Reklama
Nepřihlášený uživatel | Zaregistrovat se
 

Téma:

Společnost

Spravují:

SUNicko,
Bornholm

Může vás zajímatReklamaZavzpomínejte na svoje dětství. Na to co jste dělali, na oblíbené televizní pořady, hračky, oblíbená jídla, prázdniny... prostě cokoliv. Snažte se nebýt moc OT. Dík.

Související kluby:

Související odkazy:


cichlasoma_meeki  
 
Moje babička si těmito gumami upravovala účes...
ocs sine ira et studio  OCSite
Spíše nikoli. Staré počítače rozdávám, staré telefony skladuji někde v šuplíku. Nedávno jsem nové hodinky věnoval synátorovi, a sám používám ty starší. Podobně u zbraní; z AUG už moc nestřílím, spíše používám klasickou opakovací kulovnici — ale AUG jsem proto nevyhodil, a vyhazovat nehodlám :) A tak dále.
jacana líbance s pojidly; kazový řez 
A vyhazuješ je alespoň poté, co je nahradí něco modernějšího?
ocs sine ira et studio  OCSite
Máme novou kuchyň, a šuple pod ubrusem samozřejmě je! (A netuším, co je v něm; možná bych se měl opatrně podívat... :))

Stran (ne)vyhazování věcí se s generací prarodičů ostatně shodnu stoprocentně.

jacana líbance s pojidly; kazový řez 
Spoustu zajímavých věcí skýtávají také skřínky šicích strojů nebo krabice s šicími potřebami. Do toho jsem zatím vlezla jen okrajově, ale čeká mě to. ... ale to je snad spíš na vytažení klubu veteš
Oranžové ploché zavařovací gumy se přece na nějaké zbytečné zavařování nepoužívaly! Každé dítě vědělo, že jejich nejlepčejší využití je jako střelivo do hi-tech samostřílu z uříznuté hokejky a dvou prádelních kolíčků. To byla vždycky taková šleha přes ruku, když ta guma při natahování prdla...
jacana líbance s pojidly; kazový řez 
bohužel, většina už zamířila směr sběrný dvůr. Naposledy jsem vyhodila dřevěnou pasírovačku, kterou jak jsem až dodatečně zjistila, vyrábí dodnes. (byla prožraná červotočem, lepší používám už 8 let používám)
Ve starejch kuchyních mě nejvíc fascinoval stůl. Snad každej stůl měl tehdy šuple, když se zvednul ubrus, a tam bývalo spoustu nejrůznějších pokladů. Dodnes mě dojímá, jak generace prarodičů prakticky nic nevyhodila. Ono taky když se něco koupilo, tak to bylo na furt.
No tak fotky sem!!
jacana líbance s pojidly; kazový řez 
Ještě se vakuově zavařovalo pod zvonem, k tomu byl podobný bazmek, ale to jsme určitě nikdy neměli.
(jak se tu teď potýkám s tím stoletým nánosem pozůstatků rodiny, tak jsme postupně objevili spoustu věcí, u kterých jsme přemýšleli k čemu vůbec byly, zvlášť "kuchyňských")
jacana líbance s pojidly; kazový řez 
aha, dík. Kdyby po tom někdo toužil, věnuji

Gumičky ploché sehnatelné byly ještě i v ranných osmdesátkách, už sice hůř, ale byly. Nebyly k sehnání ty plechové bazmeky - zámky, co se dávaly vrchem přes skleněné víčko. Nezbytné (mám dojem)u sklenic s vysokými víčky, u těch plochých se to dávalo akorát po dobu sterilizace.
ocs sine ira et studio  OCSite
Člověk se stále učí! Nevědel jsem, že se zavařovalo vakuově; tak nějak jsem žil v domnění, že se tam vzduch odjakživa nechával, jen halt prošel tím horkem, aby se pobily brebery. To jsou věci na tom světě. Dík!
A vůbec zavařování pamatuju už jenom pod hliníková víčka, třebaže sklenic se skleněným víkem a pérem bylo doma habakuk, jelikož zavařovací gumy (čtvercové na maso a ploché na ovoce a zeleninu) byly snad už tehdy nesehnatelné.
 
Ta nádobka je odlučovač; jenom prázdný prostor pro to, kdyby se nasálo něco ze sklenice, aby se to nedostalo do pumpy. V praxi jsem nikdy neviděl.
jacana líbance s pojidly; kazový řez 
nee, je to pomůcka k zavařování - ruční vývěva. Akorát si to taky už nepamatuju při použití, netušim jestli ta nádobka se něčím naplňovala nebo ne a nemám ani sílu ji otevřít.
Upevnilo se na roh stolu, ten tenkej čudlík se strčil pod gumičku zavařovačky a pumpovalo se, až došla ručička k červené čárce na vakuometru.
(A vlastně jsem vůbec netušila, že to tu máme)
ocs sine ira et studio  OCSite
Aha vida, to by také mohlo být, dokonce asi ještě spíš, než ta má teorie :)
To jsem nikdy neviděl, to je nějaká praodsavačka něčeho?
ocs sine ira et studio  OCSite
Přímo ne, ale přijde mi to jako varianta tohoto pro ty, kdo mají slabé plíce. Pletu se?
jacana líbance s pojidly; kazový řez 
tohle si někdo pamatujete?