Reklama
Nepřihlášený uživatel | Zaregistrovat se
 

1. přikázání:

Pro tazatele: pokud někdo máte dotaz, tak ho tak označte tím, že slovo "Dotaz" vložíte do titulku. Výrazně zvyšujete svou šanci, že váš dotaz nebude přehlédnut a někdo na něj odpoví

Pro odpovídající: jelikož se zde často rozvine na dané téma delší debata, je vhodné používat novou funkci okouna, která umožňuje zobrazit celé vlákno (thread) debaty, ovšem na to je nutné odpovídat pomocí funkce "odpovědět" vedle každého příspěvku. To, že je nějaká odpověď částí určitého vlákna, poznáme podle Re na začátku, tento odkaz nám také zobrazí příspěvek, na který bylo odpovídáno (u delších debat to nemusí nutně být původní dotaz). Celé vlákno debaty možno zobrazit klepnutím na Thread, zde možno názorně vyzkoušet. Používáním této funkce zvýšíte šanci, že si vaší odpovědi při pozdějším pročítání diskuse někdo všimne. Ovšem ani využití této funkce by vám nemělo zabránit uvést rovněž nick toho, komu odpovídáte

Specializovane kluby: s problematikou digitální (ale asi i klasické) fotografie vám pomohou v klubu Digitální fotografie, s obecnými dotazy na spotřební zboží (je lepší pračka XY nebo AB) to můžete zkusit v klubu Spotřebitel a pokud vás zajímá například co je to žudro či pantograf, zkuste klub Encyklopedie. Pokud mate dotazy tykajici se zdravi, leku, operaci, patologie a podobne, jiste se vic dozvite v klubu Medicina. Jak udělat pěkné zápatí ve Wordu? Jak na vzorečky v Excelu? Navštivte klub Kancelářský software. Obskurní dotazy uvítají diskutující v klubu Už jste si někdy všimli... respektive "Umí kočka couvat?" a další důležité otázky. Pokud tyto kluby nenavštěvujete, prosím, zkuste před položením svého dotazu použít funkci vyhledávání, zda se již někdo neptal na totéž.


A ještě jedna věc - pokud máte dotaz, týkající se počítačů, uveďte prosím platformu. Pokud čiročirou náhodou používate cokoliv jiného než Mac, ušetříte se (a nás) spousty hraběcích rad.

FAQ
Q: Jakým kouzelným postupem se dá do textu přímý odkaz, například jako tento
A: Pomocí HTML tagu. <a href="adresa, na kterou odkazuješ v těchto uvozovkách">to, na co se bude klikat</a>

Q:Založil jsem nový klub a nevidím ho na titulní stránce, proč?
A: Musíš napsat správci kategorie, kde je klub zařazen, aby ho schválil.


vitmrazek Chiby dělaj lydi nervósní  
nene, to jenom chemtrails spadly na 5G vysílač, což vyvolalo indukci na vašem mikročipu, který vám dali buď při očkování anebo během vyšetření na Covid.
lucipher ¯\_(ツ)_/¯ 
Sonický třesk, nacvičují taktické jaderné bombardování Karviné kdyby se snad koronavirus vymkl z okovů chytré karantény.
Kdyz slysim venku hrimani, ale na mape https://www.lightningmaps.org/ nic nevidet, znamena to ze jde o strely vzduch-vzduch = nedetekovane?
 
J_H_ I'm so long lets smoke tea 
Zkus to jitsi.
J_H_ I'm so long lets smoke tea 
lucipher ¯\_(ツ)_/¯ 
Facebook
cestujicivnoci  
Dokážou sebrat ještě něco jiného, než obraz, zvuk a lokaci?
Reakce na | Vlákno  
multak12345  
(nevim zd ai desktop verzi, mobilni jede velmi ok
multak12345  
jinak na uplkne basic video hovor muzes pouzit i whatsapp
J_H_ I'm so long lets smoke tea 
Zoom má rád tvá data a obchoduje s nimi. Ale jestli máš facebook, tak ti to ani nemusí vadit.
Wednesday Studená jako mlha nad Královcem 
Naše čínštinářka zpočátku používala Adobe Connect. Pochybuju, že za to platila, protože škola začala oficiálně používat něco jinýho.
Je to i jako appka na telefony, tablety i MacBook. Na domácí videokonference je to možná overkill, protože to má i interaktivní tabuli, ale na práci příjemný. Přestali jsme to používat, protože se slot musel registrovat pokaždý znovu a zhruba po měsíci, kdy začalo vyučovat už hodně škol, byl problém s místem.
Pak jsme začali používat CISCO Webex. Podobný prostředí, interaktivita a slot jsme registrovali jen jednou a držel nám.
Obě platformy se dají používat i přes webový prohlížeč a mají radši Chrome než Safari.
Na ostatní předměty jsme používali Jit.si, přes Chrome, furt na stejném linku. To bylo víc videokonferenční, bez interaktivity. Dá se v tom nastavit kvalita videa, aby to nezatěžovalo datový tok. A vidíš, jak jsou na tom s kvalitou ostatní, takže jsme odhadli, kdy nám z obrazu vypadne vyučující, protoźe mu zrudla ikonka.
Jen pro doplnění zkušeností. Skype for business jsme cca před třemi lety používali denně, ve skupině kolem dvaceti lidí, bez sebemenších problémů. S klasickým Skype je nekompatibilní. S Google Meet pro neziskovky jsme si během karantény také vystačili.
violetelephant グッバイ、ミスターティーポット 
team jsou od dubna free, ma to samozrejme nejaky omezeni, ale pro 20 lidi by to melo stacit.

https://www.microsoft.com/en-us/microsoft-365/microsoft-teams/free
Hlavne na https://meet.jit.si/ neni potreba jakakoliv registrace

zakuste si to: https://meet.jit.si/okoun
Trofozoit E agora? Enterram-se os mortos   e cuidam-se os vivos
(jo jinak taky pozor, že některé ty apky mají nějak omezený datový tok nebo co, takže ve dvou lidech to není nic moc, ale čím víc jich je, tím je to nepoužitelnější, tuším to byl problém u některých zrovna těch Google věcí, ale upřímně, Google neumí udělat ani obyčejný chat, ty jejich Hangouts jsou asi nejhorší messenger mezi mainstreamem..)
 
Trofozoit E agora? Enterram-se os mortos   e cuidam-se os vivos
Teams funguje jakž takž. Jak je to s licencí ale nevím, my máme "firemní". Ale teda než najdete nastavení.. A na úvod to mělo takové svérázné snahy načítat jen polovinu interface, ale pak už dobrý.
Skype for business naopak vůbec nefunguje (hlavně ne s tím obyčejným SKypem dohromady), zapálit.
Zoom je příjemná intuitivní věc, ale zdarma je to nějak omezené, na počet lidí a tuším 45 minut? Ten využívám pasivně ale host má předpokládám placenou verzi.

Google videochaty jako Duo nebo takové jsme zkoušeli na domácí použití a pořád tam něco nefungovalo, nakonec na to používáme WhatsApp, který je ale pouze na mobil navíc vázaný na číslo.

Zoom bych asi viděla nejlíp.
cestujicivnoci  
Jednak 8. dubna 2020, jednak "pro domácí použití". Ale ok, netvrdím, že lepší možnost neexistuje.
Yeti Kapela "Hovada" vydala svůj nový singl   "Aby ses neposrala"
Ten dotyčný musí mít google účet předpokládám.