Reklama
Nepřihlášený uživatel | Zaregistrovat se
 

1. přikázání:

Pro tazatele: pokud někdo máte dotaz, tak ho tak označte tím, že slovo "Dotaz" vložíte do titulku. Výrazně zvyšujete svou šanci, že váš dotaz nebude přehlédnut a někdo na něj odpoví

Pro odpovídající: jelikož se zde často rozvine na dané téma delší debata, je vhodné používat novou funkci okouna, která umožňuje zobrazit celé vlákno (thread) debaty, ovšem na to je nutné odpovídat pomocí funkce "odpovědět" vedle každého příspěvku. To, že je nějaká odpověď částí určitého vlákna, poznáme podle Re na začátku, tento odkaz nám také zobrazí příspěvek, na který bylo odpovídáno (u delších debat to nemusí nutně být původní dotaz). Celé vlákno debaty možno zobrazit klepnutím na Thread, zde možno názorně vyzkoušet. Používáním této funkce zvýšíte šanci, že si vaší odpovědi při pozdějším pročítání diskuse někdo všimne. Ovšem ani využití této funkce by vám nemělo zabránit uvést rovněž nick toho, komu odpovídáte

Specializovane kluby: s problematikou digitální (ale asi i klasické) fotografie vám pomohou v klubu Digitální fotografie, s obecnými dotazy na spotřební zboží (je lepší pračka XY nebo AB) to můžete zkusit v klubu Spotřebitel a pokud vás zajímá například co je to žudro či pantograf, zkuste klub Encyklopedie. Pokud mate dotazy tykajici se zdravi, leku, operaci, patologie a podobne, jiste se vic dozvite v klubu Medicina. Jak udělat pěkné zápatí ve Wordu? Jak na vzorečky v Excelu? Navštivte klub Kancelářský software. Obskurní dotazy uvítají diskutující v klubu Už jste si někdy všimli... respektive "Umí kočka couvat?" a další důležité otázky. Pokud tyto kluby nenavštěvujete, prosím, zkuste před položením svého dotazu použít funkci vyhledávání, zda se již někdo neptal na totéž.


A ještě jedna věc - pokud máte dotaz, týkající se počítačů, uveďte prosím platformu. Pokud čiročirou náhodou používate cokoliv jiného než Mac, ušetříte se (a nás) spousty hraběcích rad.

FAQ
Q: Jakým kouzelným postupem se dá do textu přímý odkaz, například jako tento
A: Pomocí HTML tagu. <a href="adresa, na kterou odkazuješ v těchto uvozovkách">to, na co se bude klikat</a>

Q:Založil jsem nový klub a nevidím ho na titulní stránce, proč?
A: Musíš napsat správci kategorie, kde je klub zařazen, aby ho schválil.


Chukcha má dva zuby zlatý a nic mu neni svatý 
ok, to doma zkusím.
To je teda síla :(
Agave co nejde silou, jde jeste vetsi 
Dej to sem.
operator304 The real thing don't do the   trick
Budiz vam k utese, ze byste takovou transakci pravdepodobne v pohode vyreklamoval.
Takže: pořídíme si bezpečnostní prvek, ale pak je práce s ověřováním, tak se na to vysereme.
Nicméně lidi s tím otravovat budeme, aby měli pocit bezpečí.
 
operator304 The real thing don't do the   trick
Jinak CVV - pokud je karta 3D secure zabezpečená, cvv kod se na některých branách neověřuje. Ověření/neověření je v kompetenci provozovatele autorizačního centra (v případě KB to bývalo Global Payments, stejně jako u většiny ostatních bank). tl;dr; CVV v případě 3Dsec ZPRAVIDLA neověřuje a někdy ani v ne3Dsec.
to není jenom Komerčka. Stalo se mi po výměně karty několikrát, že jsem ten kód zadala blbě v e-shopech a přesto platba prošla. Jednou mi dokonce vraceli 2x strženou platbu, protože jsem opravila kód a dokončila objednávku. Od tý doby nemám iluze.
operator304 The real thing don't do the   trick
komerčka JSOU debilove, wtz
to je dost dobře možné, pak se omlouvám VISA a debilové jsou komerčka
Istral bebebewibewibebewiwibewibe 
Je tu pls nějaký aktivní klub k lyžařskému vybavení?
 
