Reklama
Nepřihlášený uživatel | Zaregistrovat se
 

Téma:

Hudba a písničky

Spravuje:

TristitiaReklamaHrajete na dechový nástroj? Na jaký? Kde jste ho sehnali a kolik Vás stál? Byla to dobrá investice? Znáte nějaký dobrý obchod s dechovými nástroji? Setkali jste se s nějakým netradičním dechovým nástrojem? Máte jeho obrázek? Sem s ním! Jak o svůj nástroj pečujete? Válí se v koutě oslintaný a poprskaný nebo je vycíděný, že se leskne jako zrcadlo? Podělte se o to s námi...

Snoopy Brahous brahouna, houna saki 
Dopieruna, Massarakš, tak sotva si to pořídím, za pár měsíců přijde Akai s Akai Ewi Solo, které má integrovaný reproduktor. To pro mne bylo fakt překvápko zjistit po rozbalení, že Ewi 5000 ho nemá. To Solo vypadá o kapku víc jako klarinet, je oblé.
https://www.akaipro.com/ewi-solo
 
Snoopy Brahous brahouna, houna saki 
Včera jsem konečně zkusil hrát přes ten bezdrát, a tam skutečně vnímám takovou latenci a jakoby odlišnou citlivost na dech, takové ořezávání. Ale při hraní na sluchátka nebo na reprák propojený drátem to tam není.
Tady, https://www.youtube.com/watch?v=wflildRmcJw na tubě ukazuje názorně další postupy.
Snoopy Brahous brahouna, houna saki 
Akai dorazilo, dost jsi mě nalomil, trochu jsem byl nervózní, ale po pár hodinách zkoušení jsem zatím moc spokojený. Latenci žádnou nevnímám, na přepínání zvuků snad má existovat fígl s přeprogramováním nějakých kombinací kontrol kláves a zvukových kláves jako hotkeys, uvidím. Akorát jsem nějak mlčky předpokládal, že to v sobě bude mít reproduktorek, musím přijít na to jak to propojit s věžičkou, předpokládám že to půjde. Na sluchátka super.
arnost Snad zas nechci tak  moks
je tam docela velka latence, se kterou se musi clovek naucit hrat. trochu tomu zlobi baterky a obcas se to vybije behem hrani (coz na podiu je trochu neprijemne). Prepinani zvuku taky neni nejrychlejsi. Ale z tech slozitejsich kontroleru je to na uvladani hodne podobne sagu.
To jsou mi věci!
Snoopy Brahous brahouna, houna saki 
Po delším váhání a vybírání jsem si objednal akai EWI 5000, tak jsem na to zvědav
 
Guyver Kleze! Roue bras  ar stourmeaz!
Na vytvoření 3D modelu to právě vždycky zkolabovalo. Nutně ho nepotřebuju, pro účely humanitárního bombardování jsem si pořídil za levné prachy pakistánský (pro koblihi dobri), ale tištěný by se hodil do polních podmínek, když je zima a bojím se, aby mi dřevěný nepraskl.
Už jsem našel dva modely. Jeden je podle tvého plánku, https://www.thingiverse.com/thing:2339303/comments ale patrně ho nikdo netiskl (nevidím tam ani otvory).
Druhý model https://www.thingiverse.com/thing:3969585/makes už má nějaký funkční tisk za sebou.
Samotný tisk by snad neměl být problém, ale zatím jsem nenašel funkční 3D model. Jde o to, že i když se to podaří vymodelovat, většinou to chce ještě značný prostor na doladění a vychytání much. S modelováním nemám zatím moc zkušeností, tisknu většinou to, co už někdo umístil ve funkční podobě na internet. Zkusím ještě pohledat.
Guyver Kleze! Roue bras  ar stourmeaz!
Dokázal bys vytisknout bombard?
https://musikebreizh.wordpress.com/1169-2/
Píseň zajímavá – ten melofon, je opravdu pěkně přidrzlý nástroj. Kdyby mi někdo pustil jen závěr (od 4.13) nikdy by mě to nenapadlo spojovat s Petrem Spáleným.
Mě to na pojem melofon, kromě jakési písně z ruského filmu, vyhodilo tuto vánoční partičku https://www.youtube.com/watch?v=hNFyPJMWgjs
arnost snad nechci tak   moks

arnost snad nechci tak   moks
Jeste jsem dohledal, ze na melofon hral v Apollu Pavel Krejca

http://www.radioservis-as.cz/archiv06/0506/05plus.htm

Zde dokonce pisen o melofonu:

https://youtu.be/34EHBi0481k

Jestli najdu ještě kufříky s dvěma nezvěstnými pozouny, to bude teprve zárodek sestavy.
 
Skoronice! to je skoro u nás. Melafon... dokonce dva. Co máte ještě v záloze?
arnost snad nechci tak   moks
Nedavno jsem si na vas vzpomnel, ze pri vasim tendovani k ruznym druhum lesnich rohu byste ocenil melafon:

Kteryzto nastroj uzivaji nejen Skoronaci: https://www.skoronaci.cz/ ale najdeme ho i v obsazeni prvni sestavy Apollobeatu bratru Spalenych.

Ideálně až bude ve výprodeji po akční nabídce. Teď mi jejich eshop nabídl místo letlampy – led lampy. Nějaké hořáky tam jsou, ale myslím, že to vypadalo trochu jinak. Co si vzpomínám, táta má pro případ nouze benzinový plamenomet, ale zatím tu opravu tolik nehrotím.
arnost snad nechci tak   moks
Tuhle ten Cinan ma natrubky za 60 http://s.aliexpress.com/m6JzM3mI
ale prisahal bych, ze jsem videl kolem te dvacky.
arnost snad nechci tak   moks
Imho ty kulicky jsou skoro jedina cesta. Zaklad je tu trubicku co nejvic odstrojit, aby se k ni rovnak na ohejbak dostal a pak je pomalu prostrkavat skrz od nejmensi do nejvetsi nejlepe na nejake nasadce, ze ktere nespadne, pokud je to za ohybem, tak na pruznem dratu. Ten kahan uz mate?

A asi bych nepocital s tim, ze se to povede vyklepat dokonale.