Reklama
Nepřihlášený uživatel | Zaregistrovat se
 

1. přikázání:

Pro tazatele: pokud někdo máte dotaz, tak ho tak označte tím, že slovo "Dotaz" vložíte do titulku. Výrazně zvyšujete svou šanci, že váš dotaz nebude přehlédnut a někdo na něj odpoví

Pro odpovídající: jelikož se zde často rozvine na dané téma delší debata, je vhodné používat novou funkci okouna, která umožňuje zobrazit celé vlákno (thread) debaty, ovšem na to je nutné odpovídat pomocí funkce "odpovědět" vedle každého příspěvku. To, že je nějaká odpověď částí určitého vlákna, poznáme podle Re na začátku, tento odkaz nám také zobrazí příspěvek, na který bylo odpovídáno (u delších debat to nemusí nutně být původní dotaz). Celé vlákno debaty možno zobrazit klepnutím na Thread, zde možno názorně vyzkoušet. Používáním této funkce zvýšíte šanci, že si vaší odpovědi při pozdějším pročítání diskuse někdo všimne. Ovšem ani využití této funkce by vám nemělo zabránit uvést rovněž nick toho, komu odpovídáte

Specializovane kluby: s problematikou digitální (ale asi i klasické) fotografie vám pomohou v klubu Digitální fotografie, s obecnými dotazy na spotřební zboží (je lepší pračka XY nebo AB) to můžete zkusit v klubu Spotřebitel a pokud vás zajímá například co je to žudro či pantograf, zkuste klub Encyklopedie. Pokud mate dotazy tykajici se zdravi, leku, operaci, patologie a podobne, jiste se vic dozvite v klubu Medicina. Jak udělat pěkné zápatí ve Wordu? Jak na vzorečky v Excelu? Navštivte klub Kancelářský software. Obskurní dotazy uvítají diskutující v klubu Už jste si někdy všimli... respektive "Umí kočka couvat?" a další důležité otázky. Pokud tyto kluby nenavštěvujete, prosím, zkuste před položením svého dotazu použít funkci vyhledávání, zda se již někdo neptal na totéž.


A ještě jedna věc - pokud máte dotaz, týkající se počítačů, uveďte prosím platformu. Pokud čiročirou náhodou používate cokoliv jiného než Mac, ušetříte se (a nás) spousty hraběcích rad.

FAQ
Q: Jakým kouzelným postupem se dá do textu přímý odkaz, například jako tento
A: Pomocí HTML tagu. <a href="adresa, na kterou odkazuješ v těchto uvozovkách">to, na co se bude klikat</a>

Q:Založil jsem nový klub a nevidím ho na titulní stránce, proč?
A: Musíš napsat správci kategorie, kde je klub zařazen, aby ho schválil.


pixycz Bódéťti to Kájostálo, žral si  málo Bájo Bágo!
Všechny gumové a plastové věci, co mívaly děti do vany, dřív nebo později začaly uvnitř černat. Bez výjimky.
Micana If you don't have a wristband, my man... 
Děti měly do vany takové nějaké rybičky a žabičky měkké, stříkací, a když jsme jednou náhodou zjistili, co se uvnitř rybiček a žabiček odehrává, do Sava šly bez milosti. Ty... věci tam v nich bylo třeba zabít, okamžitě. (Savo se dá snad celkem úspěšně opláchnout, ne?)
Trofozoit E agora? Enterram-se os mortos   e cuidam-se os vivos
Nemyslím že plísním třicetistupňová voda příliš vadí, a bakteriím se to naopak dost líbí. Já bych se docela vsadila, že tam bude nějaký humáč, plísni se vesele daří na hadici od destilky. Mohlo by se zkusmo takovou běžnou kačenku rozříznout a vidělo by se.
Já bych to spíš prolila Savem, nebo namočila do Jaru (pracího prášku) whatever, ale nevím jestli za účelem vrátit to pak dítěti (s tím Savem třeba). A ani nevím jestli by mi přišlo vlastně nutné to úplně čistit. Při vyvařování bych se bála o ty očička.
 
