Reklama
Nepřihlášený uživatel | Zaregistrovat se
 

1. přikázání:

Pro tazatele: pokud někdo máte dotaz, tak ho tak označte tím, že slovo "Dotaz" vložíte do titulku. Výrazně zvyšujete svou šanci, že váš dotaz nebude přehlédnut a někdo na něj odpoví

Pro odpovídající: jelikož se zde často rozvine na dané téma delší debata, je vhodné používat novou funkci okouna, která umožňuje zobrazit celé vlákno (thread) debaty, ovšem na to je nutné odpovídat pomocí funkce "odpovědět" vedle každého příspěvku. To, že je nějaká odpověď částí určitého vlákna, poznáme podle Re na začátku, tento odkaz nám také zobrazí příspěvek, na který bylo odpovídáno (u delších debat to nemusí nutně být původní dotaz). Celé vlákno debaty možno zobrazit klepnutím na Thread, zde možno názorně vyzkoušet. Používáním této funkce zvýšíte šanci, že si vaší odpovědi při pozdějším pročítání diskuse někdo všimne. Ovšem ani využití této funkce by vám nemělo zabránit uvést rovněž nick toho, komu odpovídáte

Specializovane kluby: s problematikou digitální (ale asi i klasické) fotografie vám pomohou v klubu Digitální fotografie, s obecnými dotazy na spotřební zboží (je lepší pračka XY nebo AB) to můžete zkusit v klubu Spotřebitel a pokud vás zajímá například co je to žudro či pantograf, zkuste klub Encyklopedie. Pokud mate dotazy tykajici se zdravi, leku, operaci, patologie a podobne, jiste se vic dozvite v klubu Medicina. Jak udělat pěkné zápatí ve Wordu? Jak na vzorečky v Excelu? Navštivte klub Kancelářský software. Obskurní dotazy uvítají diskutující v klubu Už jste si někdy všimli... respektive "Umí kočka couvat?" a další důležité otázky. Pokud tyto kluby nenavštěvujete, prosím, zkuste před položením svého dotazu použít funkci vyhledávání, zda se již někdo neptal na totéž.


A ještě jedna věc - pokud máte dotaz, týkající se počítačů, uveďte prosím platformu. Pokud čiročirou náhodou používate cokoliv jiného než Mac, ušetříte se (a nás) spousty hraběcích rad.

FAQ
Q: Jakým kouzelným postupem se dá do textu přímý odkaz, například jako tento
A: Pomocí HTML tagu. <a href="adresa, na kterou odkazuješ v těchto uvozovkách">to, na co se bude klikat</a>

Q:Založil jsem nový klub a nevidím ho na titulní stránce, proč?
A: Musíš napsat správci kategorie, kde je klub zařazen, aby ho schválil.


Chukcha má dva zuby zlatý a nic mu neni svatý 
Okolo náměstí, ne moc draze:

U Karla IV. – přes poledne hotovky z bufetu, slušné jídlo za stovku, případně čerstvé chlebíčky
U tří sedláků – hospodská klasika, obsluha svižná
Vietnamská restaurace Na Dvorku. Donedávna to bývala klasická čtyřka, z níž zůstal nehostinný interiér a pivní štamgasti. V létě se sedí venku a to se ještě dá přežít. Kuchyně IMHO výtečná, ceny okolo stodvacetikoruny.
Greenhouse - jakože zdravá kuchyně, fskutečnosti bufet s nevelkým výběrem, občas se ale zadaří něco dobrého.
Anebo Hladový vokno...janouch ...nezpívám, vystupuju! 
Dotaz
Poradíte mi, prosím, restauraci v Českých Budějovicích, okolo náměstí, kde se dá dobře a ne moc draze najíst? Děkuji :)
 
Micana If you don't have a wristband, my man... 
Aha, dík! Já našla jenom ty Čakovice. Karlák by šel!
wiriel Beneficium beneficio provocatur  
Měli teď nedávno v Lidlu.
Polulina_Permanenta  
První je v Nuslích, blízko Synkáče, druhej u Karláku a třetí v Čakovicích.
Polulina_Permanenta  
Ty, co jsem dávala maj i kamenný obchody v Praze.
Micana If you don't have a wristband, my man... 
Dík, to je vono, ale potřebuju kamenný obchod (jednak rychle a jednak se mi nechce platit za blbinu za 40 Kč dvakrát tolik na poštovným).
Polulina_Permanenta  
Nebo tady http://www.creative.icpraha.cz/328-raznice.html
 
Polulina_Permanenta  
Myslím, že i tady, ale na stránkách jsem to nenašla https://www.marketart.cz/.
Polulina_Permanenta  
https://www.vytvarne-potreby.eu/kleste--nuzky--vysekove-strojky/
Micana If you don't have a wristband, my man... 
Dotaz
Nemáte někdo tip na kamenné papírnictví nebo tvořilkovský obchod v Praze, kde by prodávali ozdobné děrovačky? (taková ta věc, co do papíru vyrazí otvor ve tvaru srdíčka, hvězdičky, dinousaura, whatever). Vypekl mě Flying Tiger a jejich vysokoobrátkovost - minulý týden měli, tenhle týden nemají. Zatím mi jistá naděje kyne ve Sparky's, ale radši bych měla víc možností, potřebuju rychle.
 
...plesniví
Tigo Nesmím mít traktor,   musím být doktor.
Parada, vsem dik, budem tedy dlabat v radnem terminu.
 
skull Buchtingova sůl je nejlepší!  Každá jiná je mnohem větší šmejd!
vydlabana sesycha, zmekne, zkrabati a zkrouti se...
zatim nedlabat, je to skoro tak netrvanlivy jak vydlabanej meloun. Delat az ten den pred Halloweenem, abyste se z toho par dni mohli tesit.
malej Béé 
Nevydlabana vydrzi nekolik mesicu, vydlabana par dni.
Dýně dobře uskladněná, ve sklepě, nepotlučená, v nějakém lůžku z papíru či slámy, vydrží dlouhé měsíce, třeba i celou zimu. Takže pokud to chápu dobře a máte koupenou dýni v přírodním stavu, měla by do konce měsíce v chladu a stínu (komora by měla stačit) vydržet úplně bez problémů. Nesmí být potlučená nebo načatá plísní z obchodu. POkud ji vydlabete teď, za týden ji můžete vyhodit.
Tigo Nesmím mít traktor,   musím být doktor.
dotaz
Jak dlouho vydrzi takova ta vydlabana Halloweenska dyne? Nikdy jsme ji nemeli, letos jsme ji koupili poprve - vydrzi do konce mesice nebo je lepsi ji vydlabat ted? Mame ji v komore, je tam celkem chladno, ale lednice to neni. Nevim, jakou maji dyne trvanlivost.