Reklama
Nepřihlášený uživatel | Zaregistrovat se
 

1. přikázání:

Pro tazatele: pokud někdo máte dotaz, tak ho tak označte tím, že slovo "Dotaz" vložíte do titulku. Výrazně zvyšujete svou šanci, že váš dotaz nebude přehlédnut a někdo na něj odpoví

Pro odpovídající: jelikož se zde často rozvine na dané téma delší debata, je vhodné používat novou funkci okouna, která umožňuje zobrazit celé vlákno (thread) debaty, ovšem na to je nutné odpovídat pomocí funkce "odpovědět" vedle každého příspěvku. To, že je nějaká odpověď částí určitého vlákna, poznáme podle Re na začátku, tento odkaz nám také zobrazí příspěvek, na který bylo odpovídáno (u delších debat to nemusí nutně být původní dotaz). Celé vlákno debaty možno zobrazit klepnutím na Thread, zde možno názorně vyzkoušet. Používáním této funkce zvýšíte šanci, že si vaší odpovědi při pozdějším pročítání diskuse někdo všimne. Ovšem ani využití této funkce by vám nemělo zabránit uvést rovněž nick toho, komu odpovídáte

Specializovane kluby: s problematikou digitální (ale asi i klasické) fotografie vám pomohou v klubu Digitální fotografie, s obecnými dotazy na spotřební zboží (je lepší pračka XY nebo AB) to můžete zkusit v klubu Spotřebitel a pokud vás zajímá například co je to žudro či pantograf, zkuste klub Encyklopedie. Pokud mate dotazy tykajici se zdravi, leku, operaci, patologie a podobne, jiste se vic dozvite v klubu Medicina. Jak udělat pěkné zápatí ve Wordu? Jak na vzorečky v Excelu? Navštivte klub Kancelářský software. Obskurní dotazy uvítají diskutující v klubu Už jste si někdy všimli... respektive "Umí kočka couvat?" a další důležité otázky. Pokud tyto kluby nenavštěvujete, prosím, zkuste před položením svého dotazu použít funkci vyhledávání, zda se již někdo neptal na totéž.


A ještě jedna věc - pokud máte dotaz, týkající se počítačů, uveďte prosím platformu. Pokud čiročirou náhodou používate cokoliv jiného než Mac, ušetříte se (a nás) spousty hraběcích rad.

FAQ
Q: Jakým kouzelným postupem se dá do textu přímý odkaz, například jako tento
A: Pomocí HTML tagu. <a href="adresa, na kterou odkazuješ v těchto uvozovkách">to, na co se bude klikat</a>

Q:Založil jsem nový klub a nevidím ho na titulní stránce, proč?
A: Musíš napsat správci kategorie, kde je klub zařazen, aby ho schválil.


Tak teda dík.
Podívej se a budeš opět zklamán. Google Pay je v CZ podporované pouze na mobilech, hodinky s Wear OS podporované nejsou. Ano, je to debilní, a nejspíš je to to co jsi zachytil ohledně blokování ze strany Google.
Reakce na | Vlákno  
Ano, teď jsem se díval a najednou je Česko v seznamu podporovaných zemí :-) Před několika měsíci jsem si chtěl pořídit hodinky podporující Google Pay a v souvislosti s tím narazil na informaci, že v Česku platby fungují, ale není oficiálně podporovanou zemí. A pak, že to začal Google blokovat a banky s ním začaly vyjednávat. A opravdu vyjednaly :-) Tak se zase podívám na ty hodinky !
operator304 i feel such rapture  and the comfort is so strong
Google pay tu normalne funguje. U airbank je to ted dokonce jedina moznost, jak platit NFC.
Reakce na | Vlákno  
Někde jsem zachytil, že Google u nás začal platby skrze Google Pay blokovat.
Pak už můžeš mávat stejně jako kartou. NFC je v zádech telefonu, takže přiložit tato k terminálu je ideální.
no nevím jestli zrovna mávnout, ale spíš podržet před terminálem
Nevím co je aktivovat, ale musíš ho odemknout. A logicky mít zapnuté NFC.
Moirain za všechno se platí.. 
Zeptám se jako asi dost neinformovaně.
Když mám f Google Pay uloženou kartu a na telefonu mám NFC, tak stačí mobil při placení aktivovat a mávnout kolem terminálu? Z různých návodů jsem víc nevykoumala.