Reklama
Nepřihlášený uživatel | Zaregistrovat se
 

Téma:

Společnost

Spravují:

Sara151,
hi,
Pitrysek,
Netorack,
Agie,
Ajina,
pupipka

Může vás zajímatReklama.
Třeba se bude hodit:

EPO - elektronická podání, finanční správa      nové!

Daňový kalendář      nové!

Ministerstvo financí      Účetní svět      Nezisková sféra      Živnostník      ČNB     

Obchodní rejstřík      ČSSZ      Měšec      VZP      Daňová kalkulačka         Mzdy      

Daňové formuláře      
Jak podnikat     

Zákony - aktualizovaná úplná znění 

Unie daňových poplatníků  nové!

.

Minimální částky
Sociální pojištění 2017 - hlavní (od podání přehledu) 2.061,-
Sociální pojištění 2017 - vedlejší (od podání přehledu) 832,-
Hranice pro vznik povinného důchodového pojištění 2017 (pouze u vedlejší č., rozdíl mezi P a V 2016) 64.813,-
Zdravotní pojištění (od 1.1.2017!) 1.906,-

TOPlist

Tak to mám rozesknutý. Daňový poradce mi řekl, že všechna negativa zde řečaná jsou důvodem, proč si jako fyzická osoba nefakturovat vlastní firmě, kde je tatáž jednatelem nebo majitelem. Úřadům by vadilo úplně všechno z již řečeného. každému úřadu, který by vyšlel kontrolu by vadilo něco konkrétního.
r0b0t ~ matika šmatika ~  braidd drwg
Potřeboval bych konzultaci na problém souběžného danění / pojištění ve dvou zemích EU. Ideálně zkušnosti s Chorvatskem. Nevíte o někom?
 
Pokud vedoucí necouvne, tak dle 2 ano.
Z toho mi vyplývá, že by to lillyofthevaley proplacené dostat měla.
Náhrada jízdních výdajů
§ 157
(1) Náhrada jízdních výdajů za použití určeného hromadného dopravního prostředku dálkové přepravy a taxislužby přísluší zaměstnanci v prokázané výši.

(2) Použije-li zaměstnanec se souhlasem zaměstnavatele místo určeného hromadného dopravního prostředku dálkové přepravy jiný dopravní prostředek, včetně silničního motorového vozidla, s výjimkou vozidla poskytnutého zaměstnavatelem, přísluší mu náhrada jízdních výdajů ve výši odpovídající ceně jízdného za určený hromadný dopravní prostředek.

Pozn. prokazatelné : tj jizdní doklady
se souhlasem - nejlépe písemným, přiloženým v kopii
 
U nás v bance se to takhle běžně dělalo, se souhlasem nadřízeného, který vysílal na pracovní cestu. Nevím jestli na to měli nějaké vnitropodnikové směrnice, ale zkusím pohledat. A šlo to i bez čestného prohlášení, to se dávalo jen při ztrátě dokladu
Skutečné náklady lze v případě ztráty nahradit čestným prohlášením, ale velmi bych pochybovala, že přes FÚ projde ztráta dokladů u 40 cesťáků. Imho v tomhle případě taháš za kratší konec provazu, když jsi přistoupila na takhle blbou dohodu.
Spíš jednotlivá o ničem nevypovídající zkušenost. Když jsem cesťáky účtovala tak jsem se na pokyn vedoucí dívala ošklivě na více než jedno čestné prohlášení za měsíc. Vedoucí tvrdila, že by se to nelíbilo kontrolám, ale mohly to být jen její názor. Nikdo neprotestoval, tak to interně platilo.
Dotaz - cestovní náhrady při výkonu práce
Zaměstnavatel mi nechce proplatit cestovní náhrady, protože místo jízdenek jsem dodala jen čestné prohlášení + výpisy z jízdního řádu s uvedením konkrétních spojů a cen za jízdné.

