Reklama
Nepřihlášený uživatel | Zaregistrovat se
 

Téma:

Hudba a písničky

Spravuje:

TristitiaReklamaHrajete na dechový nástroj? Na jaký? Kde jste ho sehnali a kolik Vás stál? Byla to dobrá investice? Znáte nějaký dobrý obchod s dechovými nástroji? Setkali jste se s nějakým netradičním dechovým nástrojem? Máte jeho obrázek? Sem s ním! Jak o svůj nástroj pečujete? Válí se v koutě oslintaný a poprskaný nebo je vycíděný, že se leskne jako zrcadlo? Podělte se o to s námi...

Guyver Kleze! Roue bras  ar stourmeaz!
Na vytvoření 3D modelu to právě vždycky zkolabovalo. Nutně ho nepotřebuju, pro účely humanitárního bombardování jsem si pořídil za levné prachy pakistánský (pro koblihi dobri), ale tištěný by se hodil do polních podmínek, když je zima a bojím se, aby mi dřevěný nepraskl.
Už jsem našel dva modely. Jeden je podle tvého plánku, https://www.thingiverse.com/thing:2339303/comments ale patrně ho nikdo netiskl (nevidím tam ani otvory).
Druhý model https://www.thingiverse.com/thing:3969585/makes už má nějaký funkční tisk za sebou.
Samotný tisk by snad neměl být problém, ale zatím jsem nenašel funkční 3D model. Jde o to, že i když se to podaří vymodelovat, většinou to chce ještě značný prostor na doladění a vychytání much. S modelováním nemám zatím moc zkušeností, tisknu většinou to, co už někdo umístil ve funkční podobě na internet. Zkusím ještě pohledat.
Guyver Kleze! Roue bras  ar stourmeaz!
Dokázal bys vytisknout bombard?
https://musikebreizh.wordpress.com/1169-2/
Píseň zajímavá – ten melofon, je opravdu pěkně přidrzlý nástroj. Kdyby mi někdo pustil jen závěr (od 4.13) nikdy by mě to nenapadlo spojovat s Petrem Spáleným.
Mě to na pojem melofon, kromě jakési písně z ruského filmu, vyhodilo tuto vánoční partičku https://www.youtube.com/watch?v=hNFyPJMWgjs
arnost snad nechci tak   moks

arnost snad nechci tak   moks
Jeste jsem dohledal, ze na melofon hral v Apollu Pavel Krejca

http://www.radioservis-as.cz/archiv06/0506/05plus.htm

Zde dokonce pisen o melofonu:

https://youtu.be/34EHBi0481k

Skoronice! to je skoro u nás. Melafon... dokonce dva. Co máte ještě v záloze?
arnost snad nechci tak   moks
Nedavno jsem si na vas vzpomnel, ze pri vasim tendovani k ruznym druhum lesnich rohu byste ocenil melafon:

Kteryzto nastroj uzivaji nejen Skoronaci: https://www.skoronaci.cz/ ale najdeme ho i v obsazeni prvni sestavy Apollobeatu bratru Spalenych.

Ideálně až bude ve výprodeji po akční nabídce. Teď mi jejich eshop nabídl místo letlampy – led lampy. Nějaké hořáky tam jsou, ale myslím, že to vypadalo trochu jinak. Co si vzpomínám, táta má pro případ nouze benzinový plamenomet, ale zatím tu opravu tolik nehrotím.
arnost snad nechci tak   moks
Tuhle ten Cinan ma natrubky za 60 http://s.aliexpress.com/m6JzM3mI
ale prisahal bych, ze jsem videl kolem te dvacky.
arnost snad nechci tak   moks
Imho ty kulicky jsou skoro jedina cesta. Zaklad je tu trubicku co nejvic odstrojit, aby se k ni rovnak na ohejbak dostal a pak je pomalu prostrkavat skrz od nejmensi do nejvetsi nejlepe na nejake nasadce, ze ktere nespadne, pokud je to za ohybem, tak na pruznem dratu. Ten kahan uz mate?

