Reklama
Nepřihlášený uživatel | Zaregistrovat se
 

Téma:

Společnost

Spravují:

Sara151,
hi,
Pitrysek,
Netorack,
Agie,
Ajina,
pupipka

Může vás zajímatReklama.
Třeba se bude hodit:

EPO - elektronická podání, finanční správa      nové!

Daňový kalendář      nové!

Ministerstvo financí      Účetní svět      Nezisková sféra      Živnostník      ČNB     

Obchodní rejstřík      ČSSZ      Měšec      VZP      Daňová kalkulačka         Mzdy      

Daňové formuláře      
Jak podnikat     

Zákony - aktualizovaná úplná znění 

Unie daňových poplatníků  nové!

.

Minimální částky
Sociální pojištění 2017 - hlavní (od podání přehledu) 2.061,-
Sociální pojištění 2017 - vedlejší (od podání přehledu) 832,-
Hranice pro vznik povinného důchodového pojištění 2017 (pouze u vedlejší č., rozdíl mezi P a V 2016) 64.813,-
Zdravotní pojištění (od 1.1.2017!) 1.906,-

TOPlist

pani_Nemcova chce vyhnat odsouzené poslance.  Změnou Ústavy
Pěkný virál na hru, Martine.
(Dneska píšu písemku z finančního práva ... ale obávám se, že s tímto skutečně žádný zákon nepočítá. Když se hovořilo o penězích, teorie nebyla schopná postihnout ani platební karty.)

doubravkaD: Pokud se nejedná o reálnou měnu s reálným kurzem, nelze to prostě pod žádný zákon dostat. IMHO až ve chvíli směny za reálné peníze budeš mít výdělek. Pokud tedy ponecháš vydělané peníze ve virtuálním stavu, nemusíš žádnou daň platit. Ve chvíli, kdy je přeměníš na reálné a objeví se ti v bance, jedná se o jednorázový výdělek, tudíž zpočátku ani nepůjde o podnikání.

Ale až tyto reálné peníze bych doplnil na daňové přiznání a zdanil běžnou sazbou.

Pokud je budeš převádět na reálné opakovaně, už bys měla vést aspoň evidenci jednotlivých příjmů s popisem, odkud ty peníze jsou. Podle mě živnostenský list mít nemusíš, protože toto bude spadat pod autorskoprávní výdělek. Jen se pak zaregistruješ na finančním úřadě k placení daní z autorských děl.
Tander Lee Freedom of expression is the freedom   to offend
Není to prostě normální podnikání vyžadující živnostenský list? Případně, když je to autorská tvorba, tak jako příjmy z autorského díla?
running NOVUS ORDO SECLORUM 
Tohle jsme jednou řešili s bitcoinem s jedním člověkem (což je virtuální měna, sice směnitelná, ale nemající "oficiální" kurz, jenom nabídku/poptávku).

Došli jsme k tomu (teda spíš on, já jenom koukal), že moc netušíme a zákony tohle moc neřeší.
doubravkaD  
ahoj. doufám, že mi tu někdo poradí.
před dvěma lety jsem začala hrát na netu virtuální 3D hru online. dost jsem tomu propadla, proto už ani sem moc nechodím. no, zpočátku klasika, objevovali jsme nové věci, cestovali, oblíkali svoje postavičky atd... pak nám přestaly stačit věci zadara a začali jsme si do té hry posílat peníze, abychom si mohli koupit pozemek, dům, atd.
v tý hře kdokoliv může vyrábět cokoliv, přímo online, uvnitř toho světa. takže asi po roce blbnutí jsem si postavila první věc - můstek přes potok. pak jsem zkusila postavit dům. a jednoho dne jsem zjistila, že se mi nelíbí příroda a řekla jsem si, že si zkusím vyrobit vlastní.
no, a ono mi to jde. nejdřív jsem zaplevelila naši zahradu a pak mi někdo řekl, proč to nezkusím prodávat ostatním uživatelům hry. tak jsem to zkusila. říkala jsem si, že by bylo fajn vydělat aspoň na to, abychom si nemuseli posílat reálné peníze na údržbu pozemku. to bylo vloni.
jenže letos se to nějak rozjelo a já tam v současné době vydělávám docela slušné peníze. tamní měna je totiž volně směnitelná za reálné peníze.
takže příští rok za letošek budu muset tyto částky danit, to je mi jasné. ALE JAK????? co je to za příjem?

moc díky předem za fundované odpovědi.