Reklama
Nepřihlášený uživatel | Zaregistrovat se
 

Téma:

Společnost

Spravují:

SUNicko,
Bornholm

Může vás zajímatReklamaZavzpomínejte na svoje dětství. Na to co jste dělali, na oblíbené televizní pořady, hračky, oblíbená jídla, prázdniny... prostě cokoliv. Snažte se nebýt moc OT. Dík.

Související kluby:

Související odkazy:


Naši mají v dóze Spekulatius dodnes na chalupě kolíčky na prádlo…
Karkar Lilo tak, že všechna prasata byla čistá  a všichni lidé zasviněni
Výrobce Deli Lovosice.
Taisa nestavajte heliport, keď máte šikmú  strechu
<3
Micana Finish your plokta. 
A byly opravdu český? Já byla totiž vždycky přesvědčená, že veškeré kulaté plechové krabice (babička měla na cukroví) pocházejí z Tuzexu nebo minimálně z DDR. Každopádně je to typ sušenek, ne název - asi jako "perníčky". takže chutí může být milión.
jacana i kocouři pláčou a mne je jen půl 
pokud si pamatuju, tak jsem z nich extra nadšená nebyla, byly ale dvě varianty - hnědá krabice a vínová krabice - v té byly trochu karamelizované, něco jako Lotusky.
Jo, taky všechny, co o nich píšu, byly moc velký a s jinejma obrázkama, než z tý český krabice. Žádný s kočičkou.
To právě jistě nebudou, jsou to zápaďácký sušenky, co se dají dělat na hodně variant podle toho kolik se tam dá másla a jaký koření atd. Jsem si jistej, že ty český byly dost specifický. Měl jsem nějaké z Drážďan, ale jenom pytlíkový, šlo to. Pak mívají v DM drogerii, taky malý pytlíkový, ani nevím jestli jsem je měl, budou drahý. Minimálně před Vánocema pak mají v Penny Marketu ve velkejch baleních asi 500-1000 g. Jsou levný a celkem dobrý, i když už se trochu přibližujou Lotuskám. Podobný jsem si jednou přivezl z nějaký sámošky od Mnichova. Ten balík tam stál jenom euráka. Nejlepší byly asi z Alberta, taky velký balení, když jeden čas před pár lety dovážel dobrý cukrovinky z Holandska. Ale přestal s tím, zase vozí jenom ty blbý karamelový slepený kolečka. No, ale ani jedny prostě nebyly ono, rozumíte.
(mám dojem, že se pořád vyrábějí, nedávno je někdo přivezl z Drážďan. Stále jsou v plechu, jen s jiným nápisem atd. Ale nemohu sloužit srovnáním chuti, jsou-li to furt ty samé)
Jaký byly ty sušenky? Hrozně bych je potřeboval, ale už to nepůjde. I kdyby nebyly snědený, tak budou zkažený. Krabice máme dvě. V jedný jsou drátěnky nebo co a druhá je bohužel docela narezavělá a mám v ní taky něco, ale co...
Bývala. Ale další noc tam usnula zase.
to je pěkná kresba!
Karkar Lilo tak, že všechna prasata byla čistá  a všichni lidé zasviněni
Nebývala babička k ránu rozlámaná z toho spaní na šicím stroji zn. Lada?

Za obě kuchyně dík, od mého paměťového zápisu liší se jen detaily!
Karkar Lilo tak, že všechna prasata byla čistá  a všichni lidé zasviněni
10 vt.
Simiolus  
(Aha.)
Simiolus  
Neznal jsem.
Simiolus  
Tesla Harmonie
Hetero toho pešek toho pešek toho pešek toho pe 
Poslouchal jste Otu Petřinu?
Rádio Opera?
V kuchyni to vypadalo asi takto:
Moje babička byla dámská krejčová, nejraději šila v noci a na šicím stroji LADA v kuchyni nezřídka i spala... Mimochodem též v Nádražní ulici, jenže v Chabařovicích, na pokraji jámy povrchového dolu.