Reklama
Nepřihlášený uživatel | Zaregistrovat se
 

Téma:

Společnost

Spravují:

Sara151,
hi,
Pitrysek,
Netorack,
Agie,
Ajina,
pupipka

Může vás zajímatReklama.
Třeba se bude hodit:

EPO - elektronická podání, finanční správa      nové!

Daňový kalendář      nové!

Ministerstvo financí      Účetní svět      Nezisková sféra      Živnostník      ČNB     

Obchodní rejstřík      ČSSZ      Měšec      VZP      Daňová kalkulačka         Mzdy      

Daňové formuláře      
Jak podnikat     

Zákony - aktualizovaná úplná znění 

Unie daňových poplatníků  nové!

.

Minimální částky
Sociální pojištění 2017 - hlavní (od podání přehledu) 2.061,-
Sociální pojištění 2017 - vedlejší (od podání přehledu) 832,-
Hranice pro vznik povinného důchodového pojištění 2017 (pouze u vedlejší č., rozdíl mezi P a V 2016) 64.813,-
Zdravotní pojištění (od 1.1.2017!) 1.906,-

TOPlist

Tak to máš kliku.
slepice007 nakrmíte ho, ať se vylíhne? Dceřin  Pták ohnivák
Zapomněla. Ale jde o koruny.
Čekej penále z doplatku, pokud jsi ho taky zapomněla poslat.
Nevím, jak v Praze, či kam spadáš, ale mě na menším městě to vždycky bez problémů prošlo. Pomáhalo mi, že jsem vůči nim neměl žádný dluh.
slepice007 nakrmíte ho, ať se vylíhne? Dceřin  Pták ohnivák
dotaz sklerotika
Tak jsem zjistila, že s sebou pořád nosím v kabelce přehled pro OSSZ za 2011. Skočím s ním ve středu. Co mám čekat, zastřelí mě za úsvitu, napaří pokutu...?
 
To byl vážně míněný dík, mimo jiné jsi to napsal srozumitelnějc než já :)
Kontrola proběhla v přátelském duchu, v podstatě byla prováděna proto, že jsme se k DPH přihlašovali dobrovolně vloni v prosinci a předpokládaný obrat za rok uvedli 300tis a v kontrolovaném čtvrtletí bylo jen 15tis. Musela jsem tedy do protokolu vysvětli proč a kdy předpokládaného obratu hodláme dosáhnout. Jinak dámy zkontrolovaly doklady po formální stránce, okopírovaly si faktury přijaté a vydané a sestavu podkladů k DPH, kam si kontrolorka dopsala firmy, které na dokladech byly uvedeny. Doporučily na přijaté faktury psát "došlo dne..." (Protože si okopírovaly převážně faktury, které jsou přijaté a vydané z druhé naší firmy na fyzickou osobu, očekávám v brzké době předvolání na kontrolu téhož období u fyzické.)
Pardon, myslel jsem, že už jsi na kutích.
Potřebovala bych poradit nějaký jednoduchý prográmek k fakturaci, ke stažení z netu. Dělám faktury v EXCELu a i když jich není mnoho, začíná se mi to zajídat. Uvítala bych zkušenosti, hodilo by se mi automatické číslování, kniha vydaných faktur, případně součty za období. Jedná se o faktury s DPH. Děkuji
 
Děkuju. Zadání právě zní "vyřazeno 31.12.2005, prodáno 1.1.2006", takže jste mě utvrdili v tom, že je to blbě, protože 31.12. není důvod k vyřazení z půlky odepsaného majetku a vyřadit by se správně mělo ve stejném období, jako se prodá.
 
Aha díky za osvětlení.
 
děkuji svému tiskovému mluvčímu
Oprávky a vyřazení není totéž. Vyřadit by se měl v okamžiku prodeje, v tomhle případě. Pokud se jen 100% odepsal, pak by tam zase nebyl tak velkej rozdíl a neodpovídá to větě "předpokládané vyřazení někdy bůhvíkdy (odepsána cca půlka)," proto se ptám vyřazeno proč, důvod vyřazení. Pokud se majetek vyřadí, už není v majetku, není co prodávat. Není totéž, jako 100% odpis.
Reakce na | Vlákno  
Co se máša snaží sdělit je to, že k vyřazení majetku, který má pořád nějakou zůstatkovou cenu, musí být nějaký důvod. Např. jeho prodej (pak je vyřazení a výnos ve stejném období).
Takže se ptá, z jakého důvodu je způlky odepsaný majetek vyřazován v prosinci.
Reakce na | Vlákno  
No to ne, ale co mi má chabá paměť slouží, tak DAL na majetku, MÁ DÁTI na oprávkách (původní cena?) a pak DAL na oprávkách a MÁ DÁTI na nějakých nákladech (zůstatková cena). Tím je to připraveno k prodeji a pak se to prodá, což budou nějaké peníze na MÁ DÁTI a výnos na DAL (prodejní cena)

Aspoň tak to chápu já, je dost možné, že úplně blbě.
on se ale ten majetek nevyřadí tak nějak sám, žejo
Reakce na | Vlákno  
Bohužel je to už moc dlouho, co jsem tohle viděl (naposledy u maturity, LOL), ale tak nějak intuitivně v tom nevidím žádný problém.

Náklad jako kráva na konci roku máš, protože je to zůstatková cena toho IM, v dalším roce máš zase výnos, protože prodej. IMHO to sedí.
vyřazeno proč?
Dotaz začátečníka
Stroj s předpokládanou zbytkovou hodnotou 500 tisíc, předpokládané vyřazení někdy bůhvíkdy (odepsána cca půlka), najednou aktivum 31.12.20X1 vyřazeno, 1.1.20X2 prodáno za 600 tisíc. Papírově bych to podle učebnice od Roubíčkový měl vyřadit v prvním roce a mít náklad jako kráva a v druhým roce to záhy s výnosem 600k prodat, ale něco mi výrazně neštymuje. Může mi to někdo vysvětlit, prosím? (pokud možno po lopatě)