A asi bych nepocital s tim, ze se to povede vyklepat dokonale.
A od chvíle, kdy nám do hudebny přibyly žestě se přistihuji při poslechu nenáviděných dechových souborů, abych objevil charakteristickou barvu jednotlivých nástrojů. Dnes jsem sledoval například Jurečku s Bojany. Za chvíli bych si mohl notovat s mámou.
Můžu vyzkoušet, ale spíš to bude fungovat s materiálem ABS, který jsem ještě nikdy netiskl. A nátrubky za dvacku jsem také nenašel.
Přemýšlím z čeho by šlo udělat improvizované natahovací kopyto. Ještě jednou jsem si pustil opravu toho kornetu a dospěl jsem k závěru, že je to velmi zfušované. Vrátit mi trumpetu v tomto stavu by zřejmě probudilo hněv. Pořád zvažuji, jak lépe by se daly roztahovat promačkané trubičky. Aplikovat na to lokálně sílu ledu, nebo tlak hydrauliky? Kuličky zklamaly.
arnost snad nechci tak   moks
Tak pry: "nejdriv pohladit horkym vzduchem z pistole, pak to dat do sklenice s trochou acetonu a nátrubek zavěsit na viko a zavrit."
arnost snad nechci tak   moks
A nejaky tvrdy lak? Polyuretan? Ale bacha na patellu!
Moje koleno zakusilo bolest i kvůli menším částkám, ale teď bych kladl důraz spíše na pohotovost domácího řešení. Hraje to docela zajímavě, ale potíž bude nejspíš v povrchu výtisku. Bez vybroušení, vyleštění (což je u PLA docela problém) to není zrovna komfortní. Pro účely testování a jako hygienická jednorázovka to svoji službu splní.
arnost snad nechci tak   moks
Tak to jista uspora je. Plastak stoji tak 25.
Moje náklady za cca 20 g filamentu činily asi 7 Kč + 2 Kč energie a mám to za přibližně tři hodinky na stole.
arnost snad nechci tak   moks
A nevyjdou ty plastove Bachy levneji?
Sám jsem zvědavý, zatím jsem zkoušel jen "na sucho" a "nějak" to funguje. Ještě natisknu jiné verze ať můžu porovnávat s tím co mám k dispozici i v kovové podobě.
arnost snad nechci tak   moks
A zvukove vlastnosti?
Reakce na | Vlákno  
Pokus s 3D tiskem. Vypadá to nadějně.
Je to džungle. Jen manuál od Bacha má 35 MB. https://www.bachbrass.com/instruments/mouthpieces
arnost snad nechci tak   moks
To cislo je prumer pri okraji, cim vyssi cislo, tim mensi prumer. Pismeno je hloubka kotliku. Cim dal tim melci (tedy B je melci nez A)

Aby se to nepletlo, tak kazda firma ma trochu jiny system, tedy i tabulku.
Musím ještě pro nové přírůstky pořídit nátrubky, ale moc se v tom nevyznám. Něco se pokusím vytisknout, ale počítám s doplněním z Číny. Zatím jsem nenašel tabulku na kterou bych mohl napasovat vnitřní rozměr nátrubkového "ústí". Pojmy 3C, 5C, 7C mi ještě nedávají moc smysl.

Křídlovka, kde budu muset vyměnit ventil a doplnit klapku je zde:
https://opu.peklo.biz/p/20/03/18/1584528749.jpg
11, 6 mm nátrubek na B-trubku lze použít, ale docela zapadne

Pozoun (trochu pomačkaný)
https://opu.peklo.biz/p/20/03/18/1584529193.jpg
12,78 mm

B-trubka Amati (myslím)
https://opu.peklo.biz/p/20/03/18/1584529329.jpg
10 mm