Reklama
Nepřihlášený uživatel | Zaregistrovat se
 

1. přikázání:

Pro tazatele: pokud někdo máte dotaz, tak ho tak označte tím, že slovo "Dotaz" vložíte do titulku. Výrazně zvyšujete svou šanci, že váš dotaz nebude přehlédnut a někdo na něj odpoví

Pro odpovídající: jelikož se zde často rozvine na dané téma delší debata, je vhodné používat novou funkci okouna, která umožňuje zobrazit celé vlákno (thread) debaty, ovšem na to je nutné odpovídat pomocí funkce "odpovědět" vedle každého příspěvku. To, že je nějaká odpověď částí určitého vlákna, poznáme podle Re na začátku, tento odkaz nám také zobrazí příspěvek, na který bylo odpovídáno (u delších debat to nemusí nutně být původní dotaz). Celé vlákno debaty možno zobrazit klepnutím na Thread, zde možno názorně vyzkoušet. Používáním této funkce zvýšíte šanci, že si vaší odpovědi při pozdějším pročítání diskuse někdo všimne. Ovšem ani využití této funkce by vám nemělo zabránit uvést rovněž nick toho, komu odpovídáte

Specializovane kluby: s problematikou digitální (ale asi i klasické) fotografie vám pomohou v klubu Digitální fotografie, s obecnými dotazy na spotřební zboží (je lepší pračka XY nebo AB) to můžete zkusit v klubu Spotřebitel a pokud vás zajímá například co je to žudro či pantograf, zkuste klub Encyklopedie. Pokud mate dotazy tykajici se zdravi, leku, operaci, patologie a podobne, jiste se vic dozvite v klubu Medicina. Jak udělat pěkné zápatí ve Wordu? Jak na vzorečky v Excelu? Navštivte klub Kancelářský software. Obskurní dotazy uvítají diskutující v klubu Už jste si někdy všimli... respektive "Umí kočka couvat?" a další důležité otázky. Pokud tyto kluby nenavštěvujete, prosím, zkuste před položením svého dotazu použít funkci vyhledávání, zda se již někdo neptal na totéž.


A ještě jedna věc - pokud máte dotaz, týkající se počítačů, uveďte prosím platformu. Pokud čiročirou náhodou používate cokoliv jiného než Mac, ušetříte se (a nás) spousty hraběcích rad.

FAQ
Q: Jakým kouzelným postupem se dá do textu přímý odkaz, například jako tento
A: Pomocí HTML tagu. <a href="adresa, na kterou odkazuješ v těchto uvozovkách">to, na co se bude klikat</a>

Q:Založil jsem nový klub a nevidím ho na titulní stránce, proč?
A: Musíš napsat správci kategorie, kde je klub zařazen, aby ho schválil.


Abych nezapomněl, první krok je samozřejmě zpětný překlad, tedy ve Windows třeba zadám "nslookup 8.8.8.8" a dostanu "google-public-dns-a.google.com" - tedy vidím, že IP adresa patří Googlu.
jde hlavne o to aby slo o statickou IP skutecne nekomu patrici, nemusi byt zdaleka pravidlem - pokud je za nejakym natem a verejka je sdilena XYZ dalsimi... Jesti je to neco trestnepravniho, tak policie zjisti providera (to je co zvladnes nejspis i sam) a bude po nem oficialni cestou chtit kdo v danou dobu tu konkretni IP pouzival. Povinnosti providera je ty udaje archivovat minimalne XY..? (nevim jak je to aktualne, byly nejake zmeny v zakonech? Pamatuju s ze platilo pul roku) a policii je poskytnout - konkretni "real-life" adresy a jmena k dane IP a datumu / casu. Bez ofic. zadosti PCR nebo znamosti u konkretniho providera budes mit nejspis smulu. A pokud skudce neni uplny debil, tak sel stejne pres nejakou free wifi, anonymizery atd.
cestujicivnoci  
Jako mírně poučený laik bych odhadoval, že by ses měl poměrně snadno dopátrat nějakého providera, který tu IP koupil a přeprodal dál, ať už jako pevnou, nebo dynamickou. V tom prvním případě je schopen samozřejmě identifikovat, ke komu to vede, v tom druhém se to může měnit v čase. Jen se bojím, že se můžeš dopátrat i takových dat jako "upcbroadband.cz". A tím skončit.
Záleží na tom, co za IP adresu to je.

