Reklama
Nepřihlášený uživatel | Zaregistrovat se
 

1. přikázání:

Pro tazatele: pokud někdo máte dotaz, tak ho tak označte tím, že slovo "Dotaz" vložíte do titulku. Výrazně zvyšujete svou šanci, že váš dotaz nebude přehlédnut a někdo na něj odpoví

Pro odpovídající: jelikož se zde často rozvine na dané téma delší debata, je vhodné používat novou funkci okouna, která umožňuje zobrazit celé vlákno (thread) debaty, ovšem na to je nutné odpovídat pomocí funkce "odpovědět" vedle každého příspěvku. To, že je nějaká odpověď částí určitého vlákna, poznáme podle Re na začátku, tento odkaz nám také zobrazí příspěvek, na který bylo odpovídáno (u delších debat to nemusí nutně být původní dotaz). Celé vlákno debaty možno zobrazit klepnutím na Thread, zde možno názorně vyzkoušet. Používáním této funkce zvýšíte šanci, že si vaší odpovědi při pozdějším pročítání diskuse někdo všimne. Ovšem ani využití této funkce by vám nemělo zabránit uvést rovněž nick toho, komu odpovídáte

Specializovane kluby: s problematikou digitální (ale asi i klasické) fotografie vám pomohou v klubu Digitální fotografie, s obecnými dotazy na spotřební zboží (je lepší pračka XY nebo AB) to můžete zkusit v klubu Spotřebitel a pokud vás zajímá například co je to žudro či pantograf, zkuste klub Encyklopedie. Pokud mate dotazy tykajici se zdravi, leku, operaci, patologie a podobne, jiste se vic dozvite v klubu Medicina. Jak udělat pěkné zápatí ve Wordu? Jak na vzorečky v Excelu? Navštivte klub Kancelářský software. Obskurní dotazy uvítají diskutující v klubu Už jste si někdy všimli... respektive "Umí kočka couvat?" a další důležité otázky. Pokud tyto kluby nenavštěvujete, prosím, zkuste před položením svého dotazu použít funkci vyhledávání, zda se již někdo neptal na totéž.


A ještě jedna věc - pokud máte dotaz, týkající se počítačů, uveďte prosím platformu. Pokud čiročirou náhodou používate cokoliv jiného než Mac, ušetříte se (a nás) spousty hraběcích rad.

FAQ
Q: Jakým kouzelným postupem se dá do textu přímý odkaz, například jako tento
A: Pomocí HTML tagu. <a href="adresa, na kterou odkazuješ v těchto uvozovkách">to, na co se bude klikat</a>

Q:Založil jsem nový klub a nevidím ho na titulní stránce, proč?
A: Musíš napsat správci kategorie, kde je klub zařazen, aby ho schválil.


s.s.enterprise  
Velikonoce, jakožto svátek vztahující se k novozákonnímu ukřižování Krista, jsou jednoznačně popotopní zvyk :) Píčovina nevim, ale nic zázračného v nich samozřejmě nevidím, dnes už folklór a připomenutí křesťanských tradic.
 
arnost snad nechci tak   moks
kultakutri molekularni ekologie!  
My velikonoce za mého dětství a dospívání trávívali u prarodičů, kde se sešla famílie, smečka děcek a tak. A nevím, jestil jak jsem stárla, mě to přestalo bavit, nebo jestli strejčci začali vést přiblbé řeči, ale jednoho krásného roku jsem si vylezla s knihou a tatrankou na ořech před domem a včil se snažte. I naznáno, že potřeba dodržovati dekórum a sejít se u stolu k obědu, já odmítla slézt, pokud mě někdo bude chtít mlátit, takže babička vrhla na gentlemany zlý pohled a bylo navždy vyřešeno.
Pak se babička s dědou přestěhovali do města, čímž toto zaniklo samospádem. Příjemné, doporučuji.
 
hlavne za faraonu byl devitidenni pracovni tyden (a jednodenni vikend) a taky to fungovalo
Dvacet3 Právě teď lžu. 
nebyl původní účel svátků pouze kalendářní? dneska má kalendář každej.
 