violetelephant グッバイ、ミスターティーポット 
ha to me nenapadlo, je pravda, ze je agresivnejsi. mam to porad domanv tech krystalkach
Moirain za všechno se platí.. 
nechala bych projet myčkou (ha, už bych to taky měla udělat)
kyselina citronova IMHO lepsi
 
violetelephant グッバイ、ミスターティーポット 
nalozil bych to na pul dne do octovy vody, teda pokud se to bejde do lavoru, nebo do kyble
horky_kafe ledovy caj je zabrany :( 
dej to dítěti do vany na hraní
wiriel Beneficium beneficio provocatur  
Jak je to velké? Jestli se to vejde do kýble/lavoru, tak rozpustit kyselinu citronovou v horké vodě a namočit. Nebo můžeš použít třeba ocet...
Čím rozpustit/ vyčistit jednotku z pračky? Ď
 
skull Buchtingova sůl je nejlepší!  Každá jiná je mnohem větší šmejd!
Jeste byste mohla diteti do vanicky prisypavat chloramin - a mame to uz myslim vsechno...
operator304 The real thing don't do the   trick
Je plíseň i v lotyšských koupelnách?
 
a teda plíseň je houba (plus minus), ne bakterie.
 
Dvacet3 cokoliv co napíšu, je normální hovno 
Stačí koupat na sterilizační teplotu.
 
v koupelnách obecně je zvýšená vlhkost. Je tam i teplo. Kde je vlhkost a teplo, tak to mají plísně rády.

A fakt té vlhkosti plísně potřebují daleko méně, než si představujete. Stejně tak jsou mnohem odolnější, než si představujete.

Nebo běžte přesvědčit mou zničenou památeční kačenku z Anglie, která navíc sloužila jen jako dekorace, že rozhodně není plesnivá. Ale moc netuším, jak se vám to povede.
pořiďte si dostatečné množství kachniček a máčejte je v různé frekvenci do různě teplé vody. Výzkum pak publikujte.
violetelephant グッバイ、ミスターティーポット 
jsem si jisty ze kolem vany to pravidelne prolejvas tou teplou vodou kazdy den.
tak samozrejme ze se ti tam plisen udela, ona se ti udela i na dlazdickach v koupelne, protoze narozdil od vnitrku vany, se to nemaci a neoplachuje denne.

@veronikar no jasne, ja netvrdim, ze to ty bakterii pozabiji, jen ze to spouste z nich proste dobre nedela, protoze kdyby to tak bylo, mas ty veci zeleny porad. normalni prostredi neni sterilni, ale pri bezne hygiene rozhodne nedochazi ani k nejakemu zasadnimu mnozeni plisni ani nicemu podobnemu.
Lukas63 Sbírám figurky slonů. 
To by mne zajímalo, jaká je ta pravděpodobnost.
teoreticky je to sice pěkné, prakticky ale koupelnové hračky, do kterých se dostává voda zevnitř plesniví. Voda nad 30 stupňů bakterie fakt nezabíjí a především po vyndání z vody rychle vychladne ale daleko pomaleji vysychá. Pasterizace je nad 70°C a to fakt pak nemáš sterilní věc, ale furt tam něco zbude a to si počká a pak se rozmnoží.

Spory plísní jsou prostě ve vzduchu a když najdou vhodnou kiku, jako je vlhký vnitřek kačenky (ano, do Kuliček se přidám sama), tak se radostně usadí a zkusí se rozmnožit.

Nejsem si jistá co tam ty plísně sice žerou, ale je spíš pravděpodobné že v používaných koupelnových zvířátkách a lodičkách plíseň spíš bude, než nebude.
pixycz Bódéťti to Kájostálo, žral si  málo Bájo Bágo!
To je logické, to by se jinak dělaly plísně ve sprchách a kolem van. Oh, wait…