Reklama
Nepřihlášený uživatel | Zaregistrovat se
 

1. přikázání:

Pro tazatele: pokud někdo máte dotaz, tak ho tak označte tím, že slovo "Dotaz" vložíte do titulku. Výrazně zvyšujete svou šanci, že váš dotaz nebude přehlédnut a někdo na něj odpoví

Pro odpovídající: jelikož se zde často rozvine na dané téma delší debata, je vhodné používat novou funkci okouna, která umožňuje zobrazit celé vlákno (thread) debaty, ovšem na to je nutné odpovídat pomocí funkce "odpovědět" vedle každého příspěvku. To, že je nějaká odpověď částí určitého vlákna, poznáme podle Re na začátku, tento odkaz nám také zobrazí příspěvek, na který bylo odpovídáno (u delších debat to nemusí nutně být původní dotaz). Celé vlákno debaty možno zobrazit klepnutím na Thread, zde možno názorně vyzkoušet. Používáním této funkce zvýšíte šanci, že si vaší odpovědi při pozdějším pročítání diskuse někdo všimne. Ovšem ani využití této funkce by vám nemělo zabránit uvést rovněž nick toho, komu odpovídáte

Specializovane kluby: s problematikou digitální (ale asi i klasické) fotografie vám pomohou v klubu Digitální fotografie, s obecnými dotazy na spotřební zboží (je lepší pračka XY nebo AB) to můžete zkusit v klubu Spotřebitel a pokud vás zajímá například co je to žudro či pantograf, zkuste klub Encyklopedie. Pokud mate dotazy tykajici se zdravi, leku, operaci, patologie a podobne, jiste se vic dozvite v klubu Medicina. Jak udělat pěkné zápatí ve Wordu? Jak na vzorečky v Excelu? Navštivte klub Kancelářský software. Obskurní dotazy uvítají diskutující v klubu Už jste si někdy všimli... respektive "Umí kočka couvat?" a další důležité otázky. Pokud tyto kluby nenavštěvujete, prosím, zkuste před položením svého dotazu použít funkci vyhledávání, zda se již někdo neptal na totéž.


A ještě jedna věc - pokud máte dotaz, týkající se počítačů, uveďte prosím platformu. Pokud čiročirou náhodou používate cokoliv jiného než Mac, ušetříte se (a nás) spousty hraběcích rad.

FAQ
Q: Jakým kouzelným postupem se dá do textu přímý odkaz, například jako tento
A: Pomocí HTML tagu. <a href="adresa, na kterou odkazuješ v těchto uvozovkách">to, na co se bude klikat</a>

Q:Založil jsem nový klub a nevidím ho na titulní stránce, proč?
A: Musíš napsat správci kategorie, kde je klub zařazen, aby ho schválil.


Byl jsem to ve škole zkusit a je to tím jednom notebookem . Protože to normálně fungovalo, zkusil jsem pc na kabelu a notebook na školní wifi spolu na google meet.
Dotaz tedy zamykám, je to asi něco s tím firewallem v tom notebooku.
Btw využití dat na tethering mám dnes 50 MB. Nevím, jestli je možné, aby to bylo 45 min videohovoru.
violetelephant グッバイ、ミスターティーポット 
kdyz tvuj mobil tetheruje, tak netetheruje wifi, ale mobilni data. to bys musel mit nejakej ubercool root, kterej by ti umoznil prehazet bridge uvnitr telefonu (mozna tak na cyanogenu by to slo).

takze ano, na skolni site mate firewall co to blokuje, kdyz jedes pres mobilni data, nic to neblokuje.
operator304 i feel such rapture  and the comfort is so strong
firewall, jak to tam pise ta chyba.
Dotaz - Google Meet
Všechno máme nastaveno, videokonference fungují.
Ale ne ve škole.

