Reklama
Nepřihlášený uživatel | Zaregistrovat se
 

Téma:

Společnost

Spravují:

Sara151,
hi,
Pitrysek,
Netorack,
Agie,
Ajina,
pupipka

Může vás zajímatReklama.
Třeba se bude hodit:

EPO - elektronická podání, finanční správa      nové!

Daňový kalendář      nové!

Ministerstvo financí      Účetní svět      Nezisková sféra      Živnostník      ČNB     

Obchodní rejstřík      ČSSZ      Měšec      VZP      Daňová kalkulačka         Mzdy      

Daňové formuláře      
Jak podnikat     

Zákony - aktualizovaná úplná znění 

Unie daňových poplatníků  nové!

.

Minimální částky
Sociální pojištění 2017 - hlavní (od podání přehledu) 2.061,-
Sociální pojištění 2017 - vedlejší (od podání přehledu) 832,-
Hranice pro vznik povinného důchodového pojištění 2017 (pouze u vedlejší č., rozdíl mezi P a V 2016) 64.813,-
Zdravotní pojištění (od 1.1.2017!) 1.906,-

TOPlist

Bohužel je to už moc dlouho, co jsem tohle viděl (naposledy u maturity, LOL), ale tak nějak intuitivně v tom nevidím žádný problém.

Náklad jako kráva na konci roku máš, protože je to zůstatková cena toho IM, v dalším roce máš zase výnos, protože prodej. IMHO to sedí.
vyřazeno proč?
Dotaz začátečníka
Stroj s předpokládanou zbytkovou hodnotou 500 tisíc, předpokládané vyřazení někdy bůhvíkdy (odepsána cca půlka), najednou aktivum 31.12.20X1 vyřazeno, 1.1.20X2 prodáno za 600 tisíc. Papírově bych to podle učebnice od Roubíčkový měl vyřadit v prvním roce a mít náklad jako kráva a v druhým roce to záhy s výnosem 600k prodat, ale něco mi výrazně neštymuje. Může mi to někdo vysvětlit, prosím? (pokud možno po lopatě)
 
Serendipity you got to be good looking  'cause it's so hard to see
Ano.
Takže za rok 2011 do 31.12.2012
Serendipity you got to be good looking  'cause it's so hard to see
Do konce dalšího účetního období, sankce je 3% aktiv dle rozvahy. Viz § 21a a § 37 zákona o účetnictví.
Je na to zveřejnění časový limit a sankce?
Jo, mám tam měsíční mobilní internet. Ale máme doma pevný kabelový soukromý, takže tohle obhájím. Trochu cítím nejistotu v tom, že si účtujeme jako fyzická a právnická osoba některé služby nebo materiál navzájem...
Všechny účetní jednotky (subjekty vedoucí účetnictví), které jsou zapsané v obchodním rejstříku, mají závěrku zveřejňovat. Navíc takové subjekty, kterým to ukládá jejich zákon (např. politické strany).
Serendipity you got to be good looking  'cause it's so hard to see
Společnosti. Na co se ptáš?
Zamysli se nad tím, co máš na vstupu, a připrav si povídání pro případ, kdyby se tě ptali, zda to používáš výlučně pro podnikání (typicky třeba měsíční faktury za mobil, počítač, auto+benzin apod.). Tj. mám druhý soukromý mobil atd.
bwian I'm a lucky bastard! 
Dotaz
Kdo má povinnost zveřejňovat uzávěrku v rejstříku?
 
Jestli jsi mě chtěl ještě trochu víc znervóznit, tak se ti to povedlo.
Altaroffilth  
Teplé prádlo si brát nemusíš, věznice jsou dnes centrálně vytápěné.
Dotaz
Pozvali mě na kontrolu DPH 1.Q 2012 telefonicky (ve čtvrtek a přijít mám zítra). Přinesu jen těch deset dokladů a sestavy, kterých se tohle období týká, proto jsem souhlasila. Nic víc po mě chtít nebudou?
 
Vyplacené úroky nejsou nákladem (daňově uznatelným) zdaleka vždy, třeba konzultovat konkrétní případ.
Serendipity you got to be good looking  'cause it's so hard to see
Co je vloženo do základního kapitálu, to se nevrací - za to mají společníci rozhodovací pravomoc na společnosti, podíl na zisku a podíl na zůstatku z likvidace. Co jde nad základní kapitál, může být třeba vratná půjčka (přičemž vyplacené úroky jsou nákladem) nebo prodej zboží za tržní cenu (to jde ale jen do desetiny ZK, jinak se to musí oceňovat znalcem, viz § 196a odst. 3 ObchZ, který platí i pro s.r.o.). Odměna jednatele je daňově uznatelný náklad.
 
Tander Lee Freedom of expression is the freedom   to offend
Jakou formou - takovou, aby to bylo daňově, co nejvýhodnější, ne? To právě sonduji :) Odměnu bude dostávat A jako jednatel plus by měl dostávat zpět od společnosti C úhradu za vložený majetek (nad rámec základního jmění, minimálně), ne? Společnost C přece musí vložený kapitál svým matkám vrátit, ne? Vychází mi to tak, že fyzická osoba A vracené peníze danit nebude, protože to je svou povahou půjčka (pokud ovšem nebude muset nějak dodanit ty "odepsané" zásoby, ale to asi záleží na jejich ceně), a právnická osoba B bude mít své investice jako náklad v době investování a jako příjem v době, kdy je dostane zpět od C, takže si efektivně odloží daňovou povinnost až o pár let, jestli to chápu dobře.
bwian I'm a lucky bastard! 
C daní rozdělený zisk srážkovou daní. A ten majetek vloží do společnosti jakou formou? Do základního kapitálu? Nebo formou zápůjčky? Nebo na úvěr? Jestli jako ZK, tak nechápu, jakou odměnu by za to měl A dostávat.
ocs sine ira et studio  OCSite
(Nenajde-li se konsultant zde, zkus vlézt na DFENSe a optat se entity moussa. Schopná je zcela jistě, jak je na tom s časem a tedy s ochotou, to momentálně netuším, sám jsem s ní tyto věci probíral naposled asi před třemi roky.)