Reklama
Nepřihlášený uživatel | Zaregistrovat se
 

1. přikázání:

Pro tazatele: pokud někdo máte dotaz, tak ho tak označte tím, že slovo "Dotaz" vložíte do titulku. Výrazně zvyšujete svou šanci, že váš dotaz nebude přehlédnut a někdo na něj odpoví

Pro odpovídající: jelikož se zde často rozvine na dané téma delší debata, je vhodné používat novou funkci okouna, která umožňuje zobrazit celé vlákno (thread) debaty, ovšem na to je nutné odpovídat pomocí funkce "odpovědět" vedle každého příspěvku. To, že je nějaká odpověď částí určitého vlákna, poznáme podle Re na začátku, tento odkaz nám také zobrazí příspěvek, na který bylo odpovídáno (u delších debat to nemusí nutně být původní dotaz). Celé vlákno debaty možno zobrazit klepnutím na Thread, zde možno názorně vyzkoušet. Používáním této funkce zvýšíte šanci, že si vaší odpovědi při pozdějším pročítání diskuse někdo všimne. Ovšem ani využití této funkce by vám nemělo zabránit uvést rovněž nick toho, komu odpovídáte

Specializovane kluby: s problematikou digitální (ale asi i klasické) fotografie vám pomohou v klubu Digitální fotografie, s obecnými dotazy na spotřební zboží (je lepší pračka XY nebo AB) to můžete zkusit v klubu Spotřebitel a pokud vás zajímá například co je to žudro či pantograf, zkuste klub Encyklopedie. Pokud mate dotazy tykajici se zdravi, leku, operaci, patologie a podobne, jiste se vic dozvite v klubu Medicina. Jak udělat pěkné zápatí ve Wordu? Jak na vzorečky v Excelu? Navštivte klub Kancelářský software. Obskurní dotazy uvítají diskutující v klubu Už jste si někdy všimli... respektive "Umí kočka couvat?" a další důležité otázky. Pokud tyto kluby nenavštěvujete, prosím, zkuste před položením svého dotazu použít funkci vyhledávání, zda se již někdo neptal na totéž.


A ještě jedna věc - pokud máte dotaz, týkající se počítačů, uveďte prosím platformu. Pokud čiročirou náhodou používate cokoliv jiného než Mac, ušetříte se (a nás) spousty hraběcích rad.

FAQ
Q: Jakým kouzelným postupem se dá do textu přímý odkaz, například jako tento
A: Pomocí HTML tagu. <a href="adresa, na kterou odkazuješ v těchto uvozovkách">to, na co se bude klikat</a>

Q:Založil jsem nový klub a nevidím ho na titulní stránce, proč?
A: Musíš napsat správci kategorie, kde je klub zařazen, aby ho schválil.