Ze svých zkušeností bych řekl, že celou autorizaci dělá vydávající banka.
Zašel jsem do KB, že chci vědět jak je to možné.
Slečna někam zavolala a snažili se mne odpálkovat informací, že u těch transakcí mají informaci, že ověření proběhlo OK
A že tam mají jednu z dnešního rána, kde došlo k chybě, takže je vše OK.

To že mi to dneska ráno odmítli je pravda, tak jsem si toho celýho všimnul.
Nicméně, ve čtvrtek jsem takto nakoupil 2* bez problémů a banka má informaci, že OK.
Dopoledne v bance, jsem provedl pokusný nákup lístku s chybným CVC a opět bez problémů.
Slečně v bance jsem řekl, že mně nezajímá jestli mají informaci OK/KO, že mne zajímá jestli mají někde informaci o tom co jsem zadal a jak je to možný.
A co mám teda udělat aby to někdo řešil, že mi vadí, že na tu kontrolu kašlou. Volala tedy někam jinam a prý se mi do konce týdne ozvou.
Tak jsem zvědav.

Podle mne je to celé prosté:
IMHO to ověření dělá vydavatel karty(VISA) a ta zjistila, že množství žádostí o ověření je větší, než kolik by toho stihli, celé to povýšit tak aby stíhali by bylo moc drahé, tak se na to vysereme a budeme dělat jen namátkovou kontrolu. Případně namátková kontrola do nějaké částky, jinak automaticky OK. Vzhledem k objemu transakcí vyjde levněji řešit průsery.

Je i možné, že to tak funguje oficialně, něco jako při platbě kartou na terminálu NFC. Ale to bych čekal, že z někoho z těch 3 KB lidí, kteří to se mnou řešili vypadne.
violetelephant グッバイ、ミスターティーポット 
aha, tak to by nemel no. jako me se tohle stalo taky, ale po par rucnich opravach si to chrome nejak prepsal a pamatuje si spravny.
multak12345  
jsou fajn, ale nektere trosku dlouhe, to by mohl u nekoho z jineho nez kulturniho prostredi byt problem. mam jich par za sebou, o ty veci se zajimam (byt ne jako uplne primarne), a po par hodinach pro me je nekdy uz tezke udrzet pozornost. mne se furt libi nejvic to, co rikala janina
Wednesday Všichni jednou umřete... 
Není přednáška, jako před áška, ale.
Je to webová stránka na ni textbox, když do něj kliknu zobrazí se našeptávač s chybným CVC, klínku na něj a dám odeslat. Pochybuju, že to někde na pozadí může změnit a poslat spravnej.
violetelephant グッバイ、ミスターティーポット 
jses si jistej, ze si to nezapamatovalo ten opravenej? protoze kdyz jsi ho zadal spatne, tak ti platba nemohla projit a musel jsi ho opravit, takze je mozne, ze si to aplikace zapamatovala az pote, co to proslo spravne, nebo proste jen preulozila.
A jinak jak radi predrecnik, POKUD MA DOTYCNY ZAJEM, zacit jako by byl turista a na Prahu mel tri dny.
 
V Praze se delaji vlastivedne vychazky, s ruznymi tematy, to by mohlo byt fajn.
 
Už cca 4 měsíce používám několikrát týdně aplikaci PID lítačka k nákupu jízdenky. Platbu VISA kartou od KB směřují přes platební bránu ČSOB. Někde to má uloženou kartu a chce vždy jen CVC, který mi ale taky pamatuje a nabídne mi ho k doplnění. Takže stačí pár kliku, a jsem na potvrzovací stránce KB a je hotovo. Jenže když jsem to CVC kdysi zadával, tak jsem se uklep a jednu cifru zadávám celou tu dobu blbě. Přesto transakce proběhne a já mám lístek a PID prachy. Co to kurva je? K čemu je tam ten údaj, když ho ignorujou? A kdo je ten debil, co to ignoruje? ČSOB, VISA, KB?