočina je rozdělená mezi různé archivy, viz mapka. F. ú. Habry je pod Zámrskem
matriky z Vysočiny
Dobrý den, SoA Praha je veden jako archiv pro StřČ kraj a kraj Vysočina, ale matrik z okr. Havl Brod je tu strašně pomálu. Dostanu tip, kde je hledat (farnost Habry a okolí...) Díky :-)
 
GeneralHalsey  
Tyhle matriky jsou ještě na úřadech, je potřeba hledat i v tomhle seznamu a uvědomit si skartační lhůty, 100 u N a 75 u O a Z https://ebadatelna.soapraha.cz/wicket/resource/org.apache.wicket.Application/Matriky%20na%20uradech.pdf
Reakce na | Vlákno  
Římskokatolická církev - Třebonín - Kutná hora
Dobrý den, chtěla bych poprosit o radu. Nemohu nalézt pro obce Paběnice a Lomec okres Kutná hora, knihy Římskokatolické církve pro N od roku 1879, O od roku 1920 a Z od roku 1944. Nevím jestli špatně hledám, ale v seznamu zatím nedigitalizovaných jsem je také nenašla. Moc děkuji za radu.
 
obec Nepřevázka
Dobrý den, mohli byste mi prosím pomoci? V digitalizovaných archivech matrik nemohu najít záznamy k obci "Nepřevázka - obec Nepřevázka - okres Mladá Boleslav". Oddaní pro období 1887 - 1874, narození 1862 - 1872, zemřelí 1862 - 1901. Prošel jsem jak knihy, ktgeré jsou k dispozici a pro toto období nemohu najít. Děkuji
 
matrika Lochovice 01
Dobrý den, zjistila jsem, že v matrice Lochovice 01 jsou zápisy o křtu i z mnoha dalších obcí v okolí. Bylo by možné je doplnit k popisu matriky do sloupce Lokality? Jedná se o křty z Ohrazenic, Křešína, Měňan, Hostomic, Chlustiny, Zdic, Lhotky, Otmíč, Čenkova, Bykoše, Janova (samota u Lochovic), Málkova, Želkovic, Lounína, Bezdědic, Všeradic. Zatím jsem je dopsala do poznámky.
 
Lišice spadaly pod evangelický (reformovaný) sbor v nedalekých Chvaleticích, které jsou ale už v okrese Pardubice. Matriky proto najdete ke stažení na stránkách SOA Zámrsk. https://vychodoceskearchivy.cz/wp-content/uploads/2020/08/8700_Sbirka-matrik-Vychodoceskeho-kraje-1587-1949_NAD_190-stav-2020-08-18.pdf Kdybyste hledané nemohl najít v Chvaleticích, doporučila bych Vám zkusit ještě Trnávku (taky Zámrsk), kde byl luterský sbor.
monoptalmos Praha, Vysočina 
evangelická církev
kde lze prohlížet evangelické matriky N pro obec Lišice u KH. děkuji
 
Já mám vpravo nahoře na hlavní stránce normálně červená tlačítka "Přihlásit se" i "Registrovat se"
Zdravím - dlouho jsem na https://ebadatelna.soapraha.cz nebyla a teď jsem zjistila, že zmizela možnost přihlášení (registrace) a tím i možnost stahování. V informacích mají stále Registrovaný uživatel má následující výhody: 1. Má k dispozici zazipované matriky a archiválie, které si může stáhnout k sobě do počítače a může je prohlížet v místě bez připojení k internetu. Tlačítko "Stáhnout knihu jako ZIP" se nachází vždy na záložce "Popis knihy" - a to vlevo dole. 2. Ke každé archiválii může připojit svou poznámku. Tato poznámka je veřejná a měla by sloužit k doplnění popisných informací, například na jakých snímcích začínají jednotlivé oddíly, index matriky a pod. Při registraci je požadováno jméno a příjmení, e-mail adresa a heslo. Na tuto mail adresu je poté zaslán potvrzovací mail, kde je nutné kliknout na vložený odkaz. Tím je registrace dokončena a uživatel se může přihlásit. Délka přihlášení je omezena na 120 minut, poté je nutné se přihlásit znovu. Pletu se nebo špatně hledám? Díky za informaci Aš.
 
Neumětely- sčítací archy
dobrý den, prosím o pomoc- sháním sčítací neumětel od roku 1860 a nikde jsem je nenašla. Z matriky mi řekli, že mají být eBadatelna SOA Praha. děkuji vám za jakékoliv info.
 
monoptalmos Praha, Vysočina 
matrika N 1784-1798 a index 1784-1798 Beroun
https://ebadatelna.soapraha.cz/d/3912/3

Zajímalo by mě kde je onen avizovaný index? Prošel jsem celou matriku a nic.

děkuji
 
V matrice Křečovice 7, od folia 340.