Reklama
Nepřihlášený uživatel | Zaregistrovat se
 

1. přikázání:

Pro tazatele: pokud někdo máte dotaz, tak ho tak označte tím, že slovo "Dotaz" vložíte do titulku. Výrazně zvyšujete svou šanci, že váš dotaz nebude přehlédnut a někdo na něj odpoví

Pro odpovídající: jelikož se zde často rozvine na dané téma delší debata, je vhodné používat novou funkci okouna, která umožňuje zobrazit celé vlákno (thread) debaty, ovšem na to je nutné odpovídat pomocí funkce "odpovědět" vedle každého příspěvku. To, že je nějaká odpověď částí určitého vlákna, poznáme podle Re na začátku, tento odkaz nám také zobrazí příspěvek, na který bylo odpovídáno (u delších debat to nemusí nutně být původní dotaz). Celé vlákno debaty možno zobrazit klepnutím na Thread, zde možno názorně vyzkoušet. Používáním této funkce zvýšíte šanci, že si vaší odpovědi při pozdějším pročítání diskuse někdo všimne. Ovšem ani využití této funkce by vám nemělo zabránit uvést rovněž nick toho, komu odpovídáte

Specializovane kluby: s problematikou digitální (ale asi i klasické) fotografie vám pomohou v klubu Digitální fotografie, s obecnými dotazy na spotřební zboží (je lepší pračka XY nebo AB) to můžete zkusit v klubu Spotřebitel a pokud vás zajímá například co je to žudro či pantograf, zkuste klub Encyklopedie. Pokud mate dotazy tykajici se zdravi, leku, operaci, patologie a podobne, jiste se vic dozvite v klubu Medicina. Jak udělat pěkné zápatí ve Wordu? Jak na vzorečky v Excelu? Navštivte klub Kancelářský software. Obskurní dotazy uvítají diskutující v klubu Už jste si někdy všimli... respektive "Umí kočka couvat?" a další důležité otázky. Pokud tyto kluby nenavštěvujete, prosím, zkuste před položením svého dotazu použít funkci vyhledávání, zda se již někdo neptal na totéž.


A ještě jedna věc - pokud máte dotaz, týkající se počítačů, uveďte prosím platformu. Pokud čiročirou náhodou používate cokoliv jiného než Mac, ušetříte se (a nás) spousty hraběcích rad.

FAQ
Q: Jakým kouzelným postupem se dá do textu přímý odkaz, například jako tento
A: Pomocí HTML tagu. <a href="adresa, na kterou odkazuješ v těchto uvozovkách">to, na co se bude klikat</a>

Q:Založil jsem nový klub a nevidím ho na titulní stránce, proč?
A: Musíš napsat správci kategorie, kde je klub zařazen, aby ho schválil.


Moirain za všechno se platí.. 
to je na dlouho https://goo.gl/s96h91 dost pomáhá ta kráčecí patka
Moirain za všechno se platí.. 
janome nebo brother kolem 8-9t je dost ok
za 15t jsem měla vybraný tenhle https://www.sicistroje-shop.cz/janome-dm7200-pridavny-stolek (ony mezi tím zlevnily) a o trochu jiný tenhle https://www.sicistroje-shop.cz/janome-dc7100 a pak se mi podařila skvělá koupě bazarové 6600, na které se asi ani nešilo
janouch ...nezpívám, vystupuju! 
Můžu poslat kontakt, ale je to starší, krapet nevrlejší inžynýr.
A počítej, že budeš li chtít vyhotovit dobrozdání aj i s razítkem, tak bude chtít na vlastní oči vidět půdorysnou situaci bytů nad/pod + udělat sondu (aka ďouru), aby viděl skladbu stropu. A celé to bude stát 5 a více tisíc.
(hraběcí: nosnou zeď vs. příčku poznáš taky; a pokud ji nevybourali všichni nad/pod tebou, tak se nic nestane)
Ano, to mě taky zajímá :)
Super, díky za názory.
Šít chci hlavně úplety (tričkoviny, mikinoviny), džínovinu, bavlnu. Nicméně se na mě obrátila kamarádka, jestli bych ji nešila tašky ke kterým by ona vyšívala křížkem ty přední části. Viděla jsem to a vypadá to zajímavě.

Nejraději bych se pohybovala tak nějak kolem 15k. Plus, mínus.