Taisa nestavajte heliport, keď máte šikmú  strechu
!!!!!
!!!
:))
montovali mi nedávno - prvně volal jejich šéf, já mu vylíčil, že budu chtít jednu obyčejnou síťovou zásuvku navíc ještě v další místnosti, on že jo, že to mám vyřešit až s montéry, až přijedou.
Přijeli, a ukázalo se, že šéf jim řekl, že budu chtít ještě něco, ale neřekl jim, co, takže druhou zásuvku nemají. Nicméně zatímco jeden lištoval a vrtal, druhý se pro ni vypravil. Jinak vše vpohodě, akorát mě překvapilo, že ještě dneska při vrtání do zdi s sebou automaticky netahají vysavač, aby minimalizovali bordel in statu nascendi.
Aranel a selvy syští  tesknoskuhravě
!!! směju!
Snoopy Brahous brahouna, houna saki 
áááá
ne. nešel internet, Tak jsem volal na Rio media, byly asi 4 odpoledne. Jo jo, zítra hned ráno Vám tam naklušou technici. Byly 4 hodiny, zítra volno, tak co budu dělat? Půjdu do hospody. Tam jsem samozřejmě potkal milion známých a přišel dom kajsi v jednu ráno navalený jak šelma a na nějaké úchyly od internetu jsem samozřejmě zapomněl.
Takže ráno v 8 zvonek jak cyp, jsem se tam vypotácel co jako se děje, no že přišli na ten internet. No, tak polezte nahoru.
Ve dveřích jak mě uviděli a cítěli ten chlast který ze mě táhl asi tak na 5 metrů, tak se ptali jestli mám ten kabel zastrčený. Tak jsem se tam kasal, že nejsem blbec a padlý na hlavu a kdesi cosi.
Tak hodili oko na kabel strčený v compu, dobré. Hodili oko v obývaku na ten rozvod, dobré.
"Tak to bude na tom hlavním rozvodu pro celý barák co máte na půdě"
Tak jeden šel na tu půdu a ten druhý zůstal v tom obýváku u toho rozvodu. A měl na uchu nasazené to handsfree nebo jak se to jmenuje a přes to se bavil s tím týpkem na půdě.
Jenže já jak jsem byl ožralý tak jsem si nevšiml, že to má nasazené na tom uchu.
Borec klečel u rozvodu, čuměl do něho jak kočce do řiťi a říká:
"Tak jak to vypadá???"
A já jsem stál u okna a myslel jsem, že nechce at je trapné ticho, tak že se chce bavit o počasí.
Tak jsem tam v okně rozkládal rukama a sděloval mu:
"No....slunko už vychází.....tam jsou nějaké mraky...asi bude teplo"
Ten se na mě tak divně díval od toho rozvodu jak tam tak dřepěl.....Ještě sem si říkal, co tak čumí....tak at se příště neptá chuj...
Tak chvilu držel pysk, žgaral cosi v tom rozvodu a říká:
"A je to dobré jo?"
A já zas:
"Noooo, tož jsou tam nějaké mraky na jihu, ale to nebude pršet z toho bych řek...."
Ten zas na mě hleděl jak na vraha od toho rozvodu a už si aji pro sebe cosi brblal pod fusama
Bylo chvilu ticho a on zas:
"A jinak všecko dobré jo?"
" Jooo, všecko super. Matka aji brácha zdrávi, díky za optání"
Ten vypadal, že mi ten šroubovák co měl v ruce vevalí do hlavy.
A jak tak na mě čuměl, tak jsem si všiml, že má na uchu tu chujovinu a že to asi nemluví se mnou.
Tak jsem cosi zablekotal, že když tak budu vedle a vypadl z toho obýváku jak cukrář....
No...takže asi tak :)
měl jsme vyhozené pojistky?
zapomněli schůdky lol. No u mě jak byli naposledy pitomci od internetu to bylo taky výživné. Nejde Vám internet? A takový ten kabel co leze ze zdi máte zapojený v počítači? Tak jsem je informoval, že nejsem kokot a nějaký technologický nýmand a pak jsem se ztrapnil takovým stylem, že mě haňba fackuje ještě dneska :)
ertegun staromládenecký divnočlověk/lidový mudrc 
Já proti samozřejmě nebyl. Na ně to bylo celé nějaké složité.
violetelephant グッバイ、ミスターティーポット 
tak si jim mel rict, at ti to dotahnou az k zasuvce.

me kdyz v byte tahali pripojku pro UPC, tak sem si to nechal dotahnout az do pokoje, sice mi to na zed pristrelil skobama (mel na to extra pistoli), ale modem je u zasuvky, kabel je u zasuvky ... pohoda.
ertegun staromládenecký divnočlověk/lidový mudrc 
Tak.
violetelephant グッバイ、ミスターティーポット 
na optiku 50ku nepotrebujou, nebo tam chteli pridelat elektrickou zasuvku pro napajeni koncoveho prvku?
ertegun staromládenecký divnočlověk/lidový mudrc 
Tak nějak. Svým způsobem je zábavné, jak mě na jednu stranu přesvědčovali, ať si vytáhnu zásuvku vedle jističe sám, a na druhou říkali, jak oni nemůžou, protože "nemaj padesátku".
wtf? přišli nainstalovat internet ale nesmějí udělat zásuvku? máte si to vlákno navařit sám?
budeme se těšit.
ertegun staromládenecký divnočlověk/lidový mudrc 
(Případná další hlášení v příslušných klubech.)
ertegun staromládenecký divnočlověk/lidový mudrc 
Tak Pat s Matem přišli, dvacet minut chodili a mumlali, ale nic neudělali. Potřebují zásuvku, ale nesmějí si ji udělat. Ještě si tu zapomněli schůdky. Užiju ještě spoustu legrace v něčím, co nechci.
ertegun staromládenecký divnočlověk/lidový mudrc 
Hurá!
optika bude koncit v nejakem switchi, u vas to dal pojede po stejnych kabelech jako doted.
ertegun staromládenecký divnočlověk/lidový mudrc 
Tak jo, tak dík všem. Jsem teda zvědavý, jak mi slušně natáhnou ten nový optický kabel až ke stolu, u něhož sedávám. Ten dosavadní (prý kovový) je pěkně schovaný a zpod podlahy lezou asi jen posledni čtyři nebo pět stop. Jak jsem si procházel proposice, tak veřejnou ip adresu snad nebudu muset mít. Vlastní wifi nehodlám, stačí společné domovní.
lucipher ¯\_(ツ)_/¯ 
Získáte z porna mylný dojem o tom, jak rychle dorazí instalatér když ho potřebujete.
Micana Finish your plokta. 
+1

