Reklama
Nepřihlášený uživatel | Zaregistrovat se
 

1. přikázání:

Pro tazatele: pokud někdo máte dotaz, tak ho tak označte tím, že slovo "Dotaz" vložíte do titulku. Výrazně zvyšujete svou šanci, že váš dotaz nebude přehlédnut a někdo na něj odpoví

Pro odpovídající: jelikož se zde často rozvine na dané téma delší debata, je vhodné používat novou funkci okouna, která umožňuje zobrazit celé vlákno (thread) debaty, ovšem na to je nutné odpovídat pomocí funkce "odpovědět" vedle každého příspěvku. To, že je nějaká odpověď částí určitého vlákna, poznáme podle Re na začátku, tento odkaz nám také zobrazí příspěvek, na který bylo odpovídáno (u delších debat to nemusí nutně být původní dotaz). Celé vlákno debaty možno zobrazit klepnutím na Thread, zde možno názorně vyzkoušet. Používáním této funkce zvýšíte šanci, že si vaší odpovědi při pozdějším pročítání diskuse někdo všimne. Ovšem ani využití této funkce by vám nemělo zabránit uvést rovněž nick toho, komu odpovídáte

Specializovane kluby: s problematikou digitální (ale asi i klasické) fotografie vám pomohou v klubu Digitální fotografie, s obecnými dotazy na spotřební zboží (je lepší pračka XY nebo AB) to můžete zkusit v klubu Spotřebitel a pokud vás zajímá například co je to žudro či pantograf, zkuste klub Encyklopedie. Pokud mate dotazy tykajici se zdravi, leku, operaci, patologie a podobne, jiste se vic dozvite v klubu Medicina. Jak udělat pěkné zápatí ve Wordu? Jak na vzorečky v Excelu? Navštivte klub Kancelářský software. Obskurní dotazy uvítají diskutující v klubu Už jste si někdy všimli... respektive "Umí kočka couvat?" a další důležité otázky. Pokud tyto kluby nenavštěvujete, prosím, zkuste před položením svého dotazu použít funkci vyhledávání, zda se již někdo neptal na totéž.


A ještě jedna věc - pokud máte dotaz, týkající se počítačů, uveďte prosím platformu. Pokud čiročirou náhodou používate cokoliv jiného než Mac, ušetříte se (a nás) spousty hraběcích rad.

FAQ
Q: Jakým kouzelným postupem se dá do textu přímý odkaz, například jako tento
A: Pomocí HTML tagu. <a href="adresa, na kterou odkazuješ v těchto uvozovkách">to, na co se bude klikat</a>

Q:Založil jsem nový klub a nevidím ho na titulní stránce, proč?
A: Musíš napsat správci kategorie, kde je klub zařazen, aby ho schválil.


Leknin wannabe drsňačka, démonská duše 
Nefunguje mi stránka imgflip.com, vždycky se mi objeví hláška "Smyčka při přesměrování Při spojení s i.imgflip.com nastala chyba. Tento problém může být způsoben zakázáním nebo odmítnutím cookies." Cookies mám přitom normálně nastavený na přijmout. Přes Tor vidím obrázky z imgflipu normálně.
 
tehnhle?

Bloodrat Inkwizytora z planet tańczących mongołów 
Sim ještě reup někam pro ty, co to nemají v catche.

tenhle?
igi mors ontologica  -
Neumíte někdo najít kreslený vtip obsahující písemku z češtiny a věty jako: na vodě se udělal výr..?
 
Jsou tam dvě spirály s odbočkami pro napájení motorku. Jedna odbočka dává vyšší napětí.
Tipnu si, že sériové/paralelní zapojení motoru a topných spirál. (Rozdělávat to nebudu...)
s.s.enterprise  
DOTAZ - jak funguje motor ve fénu
Jakou součástkou/principem je ve fénu (vysoušeči vlasů) zajištěna funkce dvou rychlostí otáček?
 
Zrovna na toho Barryho jsem už narazil, ale za web díky, prolezu to celé.
Ano, už vím. Odmašťováni jsem řešil v klubu kytar. V reálu mě to teprve čeká.
jj, kost je parádní materiál - akorát, hlavně pokud má být ve styku např. se dřevem, musí být perfektně odmaštěná, jinak ta mastnota začne vzlínat do dřeva a to pak pomalu degraduje
ertegun staromládenecký divnočlověk/lidový mudrc 
Já proti samozřejmě nebyl. Na ně to bylo celé nějaké složité.
violetelephant グッバイ、ミスターティーポット 
tak si jim mel rict, at ti to dotahnou az k zasuvce.

me kdyz v byte tahali pripojku pro UPC, tak sem si to nechal dotahnout az do pokoje, sice mi to na zed pristrelil skobama (mel na to extra pistoli), ale modem je u zasuvky, kabel je u zasuvky ... pohoda.
Až tolik se nedivím, je to velmi zajímavý materiál. Zkusmo jsem si vyrobil další knihařskou kostku do sady. Jen ten smrad při opracovávání, jak u zubaře.
Divím se, že se výroby klihu ještě nechytli hipsteři.
arnost Snad zas nechci tak  moks
Terminus technikus

https://www.epravo.cz/vyhledavani-aspi/?Id=1147&Section=1&IdPara=1&ParaC=2

Ustanovení tohoto nařízení týkají se kostí všeho druhu, vařených nebo nevařených, t. j. kuchyňských, řeznických a uzenářských kostí, pohodnických kostí, zemních kostí, ovčích a kozích noh, hnojních (smetišťových) kostí, pomejových kostí, trubkovitých kostí, kostěných odpadků soustružnických, duší z rohů, plných a prázdných kopyt a paznehtů, rohových odpadků, kostí tuku zbavených.

(kupodivu kosti se soustruzi do dneska)
ertegun staromládenecký divnočlověk/lidový mudrc 
Tak.
Co by mohl znamenat pojem "soustružnické odpadky" v kontextu výroby klihu z kostí a jiných zbytků?
https://www.bejvavalo.cz/clanek/tajemstvi-vyroby-dokonaleho-klihu-uzivaneho-kdysi-napriklad-k-lepeni-knih