Reklama
Nepřihlášený uživatel | Zaregistrovat se
 

Téma:

Společnost

Spravují:

Sara151,
hi,
Pitrysek,
Netorack,
Agie,
Ajina,
pupipka

Může vás zajímatReklama.
Třeba se bude hodit:

EPO - elektronická podání, finanční správa      nové!

Daňový kalendář      nové!

Ministerstvo financí      Účetní svět      Nezisková sféra      Živnostník      ČNB     

Obchodní rejstřík      ČSSZ      Měšec      VZP      Daňová kalkulačka         Mzdy      

Daňové formuláře      
Jak podnikat     

Zákony - aktualizovaná úplná znění 

Unie daňových poplatníků  nové!

.

Minimální částky
Sociální pojištění 2017 - hlavní (od podání přehledu) 2.061,-
Sociální pojištění 2017 - vedlejší (od podání přehledu) 832,-
Hranice pro vznik povinného důchodového pojištění 2017 (pouze u vedlejší č., rozdíl mezi P a V 2016) 64.813,-
Zdravotní pojištění (od 1.1.2017!) 1.906,-

TOPlist

Jaké jsou pokuty a penále za prodlení s daněmi a pojištěním?
 
Serendipity you got to be good looking  'cause it's so hard to see
1.5.2011 už bylo přerušené, takže poslední den výkonu živnosti je 30.4.2011. Čili 4 měsíce.
živnost přerušena ke dni 1.5.2011. Kolik měsíců se uvádí v přiznání a v přehledech jako doba trvání podnikání - 4 nebo 5 ?
 
....OSSZ to má "hlavní" a "vedlejší", tady to mají "hlavní (převažující)" a "další", asi to fakt úplně nesouvisí a jde o něco jiného. Supr, tak to napíšu tam.

A podle všeho ty kecy nad tím o ročním úhrnu obratu taky vyplňovat nemusím, protože "nevedu účetnictví", ať to znamená cokoliv.

Huzzah, asi vyplněno, velmi překvapivě z mých 20 tisíc přijmu neplatím vůbec nic.
 
Aha, už jsem pochopil slovní spojení "sazba výdajů % z příjmů", to je ten paušál (60%). OK.

Teď by stálo za to pochopit, jestli psát do hlavní činnosti to studium, nebo ne. Jestli to s tou hlavní činností není hlavně pro OSSZ a ne pro tyhle.
 
Poprvé v životě vyplňuju daňové přiznání, budu se ptát na děsně blbé dotazy. Mám živnosťák od léta.

Seknul jsem se dole v příloze jedna.
Co mám sakra napsat za věci do

"Roční úhrn čistého obratu – vedete-li účetnictví, uveďte roční úhrn čistého obratu podle § 20 odst. 1 písm. a) bod 2 zákona č. 563/1991 Sb., o účetnictví, ve znění pozdějších předpisů.

Uplatněné odpisy celkem"

? WTF? Slova jsou asi česky, ale dohromady nedávají smysl.

Pak se tam dolu píší nějaké hlavní a vedlejší činnosti a "sazba výdajů % z příjmů", ať to znamená cokoliv. Souvisí to nějak s tím, co jsem psal do živnosťáku? Pokud mám v živnosťáku hlavní předmět studium (nebo tak něco) a tuhle živnost jako vedlejší, jak to s tím souvisí? Nebo mám celé tyhle "Doplňující údaje (§7 zákona)" úplně ignorovat?
 
OSVČ (autorská činnost) > OSVČ živnostník zpětně
Asi hloupý dotaz, ale není náhodou nějak možné zpětně za minulý rok (2011) změnit svůj status z OSVČ autorsky činná osoba (tedy mám jen DIČ, ne IČ) na živnostníka? Spočítal jsme si, kolik dělá ve finále rozdíl při uplatnění paušálu (40 oproti 60%). Vychází mi to teď se ZP a SP a třetinu dráže ;(.
 
lillith what else is  there
jo, už jsem vypnula paniku a mám to hotový :)
+1
bwian I'm a lucky bastard! 
lilith: Vyplňoval jsem originál formuláře (pro daň na portálu daňové správy, pro VZP z jejich webu a pro PSSZ přímo ze stránek PSSZ). Vše jsou to interaktivní formuláře, které mi to přímo spočítaly, takže nějak nevidím přidanou hodnotu těchto XLS řešení. Průvodce u daně mi navíc přišel poměrně v pohodě (napřed se to zeptá na spoustu otázek a pak to vyplní formulář).
lillith what else is  there
jo, to by mohlo stačit. oni prostě chtějí, aby když vyděláš přes nějkaou částku, sis ten jejich úžasný formulář koupila.
Formuláře jsou i tady, ale nevím přesně, jaký máš na mysli, tak se tam mrkni. http://www.finance.cz/dane-a-mzda/danove-formulare/
lillith what else is  there
nemáte někdo prosím xls formulář na DP, kde se dýá překročit 400 000? viz toto: http://www.mesec.cz/formulare/priznani-k-dani-z-prijmu-vcetne-cssz-a-vzp/
 
cajti stále ještě větší než   miniCajti
Koukám jak puk na Kalouskovu povodňovou stovku - to se fakt platí jen za poplatníka, takže za manželku si odečtu víc jak za sebe?
 
Teď jsem si to uvědomila a proto se smazala. Tak to bohužel asi ne. Ale co finanční úřad, to názor. Asi bych konzultovala s příslušnou správkyní daně.
No já taky, ale když ty náklady před založením ŽL jsou takový ošemetný :)
Prosim pěkně, mám dotaz. Vůbec neumím daňovou evidenci a kamarádka má následující problém - začala v říjnu podnikat, v srpnu si zaplatila školu, kterou si vylepšuje kvalifikaci pro tu svou živnost. Škola začala v září, končí na konci března. Může si dát to školný jako náklad? Díky.
 
Ok, uz jsem si stihl nastudovat co je to vyneti a v mem pripade nenastava. Danim normalne v CR, DPH plati prijemce. Diky za pomoc.
 
Přesně tak:
DPH - odvádí příjemce služby
Daň z příjmů - budeš platit ty stejně jako ze všech jiných služeb, normálně je v přiznání k DPFO uveď společně s ostatními.
Podnikateli stačí přiznání + příloha č. 1, pokud nemáš jiný druh příjmů.
bwian I'm a lucky bastard! 
Danit spotřebitel? Mícháš DPH a daň z přijmu. Jestli jsi neplatil v zahraničí da z přijmu, tak to dle mého v přiznání nerozlišuješ.