Reklama
Nepřihlášený uživatel | Zaregistrovat se
 

Téma:

Společnost

Spravují:

SUNicko,
Bornholm

Může vás zajímatReklamaZavzpomínejte na svoje dětství. Na to co jste dělali, na oblíbené televizní pořady, hračky, oblíbená jídla, prázdniny... prostě cokoliv. Snažte se nebýt moc OT. Dík.

Související kluby:

Související odkazy:


El_Diablo Nikdo není dokonalý, až na  Chucka Norrise!
 
Karkar Lilo tak, že všechna prasata byla čistá  a všichni lidé zasviněni
Btw značka Spalding:
Pamatuju, že za totáče byly ve Sportu k dostání toliko tenisové míčky zn. Optimit. Zprvu jen bílé, později i žlutozelené.
Krátkou dobu na počátku 80. byly k dostání úplně stejně balónky potištěné logem americké firmy Spalding. Exportní souběh, nicméně kdo je měl, byl v polovině cesty vyrovnat se movitým frajerům, vybaveným tuzexovými slazengery, dunlopkami a pennkami...
Kvalitu Optimit vs Spalding nedokážu posoudit, nám to ale na naše plácání před panelákem bohatě stačilo.
JakubJan kouř potěší člověka z venkova  Ryba
 
No vida! Dneska by ta lampička měla USB koncovku a prodávala by se za 30 dolarů.
jacana líbance s pojidly; kazový řez 
nějaké domečky pro panenky se dělaly už za mého mládí (druhá polovina šedesátek), jinak se dal byteček sestavit z jednotlivých místností tohoto ražení

propracovanější plastové modýlky (a celé domečky) dělali potom v půlce sedmdesátek němčouři - dalo se sehnat v NDR anebo se to vozilo z Maďarska. Po našich holkách se dochovala už ale jen jedna stojací lampa pokojíček kam patřila semlel čas a k jinému je to moc maličké
pro představu:Nicméně z toho modýlku, co jsem tehdy viděl, kapal socialismus… proto se mi tak líbil a nic jsem nehleděl na to, že ho snad někdo nazval „domečkem pro panenky", což mne trochu urazilo, neboť jsem zkoumal výlučně technickou stránku modelu.
 
To smrdí spíš domácí samovýrobou popřípadě importem. (Nebo profi model určený pro prezentaci dodavatele, architekta nebo designéra?) Kdyby už to pustil tady někdo do výroby, tak by toho pravděpodobně vyrobil kvanta, jak bývalo v plánovitém systému obvyklé.
Je tomu asi čtvrt století, co jsem jako malý panchart obdivoval na návštěvě u známých zvláštní hračku: jednopodlažní model bytu.

Byl to prostě platforma cca 50×50 cm s několika místnostmi, zaujala mne zejména propracovaná kuchyně s otevíratelnou troubou a světlem.

Již tehdy jsem si u tohoto díla byl jist sériovou produkcí a jeho vznik jsem datoval ke konci 70. let až do první poloviny 80. let. Něco takového mohlo být vyrobeno jedině v Československu nebo Východním Německu.

Google zarytě mlčí.

Máte někdo tušení, o co šlo?

//EDIT: P_A: Jestli jo, je to super synchronicita
 
Pan_Azathoth stay chudák pomýlený zelený pičusek 
neprodával teď někdo něco takovýho v bazat klubu?
Kristian Celestial Emporium of   Benevolent Knowledge
Tak kdo ne, že.
dipietro bad taste in my mouth 
jej, maam :)
Pan_Azathoth stay chudák pomýlený zelený pičusek 
stále k vidění na labské boudě
 
El_Diablo Nikdo není dokonalý, až na  Chucka Norrise!
stříbrná sršeň
El_Diablo Nikdo není dokonalý, až na  Chucka Norrise!
+1
No tak já některé ty Sellersovy výrazy používám dodnes :)
JakubJan kouř potěší člověka z venkova  Ryba
kolik dáš?
Prodává se znovuvydaná verze pod jménem "Fantom" za cca 200Kč. Originál hry se jmenuje "Scotland Yard"
Hráli jsme to strašně rádi, protože jsme u toho mluvili jako Peter Sellers v Panterech. Takže mina byla plomba apod. Bylo nám dvanáct a smáli jsme se skoro všemu.
ten puvodni? na nejakym aukru asi jo. ale pokud mate sikovnou tiskarnu tak tady jpg soubory 50MB nebo tady pdf 300mb slusna kvalita