Za názor ohledně horního podávání díky tobě i Daniele. Bez kolenní páky se určitě obejdu, na šlapku jsem zvyklá, takže nevím, jestli vůbec má cenu o start/stop funkci uvažovat.
Na patchwork dojde možná nejdříve v důchodu.
Tipy na overlock vítám velmi.
Polulina_Permanenta  
Jakejch?
Ano, uplety siju na normálním stroji, zacistuju trojitym cikcakem. Vysivanim jsem myslela ty ruzne ozdobne stehy, pismenka a tak. Knoflikove dirky kosiloveho stylu umi ten muj pfaff pekne, nic hnusneho na nich neni. Na kabat, kdyz pouziju spravnou nit, jsou dostacujici, srovnatelne s konfekci. Hezci jsou samozrejme vypustkove, ale na detske veci dobri.
Moirain za všechno se platí.. 
úplet se na normálním šicím stroji šít dá, chce to znát pár triků, ale jde to v pohodě
Moirain za všechno se platí.. 
vyšívací stroj je zas úplně jiná kategorie, o které se podle mně nebavíme
czekotay lesní skřítek udeřil do křemene a vyskoč 
Bez overlocku úplet neobšiju, co? (jsem nad tím tak v noci uvažoval, jestli jo nebo ne - samozřejmě namísto spaní, což patří ovšem jinam.)
 
Moirain za všechno se platí.. 
overlock si přikup, jestli šiješ úplety
Moirain za všechno se platí.. 
a ty ty strojové dírky fakt používáš? jako můj stroj umí pěkný, ale stejně na kabát šiju v ruce nebo výpustkové, ty strojové tak na cíchy a věci, kde mi nevadí, že je to de facto strašně hnusný (i s tím, že jsou méně hnusné, než z jiných strojů)
Moirain za všechno se platí.. 
já tu spíš obvykle radím :), na rozumy co se týče strojů chodím jinam

1. stanov si rozpočet + co chceš šít, jiný stroj ti stačí na záclony, jiný na šití oděvů, jiné požadavky jsou na quilting a patchwork a tašky také potřebují trochu něco jiného
2. pokud chceš zabudované hodní podávání, tak to začíná myslím u Pfaff někde u 15t a ten údajně (někde zachyceno) má poněkud problematický servis, že tu snad nemá zastoupení, ale začal je prodávat největší dovozce, tak se to snad zlepšilo, je to nejlepší vynález po objevu elektřiny
3. start/stop začínají stroje kolem 10 tisíc
4. kolenní páka nejlevnější stroj, co to má je cca za 18t, pro normální domácí šití v podstatě nedůležité
5. odstřih je možná tak pro patchworkářky, nechává to dle cancour

všechno tohle má moje Janome 6600, která se nová prodává za 30 tisíc, miluju ji, ale kolenní páku jsem nepoužila nikdy, spíš proto, že se mi zatím nevejde ke stolu, start stop tlačítko, použila jsem párkrát, zatím jen tehdy, když jsem si hrála se stehy a zkoušela abecedu, co použivám docela dost je polohování jehly a horní podávání (ale to jde celkem schopně nahradit kráčecí patkou)
tigr_papirosowy Naše přání nejvroucnější  zplynovat městské liberály
Učitelé a školství
Kka
Volby
Compressor
Dotaz
Ve kterém klubiki se můžu tedy hádat s každým, kdo si myslí, že vyučovat na základních školách psát písmem, jehož použití je (nebo může být, pokud si to někdo rozmyslí) jakkoliv omezeno, není totální hnus a chucpe?
 
ahura_mazda Čisté mufše, čisté 
Málo platíš!
Děkuji moc :)
Prosím tě, šiješ na něm i úplety? Opravy a zkracování triček a tak? O to mi dost jde.
No jo porad, tedka tady piglujes, ale abys mi sehnal pana z CKAITu, to ne!
Tak na vysivani jsem se uplne vybodla. Prave znam z okoli dva pripady (ze dvou), kdy se vymazleny elektronicky touch screen sici stroj do pul roku pokazil kvuli zakladni desce (nebojakseto... proste ta elektronicka centrala). Ja mam Pfaff select 3.0, zatim sest let dost casteho siti (rozhodne kazdy tyden) bez problemu (a bez serizeni, ja vim ja vim).
Pořád si totiž říkám, jestli nekrouhnout klasický stroj a nepřikoupit raději overlock.
Přece jen... kolik člověk vyšije mašliček, autíček a jiných pičičovinek?