Reklama
Nepřihlášený uživatel | Zaregistrovat se
 

1. přikázání:

Pro tazatele: pokud někdo máte dotaz, tak ho tak označte tím, že slovo "Dotaz" vložíte do titulku. Výrazně zvyšujete svou šanci, že váš dotaz nebude přehlédnut a někdo na něj odpoví

Pro odpovídající: jelikož se zde často rozvine na dané téma delší debata, je vhodné používat novou funkci okouna, která umožňuje zobrazit celé vlákno (thread) debaty, ovšem na to je nutné odpovídat pomocí funkce "odpovědět" vedle každého příspěvku. To, že je nějaká odpověď částí určitého vlákna, poznáme podle Re na začátku, tento odkaz nám také zobrazí příspěvek, na který bylo odpovídáno (u delších debat to nemusí nutně být původní dotaz). Celé vlákno debaty možno zobrazit klepnutím na Thread, zde možno názorně vyzkoušet. Používáním této funkce zvýšíte šanci, že si vaší odpovědi při pozdějším pročítání diskuse někdo všimne. Ovšem ani využití této funkce by vám nemělo zabránit uvést rovněž nick toho, komu odpovídáte

Specializovane kluby: s problematikou digitální (ale asi i klasické) fotografie vám pomohou v klubu Digitální fotografie, s obecnými dotazy na spotřební zboží (je lepší pračka XY nebo AB) to můžete zkusit v klubu Spotřebitel a pokud vás zajímá například co je to žudro či pantograf, zkuste klub Encyklopedie. Pokud mate dotazy tykajici se zdravi, leku, operaci, patologie a podobne, jiste se vic dozvite v klubu Medicina. Jak udělat pěkné zápatí ve Wordu? Jak na vzorečky v Excelu? Navštivte klub Kancelářský software. Obskurní dotazy uvítají diskutující v klubu Už jste si někdy všimli... respektive "Umí kočka couvat?" a další důležité otázky. Pokud tyto kluby nenavštěvujete, prosím, zkuste před položením svého dotazu použít funkci vyhledávání, zda se již někdo neptal na totéž.


A ještě jedna věc - pokud máte dotaz, týkající se počítačů, uveďte prosím platformu. Pokud čiročirou náhodou používate cokoliv jiného než Mac, ušetříte se (a nás) spousty hraběcích rad.

FAQ
Q: Jakým kouzelným postupem se dá do textu přímý odkaz, například jako tento
A: Pomocí HTML tagu. <a href="adresa, na kterou odkazuješ v těchto uvozovkách">to, na co se bude klikat</a>

Q:Založil jsem nový klub a nevidím ho na titulní stránce, proč?
A: Musíš napsat správci kategorie, kde je klub zařazen, aby ho schválil.


Ano, teď jsem se díval a najednou je Česko v seznamu podporovaných zemí :-) Před několika měsíci jsem si chtěl pořídit hodinky podporující Google Pay a v souvislosti s tím narazil na informaci, že v Česku platby fungují, ale není oficiálně podporovanou zemí. A pak, že to začal Google blokovat a banky s ním začaly vyjednávat. A opravdu vyjednaly :-) Tak se zase podívám na ty hodinky !
operator304 i feel such rapture  and the comfort is so strong
Google pay tu normalne funguje. U airbank je to ted dokonce jedina moznost, jak platit NFC.
Reakce na | Vlákno  
Někde jsem zachytil, že Google u nás začal platby skrze Google Pay blokovat.
Wednesday Studená jako mlha nad Královcem 
Tady je právo bagatelizovaný dlouhodobě na daleko vyšších, viditelněhších úrovních a tohle právní bezvědomí obyčejnejch lidí je toho důsledkem. A pankreasův zoufalý výkřik: “Jak si může být běžný člověk vědom "právních důsledků"?“ mi přijde dílem k smíchu a dílem k pláči. Spíš k pláči. A vcelku přesně vyjadřuje ten náš marast.
Pak už můžeš mávat stejně jako kartou. NFC je v zádech telefonu, takže přiložit tato k terminálu je ideální.
no nevím jestli zrovna mávnout, ale spíš podržet před terminálem
Nevím co je aktivovat, ale musíš ho odemknout. A logicky mít zapnuté NFC.
Moirain za všechno se platí.. 
Zeptám se jako asi dost neinformovaně.
Když mám f Google Pay uloženou kartu a na telefonu mám NFC, tak stačí mobil při placení aktivovat a mávnout kolem terminálu? Z různých návodů jsem víc nevykoumala.
 
