Reklama
Nepřihlášený uživatel | Zaregistrovat se
 

Téma:

Společnost

Spravují:

Sara151,
hi,
Pitrysek,
Netorack,
Agie,
Ajina,
pupipka

Může vás zajímatReklama.
Třeba se bude hodit:

EPO - elektronická podání, finanční správa      nové!

Daňový kalendář      nové!

Ministerstvo financí      Účetní svět      Nezisková sféra      Živnostník      ČNB     

Obchodní rejstřík      ČSSZ      Měšec      VZP      Daňová kalkulačka         Mzdy      

Daňové formuláře      
Jak podnikat     

Zákony - aktualizovaná úplná znění 

Unie daňových poplatníků  nové!

.

Minimální částky
Sociální pojištění 2017 - hlavní (od podání přehledu) 2.061,-
Sociální pojištění 2017 - vedlejší (od podání přehledu) 832,-
Hranice pro vznik povinného důchodového pojištění 2017 (pouze u vedlejší č., rozdíl mezi P a V 2016) 64.813,-
Zdravotní pojištění (od 1.1.2017!) 1.906,-

TOPlist

Serendipity you got to be good looking  'cause it's so hard to see
Upřímně netuším, proč by ho vůbec měli chtít. K tomu ať se kdyžtak vyjádří jiní.
Ach tak. A na ten záznam v katastru se nemůžou podívat přes net?
nikoli v tomto případě nebo nikoli na tomto úřadě? IMHO podací razítko bez podpisu dostatečné pro prokázání doručení není.
Tak to už je na mě troška moc. :(
Altaroffilth  
bývá. Nikoli v tomto případě
jak je to letos s nemocenskou pro OSVČ - pokud vyšla záloha na nemocenské z vyměřovacího základu pro důchodové nižší než byla dosud placena,je třeba zálohy na nemocenskou snížit?? Pokud nedojde k snížení, co udělá OSSZ - přeplatek vrátí nebo naopak navýší zálohy na důchodové?
 
na podacím razítku snad bývá parafa přebírajícího úředníka
Altaroffilth  
Při osobním těžko říct (pokud se bavíme o tomto nekonkrétním úřadě. Je to teď u soudu. Ale hraje se tam i o to, jestli náhodou není razítko padělané, tohle je jen argumentace "kdyby náhodou".
Serendipity you got to be good looking  'cause it's so hard to see
Ech? A co tedy berou jako potvrzení o doručení?
Altaroffilth  
(jako drobnou perličku dodám, že některé úřady neberou podací razítko na kopii podání jako potvrzení o doručení. Ale proč hned vytahovat apokalyptické scénáře.... oh, wait....)
Serendipity you got to be good looking  'cause it's so hard to see
Jestli se nepletu, tak to, co jsi v minulých letech dokládal zaměstnavateli, si nechal zaměstnavatel u sebe a nepředával to berňáku. Zaměstnavatel odpovídá za to, že ti vyúčtoval daně správně, a při případné kontrole to bude muset dokázat. Čili berňák tvoje doklady nemá a musíš mu je dodat. Na pevně daný den a osobně se klidně vykašli, jestli ti to nevyhovuje, dones to do podatelny nebo přímo úřednici a nech si potvrdit převzetí.
dotaz
Podával jsem letos daňové přiznání sám, roky předtím to za mě dělal zaměstnavatel. Teď mi volali, že chtějí kvůli nárokování odpočtu za úroky z hypotéky kopii hypoteční smlouvy a výpis z katastru. (a v pevně daný den je osobně donést na berňák).
Hypotéku mám od roku 2009 a odpočítávám si pokaždé. Trvalé bydliště jsem měnil v roce 2010. Tedy všechny údaje o hypotéce i mém bydlení jsou stejné jako loni. Je to normální přístup? Nebo baba něco zvorala a já kvůli tomu budu běhat po všech čertech a platit zbytečný kolek?
 
bwian I'm a lucky bastard! 
Koukám, že pan hrabě je ve formě. :-)
(Možná, kdybys jim to poslal datovou schránkou a ještě na vlastním formuláři, ovšem se všemi povinnými údaji, vyvolal bys pak sled soudních procesů ž by Ústavní soud konečně ten formulářový nesmysl v zákoně mohl zrušit :) )
Se nediv ... víš, kdo je ve správní radě?!

Zajímavé třeba je, že VZP jako jediná (!) zdravotní pojišťovna má ze zákona oprávnění nařídit lidem, na jakých formulářích jim mají přehledy apod. odevzdávat. Neuvěřitelné!

bwian I'm a lucky bastard! 
Zkus to. :-))) Nevím, jestli se mi to chce "zkoušet". Po té, co jsme museli s mámou přežít ten převod ordinace na s.r.o. (to jsou neuvěřitelné stohy papíru), tak mám ve VZP důvěru asi jako v podomního prodejce vysavačů.
To určitě musí. Zkus to :)
bwian I'm a lucky bastard! 
Barclay: Ono papírový podpis, elektronický podpis, datová schránka a pak DVD na památku je samozřejmě nesmysl tak nějak dokonalý.

Otázka je, zda to mohu do i48ae3q poslat a bude to považováno za odevzdané. Musí se VZP k té datové schránce chovat jako k fyzické poště/podatelně?

Tak na stránkách VZP je datová schránka: i48ae3q

Elektronický podpis, když odesíláš datovou schránkou, je samozřejmě nesmysl.
bwian I'm a lucky bastard! 
Barclay: Nevím, nepoužíval jsem. Proč "jen" PDF? Netuším, v jakém formátu to bylo, ale jestli jsem to dobře pochopil, tak to bylo podepsaným emailem.

Ale jinak u VZP nepřekvapí nic... máma podepisovala novou smlouvu na poskytování zdravotní péče a postup byl: obdržené PDF natisknout, podepsat, poslat poštou zpět, VZP podle toho vyplní elektronickou smlouvu, tu přes datové schránky pošle, smlouva se uloží do počítače, podepíše elektronickým podpisem, pošle přes datovou schránku zpět a jako sladkou tečku to VZP vypálí na DVD a pošle poštou zpět.