Reklama
Nepřihlášený uživatel | Zaregistrovat se
 

1. přikázání:

Pro tazatele: pokud někdo máte dotaz, tak ho tak označte tím, že slovo "Dotaz" vložíte do titulku. Výrazně zvyšujete svou šanci, že váš dotaz nebude přehlédnut a někdo na něj odpoví

Pro odpovídající: jelikož se zde často rozvine na dané téma delší debata, je vhodné používat novou funkci okouna, která umožňuje zobrazit celé vlákno (thread) debaty, ovšem na to je nutné odpovídat pomocí funkce "odpovědět" vedle každého příspěvku. To, že je nějaká odpověď částí určitého vlákna, poznáme podle Re na začátku, tento odkaz nám také zobrazí příspěvek, na který bylo odpovídáno (u delších debat to nemusí nutně být původní dotaz). Celé vlákno debaty možno zobrazit klepnutím na Thread, zde možno názorně vyzkoušet. Používáním této funkce zvýšíte šanci, že si vaší odpovědi při pozdějším pročítání diskuse někdo všimne. Ovšem ani využití této funkce by vám nemělo zabránit uvést rovněž nick toho, komu odpovídáte

Specializovane kluby: s problematikou digitální (ale asi i klasické) fotografie vám pomohou v klubu Digitální fotografie, s obecnými dotazy na spotřební zboží (je lepší pračka XY nebo AB) to můžete zkusit v klubu Spotřebitel a pokud vás zajímá například co je to žudro či pantograf, zkuste klub Encyklopedie. Pokud mate dotazy tykajici se zdravi, leku, operaci, patologie a podobne, jiste se vic dozvite v klubu Medicina. Jak udělat pěkné zápatí ve Wordu? Jak na vzorečky v Excelu? Navštivte klub Kancelářský software. Obskurní dotazy uvítají diskutující v klubu Už jste si někdy všimli... respektive "Umí kočka couvat?" a další důležité otázky. Pokud tyto kluby nenavštěvujete, prosím, zkuste před položením svého dotazu použít funkci vyhledávání, zda se již někdo neptal na totéž.


A ještě jedna věc - pokud máte dotaz, týkající se počítačů, uveďte prosím platformu. Pokud čiročirou náhodou používate cokoliv jiného než Mac, ušetříte se (a nás) spousty hraběcích rad.

FAQ
Q: Jakým kouzelným postupem se dá do textu přímý odkaz, například jako tento
A: Pomocí HTML tagu. <a href="adresa, na kterou odkazuješ v těchto uvozovkách">to, na co se bude klikat</a>

Q:Založil jsem nový klub a nevidím ho na titulní stránce, proč?
A: Musíš napsat správci kategorie, kde je klub zařazen, aby ho schválil.


hi Neměňte si názory s hlupákem, zhloupnete 
Z dohody o provedení práce je daň sražena a odvedena zaměstnavatelem takže už se nedaní.
violetelephant グッバイ、ミスターティーポット 
pokud pouziva danovou evidenci (drive jednoduche ucetnictvi), pak se vydaje i prijmy promitaji do zdanovaci obdobi kdy doslo k pohybu financi (tj. k prijmu ci vydaji).

pokud pouziva podvojne ucetnictvi, pak se vydaje i prijmy promitaji do zdanovaciho obdobi dle data na vystavenem dokladu.

predpokladam, ze jako fyzicka osoba asi podvojne ucetnictvi provozovat nebudes, takze pro tebe je to kdy jsi penize vydal (pro vydaje), kdy jsi je dostal.


ja naprosto bezne v lednu vystavuji doklady do prosince, pokud si to tak moji zakaznici preji, nicmene jelikoz penize prijdou az v lednu/unoru, danim to az v priznani za aktualni rok.

je to trosku narocnejsi na agendu, ale pokud pouzivas nejaky program, tak ten vetsinou umi prenos neuhrazenych dokladu no noveho ucetniho roku, takze te to moc trapit nemusi.
cajti Nebojte se  zeptat
Pro účel daně se příjem považuje za příjem v době připsání na účet.
Wolfii White bracelet  in ward #7F ⚢
a z příkazové řádky
pixycz Bódéťti to Kájostálo, žral si  málo Bájo Bágo!
iMovie
a z příkazové řádky
dotaz
Asi jednoduchý dotaz, ale nějak jsem se v tom teď zamotal. Fyzická osoba, podepíše smlouvu o provedení práce v prosinci 2019, peníze dostane v únoru 2020. Daní tyto peníze v přiznání k daní za rok 2019 (tedy v přiznání, které podává v roce 2020) nebo až o rok později?
 
tak nahrat vsechny tri, otevrit prvni, a "soubor - připojit". Jen by meli byt v stejnem rozliseni a se stejnym kodekem.
Leknin wannabe drsňačka, démonská duše 
Jsou to tři soubory.
george_killer  
ffmpeg umi vsechno naprosto snadno a rychle (bez prekodovani)
 
jde to i to, ale pokud je vse v ramci jednoho souboru, fakt nejjednodussi oznacit + smazat postupne vse to co tam nechcete.
El_Diablo Nikdo není dokonalý, až na  Chucka Norrise!
Zkusím se poptat...
czekotay Ajo, úterý. 
Jo takhle, vystříhat z jednoho videa nějaké scény - to jsem v tom nedělal, nevím, zda to umí.
czekotay Ajo, úterý. 
Protože neuznávají stát Izrael, ne?
Leknin wannabe drsňačka, démonská duše 
Ten někdo chtěl video z jednoho souboru a audio z druhýho, to neni to samý.
czekotay Ajo, úterý. 
Už se tady před měsícem kdosi ptal, mrkněte trochu dozadu, co jsem mu poradil. Sestříhal a slepil jsem v tom video dokonce i já, a to mám na IT skilly obě ruce olšové.
Leknin wannabe drsňačka, démonská duše 
Aha, já jsem chtěla vystříhat určitý scény a ty pak slepit k sobě, odtranit ty který nechci bude asi jednodušší, dík.
youdontknowme falešná  přezdívka
czekotay: 27.ledna 2020 16:55
Díky, ale proč by nemohly složit vojenskou přísahu?

El_Diablo: Díky za odkazy. Když jsem trochu hledal, narazil jsem na trochu novější, že ortodoxní muži asi stále nemusí, ale můžou se hlásit dobrovolně.
https://www.idnes.cz/zpravy/zahranicni/izrael-armada-povinna-sluzba-vojna-ultra-ortodoxni-zid-zide-nabozenstvi-judaismus-parlamentni-volby.A190919_131752_zahranicni_dtt

Zajímalo by mě ale, jaké postavení mají ženy z těch ortodoxních rodin. Modlení a studium tóry je záležitostí mužů, ženy se, IMHO, "jen" starají o domácnost, takže v tomto ohledu se na ně pravděpodobně vztahovat vyjímka nebude. Prý se vdávají dříve, ale pokud se do té doby nevdají, jdou ženy z těch ortodoxních rodin, na rozdíl od jejich mužů (krom těch dobrovolníků), normálně na vojnu?
 
Wolfii White bracelet  in ward #7F ⚢
Blender je primárně 3D modelovací software. Video v něm udělat jde, ale není to původní záměr, takže to není zrovna uživatelsky přívětivé. Lightworks je trochu na pováženou, v tom by to jít mělo - obvykle tam člověku uniká, jak nějaký kus videa střihnout, na což bývá nějaká klávesová zkratka, pak už se to jen šoupe po timeline a vyexportuje.

Můžete zkusit ten nabízený Avidemux, jestli vám nesedne líp, nic tím nezkazíte.