Reklama
Nepřihlášený uživatel | Zaregistrovat se
 

Téma:

Film a televize

Spravují:

Barclay,
jakubv,
kosmik

Může vás zajímatReklama


DVD


Tento klub slouží k debatám o problematice DVD, informace o nových DVD titulech a dalších zajímavostech.
Případné další informace najdete ve spřátelených klubech Domácí kino, DVD Authoring, DVB, Hudební DVD, Filmoví maniaci a nově také Blu-ray a HD-DVD.


Vaše nejčastější dotazy (FAQ):

 • Problémy s titulem ve vašem přehrávači
  Pokud někdo budete psát o problémech s nějakým titulem, napište prosím co nejpřesněji v jaké sestavě problémy jsou (přehrávač, receiver, TV, typ disku, nastavené módy přehrávače, verze SW a HW)
 • Problémy s výběrem DVD mechanik, Softwarového DVD přehrávače, atp.
  • Seznam aktuálně prodávaných a užívaných DVD mechanik a případných práv naleznete například na www.cdr.cz, vše o firmware pak na www.firmware-flash.com.
  • Popis SW přehrávačů naleznete na stejné adrese případně v odkazech na DVD Base/Poradna a případné další adresy je možné nalést opět na DVD Base/linky
 • Problémy spojené s region free a upgradem přehrávačů (dnes většinou už jen SW)
  Nejznámější je pravděpodobně stránka DVDRHelp.com a Region Free DVD. Další zajmavé odkazy na region free stránky a upravy naleznete na DVD Base
 • Jak nakupovat DVD tituly v zahraničí:
  Toto je velmi zajímavá problematika a je poměrně hodně dotazů, jak na to. Zajímavý a velmi podrobný popis je v článku na této adrese respektivě na Zona/Shopy.

Link na archiv z pruvodce TADY (od 1.1.2000 až do 19.11.2001).
Jakub Vaněk (update 11.1.2004)


Clovek muze bejt fanboy jedinyho HD videoformatu?
captainn di se zahrabat někam do baněk,  ty zrůdo
Jenže ty seš fanboy.
Klub Rvacu, Social Network a 300 jsem na BD videl a vypadalo to skvele (videl jsem verze z UK pro upresneni)
Dovolil bych si polemizovat, ze starsi film nestoji za blu ray, kdezto novy automaticky ano. Prijde mi, ze u reziseru, kteri se vyzivaji v ruznych filtrech, ubiraji svetlo, pridavaji zrnitost, odbyvaji pocitacove efekty, mi blu ray nijak neucaroval. Typicky Zack Snyder (300, Watchmen), pak treba David Fincher (Button, Klub rvacu a treba i Social Network) nebo treba jakykoliv Harry Potter (i kdyz tam obraz stoji za hovno uz od jednicky na dvd). Naproti tomu takove klasiky jako Navrat do budoucnosti nebo ted jsem videl Hodny, zly a osklivy. Hodne svetla, hodne detailu, zadne figly, to je radost sledovat ten kontrast, ostrost a je mozno hykat na kazdou vraskou pod ocima.