Reklama
Nepřihlášený uživatel | Zaregistrovat se
 

Vznik tohoto klubu inspirovala zejména Přebralova fantastická vyprávění jeho herních zážiktů - k nalezení například v klubech Nethack a Civilization IV. Pokud se Vám něco zvláštního, úžasného nebo veselého ve hře podaří a chcete se podělit s ostatními, je toto memoratorium tím nejpovolanešjím místem. A to i pro nás, kteří nehrají zrovna Nethack a neumí tak poutavě vyprávět ...


Jinak, teď jsem celkem hluboko s jednou valkyrií...měl jsem jednu chvíli AC -5 a +3 meč, ale meč zrezl, o brnění mě obraly víly a rust monster a nakonec jsem si navlékl prokletý ring of polymorph. Takže teď se každou chvíli měním v náhodnou obludu, brnění se na mě trhá, zbraně mi padají z kopyt a tak. Už bych byl dávno mrtvej (to stejně přijde), ale podařilo se mi naklást asi 12 vajíček, když jsem byl(a) fire ant a vysedět si je. Teď se mnou běhá hromada červenejch mravenců a čistí dungeon od slabších potvor. Třeba plenění úlu killer bees bylo stylové. Jenomže ti parchanti sežerou další vejce, co nakladu (teď jako piraňa, doufám, že dojde na draky).
[Přebral ~ Valkýrie ~ Nethack]

...
V Americe jsem vstoupil do Washingtonu a využil této příležitosti k tomu, abych přijal z Rooseveltových rukou kapitulaci. Amerika se stala mým vazalem a vyhlásila válku Rusku. Poplácali jsme se po zádech, já jim jako odškodné za ztrátu východního pobřeží dal asi šest technologií a rázem jsme se měli rádi a shodli jsme se, že budou nejspíš ztraceným keltským kmenem. Stejně tak jsem obdaroval zbytky Turků a při mohutné ofenzivě vyštípal kozáky z Pannonie a prostoru mezi Rýnem a Labem. Car uznal porážku a uzavřeli jsme mír. Asi k tomu ale měl i jiné důvody, jeho zdatní rivalové v Asii, Čína a Indie, mu zanedlouho na to vyhlásili válku. Někdy tou dobou se mi dostalo osvícení a stal jsem se budhistou, zvláštní shodou okolností příslušníkem nejrozšířenějšího světového náboženství (byť stačilo málo a byl bych Židem). Vím, jak Rusové dovedou škodit nebohému civilnímu obyvatelstvu, poskytl jsem proto svým asijským ne-až-tak-přátelům (skoro)nezištnou humanitární pomoc v podobě tun uhlí a oceli a koní z druhořadých chovů.
...

[Přebral ~ Civilization IV]

SAGITARIUS  
Ale to už přeci dávali v bedně?
tigr_papirosowy Naše přání nejvroucnější  Украину захватим!
OMG
Kerbalí mise na Mun, Apollo style
Rozhodl jsem se, že to udělám úplně hardcore jako Apollo 11: Nejdřív raketa vystřelí Command/service modul a Lunar lander na nízkou orbitu a následně provede trans-lunar injection. Zatímco raketa míří k Munu, Command modul a Lander se rozpojí a následně znovu spojí čumákem k sobě:

Lehká korekce trajektorie uprostřed cesky k Munu:

Následuje cirkularizace orbity, přesun dvou členů posádky do landeru a přistání.

Bill a Jebediah odeberou vzorky země, přesunou se zpátky do landeru a ten následně vzlétne. Na orbitě se proběhne randezvous z command modulem:

Následuje jedno EVA, kde se přesune věda z landeru do command modulu:

Pak se oddělí command/service modul od landeru. Pak už zbývá poslední burn s aerocapture, a odtud už je to ložený:

Před přistáním se ještě oddělí service modul, a zbyde jenom command modul chráněný ablativním štítem:


Jo a btw doufám že si ze screenshotů všímáte, že to bylo bez MechJeba.