Reklama
Nepřihlášený uživatel | Zaregistrovat se
 

Téma:

Společnost

Spravují:

Sara151,
hi,
Pitrysek,
Netorack,
Agie,
Ajina,
pupipka

Může vás zajímatReklama.
Třeba se bude hodit:

EPO - elektronická podání, finanční správa      nové!

Daňový kalendář      nové!

Ministerstvo financí      Účetní svět      Nezisková sféra      Živnostník      ČNB     

Obchodní rejstřík      ČSSZ      Měšec      VZP      Daňová kalkulačka         Mzdy      

Daňové formuláře      
Jak podnikat     

Zákony - aktualizovaná úplná znění 

Unie daňových poplatníků  nové!

.

Minimální částky
Sociální pojištění 2017 - hlavní (od podání přehledu) 2.061,-
Sociální pojištění 2017 - vedlejší (od podání přehledu) 832,-
Hranice pro vznik povinného důchodového pojištění 2017 (pouze u vedlejší č., rozdíl mezi P a V 2016) 64.813,-
Zdravotní pojištění (od 1.1.2017!) 1.906,-

TOPlist

ocs sine ira et studio  OCSite
(Jistě, a v obou případech platí ta poznámka drobným písmem. Ale ta nebyla podstatná -- právě proto byla drobným písmem, že -- podstatné bylo to nad ní.)
Tander Lee Freedom of expression is the freedom   to offend
"Krácení daně" je daňový únik, který může být legální i nelegální...
Tander Lee Freedom of expression is the freedom   to offend
(teda "dourguji" ne "doúčtuji")
Tander Lee Freedom of expression is the freedom   to offend
Jasně - navíc všechny příjmy mám bezhotovostně. Některé z nich zatajovat by bylo dost idiotské (tedy riskantní; při optimalizaci daňové zátěže musím být výrazně kreativnější). Takže prostě normálně vystavím fakturu a dám ji účetním, ať si s ní dělají, co uznají za vhodné. Jednou za rok pak zkontroluji, jestli mi skutečně všichni všechno zaplatili a případně doúčtuji nebo odepíšu... Nic nelegálního se u mě nedá vymyslet.
ocs sine ira et studio  OCSite
Erm -- pokud by to z Tanderovy strany byl cílený "podvod"*, celkem samozřejmě bude mít záznam "při kontrole předložit fakturu takovou a takovou", a vygeneruje ji stejně.

Asi tak jediná situace, již to odhalí, je, že by šlo o "podvod"* ze strany "někoho", o němž Tander neví, ale který se teď rozhodně zpětně krýt. Což je sice technicky možné a také mravné, leč pravděpodobnost je dost mizivá, protože by to Tanderovi nadělalo zpětně bordel v účetnictví, s nímž by měl dost problémy.

* "Krácení daně" není podvod!!! Naopak, je to mravné a zodpovědné chování, a měl by to dělat každý slušný človek.

Serendipity you got to be good looking  'cause it's so hard to see
Je-li to křížová kontrola, nechť je to kontrola, ale písemná. Každopádně i tak se to dá zúžit na požadavek předložit seznam vydaných faktur, a ne celé účetnictví za rok.
Takhle to zní jako případ, kdy má někdo ve svém účetnictví zaúčtovanou Tebou vydanou fakturu (a třeba uplatňuje odpočet DPH, jsi přece plátce? - nebo jde jen o příjem) a FÚ si chce ověřit, jestli ji máš ve svém účetnictví vykázanou i Ty (a vykázaný příjem a odvedenou DPH). Jak je to se zákony nevím, ale kdyby Ti řekli, o jakou fakturu jde a byl by to z Tvé strany cílený podvod, tak si příslušnou fakturu vygeneruješ a zahrneš do účetnictví.
doubravkaD  
tak jsem právě zjistila, že za autorský práva se nemusela odvádět socka. samozřejmě se to k letošnímu roku změnilo, jak jinak. takže proto asi taky byly ty nižší paušální odpisy.
 
doubravkaD  
díky všem za názory.
nechám to teda na ty autorský honoráře.
a jak je to v případě záloh? stejné jako u ŽL?
 
Jo tak, tak to jo. Dík. Tak teď už to snad vyplním :)
to zalezi jestli si OSVC na "plnej uvazek" nebo to mas jen jako vedlejsi cinnost pri zamestnani ... pokud je to pri zamestnani tak se na tebe minimalni vymerovaci zaklad nevztahuje protoze ten za tebe plati zamestnavatel
Serendipity you got to be good looking  'cause it's so hard to see
Nevim. O jaký jde zákon?
OK a kdo to je?
Serendipity you got to be good looking  'cause it's so hard to see
Vztahuje = nemůže mít základ a tedy i odvod 0.
Prosím vás, co znamená, když se na někoho vztahuje/nevztahuje minimální vyměřovací základ? Já ty OSVČ formuláře jakživo nepochopím :(
 
Za sebe: na takto neurčitě formulovaný dotaz ještě vznesený po telefonu bych také slušně odpověděl, že takhle ne.

(i) Buď svůj dotaz konkretizují, a potom, pokud je to v tvůj prospěch nebo neutrální, můžeš přistoupit na jejich neformální řešení (pokud např. chtějí konkrétní doklad protože kontrolují tvého obchodního partnera, nebo podklad k nějaké odčitatelné položce, kterou sis uplatnil a nepřiložil jej k přiznání, proč ne).
(ii) nebo chtějí provést kontrolu údajů tvrzených v tvém přiznání a pak je to na formální zahájení některého postupu (vysvětlení, místní šestření, kontrola, odstranění pochybností). Na policii taky nepůjdeš jen tak mimo záznam povídat, kdy a jak rychle obvykle jezdíváš po dálnici (přirovnání trochu mimo mísu, ale jen abych ilustroval, co mám na mysli).

Předložení všech účetních záznamů za rok 2010 je čin na úrovni kontroly všech daní najednou. Nepřistoupil bych na to.
 
ocs sine ira et studio  OCSite
To je otázka -- pokud by pro ně Tvé "parchantství" bylo opravdu nepříjemné, asi by častěji nebuzerovali, tak nějak z principu věci. Risiko spíše spočívá v tom, že bys mohl narazit na hovado, jež buzeruje rádo, protože jinak se neudělá, a "parchantství" je mu vhodnou záminkou :(
Altaroffilth  
Teď je celkem dost kontrol "shora". Takže i to je varianta. Třeba si báby zapomněly něco okopírovat do spisu a ani neví co.
Tander Lee Freedom of expression is the freedom   to offend
Ne, ona říkala, že si po nich něco vyžádal jiný FÚ. Takže asi dělají někde nějakou kontrolu a chtěj ověřit, jestli byl nějaký doklad zaúčtovaný asi i u mně.

Poznámku, že jsem fajn si dělat nemusej, spíš bych nerad, aby si udělali poznámku, že jsem nepříjemnej parchant a nezačali mě otravovat častěji...

Altaroffilth  
(přičemž se jim s tím nechce ani za nadřízeným, který by jim oficiální papír musel podepsat, nebo by musel být přinejmenším zaevidován)