Reklama
Nepřihlášený uživatel | Zaregistrovat se
 

Vznik tohoto klubu inspirovala zejména Přebralova fantastická vyprávění jeho herních zážiktů - k nalezení například v klubech Nethack a Civilization IV. Pokud se Vám něco zvláštního, úžasného nebo veselého ve hře podaří a chcete se podělit s ostatními, je toto memoratorium tím nejpovolanešjím místem. A to i pro nás, kteří nehrají zrovna Nethack a neumí tak poutavě vyprávět ...


Jinak, teď jsem celkem hluboko s jednou valkyrií...měl jsem jednu chvíli AC -5 a +3 meč, ale meč zrezl, o brnění mě obraly víly a rust monster a nakonec jsem si navlékl prokletý ring of polymorph. Takže teď se každou chvíli měním v náhodnou obludu, brnění se na mě trhá, zbraně mi padají z kopyt a tak. Už bych byl dávno mrtvej (to stejně přijde), ale podařilo se mi naklást asi 12 vajíček, když jsem byl(a) fire ant a vysedět si je. Teď se mnou běhá hromada červenejch mravenců a čistí dungeon od slabších potvor. Třeba plenění úlu killer bees bylo stylové. Jenomže ti parchanti sežerou další vejce, co nakladu (teď jako piraňa, doufám, že dojde na draky).
[Přebral ~ Valkýrie ~ Nethack]

...
V Americe jsem vstoupil do Washingtonu a využil této příležitosti k tomu, abych přijal z Rooseveltových rukou kapitulaci. Amerika se stala mým vazalem a vyhlásila válku Rusku. Poplácali jsme se po zádech, já jim jako odškodné za ztrátu východního pobřeží dal asi šest technologií a rázem jsme se měli rádi a shodli jsme se, že budou nejspíš ztraceným keltským kmenem. Stejně tak jsem obdaroval zbytky Turků a při mohutné ofenzivě vyštípal kozáky z Pannonie a prostoru mezi Rýnem a Labem. Car uznal porážku a uzavřeli jsme mír. Asi k tomu ale měl i jiné důvody, jeho zdatní rivalové v Asii, Čína a Indie, mu zanedlouho na to vyhlásili válku. Někdy tou dobou se mi dostalo osvícení a stal jsem se budhistou, zvláštní shodou okolností příslušníkem nejrozšířenějšího světového náboženství (byť stačilo málo a byl bych Židem). Vím, jak Rusové dovedou škodit nebohému civilnímu obyvatelstvu, poskytl jsem proto svým asijským ne-až-tak-přátelům (skoro)nezištnou humanitární pomoc v podobě tun uhlí a oceli a koní z druhořadých chovů.
...

[Přebral ~ Civilization IV]

Nazaretsky Jsem do muziky celej blázen  protože jsem blázen
(Skoro jsi mne nahlodal k utrácení...)
tigr_papirosowy Naše přání nejvroucnější  titanic success
!!
Přebral KA13  R14
Stellaris: Utopia
Jen ke chmurnému osudu Země v jedné aktuální hře.

Zemi zničila jaderná válka ještě předtím, než se lidstvo dostalo do kosmu. Přežili švábi a zvolna si začali uvědomovat sebe sama. Po čase ale objevila planetu kolektivní inteligence, která povstala z propojeného ekosystému ledového měsíce v jedné vzdálené soustavě. Nepatřila vysloveně k agresivním, ale nakonec se rozhodla pro kolonizaci. Učiní ze Země znovu zelenou zahradu, i kdyby to znamenalo, že švábi navyklí jiným podmínkám a s cizí kolektivní entitou bilogicky nekompatibilní vyhynou. Přistály kolonizační lodě. Nový ekosystém začal pučet. Švábi, poslední výspa inteligentního pozemského života, která se kdy zrodila na Zemi, byli vyhubeni.

Planeta samotná, spálená a znovu oživená, se začala vzmáhat. Poušť se měnila v lesy, přičemž bylo nutné odstranit poslední pozůstatky betonových koster lidských měst.

Pak jedna loď kolektivní inteligence zabloudila do nedalekého prostoru sousední, dosti arognantní starší rasy. A dostala ultimátum. Opustit prostor, opustit blízké kolonie. Nebyla dost silná, musela ustoupit. Nový ekosystém na Zemi shořel očistným ohněm.

Ze Země je zase poušť. Teď už bez švábů. Bez měst. Jenom poušť.