U nás v baráku se hlasovalo, jestli to tam chceme, nebo nechceme. Nakonec chceme, ale bylo to o fous. Dost mě ten odpor překvapil, trochu mi to přišlo jako takové ty obce, co před sto padesáti lety nechtěly, aby skrz ně vedla železnice, protože kdo ji potřebuje.
Chukcha nezcestovalý, opovrhující 
+1
operator304 i feel such rapture  and the comfort is so strong
nechte si to zavest. Je to jako vodovod. Bude to tam, zhodnoti to trochu nemovitost, i kdyz to nebudete pouzivat.
!
ertegun staromládenecký divnočlověk/lidový mudrc 
Jak říkám, nechám si poradit.
Snoopy Brahous brahouna, houna saki 
Orgonit imho
ertegun staromládenecký divnočlověk/lidový mudrc 
Díky, tak já uvidím - jestli moc nenašlapou nebo nebudou chtít sekat rýhu do zdi, tak je raději nechám udělat, zač je platí. Pak na to dám alobal, vyoctuju a rozmístím šungitové mehiry.
arnost Snad zas nechci tak  moks
imho jste za stale v norme i ted:

https://www.cable.co.uk/broadband/guides/broadband-streaming/

(ale nam se jednou ve firme stalo, ze jsme podobne vyhodnou nabidku odmitli a poskytovatel (je to ten, co uz par mesicu neposkytuje) nam v tichosti snizil hodnoty tak, ze to firme uz nepostacovalo. Z nejakeho duvodu jsem to pak resil ja a nez stacilo v komunikaci dojit na ostrejsi vyrazy, tak prijel chlapik, VYMONTOVAL a NEVRATIL nejakou soucastku a vse se srovnalo na puvodni hodnoty. Od te doby trochu verim na kurvitka.)
ertegun staromládenecký divnočlověk/lidový mudrc 
Ano, takže kolik?
zalezi, v jakem to chcete rozliseni. V high-definition jsou filmy mnohem hezci. Low def vypada jak mizerna kopie i na male obrazovce
ertegun staromládenecký divnočlověk/lidový mudrc 
Kolik by to žralo? (Mně tu pořád leží njaké boxy s blurayi Lynche a jiných okouních oblíbenců, na které jsem se nepodíval an nepamatuju. Navíc jsem nezvládl rozchodit ani miracast, takže mi asi žádné velkolepé projekty v tomto směru vážněji nehrozí. Na obrazovce notebooku se nejspíš můžu dívat online i teď.) Bay nebyla mejlka: Nechám si poradit, nerad bych údržbáře odbyl a do roka do dne se doprošoval.
no rychlejsi pripojeni se vam bude hodit, az budete chtit koukat na filmy po internetu
ertegun staromládenecký divnočlověk/lidový mudrc 
Rozežere ikonku?
podívejte se na mě.
vyschne vám mícha
ertegun staromládenecký divnočlověk/lidový mudrc 
Jak to udělá?
ertegun staromládenecký divnočlověk/lidový mudrc 
Díky. (Já si dělal napůl legraci, sice nevím, co písmenka znamenají, ale tušil jsem, že se mě netýkají.)
Dvacet3 Právě teď lžu. 
Snadno dostupné porno vám zničí život.
Tak televize v HD si přes set top box vezme 6 až 10 mbps.
ertegun staromládenecký divnočlověk/lidový mudrc 
Stahovat už asi nebudu nikdo tolik jako před dvaceti lety. Ale kdoví, jestli nebudu někdy odkázaný na zírání na tv. Ta představa je ovšem tak děsivá, že si ji nechci připustit. Nejpravděpodobnější se mi zdá, že by někdo mohl v daném bytě chtít provozovat nějakou "chytrou domácnost".
Víc nepotřebuješ. DSL je připojení přes telefonní vedení vyznačující se špatným poměrem mezi rychlostí na downloadu a uploadu.
ertegun staromládenecký divnočlověk/lidový mudrc 
Nevím, co ta písmenka znamenají, pro ilustraci, google mi ukázal nějaké stránky s měřením rychlosti, prý 57,02Mbps dolů, 28,68 nahoru.
já bych do toho šel, kdo ví, jak to bude vypadat za tři pět let.
Teoreticky vám jednoho dne přestane tahle rychlost stačit a budete rád. Na druhou stranu obtěžovat se s něčím co využiju za několik let a to jen pokud tu ještě budu bydlet by se mi nechtělo.
Pokud máš zatím DSL, tak bez váhání přejdi, už kvůli rychlosti uploadu.
ertegun staromládenecký divnočlověk/lidový mudrc 
Nemyslím si.
J_H_ I'm so long lets smoke tea 
Mohl bys psát třikrát rychleji a třikrát více na okouna.
ertegun staromládenecký divnočlověk/lidový mudrc 
Prosím vás, jeden posyktovatel internetu chce tahat optiku a zrychlit mi připojení prý trojnásobně. Nemá to nic stát, ale já vlastně nevím, co bych s tím rychlejším připojením dělal. Budu litovat, když jim řeknu, ať se na to vykašlou?