Reklama
Nepřihlášený uživatel | Zaregistrovat se
 

Téma:

Film a televizeKonkrétní filmy a seriályNové

Spravují:

DanQ,
otaznick,
tthomasReklamaČeské stránky o seriálu (seznam epizod - nyní doplněn o výsledky hlasování!)


konecne som to nasiel
tesne pred 40-kou si to dufam zase pozriem, bol som velky fanusik tohto serialu , akurat ze som si nevedel spomenut na nazov. Hladam to uz niekolko rokov - cas od casu skusim google , ale nikdy sa mi to nepodarilo najst.... az konecne teraz.... Takze ....ZDRAVIM FANUSIKOV :D
Czechtim Zdar 
dokoukáno
Tak dneska jsem to dorazil. Díval jsem se na stránky na průměrné hodnocení a docela bych i souhlasil. Snad jen ti Derdani mě až tak moc nezaujaly.
Tak si alespoň sesumíruj hodnocení. ;)
Czechtim Zdar 
Jo no radši nevysílat)) Jinak už půjdu na díl 40... jde to docela rychle, jak je čas :-D Ale komenty k tomu psát, to mi moc nejde :-D Hlavně jsem zjistil, že jsem si už na mnohé vůbec nepamatoval a po takovém 7. 8. dílu v jednom dni začínám ztrácet koncentraci :-D
Já si je umím představit na stanici vysílající pro děti nebo na anime stanici. U těch celoplošných to je vskutku utopie. :)
Tak Dobrodruzi v televizi zase tak velká utopie být nemusí, vysílají se i větší vykopávky, obzvlášť teda poslední dobou na některých stanicích. Ale nový dabing byl vhodný jen na jednu věc a to na nadávání, jak to pokur...., viz kačeři & spol... :-)
Czechtim Zdar 
Jediný, kdo kdy možná doufal v Dobrodruhy v televizi, byl vždycky Krikri si myslím :-D Hlavně bych velmi gratuloval a děkoval, až bude komplet přesloučen... :-D Já se teďka konečně dostal k Dobrodruhům po asi dvou třech, tak si to pouštím odpočátku... tak možná semtam nějaký postřeh napíšu :-)
Tak ono by bylo hlavně dost naivní se domnívat (i když bychom si to přáli), že by se to odvysílalo ve starém dabingu i kdyby existoval. V dnešní době, kdy se předabovávají i pár let staré dabingy (protože nejsou super hyper HD 3D), by ta francouzština na pozadí prostě neprošla.

A zatím si pořád můžeme gratulovat, že to máme asi jako jediný kompletní. Na Yahoo fóru se sice nějaký francouz chlubil, že to má komplet na VHS, ale zatím z něj nic nevypadlo... A všichni ten seriál chtějí a všichni nám závidí :-)

A protože je zase konec roku, tak si dovolím těm pár lidem, co sem ještě chodí a čtou to, popřát všechno nejlepší :-)
Jelikož sem už nepíše Krikri, tak si dovolím citovat jeho příspěvek z Warfora:

"Jestli stále ještě někdo naivně doufá, že by Dobrodruhy mohli v TV reprízovat, mám špatnou zprávu. Z důvěryhodného zdroje jsem se dozvěděl, že v archivu ČT už prvních 20 dílů chybí (jestli šlo o ztrátu nebo úmyslný výmaz netuším), každopádně ale ten zbytek bude v brzké době taky smazán."

Můžeme být tedy rádi, že se nám to povedlo dát dohromady v téměř kompletní podobě. Pokud se k nám ještě někdy Dobrodruzi dostanou oficiální cestou, tak už to bude pouze s titulkami nebo novým dabingem.
otaznick car čár' cár čar 
Jak už tthomas naznačil, tak poslední série obržela výborné hodnocení 8,3 bodů (s nášupem hodnocení přispěchal i věčně nespokojený Krikri). :)
Ještě jednou díky všem co se připojili (ať už aktivně či pasivně) a prošli s tímto klubem postupně celý seriál. Junoně a tthomasovi patří speciální dík, protože bez vás by to tu dávno ztratilo smysl. :)
Tak, ani nevíme jak, a jsme na konci :-) Ani jsem nějak nevěřil, že se toho dočkám...