aspon ty krestanske teda...
všechny svátky jsou předpotopní píčovina, co měla zmizet z povrchu světa už před 2000 lety.
pixycz Bódéťti to Kájostálo, žral si  málo Bájo Bágo!
Vánoce ještě ustojím, a dopřál jsem je vždy aspoň dětem. Velikonoce ne, ty jsou o level horší.
No jo, když ty si totéž myslíš i o Vánocích. A vůbec - šup do posy.
beztak každého jenom otravují...
Já bych to shrnul kulantně: velikonoce jsou předpotopní píčovina, co měla zmizet z povrchu světa už před 2000 lety.
pixycz Bódéťti to Kájostálo, žral si  málo Bájo Bágo!
Já bych to shrnul kulantně: velikonoce jsou předpotopní píčovina, co měla zmizet z povrchu světa už před 200 lety.
nikdy mě nenapadlo, že to někdo pojímá jinak, než jako rituální vyšupání, ale máte pravdu, že za školních let tam ta snaha "aby to štípalo" byla a občas takhle o velikonocích jsou vidět ožralí týpci, kterým to nejspíš vydrželo...
 
Vyrůstala jsem na vesnici, kde se chodilo v pondělí koledovat a vždycky to bylo v klidu. Když mě to v pubertě přestalo bavit, prostě jsem nebyla doma.
Někdy na střední v partě kluci vymysleli, že velikonoce slavit budeme a my holky, že se zřezat nenecháme a připravily ledovou vodu do kýblů. Plechovejch. Ten nos nakonec zlomenej nebyl a spravilo to pár stehů. Ten otřes mozku myslím taky jenom simuloval
lucipher ¯\_(ツ)_/¯  
O.K. Zakopejte se a už nevylézejte.
 
lillyofthevalley Tak co, už je vám teplo?  žabičky
První odstavec +1

Ve mně ty zážitky z dětství a mládí zůstaly natolik, že jen úplné vypuštění velikonočního pondělí je OK. Ze zítřka mne chytá panika a hodlám se zakopat několik sáhů pod zem a vylezu až bude po všem. Seru vám na _vaše_ Velikonoce!

Wednesday Všichni jednou umřete... 
Jinak Velikonoce ve městě jsem nenáviděla, protože koledníci byli normálně úplně debilní - soutěžili, kdo holku víc seřeže a nebylo jim blbý plést si "pomlázku" z bužírek, aby byla těžší. A když se holka cukala, tak byla prohlášena za blbou krávu, která nerozumí legraci a dehonestována po celém maloměstě. Po pomlázce jsem mívala jelita. Jednou už jsem se fakt nasrala a nejagresivnějšímu idiotovi jsem dala po tlamě a trošku ho pošťouchla ze schodů. Pak jsem na Velikonoce začala odjíždět k dědovi na vesnici. Tam nehrozilo, že by mě jeho kámoši chtěli nahánět po dvorku.

V Praze mě pomlázkou nikdo neobtěžoval - hádám, že koledníci chodili jen po lidech, které znají.
Na vsi je to v pohodě. Ani v Liblici ani tady si nikdo nepotřebuje nic dokazovat (asi), chlapi maj pomlázku zvící předloktí a jdou se spíš družit a nejvíc chodí děcka, která to berou velmi decentně.
Wednesday Všichni jednou umřete... 
Migranti v divočině nechceme!
lillyofthevalley Tak co, už je vám teplo?  žabičky
Byla jsem z dětství zvyklá na pondělní šmigrust. Z duše jsem velikonoční pondělí nenáviděla. Proto ta radost, když jsme se přestěhovali sem, kde v pondělí nikdo neobtěžuje, děti chodí od čtvrtka do ranní sobotní děkovačky s řehtačkami.

Jaké zděšení minulý rok, kdy nově se nastěhovavší lufťáci z Prahy zblbli místní a krom hrkání šli i na pondělní pomlázky.

Tyhlety cizácké móresy se mi vůbec nelíbí.
arnost snad nechci tak   moks
Znamy cesky bowlingvista Ivo Pesak to resil podobne:

"V jedné ruce nosil futrál se saxofonem, přes rameno klarinet a v druhé ruce speciální úzkou keršlakovou kabelu příšerné hnědobéžové barvy, která byla uvnitř rozdělena na dva oddíly, původně snad pro dokumenty, kam se vešlo přesně dvakrát pět lahváčů. Jirka Stárek se Ivošem znal z již dřívějška, proto když na první zkoušce zcela zmožen stěhováním požádal o napití, byl překvapen strohou odpovědí: ¨Nedám, mám jich už jen šest! Měl jsem po cestě žízeň. Zajdi si nahoru, máš zdravý nohy.¨ Scénka, jak z Mládkových kabaretů. ¨Udržuju nátisk¨, zabrumlal si už jen pro sebe, když si vzápětí vedle židle postavil další rozpitou láhev."