Reklama
Nepřihlášený uživatel | Zaregistrovat se
 

1. přikázání:

Pro tazatele: pokud někdo máte dotaz, tak ho tak označte tím, že slovo "Dotaz" vložíte do titulku. Výrazně zvyšujete svou šanci, že váš dotaz nebude přehlédnut a někdo na něj odpoví

Pro odpovídající: jelikož se zde často rozvine na dané téma delší debata, je vhodné používat novou funkci okouna, která umožňuje zobrazit celé vlákno (thread) debaty, ovšem na to je nutné odpovídat pomocí funkce "odpovědět" vedle každého příspěvku. To, že je nějaká odpověď částí určitého vlákna, poznáme podle Re na začátku, tento odkaz nám také zobrazí příspěvek, na který bylo odpovídáno (u delších debat to nemusí nutně být původní dotaz). Celé vlákno debaty možno zobrazit klepnutím na Thread, zde možno názorně vyzkoušet. Používáním této funkce zvýšíte šanci, že si vaší odpovědi při pozdějším pročítání diskuse někdo všimne. Ovšem ani využití této funkce by vám nemělo zabránit uvést rovněž nick toho, komu odpovídáte

Specializovane kluby: s problematikou digitální (ale asi i klasické) fotografie vám pomohou v klubu Digitální fotografie, s obecnými dotazy na spotřební zboží (je lepší pračka XY nebo AB) to můžete zkusit v klubu Spotřebitel a pokud vás zajímá například co je to žudro či pantograf, zkuste klub Encyklopedie. Pokud mate dotazy tykajici se zdravi, leku, operaci, patologie a podobne, jiste se vic dozvite v klubu Medicina. Jak udělat pěkné zápatí ve Wordu? Jak na vzorečky v Excelu? Navštivte klub Kancelářský software. Obskurní dotazy uvítají diskutující v klubu Už jste si někdy všimli... respektive "Umí kočka couvat?" a další důležité otázky. Pokud tyto kluby nenavštěvujete, prosím, zkuste před položením svého dotazu použít funkci vyhledávání, zda se již někdo neptal na totéž.


A ještě jedna věc - pokud máte dotaz, týkající se počítačů, uveďte prosím platformu. Pokud čiročirou náhodou používate cokoliv jiného než Mac, ušetříte se (a nás) spousty hraběcích rad.

FAQ
Q: Jakým kouzelným postupem se dá do textu přímý odkaz, například jako tento
A: Pomocí HTML tagu. <a href="adresa, na kterou odkazuješ v těchto uvozovkách">to, na co se bude klikat</a>

Q:Založil jsem nový klub a nevidím ho na titulní stránce, proč?
A: Musíš napsat správci kategorie, kde je klub zařazen, aby ho schválil.


Micana Finish your plokta. 
Díky. Ale s uhlím a sírou už to je střelný prach, že?
czekotay 5013 
raději bych do ledku přidal trochu uhlí a síry. nebo aspoň nafty. samotný výbušný neni
Micana Finish your plokta. 
Dotaz
Je zde nějaký chemik, který by mi poradil, zda se hypoteticky dá ledek použít místo střelného prachu? Vtipy o Bejrútu si vyprošuji, potřebovala bych vědět, jestli by se dalo pomocí ledku bez příměsi střílet z děla (v drsné době, kdy na nějakém tom lidském životu a utržené ruce nezáleželo), nebo jestli to je neuskutečnitelná blbost a musel by se z něj nejdřív vyrobit střelný prach.
 
Pan_Azathoth stay chudák pomýlený zelený pičusek 
pan spotter je romské dítě
rionka rionkeria  chalumnae
:*)))
wiriel Beneficium beneficio provocatur  
:)
rionka rionkeria  chalumnae
musíme doufat, že to moc nešplíchá, když se to zapne.
"please turn off the grinder before you attempt to clean it."

Dvacet3 Právě teď lžu. 
No mrtvoly tam být mohly. Párkrát romské děti do lisu zvenku lezly škvírou, hledaly vratné lahve. Kdyby někdo v tu chvíli lis zapnul... Ale to by asi bylo podle hygienických norem, protože by mrtvoly zůstaly v tom lisu.
 
Wolfii White bracelet  in ward #7F ⚢
I po normách. I na mrtvoly jsou normy.
wiriel Beneficium beneficio provocatur  
Děkuji.
Dvacet3 Právě teď lžu. 
Oddělené třeba dveřmi? Ne. Je to jako byste doma házela odpadky do kouta. V ostatních hypotetických supermarketech tohoto řetězce jsem nebyl. Ale domnívám se, že nařízení mít lis zamčený a vyhazovat smí jen vedoucí, se týká celého řetězce.
wiriel Beneficium beneficio provocatur  
Je toto hypotetické místo nějak oddělené od zbytku skladu? Nachází se takové místo ve většině těchto supermarketů?
O hygienických normách nic nevím, jen mě to zajímá pro kamaráda...
Tak teda dík.
až k normám jsem si myslela, že jsem v Jak se zbavit mrtvoly.
Dvacet3 Právě teď lžu. 
dotaz
Pokud by se v nějakém supermarketu ve skladu nacházelo místo, kde je skoro trvale zamčený lis na komunální odpad a z toho důvodu by se tam často po zemi povalovaly pytle s odpadky, někdy i mimo pytle, občas s tekutinami vytékajícími z těchto pytlů, je to předpokládám podle hygienických norem a nikdo by proti tomu nemohl říct ani ň.
 
Podívej se a budeš opět zklamán. Google Pay je v CZ podporované pouze na mobilech, hodinky s Wear OS podporované nejsou. Ano, je to debilní, a nejspíš je to to co jsi zachytil ohledně blokování ze strany Google.
Reakce na | Vlákno  
rionka rionkeria  chalumnae
(a 80% lidí se k téhle myšlence ani nikdy v životě nedostane.)
Ano, teď jsem se díval a najednou je Česko v seznamu podporovaných zemí :-) Před několika měsíci jsem si chtěl pořídit hodinky podporující Google Pay a v souvislosti s tím narazil na informaci, že v Česku platby fungují, ale není oficiálně podporovanou zemí. A pak, že to začal Google blokovat a banky s ním začaly vyjednávat. A opravdu vyjednaly :-) Tak se zase podívám na ty hodinky !
operator304 i feel such rapture  and the comfort is so strong
Google pay tu normalne funguje. U airbank je to ted dokonce jedina moznost, jak platit NFC.
Reakce na | Vlákno  
Někde jsem zachytil, že Google u nás začal platby skrze Google Pay blokovat.