Proplatil mi to jen u asi dvou tří cest s tím, že to lze udělat zcela výjimečně. V mém případě se jedná o cca třicet čtyřicet cesťáků. S tichým souhlasem nadřízeného jsem použila k dopravě vlastní vozidlo s tím, že se mi proplatí jen jízdné v ceně veřejné dopravy. Účtárnou to neprošlo. Cesťáky byly vypsány oficiálně na veřejnou dopravu.

Procházím zákoník práce a nejsem si jista, jestli v něm najdu oporu pro to, aby mi cestovní výdaje zaplatili (v ceně veř. dopravy).

Budu ráda za zkušenosti, rady, případně i za to, že zaměstnavatel je v právu a já bych jen ztrácela energii a čas handrkovat se s ním o proplacení.
 
Jo to je část celku, sry, nečtu pořádně.
Imho teda neni duvod aby danil ten kus co drzel dyl nez je test.. za mne odhad na celek, zjistit jaky podil odhadni ceny pripada na ten pozemek, k tomu dopocitat prodejni cenu za kus podlehajici dani, odecist naklady a zdanit. A priste resit predem.
prodejní cena mínus kupní cena včetně dodatečných nákladů je základ daně
Dotaz
Letos jsem koupil pozemek kolem domu (130 000, odhad 150 000) a celek i s domem prodal (1,6 mil.). Jelikož jsem ten pozemek nevlastnil déle než 5 let (dům ano), tak to tedy musím zohlednit v daňovém přiznání. Volal sem na finančák a z odpovědi nejsem vůbec moudrej. Jak by se to v takovémto případě mělo řešit?
 
el Sent from my  browser
Myslel jsem si to, bylo mi to divný, dík.
Nedaňové náklady jsou stručně náklady na provoz firmy, které ale podle zákona nelze uznat. Typicky občerstvení. Evidentní věci osobní spotřeby FÚ bude rozporovat, viz Peters.
 
Pracuješ v nějakým účetním softwaru?
Serendipity a stejně nevím, co tu dělám  a kdo vlastně jsem
§ 11
Účetní doklady

(1) Účetní doklady jsou průkazné účetní záznamy, které musí obsahovat
a) označení účetního dokladu,
b) obsah účetního případu a jeho účastníky,
c) peněžní částku nebo informaci o ceně za měrnou jednotku a vyjádření množství,
d) okamžik vyhotovení účetního dokladu,
e) okamžik uskutečnění účetního případu, není-li shodný s okamžikem podle písmene d),
f) podpisový záznam podle § 33a odst. 4 osoby odpovědné za účetní případ a podpisový záznam osoby odpovědné za jeho zaúčtování.
Skutečnosti podle písmen a) až f), které se týkají jednoho účetního dokladu, mohou být obsaženy na více účetních záznamech. Skutečnosti podle písmen b) a c) se mohou týkat více účetních případů. Podpisový záznam podle písmene f) může být společný pro více účetních dokladů. V těchto případech musí účetní záznam i účetní doklad obsahovat identifikátor, kterým lze nezaměnitelně určit vzájemnou vazbu mezi účetním záznamem a účetním dokladem, včetně souvisejících skutečností.

(2) Účetní jednotky jsou povinny vyhotovovat účetní doklady bez zbytečného odkladu po zjištění skutečností, které se jimi zachycují, a to tak, aby bylo možno určit obsah každého jednotlivého účetního případu způsobem podle § 8 odst. 5.
Účetní - grant - dotaz
Ahoj, potřeboval bych kvůli jednomu grantu zpracovat cca 15 položek, spěchá: (vsechny naklady jsou podlozeny prislusnym ucetnim dokladem splnujicim nalezitosti dle paragrafu 11 zakona o ucetnictvi a prvotnim dokladem. Uctenky a doklady pochopitelne mam.) Nemám sebemenší tušení, co znamená účetní doklad splňující náležitosti dle tohoto paragrafu, účtenky a faktury pochopitelně mám. Děkuju.
 
Pokud vím, tak se musí dát pozor, aby se to nemuselo přičíst ke mzdě a nemuselo se z toho odvést kromě DPFO i sociální a zdravotní.