Reklama
Nepřihlášený uživatel | Zaregistrovat se
 

Téma:

Společnost

Spravují:

SUNicko,
Bornholm

Může vás zajímatReklamaZavzpomínejte na svoje dětství. Na to co jste dělali, na oblíbené televizní pořady, hračky, oblíbená jídla, prázdniny... prostě cokoliv. Snažte se nebýt moc OT. Dík.

Související kluby:

Související odkazy:


arnost snad nechci tak  moks
zvlastni, my vybijenou medicimbalem hrali skoro porad, vetsinou variantu se tremi medicimbaly v jednom poli, kazdy proti kazdymu, stejne tak prehazovanou (varianta volejbalu s medicimbaly), na krale (velmi libova rezba) a co si vzpominam hraly to s nama i holky. Zrucnejsi z nas pak dokazali prehodit hodem obouruc spodem i telocvicnu na delku. (pripadne souruc vyruckovat po zebriku bez pomoci nohou pres dve sprusle)
 
6x propad a měl tedy náskok svalů.
radamec Staňte se členy  FRA
Jeden házel, jeden byl vybíjený a ostatní ho drželi.
jacana líbance s pojidly, kazový řez, 
hele já nevím o jakém věku mluvíš, ale průměrní žáci druhého stupně ZŠ hází/vrhají pětikilovým medicinbalem tak cca 3-3,5m a to nikoliv mockrát opakovaně - to jste museli mít nějaká zvláštní pravidla pro tu vybíjenou
Reakce na | Vlákno  
ocs sine ira et studio  OCSite
Patrně jste spolu s asskymem mívali ve škole pro lusu ty padesátikilové medicinbaly; to je mi líto.

My měli ve škole superhrdinů převážně pětikilové, a s těmi to bylo zcela bez problémů (když si člověk chránil obličej a jiné citlivější partie ;))

asskymo Asskymo Wlezl 
Ve škole superhrdinů (pana genetlemana se ani neodvažuji podezřívat z toho, že by navštěvoval nějakou jinou) jistě; ve škole pro lusu jsme měli co dělat, abychom jím vrhli alespoň metr. Inu - jiný kraj, jiný mrav.
Reakce na | Vlákno  
Brujah vreme de noapte...  ... galerie
s tim se dala hrat vybijena? Ja myslela, ze se to da maximalne nekoordinovane upustit asi tak maxialne pul metru od sebe. Natoz tim hodit! Tedy alespon mne se tim nic jineho nikdy nepovedlo :)
 
ocs sine ira et studio  OCSite
No, co vzpomínám, tak s medicinbalem bývala vybíjená mnohem zajímavější, než s volejbalovým míčem ;)
jacana líbance s pojidly, kazový řez, 
K medicimbalu jsem měla a mám dodnes dost nevraživý vztah. Vždycky jsem si říkala proč se mu takhle říká a odvozovala jsem si to z následující úvahy : medi - od lékaře ošetřujícího zhmožděniny tím těžkým hnusem způsobené, cim - fikaná náhražka za slovo cent, bal - balíkovitý balon
Medicinbal jsem nepochopila nikdy. Jen mi vzdycky pripominal medicinmany z mayovek.
 
vlad_tepes občas dělá  kravinki
von se kriket nejmenuje podle toho míčku!?
 
jacana líbance s pojidly, kazový řez, 
Co je kriket jsem zjistila až zhruba o prázdninách před druhákem na gymplu, poté co jsem se poprvé v životě setkala in natura s kroketem. Sadu vlastnila jedna její známá a hráli to na zahradě a při výkladu pravidel se zmínili i kriketu. Nutno dodat, že rodina značně disidentská. Psal se rok 77. Trochu legrační je, že jsem se v té době také stala členem jednoho z prvních softballových družstev v Praze.
Náš kriketový míček jsem si s kriketem stejně ani potom nespojovala, protože jsem si od dětství uchovala představu, že jde o speciální tréninkové sportovní náčiní vrhačů a hodařů - něco jako medicimbal pro baskeťáky. Asi mi taky mátlo, že krikeťákem házela ve školních letech už moje máma a že hod krikeťákem byl součástí všech atletických vícebojařských soutěží v žákovských a mládežnických kategoriích a často to byla volitelná náhradní disciplina za vrh koulí. Kamarád, kolega z céčka, syn naší první trenérky, původním povoláním koulařky, byl dokonce čtyřnásobným mistrem republiky (házel nějakých šílených 60-70 metrů, pokud si to dobře pamatuju)
 
Viz Hlustvisihák: "Co se vám musí zdát, abyste vsadil gorodky? To se mi nezdá nic, to nevím, co to je!"
Reakce na | Vlákno  
Smarja, ja ted z hlavy nevim, meli jsme tech dilu moc... No jeho bratr ho hral, nebo se aspon na nej chystal cely vymydleny a Jirka mu do toho nejak vstoupil.
Reakce na | Vlákno  
ocs sine ira et studio  OCSite
Tam si na něj vůbec nevzpomínám, ostuda a skleróza -- kde se tam vyskytuje?
Ja jsem pro zmenu byla tak nedotcena valecnymi filmy, ze jsem si gumovy granat dost dlouho nespojila s vybusninou. Jako pripadalo mi zvlastni, ze hazime takovym podivnym predmetem, ale mne toho pripadalo zvlastniho...
Na kriket jsem narazila zahy v babiccine Jirkovi - postrachu rodiny.
 
radamec Staňte se členy  FRA
Tuším že jsem kriket vnímal jako jednu z mnoha her, která mě nezajímá. Ale asi jsem mlčky předpokládal, že existuje nějaká skupina lidí, například bájní pionýři v zelených krojích, kteří ji hrají.
ocs sine ira et studio  OCSite
Také je kriket v některém dílu Profesionálů, ne? Tam to bylo i s obrazem.
ocs sine ira et studio  OCSite
No, já v té době zase neznal gorodky (prvně jsem se s nimi setkal tuším v Černých baronech, jež jsem četl mnohem později než Sayersovou), ale zpětně bych řekl, že je to popis poměrně výstižný.
S_M_Lomoz Znám já jeden krásný Šrámek  nedaleko Jičína
Jenom mi přijde zajímavé, že se ve škole používal kriketový míček jako náčiní od sportu, který se v Čechách buď neprovozoval vůbec nebo tak málo, že o něm nikde nebylo ani zmínky. Vy jste měli kamarády, kteří chodili pravidelně trénovat kriket?
Ono i takové Jak jsem vyhrál válku to popisuje velmi dobře ;-)