Začal bych na https://apps.db.ripe.net/db-web-ui/#/query - tam se pozná, kterému providerovi a případně které firmě IP adresa patří.

Ve většině případů se IP adresy přidělují dynamicky, tedy stejnou IP adresu může mít jeden uživatel teď a jiný třeba za 10 minut, spolupráce s providerem je tudíž nezbytná.

A třeba v případě mobilních operátorů se kvůli NATu může za jednou IP adresou třeba 100 klientů.

Úplně pevné IP adresy jsou ve veřejných sítích spíše výjimkou, nicméně tuším třeba IP adresy xDSL se moc nemění a u UPC až asi po jednodenním odpojení modemu. Pak lze zkusit tu IP adresu googlit, jestli se neobjeví třeba u nějakého diskusního příspěvku na serveru, který IP adresy zobrazuje.
the_majkl  
Obecně těžko říct. Pokud má někdo z domu pro sebe veřejnou IP adresu registrovanou na sebe, je to minuta. Pokud jede přes mobilní spojení, tak IP adresu, pod kterou je vidět, můžou mít stovky lidí a něco víc ví jen jeho operátor, který by možná dal nějaká data PČR, ale tobě je nedá určitě.
Dotaz
s jak velkou přesností je možné najít majitele české IP bez pomoci a s o kolik větší přesností to jde s pomocí nějakých kamarádů na příslušných úřadech?
jinak řečeno: pokud někdo opravdu potřebuje někoho najít podle IP, má cenu to hnát vejš nebo stejný výsledek vypadne člověku s dobrým google- a darkweb-fu?

(klidně vzkazník, dík)
 
czekotay Bůh není a my jsme jeho  proroci.
...a vysála kozy do sucha!
vysmatej_kuauik  
filmová hláška
Nevíte, ve kterým filmu se mihla hláška "Já jsem mu vyjebala mozek z hlavy!"? Já myslím, že Flashdance, ale nejsem si jistej a nemůžu to tam najít.
Kdyžtak mě nasměrujte na klubik, kde by to mohli vědět. Děkuju.
 
lillyofthevalley   chci tam!
!
!!!
czekotay Bůh není a my jsme jeho  proroci.
!
Většinou faktura chodí se zbožím v krabici. Asi není (legislativní) problém, aby Ti ji poslali mailem, nebo nechali stáhnout na webu když zaplatíš kartou on-line a zboží ještě nemáš. Je možné, že některé věci prostě neumějí technicky. Oni nemají nějaký hot-line, kde by Ti poradili? Z pohledu účetnictví (zákon o DPH) se až na výjimky počítá spíše s vystavením faktury v okamžiku zdanitelného plnění s tím, že dodavatel to může udělat i později - má 15 kalendářních dní na to aby fakturu vystavil (od DUZP - data uskutečnění zdanitelného plnění).
sheck Buďme realisté, požadujme nemožné! 
Vedlejší věta je větný člen, který se zmohl na sloveso.
(Je tu klub čeština. Já v druzích vět plavu, nepomůžu.)
Děkuji, předám.:)
Ještě sháním někoho, kdo dceři vysvětlí druhy vedlejších vět, nemám potřebu se to vůbec učit.
 
Hetero toho pešek toho pešek toho pešek toho pe 
3 vteřiny a já se seru s uvozovkama...
Hetero toho pešek toho pešek toho pešek toho pe 
nejsem zrovna češtinář, ale řekl bych, že kořen je "vyk" protože může být například s předponou "ná".
2) imho ne, zvyk, návyk a uvyknout budou mít týž kořen.
cajti Porozumění psanému textu -   víc po vás nechci ...
Ad 1) vzor mladými
Opravovali jsme s dcerou cvičný test z češtiny a nedokázala jsem jí odpovědět na dvě otázky. Jsou to takové triviální věci.
1)Slovo zbylými - proč je po L tvrdé Y
2)Ke slovům se mají přiřazovat tvrzení. Podle klíče má platit že zvykat - Slovo má jednu předponu a jeden kořen - Není kořen slova "zvyk"? Je to dobře?