Hází to chybu - https://i.imgur.com/dZCgWsi.jpg

Tak jsem zkusil i přímo kabel - nejde (internet jde)
Až když jsem se připojil přes můj mobil, přes hotspot, tak to bez problémů šlo.
Vtipné je, že můj mobil byl připojen na školní síť (nevzalo mi to žádná data, nahoře jsem měl 2 ikony wifi).

tedy:

internetový kabel ---> notebook ---> google meet nejde

školní wifi ---> notebook ---> google meet nejde

školní wifi ---> MŮJ MOBIL ---> notebook ---> google meet JDE


Napadá někoho něco? Google moc nepomohl, asi to bude někde v nastavení sítě, nějaký ten TCPHP 58444xgg protokol 345,8 :/

Děkuji.
 
Trofozoit E agora? Enterram-se os mortos   e cuidam-se os vivos
Dotaz
Nemá někdo nějaké krátké bodové zdroje (ideálně v češtině) ke crew resource management pro použití mimo letectví?
Tady je to na wiki třeba shrnuté docela pěkně, ale jsou tam samý letadla, a kdybych to chtěla překládat tak tam vymýšlet jiné příklady.
https://en.wikipedia.org/wiki/Crew_resource_management#Skills_of_CRM

Dík.
 
Saggy I am the beast I  worship
violetelephant グッバイ、ミスターティーポット 
ano, protoze se to multiplexuje, ono BT nema nic jako permanentni pripojeni, to lita proste v packetech, i audio chodi bufferovany, kdyz prehravas hudbu, takze pokud mas 2 vstupy naparovane na jedna sluchatka (to jde), tak se navzajem budou prekrikovat, pokud se zrovna netrefi do busy momentu.

zkus si na ten telefon zavolat, zacne ti zvonit do sluchatek a hudbu vubec neuslysis, dokonce se ti muze stat, ze pocitac ukaze, ze se sluchatka odpojila.
cestujicivnoci  
A zvonění zvoní.
cestujicivnoci  
No, tak já tady mám stav, kdy mám sluchátka záměrně připojená k PC a zároveň nezáměrně k telefonu. Trochu mě překvapilo, když mi do hrající hudby pípla smska. Teď jsem otestoval, že při pouštění hudby se oba zdroje navzájem potlačují, resp. poslední bere. Ale jak říkám, z PC hudba a do ní sms a myslím že i notifikace z FB pípají.
 
to mi připomíná, jak jsem uživatelovi musel kdysi vysvětlovat, že prostě nemůže mít dokument zároveň otevřený v DanielSoft Editoru a ve Wordu a že ten systém se s tím prostě nepopasuje a vzájemně se to nutně potluče, není tam žádná magie, která by to nějak synchronizovala a "sloučila"
 
violetelephant グッバイ、ミスターティーポット 
ne, bud hraje jedno nebo druhe, ale nikdy oboji.
janouch ...nezpívám, vystupuju! 
(čímž se odpojí od předchozího...aspoň taková je moje zkušenost)
Asi ne. Na každém zařízení si je musíš přihlásit zvlášť.
janouch ...nezpívám, vystupuju! 
Nemyslím.
cestujicivnoci  
Je běžné, že bluetoothová sluchátka umí být připojena zároveň k počítači i k telefonu?
 
A už sis do ní grknul?
:)
nejrozumnejsi je nenosit rousku, obtizne se mi v ni kasle
Nedávno tady někde padla zmínka, že mlžení brejlí je vyvoláno netěsnící rouškou ... zkusit nějaký přiléhavější model nebo respirátor?
pixycz Bódéťti to Kájostálo, žral si  málo Bájo Bágo!
Obecně jakkoli dobře vyčistit, čistý sklo se nerosí, pára kondenzuje na mikročástečkách prachu a jinýho bordelu. A pak samozřejmě teplota, čím teplejší brejle, tím míň mlžíš. Ale jinak hlavně čistění a odmašťování. Pokud nemáš nějaký sajrajt na brýle, tak ano, mýdlo a teplá voda fungujou dobře.