No a co říct... možná zbytečně roztáhlé na 4 díly, ale je tam docela dost vedlejších příběhů, jako Ranova nová práce atd. A snad poprvé v seriálu se Topy dostane do situace, kdy to vypadá, že zradil on. Ranovo obrácení je už tak nějak pomalu normální, byť pokaždé je krásné pozorovat, jak neví co má vlastně udělat - zajistit rodinu nebo mít přátele. A závěr... na můj vkus se to seběhlo všechno až moc rychle, šmik a probuzení na lodi.

Hodnocení dám 7 bodů... sice jsem chtěl dát 8, ale to by tuhle sérii katapultovalo jako nejlepší z celého seriálu, a to podle mě bohužel není. Takhle bude jen mezi 3 nejlepšíma :-) No a postavu... on tam kromě Flory stejně nikdo moc zajimavý není..
otaznick car čár' cár čar 
Taky jsem moc rád, že si tvůrci s koncem dali záležet. Samotný děj je hodně smutný, ale o to víc si vážím silných momentů: osudné opravy Střelce a závěru na útesu. Cením si i provázání s prvními díly, když Topy vymýšlí název svého druhého dítěte.
A úplný závěr, který je možné různě interpretovat podle mě jen podtrhuje kvalitní uzavření 77-dílné ságy. :)
9/10

Dobrodruzi z vesmíru jsou pro mě unikátní tím, že nabízí jak zábavu a napětí, tak důležité myšlenky. To všechno je naservírované v milé animované podobě, která i po 25 letech obstojí proti konkurenci. I když jsem seriál poprvé hltal jako hodně malý děcko, tak si příběh Střelce a jeho posádky budu rád připomínat i dál.
Poslední série je má velmi silný příběh a je důstojnou tečkou za celým seriálem. Líbí se mi myšlenka že největší poklad člověka je silné a neochvějné přátelství, i když se může mezi přátele dostat roztržka, ale když opravdu o něco jde, přátelé se semknou a pomohou. Dávám této poslední sérii devět bodů z deseti. A konečně mohu dát úplně celému seriálu od začátku až do konce deset bodů z deseti. :-) PS: Všimla jsem si, že na obrázku, kdy si Topy konečně vzpomněl na své přátele byla i Karin.
otaznick car čár' cár čar 
XVIII.série (díly 74-77): O Přátelství
S koncem školního roku tu máme i konec seriálu. Jsem rád, že jsme se dostali až na konec, který je hodně emotivní a slova na něj nejspíš nebudou stačit.
Série s únosem Střelce získala 6,7 bodů.
Námětem rozhodně zajímavá série o třídních rozdílech na jedné planetě. U této série jdou asi téměř nejvíc vycítit rozdíly, které si při jejím sledování uvědomí děti a které pochopí jen dospělí.
Vzhledem k tématu jsem neočekával nějakou zábavu, byť v pvním díle trochu byla ("To je teda planeta, dám jí jednu hvězdičku", "To mi připomíná jeden výlet s mateřskou školkou"), takže za ní tentokrát nebudu nic strhávat. Spíše mi vadilo, že z relativně reálné situace únosu to spadlo na nereálnou planetu. Navíc celá scéna okolo planety 7 je vlastně jen vycpávka, kde se neodehraje nic důležitého (kromě tedy uvědomění si "podstaty života"). Bylo by mi milejší nechat celý příběh v reálné rovině. Ale asi chápu, že kvůli dětskému publiku tam nějaké to odhlehčení být muselo.

