Reklama
Nepřihlášený uživatel | Zaregistrovat se
 


jo, co jsem tak porovnávala Rakousko a Itálii, tak jsme z Rakouska zvyklí na prudší červený
taky se hlásím o reference, chystáme se tam na jarní prázdniny

btw ten Schladming byl super (jako, já jsem nikdy v takovým středisku nebyla a na opravdovejch horách vlastně taky ne, takže nebej toho, že byl nadšenej i zmetek, by to nebylo směroplatný, ale zmetek BYL nadšenej) - a to jsme dostali totálně zledovatělý červený sjezdovky, který měly imho bejt spíš černý (soudě mj podle 300m dlouhýho pádu jednoho borca), deset stupňů, déšť i slunko.
tam jsem taky nebyla. Poreferuj :)
Musím říct, že mě Italové příjemně překvapili tím, že většina sjezdovek (až na některé na Sella Rondě) byla dobře upravená a ani odpoledne tam nebyly moc muldy nebo plotny. Končívali jsme většinou na Belvederu a tam ty červený sjezdovky furt dobrý. To z Rakouska neznám, tam mám zkušenost, že je to odpoledne o kolena. I když možná je to tím, že tady bylo furt pod nulou
lucipher ¯\_(ツ)_/¯ 
Jel bych z fleku znova. Ale v pondělí zkusím Kitzbühel (AT), tam jsem ještě nebyl. Snad nebudou padat hovna s hákama.
jaz Výtvor nějakého sudetského Němce. 
Z Marmolady to zas tak dlouho netrvá. Já tem byl teď na konci roku v tom hotelu přímo u lanovky na Marmoladu a vždycky jsme jeli ráno nahoru a pak někam. Typicky z Marmolady skoro dolů na lanovku Padon 2, pod kterou je jen pět minut dojezd lesem a po louce zase k dobytčáku a z Padonu pak komplet objetá Sella Ronda tem nebo zpátky a celý se to dalo stihnout i s děckama do tří.

A letos tam je opravdu málo lidí. A silnice se oranžovým i zeleným směrem musí přecházet s lyžema jen jednou.
to souhlasím, jezdit to pořád dokola je nesmysl. My to dali dneska a i s jídlem, odbočkama, funparkama a blouděním jsme měli ve tři hotovo. Oni to pořád nějak vylepšujou, s lyžema v ruce jsme jen přecházeli jednu silnici, jinak furt sjezdovka/vlek.
Jinak Marmolada je super, nesjeli jsme sice až dotoho dalšího údolí, ale Arabba se mi vůbec na lyžování zamlouvá asi nejvíc z toho, co jsme viděli
lucipher ¯\_(ツ)_/¯ 
Tak to v tom případě OK, jestli Vám to vyhovuje. A hlavně jestli tam nejsou ty davy jako obvykle. Já jsem si to onehdá objel celé dokola jako že "to se musí když už tam člověk je" - a přišlo mi to zbytečná honička a lyžování občas nic moc (hlavně ty přesuny pár set metrů pěšky s lyžema v ruce). Ale takhle když se jen přemístíte někam kde to vyhovuje a pak se zase vracíte, co by ne. Pár míst tam bylo moc příjemnejch. Zajímavá zkušenost taky lanovkou na Marmoladu a sjezd dolů, ale to je výlet na celý den.

Jinak ten Ciampac je srovnatelný, je to prostě Itálie... ažůro, sluníčko, manžestr, bombardino... ach.
Mně se tu líbí, jsem turistický typ. Lidí tu moc není, nikde na vlecích nečekáme, na sjezdovce je možno se rozjet, v hospodě místo. My po Sella Rondě vždycky někam kus popojedem a kde se nám líbí, nebo kam zabloudíme, tam zůstaneme.
Bydlíme u lanovky na Ciampac, ale zatím jsme tam nebyli.
lucipher ¯\_(ツ)_/¯ 
Sella Ronda je IMHO na piču, bambilion lidí a lyžovačka jako taková žádný zázrak (jako jo, jedno to zkusit proč ne, najdou se tam pěkný místa WTZ ale jako celek nic moc).
Jeďte naproti přes údolí na Ciampac, podmínky lyžování výborné a lidí 100x méně.
Jen jsem vám chtěla říct, že nakonec jsme vyrazili na Sella Rondu. Dnes jsme zabloudili jen dvakrát. Zato jsme objevili nečekaná zákoutí. Ale už jsme snad pochopili logiku a zítra to dáme. Nic pro smažky :)