Reklama
Nepřihlášený uživatel | Zaregistrovat se
 

1. přikázání:

Pro tazatele: pokud někdo máte dotaz, tak ho tak označte tím, že slovo "Dotaz" vložíte do titulku. Výrazně zvyšujete svou šanci, že váš dotaz nebude přehlédnut a někdo na něj odpoví

Pro odpovídající: jelikož se zde často rozvine na dané téma delší debata, je vhodné používat novou funkci okouna, která umožňuje zobrazit celé vlákno (thread) debaty, ovšem na to je nutné odpovídat pomocí funkce "odpovědět" vedle každého příspěvku. To, že je nějaká odpověď částí určitého vlákna, poznáme podle Re na začátku, tento odkaz nám také zobrazí příspěvek, na který bylo odpovídáno (u delších debat to nemusí nutně být původní dotaz). Celé vlákno debaty možno zobrazit klepnutím na Thread, zde možno názorně vyzkoušet. Používáním této funkce zvýšíte šanci, že si vaší odpovědi při pozdějším pročítání diskuse někdo všimne. Ovšem ani využití této funkce by vám nemělo zabránit uvést rovněž nick toho, komu odpovídáte

Specializovane kluby: s problematikou digitální (ale asi i klasické) fotografie vám pomohou v klubu Digitální fotografie, s obecnými dotazy na spotřební zboží (je lepší pračka XY nebo AB) to můžete zkusit v klubu Spotřebitel a pokud vás zajímá například co je to žudro či pantograf, zkuste klub Encyklopedie. Pokud mate dotazy tykajici se zdravi, leku, operaci, patologie a podobne, jiste se vic dozvite v klubu Medicina. Jak udělat pěkné zápatí ve Wordu? Jak na vzorečky v Excelu? Navštivte klub Kancelářský software. Obskurní dotazy uvítají diskutující v klubu Už jste si někdy všimli... respektive "Umí kočka couvat?" a další důležité otázky. Pokud tyto kluby nenavštěvujete, prosím, zkuste před položením svého dotazu použít funkci vyhledávání, zda se již někdo neptal na totéž.


A ještě jedna věc - pokud máte dotaz, týkající se počítačů, uveďte prosím platformu. Pokud čiročirou náhodou používate cokoliv jiného než Mac, ušetříte se (a nás) spousty hraběcích rad.

FAQ
Q: Jakým kouzelným postupem se dá do textu přímý odkaz, například jako tento
A: Pomocí HTML tagu. <a href="adresa, na kterou odkazuješ v těchto uvozovkách">to, na co se bude klikat</a>

Q:Založil jsem nový klub a nevidím ho na titulní stránce, proč?
A: Musíš napsat správci kategorie, kde je klub zařazen, aby ho schválil.


Tak televize v HD si přes set top box vezme 6 až 10 mbps.
ertegun staromládenecký divnočlověk/lidový mudrc 
Stahovat už asi nebudu nikdo tolik jako před dvaceti lety. Ale kdoví, jestli nebudu někdy odkázaný na zírání na tv. Ta představa je ovšem tak děsivá, že si ji nechci připustit. Nejpravděpodobnější se mi zdá, že by někdo mohl v daném bytě chtít provozovat nějakou "chytrou domácnost".
Víc nepotřebuješ. DSL je připojení přes telefonní vedení vyznačující se špatným poměrem mezi rychlostí na downloadu a uploadu.
ertegun staromládenecký divnočlověk/lidový mudrc 
Nevím, co ta písmenka znamenají, pro ilustraci, google mi ukázal nějaké stránky s měřením rychlosti, prý 57,02Mbps dolů, 28,68 nahoru.
já bych do toho šel, kdo ví, jak to bude vypadat za tři pět let.
Teoreticky vám jednoho dne přestane tahle rychlost stačit a budete rád. Na druhou stranu obtěžovat se s něčím co využiju za několik let a to jen pokud tu ještě budu bydlet by se mi nechtělo.
Pokud máš zatím DSL, tak bez váhání přejdi, už kvůli rychlosti uploadu.
ertegun staromládenecký divnočlověk/lidový mudrc 
Nemyslím si.
J_H_ I'm so long lets smoke tea 
Mohl bys psát třikrát rychleji a třikrát více na okouna.
ertegun staromládenecký divnočlověk/lidový mudrc 
Prosím vás, jeden posyktovatel internetu chce tahat optiku a zrychlit mi připojení prý trojnásobně. Nemá to nic stát, ale já vlastně nevím, co bych s tím rychlejším připojením dělal. Budu litovat, když jim řeknu, ať se na to vykašlou?
 
Istral aj ju vylucel z prepravy 
Viděl bych to spíž na něco za půlku, 4k ultra nepotřebuju.
Když ne, přijde na řadu nějaký Full HD LCD projektor za půlku. Na LCD jsem si během těch let vytvořil návyk, z DLP obrazu mě osobně bolí oči, o rainbow efektu nemluvě. Akorát je třeba počítat, že ve dne je třeba mít dobře zatemněno.
Řeším podobnou situaci, 12 let starý 720p projektor už pomalu dosluhuje. Když se bude dařit, mám v plánu koupit toto: https://www.alza.cz/epson-eh-tw7000-d5726592.htm
Istral aj ju vylucel z prepravy 
Letos už asi definitivně koupím projektor na domácí kino. Má někdo nějaký tip, ev je tu na to vhodný klub pls?
 
to je samozrejme extrem, normalni provoz asi zvladaji za provozu, ale na nastaveni siti nebo instalaci novejch kompu uz potrebujou odbornika...
violetelephant グッバイ、ミスターティーポット 
pokud mas jen open bez SSA, tak maximalne muzes otravovat na jejich komunitni podpore.
Dotaz
Prosimvas, ja tomu rozumim jak koza petrzeli: kdyz mam Microsofti licenci SQL open, znamena to, ze neni moznost supportu ze strany Microsoftu? Jako ze na ne otevru ticket v nejakem tom jejich supportovacim programu.
 
ověření
co to jéééé??
 
ověření
co to jéééé??
 
czekotay 5013 
jj, to byl vtip.
jako dítě jsem zapaloval metrakovy pytel ledku a nešlo mi to.