Reklama
Nepřihlášený uživatel | Zaregistrovat se
 

Téma:

Společnost

Spravují:

Sara151,
hi,
Pitrysek,
Netorack,
Agie,
Ajina,
pupipka

Může vás zajímatReklama.
Třeba se bude hodit:

EPO - elektronická podání, finanční správa      nové!

Daňový kalendář      nové!

Ministerstvo financí      Účetní svět      Nezisková sféra      Živnostník      ČNB     

Obchodní rejstřík      ČSSZ      Měšec      VZP      Daňová kalkulačka         Mzdy      

Daňové formuláře      
Jak podnikat     

Zákony - aktualizovaná úplná znění 

Unie daňových poplatníků  nové!

.

Minimální částky
Sociální pojištění 2017 - hlavní (od podání přehledu) 2.061,-
Sociální pojištění 2017 - vedlejší (od podání přehledu) 832,-
Hranice pro vznik povinného důchodového pojištění 2017 (pouze u vedlejší č., rozdíl mezi P a V 2016) 64.813,-
Zdravotní pojištění (od 1.1.2017!) 1.906,-

TOPlist

Pardon, myslel jsem, že už jsi na kutích.
Potřebovala bych poradit nějaký jednoduchý prográmek k fakturaci, ke stažení z netu. Dělám faktury v EXCELu a i když jich není mnoho, začíná se mi to zajídat. Uvítala bych zkušenosti, hodilo by se mi automatické číslování, kniha vydaných faktur, případně součty za období. Jedná se o faktury s DPH. Děkuji
 
Děkuju. Zadání právě zní "vyřazeno 31.12.2005, prodáno 1.1.2006", takže jste mě utvrdili v tom, že je to blbě, protože 31.12. není důvod k vyřazení z půlky odepsaného majetku a vyřadit by se správně mělo ve stejném období, jako se prodá.
 
Aha díky za osvětlení.
 
děkuji svému tiskovému mluvčímu
Oprávky a vyřazení není totéž. Vyřadit by se měl v okamžiku prodeje, v tomhle případě. Pokud se jen 100% odepsal, pak by tam zase nebyl tak velkej rozdíl a neodpovídá to větě "předpokládané vyřazení někdy bůhvíkdy (odepsána cca půlka)," proto se ptám vyřazeno proč, důvod vyřazení. Pokud se majetek vyřadí, už není v majetku, není co prodávat. Není totéž, jako 100% odpis.
Reakce na | Vlákno  
Co se máša snaží sdělit je to, že k vyřazení majetku, který má pořád nějakou zůstatkovou cenu, musí být nějaký důvod. Např. jeho prodej (pak je vyřazení a výnos ve stejném období).
Takže se ptá, z jakého důvodu je způlky odepsaný majetek vyřazován v prosinci.
Reakce na | Vlákno  
No to ne, ale co mi má chabá paměť slouží, tak DAL na majetku, MÁ DÁTI na oprávkách (původní cena?) a pak DAL na oprávkách a MÁ DÁTI na nějakých nákladech (zůstatková cena). Tím je to připraveno k prodeji a pak se to prodá, což budou nějaké peníze na MÁ DÁTI a výnos na DAL (prodejní cena)

Aspoň tak to chápu já, je dost možné, že úplně blbě.
on se ale ten majetek nevyřadí tak nějak sám, žejo
Reakce na | Vlákno  
Bohužel je to už moc dlouho, co jsem tohle viděl (naposledy u maturity, LOL), ale tak nějak intuitivně v tom nevidím žádný problém.

Náklad jako kráva na konci roku máš, protože je to zůstatková cena toho IM, v dalším roce máš zase výnos, protože prodej. IMHO to sedí.
vyřazeno proč?
Dotaz začátečníka
Stroj s předpokládanou zbytkovou hodnotou 500 tisíc, předpokládané vyřazení někdy bůhvíkdy (odepsána cca půlka), najednou aktivum 31.12.20X1 vyřazeno, 1.1.20X2 prodáno za 600 tisíc. Papírově bych to podle učebnice od Roubíčkový měl vyřadit v prvním roce a mít náklad jako kráva a v druhým roce to záhy s výnosem 600k prodat, ale něco mi výrazně neštymuje. Může mi to někdo vysvětlit, prosím? (pokud možno po lopatě)
 
Serendipity you got to be good looking  'cause it's so hard to see
Ano.
Takže za rok 2011 do 31.12.2012
Serendipity you got to be good looking  'cause it's so hard to see
Do konce dalšího účetního období, sankce je 3% aktiv dle rozvahy. Viz § 21a a § 37 zákona o účetnictví.
Je na to zveřejnění časový limit a sankce?
Jo, mám tam měsíční mobilní internet. Ale máme doma pevný kabelový soukromý, takže tohle obhájím. Trochu cítím nejistotu v tom, že si účtujeme jako fyzická a právnická osoba některé služby nebo materiál navzájem...
Všechny účetní jednotky (subjekty vedoucí účetnictví), které jsou zapsané v obchodním rejstříku, mají závěrku zveřejňovat. Navíc takové subjekty, kterým to ukládá jejich zákon (např. politické strany).
Serendipity you got to be good looking  'cause it's so hard to see
Společnosti. Na co se ptáš?
Zamysli se nad tím, co máš na vstupu, a připrav si povídání pro případ, kdyby se tě ptali, zda to používáš výlučně pro podnikání (typicky třeba měsíční faktury za mobil, počítač, auto+benzin apod.). Tj. mám druhý soukromý mobil atd.