El_Diablo petaklic je parchant co mi rozbil vzkazn  Chucka Norrise!
Tahač s návěsem
To celý je tahač + autopřepravník. Případně "návěsová jízdní souprava".
Dotaz
Jak se cesky jmenuje tady ten kamion, co vozi auta? Jako to cely, ne jen ten prives (to jsem nasla, ze je autoprepravnik).

 
Snoopy Brahous brahouna, houna saki 
No imho platí totéž, člověk dostane do ruky nějaký papír a s určitou pravděpodobností se možná zamysli a řekne si Já bych vlastně možná neměl zbytečně lézt mezi lidi, to mě vlastně nenapadlo dokud mi někdo nedal něco podepsat. Ale jistě už vyplynulo z receneho, že nejsem odborník na právo, a vidím že vás tu s temihle komentáři asi nějak seru, tak jdu pryč.
J_H_ I'm so long lets smoke tea 
Tak to napíše do vyhodnocení vyslání svému řídícímu důstojníkovi a ten to skartuje.
J_H_ I'm so long lets smoke tea 
Tak takhle, milé děti, dochází k bagatelizaci práva.
george_killer  
A co kdyz bude jeho pobyt ci styk s infikovanou osobou utajovanou informaci dle zakona 412/2005?
Snoopy Brahous brahouna, houna saki 
Hm, právní bubu. Uvažoval jsi někdy, jaké to je být dnes třeba orl doktorem nebo zubařem, a jaké to bylo v březnu dubnu? Legálně nebylo možné sehnat ani blbé roušky, vláda zakázala prodávat, nebyla pravidla, nic. Libovolný papír s nějakým cancem, který ti poradila kolegyně, ti mohl pomoct aspoň trochu přimět ty lidi zamyslet se nad tím, jestli ti fakt mají lízt do ordinace.
Leknin wannabe drsňačka, démonská duše 
§ 152Šíření nakažlivé lidské nemoci

(1) Kdo úmyslně způsobí nebo zvýší nebezpečí zavlečení nebo rozšíření nakažlivé nemoci u lidí, bude potrestán odnětím svobody na šest měsíců až tři léta, zákazem činnosti nebo propadnutím věci.
(2) Odnětím svobody na dvě léta až osm let bude pachatel potrestán,

a) spáchá-li čin uvedený v odstavci 1 jako člen organizované skupiny,

b) spáchá-li takový čin za stavu ohrožení státu nebo za válečného stavu, za živelní pohromy nebo jiné události vážně ohrožující život nebo zdraví lidí, veřejný pořádek nebo majetek,

c) poruší-li takovým činem důležitou povinnost vyplývající z jeho zaměstnání, povolání, postavení nebo funkce nebo uloženou mu podle zákona, nebo

d) způsobí-li takovým činem těžkou újmu na zdraví.

(3) Odnětím svobody na tři léta až deset let bude pachatel potrestán, způsobí-li činem uvedeným v odstavci 1 těžkou újmu na zdraví nejméně dvou osob nebo smrt.

(4) Odnětím svobody na pět až dvanáct let bude pachatel potrestán, způsobí-li činem uvedeným v odstavci 1 smrt nejméně dvou osob.

(5) Příprava je trestná.
"Jsem si vědom, že lhát se nemá" asi nemá takovou váhu.
pan_kreas Ani krásné vlasy   nejsou k jídlu.
Mně tak nějak obecně strašně štve tohleto vytváření právního bubu. Jak si může být běžný člověk vědom "právních důsledků"? Ono je hodně zajímavé se ptát poskytovatelů, jaké ty důsledky tedy jsou, že si vědom nejsem a žádám poučení.
Snoopy Brahous brahouna, houna saki 
Účelem je aspoň v nějaké míře odradit infekční lidi od courání po místech, kde nemají co dělat. "Říkáte, že jste nikde nebyl a nepřišel do styku s žádným nakaženým, tak mi to akorát tady podepište." "Jé, vidíte, teď jsem si zrovna vzpomněl, my se včera vrátili z Itálie a on tam jeden tak divně pokašlával." Pattern letošní březen u zubařů a jiných doktorů.