Hodnocení 7/10, postava Lorea, protože... se mi prostě líbí.. :-)
Mně se zápletka pitomého dětského machrování moc nelíbila, motiv sociálních rozdílů opravdu velmi těžce až depresivně podaný. Příběh se mi začal líbit až když ztroskotali na planetě sedm. Planeta mne okouzlila, nejvíc se mi líbila želva (želvy), já jsem holt víc na ty zvířátka. Za želvu a paradoxy planety sedm dávám sedm bodů z deseti.
otaznick car čár' cár čar 
Tahle série je vážnější obžalobou umělých sociálních experimentů a první díl mi kvůli tomu připadal hůř koukatelný. Ono tohle téma podat nějakou rozumnější formou i pro malé, musí být vůbec oříšek.
Zoufalé Toniovo chování je ale překvapivě uvěřitelné a krutá planeta je tentokrát naštěstí využita jen jako krátká kulisa. Příběh dostavá šťávu až v druhém dílu, který obsahuje i milé dada scény. :)
Hlas musím dát Pitonovi, protože chytře pochopil, že svojí obětí nic neriskuje a Tonia tím zachrání. 6/10
otaznick car čár' cár čar 
XVII.série (díly 71-73): Únos
Už se nám seriál pomalu dostává do závěru a tak máte možnost hodnotit předposlední sérii o únosu Střelce.
Minulá část o černé díře a velké pokladu získala krásných 8,3 bodů.
Tento příběh se mi taky velmi líbí, nejen tím že takhle by se to někdy mohlo stát. Jak se říká náhoda je blbec a stát se může i nemožné. Příběh hladce plynul bez zbytečných spíš rušivých vedlejších motivů. Všechny tři epizody byly dobré, pěkně na sebe navazovaly a nevadilo mi že největší drama se pak muselo vecpat co nejrychleji do posledního dílu. Taky se mi líbilo zpracování černé díry, ještě mne fascinovala tornáda která vytvářela černá díra na planetě na které ztroskotali. Z postav dám tentokrát dvě, Sibep a Ranu. Sibep proto že nepodlehla vábení mamonu, prostě čistá nezatížená duše, takové lidi mám ráda, prosvětlují lidem cestu, když zabloudí i když to občas mají s ostatními jako Don Quijote s větrnými mlýny. A Ranu samozřejmě jak jinak, že nakonec v něm zvítězilo jeho dobré jádro a nevzal si na svědomí smrt všech svých přátel jenom kvůli jednomu blbému diamantu. Jsem ráda že to dobře skončilo, že zvítězilo přátelství a dobrá vůle nad studeným a sterilním světem přílišného bohatství ve formě hmotných statků. Dávám 8 bodů z desíti.
Už jsem myslel, že se své oblíbené části nedočkám :-) Námět jako takový se mi moc líbí, že vychází prakticky z reálné situace, která se nám může i stát (pokud se pomine způsob získání) a ukazuje chování, u kterého to většinou takhle skončí. Přesně jak Rana říká, "Peníze a přátelství nejdou dohromady". Jenom škoda, že se to všechno odehraje v jedné epizodě, byť i předchozí dvě jsou pěkné, i kvůli použití námětu černé díry. Možná je konec pro někoho klišovitý, ale protože to jinak očekávaně dopadnout ani nemohlo, beru to jako pěknou součást příběhu.

Hodnocení bude tentokrát vyjímečné - 10 bodů. Normálně bych dal 9, ale dám bod navíc, protože k této sérii mám menší osobní vztah. Scéna, kdy Topy chce vzít Živěnce jejího Střelce, byla totiž víceméně jediná, která mi trvale uvízla v paměti a spolu se znělkou mi tak přes 13 let připomínala, že se mi to vlastně všechno nezdálo... :-) Postavu dám Ranu, protože i když bylo jasné, že udělá co musí, byla to od něj v jeho situaci velká obět.