Reklama
Nepřihlášený uživatel | Zaregistrovat se
 

Vznik tohoto klubu inspirovala zejména Přebralova fantastická vyprávění jeho herních zážiktů - k nalezení například v klubech Nethack a Civilization IV. Pokud se Vám něco zvláštního, úžasného nebo veselého ve hře podaří a chcete se podělit s ostatními, je toto memoratorium tím nejpovolanešjím místem. A to i pro nás, kteří nehrají zrovna Nethack a neumí tak poutavě vyprávět ...


Jinak, teď jsem celkem hluboko s jednou valkyrií...měl jsem jednu chvíli AC -5 a +3 meč, ale meč zrezl, o brnění mě obraly víly a rust monster a nakonec jsem si navlékl prokletý ring of polymorph. Takže teď se každou chvíli měním v náhodnou obludu, brnění se na mě trhá, zbraně mi padají z kopyt a tak. Už bych byl dávno mrtvej (to stejně přijde), ale podařilo se mi naklást asi 12 vajíček, když jsem byl(a) fire ant a vysedět si je. Teď se mnou běhá hromada červenejch mravenců a čistí dungeon od slabších potvor. Třeba plenění úlu killer bees bylo stylové. Jenomže ti parchanti sežerou další vejce, co nakladu (teď jako piraňa, doufám, že dojde na draky).
[Přebral ~ Valkýrie ~ Nethack]

...
V Americe jsem vstoupil do Washingtonu a využil této příležitosti k tomu, abych přijal z Rooseveltových rukou kapitulaci. Amerika se stala mým vazalem a vyhlásila válku Rusku. Poplácali jsme se po zádech, já jim jako odškodné za ztrátu východního pobřeží dal asi šest technologií a rázem jsme se měli rádi a shodli jsme se, že budou nejspíš ztraceným keltským kmenem. Stejně tak jsem obdaroval zbytky Turků a při mohutné ofenzivě vyštípal kozáky z Pannonie a prostoru mezi Rýnem a Labem. Car uznal porážku a uzavřeli jsme mír. Asi k tomu ale měl i jiné důvody, jeho zdatní rivalové v Asii, Čína a Indie, mu zanedlouho na to vyhlásili válku. Někdy tou dobou se mi dostalo osvícení a stal jsem se budhistou, zvláštní shodou okolností příslušníkem nejrozšířenějšího světového náboženství (byť stačilo málo a byl bych Židem). Vím, jak Rusové dovedou škodit nebohému civilnímu obyvatelstvu, poskytl jsem proto svým asijským ne-až-tak-přátelům (skoro)nezištnou humanitární pomoc v podobě tun uhlí a oceli a koní z druhořadých chovů.
...

[Přebral ~ Civilization IV]

Hurá!
Přebral ...and hear the lamentation  of their women!
Jo, a vedle mne zatím vyrostl na východě nějaký mohutný sultanát, plocou srovnatelný, byť míň vyspělý, takže uvidíme...
Přebral ...and hear the lamentation  of their women!
A rozehrál jsem Byzanc. Mojí dynastii tří po sobě jdoucích císařů, z nichž každý nesl přízvisko "Veliký", se podařilo dostatečně dobře rozklížit své odpůrce, potírat Machometány a rozšiřovat svoje panství. Nakonec se mi povedlo (i díky úctě, kterou jsem si získal úspěšnou obranou Křesťanstva proti egyptskému džihádu) instalovat pravoslavné Pentarchy na všechna příslušná tradiční místa (Řím, Antiochie, Alexandrie, Konstantinopol a Jeruzalém), prosadit názor, že to jediné správné křesťanství je ortodoxní a ukončit velké schizma. Z katolíků je pouhá hereze pravoslaví, které bylo přijato v půlce západní Evropy. Tak nějak smíšeně, hrabství od hrabství se liší.

Takzvaná "Svatá" říše římská bude mít asi problém. Možná bych nakonec mohl zkusit obnovit i tu jedinou pravou velkou říši římskou, akorát, že je konec 12. století a na východě už tak trochu vyhlížím první vlnu Mongolů....